انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :نشست بین منتقدین با مسئولین مذاکرات هسته ای ( از این کاراتون خوشم میاد)
نویسنده :احسان فقط خدا

خدا کنه همه بریم به سمتی که با منتقدینمون رفیق باشیم و نکوبیم تویه سرشون 

بعد از این که فقط در حرف بود که اعضای تیم مذاکره کننده میگفتن بسیار ممنونیم از منتقدین و ظریف در جایی گفت مطمئن هستم منتقدین ما برای موفقیت ما دعا میکنن .....

این بار در عمل هم شاهد این کار بودیم و جلسه ای بیین منتقدن و صاحب نظران در حوزه ی هسته ای  با مسئولین مذاکرات هسته ای دیروز  در وزارت خارجه برگزار شد

ان شاالله این یه شروعی باشه برا بقیه مسئولین که هر چند وقت یک بار با منتقدین خودشون جلسه بزارن  ، با کسی که تخصص دراه  در اون کار جلسه بزارن 

حاضرین در جلسه هم بیشترشون میگن فضا ی جلسه  خوب بوده و عراقچی عضو ارشد مذاکره کننده حرف ها روگوش میکرده  و جواب میداده،  مثلا یکی از حاضرین (حسن هانی‌زاده) میگه بعضی ها  دلنگرانی های درباره بازدید آژانس داشتن و که با توضیحات عراقچی تا حدی قانع شدن
یا (یوسف مولایی) میگه 000000;">من پیشنهاد کردم این جلسات مستمر باشه و با استفاده از وکلای مجرب که تجربه کار بین‌المللی دارند و با ادبیات حقوق بین‌الملل آشنایی هستند، متن نهایی مذاکره را تنظیم و بررسی کنیم.

البته  رسانه ی ملی  هم ابتکار عمل جالبی داشت که از مخالفین و موافقین مذاکرات دعوت میکرد تا بحثی به صورت مناظره داشته باشن
هر دو طرف راحت بتونن نظرشون رو بگن 

یک شب  هم ظریف رو دعوت کردن تا به سوء تفاهمات پاسخ بده و برنامه  نزدیک 2 ساعت و نیم طول کشید! !

در شبی هم از علی اکبر صالحی دعوت کردن درباره موارد فنی صحبت کنه و بگه مثلا چه طوری 5 هزار سانتریفیوژ در نطنز کفاف صد و نود هزار سو  مورد نیار کشور رو میکنه ؟  و سئوالات فنی دیگه که صالحی جواب میداد

*

و مطمئناً سخنان مقام معظم رهبری بی تاثیر نبوده که هم صداوسیما هم مذاکره کننده ها رفتن به سمت جلسه با منتقدنیشون  ،  مسئولین ما که مردمان صادقی هستند، مردمان علاقه‌مند به منافع ملّی‌اند، بسیار خب یک جمعی از مخالفین را ــ از آن افرادی را که شاخصند ــ دعوت کنند، حرفهای آنها را بشنوند؛ ای بسا در حرفهای آنها یک نکته‌ای باشد که این نکته را اگر رعایت کنند، کارشان بهتر پیش برود؛ اگر چنانچه نکته‌ای هم نبود، آنها را قانع کنند؛ این میشود همدلی؛ این میشود یکسان‌سازی دلها و احساسها، و به تبع آن عملها. به نظر من بنشینند، بشنوند، بحث کنند.