انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :دوستان یاران منتظر من رفتم...اصرار نکنین نمیمونم...
نویسنده :بلاغ مبین

سلامupload/silam

صبحتون بخیرrolleyes

من خیلی خسته شدم دارم میرم ...rolleyes
.
.
.
.

.

.
.
.

بخوابمupload/0 (11) خسته شدم از بس پست گذاشتمupload/0 (32)

امیدوارم  مطالبی که میزارم قابل استفاده براتون باشهupload/okey

من هیچ وقت از اینجا نمیرمupload/approve همیشه هستمupload/idea گفتم یکم مطلب خودمونی بزارم...

چیه همش کپی پیست پکی پیستupload/ideaامروزم خیر سرم امتحان دارم...اونم حسابداری صنعتیupload/waaay

هیچی نخوندمupload/waaay ای خداrolleyes یه همسرم نداریم باهاش حرف بزنیم بریم بیرون بریم ددرbiggrin2upload/0 (9)

بریم کافی شاپ برام چایی بیاره برام آشپزی بکنه لباسامو اتو بزنه ناهار وشام درست کنه

موهامو کوتاه کنه ریشاموبزنهbiggrin2زندگی ایده آل به این میگنrolleyes

راستی غم و غصه ی دنیارو نخورینااااااااااا..یا رسنه یا نرسنه یا وسنه یا بوسنهrolleyesاگه تونستین ترجمه

کنینbiggrin2والا بخدا...چه کاریهrolleyesهی غم میخورین غصه میخورین...برین خوش باشین باباrolleyes

من و ببینینupload/khandeupload/khandeupload/khande

پکیدیم از بس خونه موندیم...هرچند میگن ترشی هرچی بیشتر بمونه خاصیتش بیشتر میشهbiggrin2

والا بخدا..دروغ میگم بگو دروغ میگیupload/0 (9)

خب دیگه چه خبر خوبین؟چیکارا کندی چیکارا نکندی؟upload/idea الان ساعت  هشت و نیمه صبحه

برم یه املت بزنیم به بدن و بریم بخوابیمupload/ok راستی چرا بضی وقتا که میخایم مطلب بزاریم میگه متن شما بیش از 50000 حرف داره؟ینی میخام بزنم درب و داغونی بشمupload/khooodaایییییییییییییشupload/0 (9)

فعلا خدانگهدار تا ساعته 3 یا 4 بعدازظهرupload/(e)

اینم یه حدیث خوب هدیه من به شماupload/53

كانَ رَسولُ اللّه صلى الله عليه و آله جالِساً مَعَ اَصحابِهِ ذاتَ يَومٍ فَنَظَر اِلى شابٍّ ذى جَلَدٍ وَ قُوَّةٍ قَد بَكَّرَ يَسعى فَقالوا : وَيحَ هذا لَو كانَ شَبابُهُ وَ جَلَدُهُ في سَبيلِ اللّه تَعالى؟ فَقالَ صلى الله عليه و آله لا تَقولوا هذا، فَاِنَّهُ اِن كانَ يَسعى عَلى نَفسِهِ لِيَكُفَّها عَنِ المَساَ لَة وَ يُغنيَها عَنِ النّاسِ فَهُوَ سَبيلِ اللّه ، وَ اِن كانَ يَسعى عَلى اَبَوَينِ ضَعيفَينِ اَو ذُرّيَّةٍ ضِعافٍ لِيُغنيَهُم وَ يَـكفيَهُم فَهُوَ فى سَبيلِ اللّه و اِن كانَ يَسعى تَفاخُرا وَتَـكاثُرا فَهُوَ فى سَبيلِ الشَّيطانِ ؛

روزى پيامبر صلى الله عليه و آله، در ميان ياران خود نشسته بودند. چشمشان به جوانى چالاك و نيرومند افتاد كه از صبحگاهان، تلاش مى كرد. ياران گفتند : واى بر او! چه مى شد اگر جوانى و چالاكى اش در راه خدا بود؟ پيامبر صلى الله عليه و آله فرمودند : چنين نگوييد. اگر او براى خود تلاش مى كند تا از مردم بى نياز شود و نزد آنان دست دراز نكند، در راه خدا كار مى كند. اگر براى پدر و مادر ناتوان و يا فرزندان ناتوان خويش تلاش مى كند، تا آنان را بى نياز و زندگى شان را اداره كند، كار او در راه خداست، ولى اگر براى ثروت اندوزى و فخر فروشى تلاش مى كند، كار او در راه شيطان است.
پیامبر صلی الله علیه
المحجّة البيضاء، ج 3، ص 140

--------------------------------------------------------------------------------------
اَوسِعوا لِلشَّبابِ فِى المَجلِسِ وَ اَفهِموهُمُ الحَديثَ فَاِنَّهُمُ الخُلوفُ وَ اَهلُ الحَديثِ ؛

براى جوانان در مجالس جاى باز كنيد، و امور نو و جديد را به آنان تفهيم كنيد، چرا كه اين گروه جايگزين شما و درگير مسائل جديد خواهند شد.
الفردوس، ج 1، ص 98، ح 320
--------------------------------------------------------------------------------------
اِذا عاتَبتَ الحَدَثَ فَاترُك لَهُ مَوضِعا مِن ذَ نبِهِ لِئَلاّ يَحمِلَهُ الخراجُ عَلَى المُكابَرَةِ ؛

هرگاه جوان را توبيخ كردى ، برخى خطاهاى او را ناديده بگير، تا توبيخ تو، او را به مقابله وادار نسازد.

شرح نهج البلاغه ابن ابى الحديد، ج 20، ص 333، ح 819
لا تَمَنَّوا هَلاكَ شَبابِكُم وَ اِن كانَ فيهِم غَرامٌ ، فَاِنَّهُم عَلى ما كانَ فيهِم عَلى خِلالٍ ، اِمّا اَن يَتوبوا فَيَـتوبَ اللّه عَلَيهِم ، وَ اِمّا اَن تُرديَهُمُ الفاتُ ، اِمّا عَدُوّا فَيُقاتِلوهُ ، وَ اِمّا حَريقا فَيُطفِئوهُ وَ اِمّا ماءً فَيَسُدُّوهُ ؛

نابودى جوانانتان را آرزو نكنيد ، گرچه بدى هاى بسيار در آنان باشد، زيرا آنان با آن بدى ها چند دسته اند : يا توبه مى كنند و خداوند هم توبه آنان را مى پذيرد و يا اين كه آفت ها ، آنان را از پاى درمى آورد و يا با دشمنى مى جنگند، يا آتش سوزى را خاموش مى نمايند و يا سيلى را سد مى كنند.

حلية الأولياء، ج 5، ص 119
مُرُوا الاَحداثَ بِالمِراءِ وَ الجِدالِ وَ الـكُهولَ بِالفِكَرِ وَ الشُّيوخَ بِالصَّمتِ ؛

جوانان را به مباحثه و مناظره، و ميان سالان را به انديشيدن، و پيران را به سكوت، فرمان دهيد.

شرح نهج البلاغه ابن ابى الحديد، ج 20، ص 285، ح 260

upload/53008000;">حقیقت را باید آنچنان که هست شناخت , نه آنچنان که می پسندندupload/53

دانلود آهنگ جوان ایرانی تیتراژ برنامه جوان ایرانی جوان ایرانی

دانلود آهنگ