انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :خانوادم میگن بچه ام و ازدواج برام زوده
نویسنده :admin

سلام من 18 سالمه واحساس نیاز به ازدواج میکنم .خانوادم میگن بچه ام و ازدواج برام زوده اما همه افرادیکه منو میشناسن میگن من خیلی بیشتر از سنم میفهمم. من توی 1سایت همسریابی ثبت نام کردم. با1اقایی اشناشدم که 28سالشه و اونم میگه که من حداقل7-8سال بیشتر از سنم میفهمم. حالا من باید چیکار کنم؟ به ازدواج احساس نیاز میکنم ولی باید به کی اعتماد کنم؟ خونوادم یا خودم و دیگران؟

ازطرفی این اقا تاحدودی شرایط فرد مورد نظر منو داره اما ایده آل من نیست. به نظرتون احمقانست که بخوام منتظر ایده الم بمونم؟

بازم میگم که من به ازدواج احساس نیاز میکنم و این حس رو زندگی عادی من تاثیرگذاشته حالا به نظرتون چیکارکنم؟ ازدواج برام ضروریه ونباید منتظر ایده الم بمونم؟

ff0000;">پاسخ :

سلام

برای انتخاب همسر باید ملاک های خودت رو دسته بندی کنی و اونها رو به اصلی و ترجیحی تقسیم کنی. ملاک های اصلی اونهائی هستن که وجودشون ضروریه و اگه نباشه برای شما قابل تحمل نیست و ملاک های ترجیحی اونهایی هستن که اگه باشه خوبه ولی اگه نباشه هم میتونی باهاش کنار بیای.

ایده آل گرایی به این معنا که کسی پیدا بشه که تمام ملاک های شما رو داشته باشه فکر نادرستیه و باعث میشه طرف سالها با این تفکر موقعیت خوب ازدواجش رو از دست بده و آخرش هم نتونه اون کسی رو که میخواد پیدا کنه و اساسا پیدا شدنش هم تقریبا ممکن نیست چون هر کسی در کنار خوبیهایی که داره معمولا نواقصی هم خواهد داشت. لذا اگه فردی پیدا شد که 60 – 70 درصد از ملاک های شما برای ازدواج رو داشت میتونه مورد خوبی باشه و نباید ایده آل گرایانه فکر کنی.

اما در مورد اینکه خونوادت میگن هنوز زوده، باید بگم ازدواج برای شما تو این سن زود نیست و سن ازدواج برای دختر و پسر سن بلوغ جنسیه نه سالها بعد از اون که در اون صورت باید دختر و پسرها سالها این فشار رو تحمل کنن و بعد به خواسته های طبیعشون برسن که این با حکمت خدا سازگار نیست. لذا باید با خونودات صحبت کنی و بهشون بگی که نیاز به ازدواج داری و بگی اگه ازدواج تو این سن زود بود خدا نیازهای جنسی و عاطفی رو در من و هم سن و سالهای من قرار نمیداد بعلاوه اینکه تو جامعه ما ازدواج دخترها حتی کمتر از این هم معموله و انجام میشه. از کسایی بگی که تو سن شما و حتی کمتر ازدواج کردن و الان خیلی موفقن و از اون طرف از دختر و پسر هایی بگی که به خاطر اینکه تو سن مناسبش ازدواج نکردن به راه خطا کشیده شدن و نیازهاشون رو از طریق دوستی های نامشروع برطرف کردن تا احساس خطر کنن و کوتاه بیان.

در موردی فردی که از طریق سایت همسریابی باهاش آشنا شدی باید بگم برقراری رابطه بدون حضور خانواده کار درستی نیست؛ چون موجب وابستگی میشه و اگه به هر دلیلی نتونین با هم ازدواج کنین برای فراموش کردنش رنج زیادی رو باید متحمل بشی بعلاوه اینکه وابستگی مانع شناخت و تصمیم درست برای ازدواج میشه و حتی ممکنه رابطه به جاهای بد کشیده بشه. لذا باید رابطت رو به طور کل با ایشون قطع کنی و بهش بگی ادامه دادن این رابطه به صلاح نیست و تا همینجاشم کار اشتباهی بوده و اگه طرف مورد مناسبیه و فکر میکنی تا حدودی ملاک های شما رو داره بهش بگو اگه قصد ازدواج داره باید رسما اقدام کنه تا از طریق خانواده بیشتر با هم آشنا بشین بعد ببینین به در هم میخورین یا نه؟

پیروز و سربلند باشید.