انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :احساس می کنم نامزدم قبلا رابطه داشته
نویسنده :admin

0000ff;">سوال:

سلام

من به خواستگاری دختری رفتم و با اطلاع خانواده ارتباط پیدا کردیم اما کم کم رابطه مون جنسی شد الان مدتی از این رابطه میگذره و من همش من همش فکر میکنم نامزدم رابطه جنسی قبل از ازدواج داشته از تو رابطه باخودم اینو فهمیدم چون براش خیلی عادی و راحته هر کاری که بخوام برام انجام میده وحتی خودشم پیشنهاد میده چون رفتارش خیلی عادی بوده، و خیلی هم تمایل داشته خصوصا که اخیرا فهمیدم با یک نفر چت می کرده ولی خودش قسم می خوره که رابطه نداشته البته قابل ذكره كه خودم هم قبلا رابطه جنسی داشته ام اما الان خیلی فكرم مشغوله و درگیره و یكم ازش سرد شدم و قراره چند وقت دیگه عقد كنیم لطفا راهنمایی كنید ممنونم

ff0000;">جواب:

سلام

با توجه به اینکه در ارتباط با تو راحته و هر کاری برات انجام می ده می شه احتمال داد که قبلا از این کارها انجام داده وگرنه خجالت می کشید که هر کاری رو انجام بده مگر اینکه در خونواده اش یا محیط زندگیش این نوع رابطه ها عادی بوده باشه که برای اونم عادی شده باشه

ولی علی رغم این حرفها حتی اگر اهل رابطه جنسی هم بوده باشه به نظر من این مساله نسبت به شما عیب شمرده نمی شه و مانع ازدواجتون نیست چون اگر رابطه جنسی اون دختر بده خب برای شما هم بده و شما هم می گی که قبلا این کار رو انجام دادی پس نباید انتظار داشته باشی با کسی ازدواج کنی که اون اهل چنین رابطه ای نبوده نباشه چون در ازدواج تناسب لازمه یعنی طرفین باید مثل هم باشند و اگر قرار باشه که تو با دختری مثل خودت ازدواج نکنی این تناسب به هم می خوره

به عبارت دیگه: همون طور که تو انتظار داری طرفت پاک باشه طرف تو هم توقع داره همسرش پاک باشه و این درست نیست که تو انتظار خودت رو به حق بدونی اما به توقع طرف مقابلت بی اعتنا باشی پس زمانی باید دنبال دختر بدون رابطه باشی که خودتم اهل رابطه نبوده باشی و وقتی این طور نیست خیلی به رابطه داشتنش گیر نده

شاید بگی اگر اهل رابطه بوده باشه ممکنه بعد از ازدواج هم با مرد دیگری رابطه برقرار کنه جوابش اینه که این امکان در مورد شما هم هست چون شما هم بخاطر سابقه ارتباطی که داشتی ممکنه بازم با زن دیگری رابطه برقرار کنی پس نباید چنین ایرادی رو به طرفت بگیری

شاید بگی درسته منم خطا کردم اما نمی خوام با کسی ازدواج کنم که به من خیانت کنه جوابش اینه که شما اول باید این مساله رو معلوم کنی که خودت در اینده می خوای پاک زندگی کنی یا نه اگر بنا نداری پاک زندگی کنی انتظار پاکی از همسر رو هم نداشته باش چون کسی که به ناموس دیگران دست درازی کنه باید احتمال بده که دیگران به ناموسش دست بزنن

به قول شاعر : هرکه باشد در پی ناموس کسان --- پی ناموس وی افتد نظر بولهوسان

اما اگر تصمیم داری زندگی پاکی داشته باشی این حق تو است که انتظار داشته باشی با کسی ازدواج کنی که بهت خیانت نکنه

و چاره کار در چنین شرایطی اینه که به جای اینکه پیگیری کنی ایا طرف تو قبلا رابطه داشته یا نه، مطمئن بشی که در اینده اهل رابطه نخواهد بود و راهشم اینه که با صداقت باهاش صحبت کنی و به هم قول بدید که به همدیگه خیانت نکنید علاوه بر اینکه زمینه خیانت رو در زندگی اینده از بین ببرید یعنی در ارتباطاتتون با جنس مخالف حریمها رو رعایت کنید و صمیمی نشید و همچنین به هم قول بدید که در زمینه ارتباطات حضوری و تلفنی و اینترنتی با دیگران شفاف عمل کنید و چیزی رو از طرف مقابلتون مخفی نکنید تا زمینه شک از بین بره

اگر این طور عمل کنید و هر دو با صداقت پیش برید زندگی خوب و آرامی خواهید داشت

موفق باشید