انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :من چشمم را برای قرآن خواندن می خواهم
نویسنده :حریم قدس

008000;">توجه ویژه به قرآن

330033;">امام خمینی توجه خاصی به قرآن داشت به طوری که روزی هفت بار قرآن را می خواندند .

330033;">هر فرصتی که به دست می آوردند – ولو اندک – قرآن می خواندند بارها دیده شد که امام حتی در دقایقی قبل از آماده شدن سفره که معمولا به بطالت می گذرد قرآن تلاوت می نمود .

330033;">امام بعد از نماز شب اش تا وقت نماز صبح قرآن می خواند .  یکی از اطرافیان امام می گوید:

330033;">امام در نجف چشمشان درد می کرد به دکتر مراجعه کردند، دکتر بعد از معاینه چشم امام گفت: شما باید چند روزی قرآن نخوانید و به چشمتان استراحت بدهید!

330033;">امام خندید و فرمود: دکتر من چشمم را برای قرآن خواندن می خواهم چه فایده ای دارد که چشم داشته باشم و قرآن نخوانم شما یک کاری کنید من بتوانم قرآن بخوانم .

330033;">یکی از همراهان امام در نجف اظهار می کرد که امام خمینی (ره) در ماه رمضان هر روز ده جزء قرآن می خواندند; یعنی در هر سه روز یک دوره قرآن می خواندند . برادران خوشحال بودند که توانسته اند دو دوره قرآن را در ماه رمضان بخوانند ولی بعد فهمیدند که امام ده دوره قرآن را ختم کرده اند .

330033;">علاوه بر آن هر سال چند روز قبل از ماه رمضان دستور می دادند که چند ختم قرآن برای افرادی که مد نظر مبارکشان بود قرائت شود .