انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :دختره میگه به عنوان کیس ازدواج بهت فکر نمی کنم!!
نویسنده :admin

سلام
با دختری طی مکالمات اینترنی و تلفنی آشنا شدم، برای 1 بار همو دیدیم، فاصله شهرامون 22 ساعته، رابطمون قبل ملاقات دوستی ساده بود نه دوست دختر و دوست پسر و هیچ قراری براین مسئله نذاشته بودیم، اما وقتی دختر رو دیدم ازش خوشم اومد حالا دختر میگه تو رفیقمی و من به عنوان کیس ازدواج بهت فکر نمی کنم، میخام بیشتر باهاش آشنا شم اما نمی دونم چطوری چون فاصله شهرش خیلی زیاده

کمکم کنید خیلی ممنون

ff0000;">پاسخ:

سلام

اینکه میخوای بیشتر باهاش آشنا شی به چه خاطره؟ اگه فکر میکنی گزینه مناسبی برای ازدواجه که خب این روش، روش مناسبی برای آشنایی نیست چون برقراری رابطه باعث به وجود اومدن وابستگی بین دو طرف میشه و این وابستگی علاوه بر اینکه مانع شناخت و تصمیم درست میشه موجب این میشه که اگه به هر دلیلی مثل مخالفت خانواده این رابطه به ازدواج ختم نشه برای فراموش کردن همدیگه رنج زیادی رو باید متحل بشین؛ چون دلبستگی ایجاد شده. جدای از اینکه دختر هم شما رو به عنوان کیس ازدواج مناسب نمیدونه.

اگه قصد شما فقط دوستی باشه هم، علاوه بر مشکل فوق، با این کار کوله بار گناهت رو الکی سنگین میکنی و این کار درهای گناه رو به روی شما باز میکنه.

اما اگه از طرف خوشت اومده و میخوای نظرش رو برای ازدواج تغییر بدی اول باید ببینی چه مقدار این طرف با شما تناسب فکری، اعتقادی، اخلاقی و رفتاری داره؟ اینکه حاضر به رابطه دوستی بدون قصد ازدواج شده، کمی جای تعجبه و باید بیشتر این مورد رو بررسی کنی.

بهترین کار اینه که به طرف بگی قصد شما ازدواجه نه رفاقت و اگه قصد ازدواج داره، رضایت بده که شما از طریق خونواده اقدام کنی و آشنایی بیشتر رو با همراهی خونواده و طی جلسات خواستگاری به دست بیاری. اینجوری اولا نگاه دختر به شما عوض میشه و احتمال اینکه جواب مثبت بده بیشتره ثانیا به خونوادت احترام گذاشتی و بدون مشورت اونا تصمیم نگرفتی و احتمال مخالفت اونا با این ازدواج رو با این کار کم کردی ثالثا ارتباط شما تحت نظارت خونوادست و به بیراهه کشیده نمیشه.

البته دوری دو شهر رو هم باید در نظر بگیری و شاید یکی از علتهای مخالفت دختر، دوری راه بوده باشه.

پیروز و سربلند باشید