انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :سوال_اهل نماز هستم و گناه نمیکنم،اما فکر میکنم جهنم میرم...
نویسنده :بلاغ مبین

ff0000;">سوال – با اینکه اهل نماز هستم و از گناه دوری میکنم ولی مدام فکر میکنم که به جهنم می روم و خودم را در آتش جهنم تصور می کنم . من را راهنمایی بفرمایید .

0000ff;">پاسخ - ریشه ی این تصور چیست ؟ چرا به خدا نگاه تلخ داریم ؟ خدایی که این همه در رحمت را باز کرده و سفارش کرده که ای بنده های من از من نترسید و من جای ترس ندارم . رفتار ناشایست خودتان ترس دارد . چشم انداز ما خودمان نباشیم . اگر چشم انداز ما خودمان باشیم ، باید بترسیم ولی اگر چشم انداز ما لطف خدا باشد . الهی چون در خود نگرم ازجمله خاکساران و خاک بر سر و چون در تو نگرم از جمله ی تاجدارانم و تاج بر سر . امام حسین (ع) در دعای عرفه دارد : خدایا من چگونه احساس خواری و تنگدستی نکنم در حالیکه در تنگدستی متمرکز هستم ، چگونه احساس بزرگواری نداشته باشم که منسوب به تو و عبد تو هستم . اینکه ایشان فکر می کنند به جهنم می روند ممکن است از القائات شیطانی باشد . این ترفند شیطان است که میخواهد از خدا دورش کند . می خواهد به این مسائل کم کم بی میلش بکند . این عزیز عباداتش را محکم انجام بدهد و بداند که به فضل الهی وارد بهشت می شود . فردی پیش امام صادق (ع ) رفت و گفت : شما دعا کنید که خدا ما را وارد بهشت کند . امام فرمود : ولایت ما را قبول داری و محبت به ما را داری ؟ گفت : بله . آیا قبول داری که کسانی که به مسند قدرت نشسته اند حق ما را گرفته اند ؟ گفت : بله . فرمود : تو در بهشت هستی و دعا کن که از بهشت بیرونت نکنند . خوب فکر کنید که این سوالها را از ما بکنند و می بینی که ما هم در بهشت هستیم و مواظب باشیم که ما را از بهشت بیرون نکنند نه اینکه در جهنم هستیم و چکار کنیم که بیرون بیاییم .

سخنان حجت الاسلام والمسلمین مهندسی در برنامه سمت خدا مورخ 17 اسفند 1388