انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :وقتی زنان غرب محجبه می شوند وبعضی ها در ایران بی حجابی را مظهر تمدن میدانند
نویسنده :سینا

حجاب در غرب

◄نیکول کویین

یک عکاس اهل دالاس آمریکاست. او پیش از محجبه شدنش در مکان های نامناسب مختلفی عکاسی می کرد. نیکول کویین درباره حجابش می گوید: «وقتی حجاب گذاشتم می دونستم که دیگه نباید به هرجایی برم و عکس بگیرم وقتی بعد از مسلمان شدنم حجاب گذاشتم ذوق زده و هیجان زده بودم.ff0000;"> من هرگز حاضر نیستم حجابم رو کنار بذارم

حجاب در غرب

◄ ماشا الیلیکینا
خواننده مشهور روسی که محجبه شد. شهرت او با اوج گرفتن گروه فابریک در روسیه به بالاترین حد رسید. اما پس از مدتی موسیقی را رها کرد و اکنون حجاب اسلامی دارد. او که به پنج زبان روپایی تسلط دارد هم اکنون به جای خوانندگی به تدریس زبان در دانشگاه ها مشغول است. وی درباره حجابش می گوید: «من از بی حجابی قبل از مسلمان شدنم متنفرم و حالا احساس خوشبختی می کنم. ff0000;">من دوست ندارم به عکس های بی حجاب گذشته ام نگاه کنم اما با مواجه شدن مردم با اون عکس ها مشکلی ندارم. چون اون ها باید بدونند که یک فرد می تونه دوباره متولد بشه و زندگی پاکی رو شروع کنه.»

آلیس حسن آوا آوازه خوان مشهور موسیقی رپ است که پس از گرایش به اسلام و انتخاب حجاب در سن جوانی و در اوج شهرت، از محبوبیت و شهره بودن چشم پوشی کرد. او می گوید: «من دیگر نمی خواهم برای جلب رضایت افراد معتاد آواز بخوانم، نمی خواهم سعی کنم آن ها خوششان بیایند.» او درباره مهاجرتش از مسکو به پایتخت تاتارستان می گوید: «در مسکو به خاطر حجابم واهمه خشونت داشتم اما در اینجا خود را آرام حس می کنم.»

حجاب در غرب

سارا جوزف

سوزان کارلان اهل استرالیاست. مادر او به او گفته بود که حاضرم با یک قاچاقچی مواد مخدر ازدواج کنی اما هیچ وقت مسلمان و محجبه نشوی. اما پس از مطالعه و تحقیق فراوان او مسلمانی محجبه شد

حجاب در غرب

استقبال نوجوانان غربی از مدهای عفیفانه

گرایش به حجاب و پوشش در غرب تنها به زنان و دختران مسلمان خلاصه نشد بلکه بسیاری از دختران نوجوان غربی به لباس های باز و زننده ایی که برای نوجوانان تولید می شد اعتراض کردند. آن ها خواستار مدهای عفیفانه تری بودند. ونی شلیت در کتاب دختران به عفاف روی می آورند نامه ایی از «الا گاندرسون» یک دختر ۱۱ ساله آمریکایی را آورده است که به یک فروشگاه لباس فروشی به نام «نردستروم» نوشته و از فروشندگان آن خواسته است لباس های عفیفانه تری بفروشند. در بخشی از نامه الا آمده است: «نردستروم عزیز، من دختر ۱۱ ساله ای هستم که برای خرید لباس (به ویژه شلوار لی) به این فروشگاه آمدم، اما همه آن ها تنگ بودند. سایز بعدی هم بسیار بزرگ تر بود. فروشندگان شما می گویند فقط یک مد مناسب وجود دارد. اگر  این حرف درست باشد پس دختران باید نیمه عریان در خیابان ها راه بروند. به نظرم لازم است این رویه را تغییر دهید.» نامه او پوشش رسانه ای ملی گسترده ایی پیدا کرد و باعث شد در کشورهای مختلف درمورد مدهای معاصر بحث شود.

حجاب در غرب
حجاب در غرب

نگاه اروپا از قبل تاکنون به مقوله حجاب وزن..انهایی که ازادی غرب را دوست دارند بخوانند

در یونان باستان که یکی از مظاهر تمدن غرب به حساب می آید، وضعیت زنان و دختران هیچ تناسبی با واژه تمدن نداشت. آن ها از هیچ نظر برای زن منزلت و جایگاهی قائل نبودند. زنان رومی در حقیقت اشخاص به شمار نمی آمدند و در دسته بندی ها جزو اشیاء بودند و مانند اشیا به ارث برده می شدند.حجاب در غرب

b22222;">سقراط (فیلسوف یونان باستان): وجود زن بزرگترین منشأ انحطاط بشری است.

b22222;">*افلاطون (یکی از بزرگترین فلاسفه جهان): از میان امور نیکی که به سبب آن ها باید خدایان را سپاس گزارد نخست این است که من را آزاد آفریده اند نه برده و دوم اینکه من را مرد خلق کرده اند نه زن.

b22222;">*سنت آگوستین (از تأثیر گذارترین فیلسوفان قرن ۱۹): زن حیوانی است که نه استقامت دارد و نه استوار است.

b22222;">*توماس آکونیاس(پرآوازه ترین دانشمند قرون وسطی): زن با نخستین مقصود طبیعت یعنی کمال جویی منطبق نیست؛ بلکه با دومین مقصود طبیعت یعنی گندیدگی، فرتوت بودن و بد شکلی انطباق دارد.

b22222;">*ژان ژاک روسو(فیلسوف و نویسنده قرن۱۸): هرگونه آموزش زن باید توسط مرد باشد و زن برای آن ساخته شده که تسلیم مرد باشد و بی عدالتی های او را تحمل کند.

b22222;">حجاب در غرب

حجاب در غرب

◄روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی می نویسد، مافیای قاچاق انسان برای اثبات مالکیت خود بر زنان و برده های جنسی روی بدن آن ها علائمی شبیه بارکد خالکوبی می کند تا آنان را به قیمت هزاران پوند بفروشد

مرکز مقابله با بحران تجاوز آمریکا موسوم به سانتا باربارا در گزارش خود می نویسد: در هر دقیقه سه زن آمریکایی مورد تجاوز واقع می شوند و با این حساب سالانه ۶۳۸ هزار مورد تجاوز قرار می گیرند. آمارهای ارائه شده از سوی دفتر آمار جنایات ملی آمریکا نیز این گزارش ها را تأیید می کند.

حجاب در غرب

عده ای میگویند ازادی ندارند ودنبال ازادی هایی در این حد وحدود هستند درسالی که یک خائن رئیس جمهور ایران شد ودرسالفتنه هم جزء فتنه گران بود..دختران این مرز وبوم به امارات ترانزیت میشدندبرای بردگی جنسی حال متاسفانه یک عده رنگ ولعاب غرب را چنان کرده اند که عده ای فکر میکنند در ایران خفقان است وحجاب بد است وعده ای هم خودشان را متمدن میدانندبا عریان کردن خودشان در خیابانها

بماند که ازاینها متمدن تر هم هستند چون کلا عریان هستند از اول به دنیا امدنشان واخرش هم عریان