انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :می ترسم بعدا نتونه باهاش کنار بیاد
نویسنده :admin

0000ff;">سوال:

سلام

من خانم 25 ساله ام و حدود سه ماه با کسی آشنا شدم و با همدیگر به قصد ازدواج ی رابطه سالم داریم. من قبل از این آقا با کس دیگه ای هم رابطه داشتم که در واقع اولین رابطه من بود و مربوط به دوران دانشجوییم میشد.رابطه قبلیم واسه من خیلی جدی بود یعنی فکر میکردم که اون شخص همون آدمی که من می خواهم باهاش زندگی کنم. علتش بی تجربگی بود که طی یک سری مسائل متوجه اشتباهم شدم و اون رابطه رو تموم کردم.ولی به هر دلیلی که واسه خودم داشتم باهاش معاشقه داشتم(در حد بوسیدن و بغل کردن) و چندتا عکس ساده ام از من داشت. وقتی هم این رابطه جدیدمو شروع کردم همون اول رابطه نامزدم در جریان گذاشتم ولی از رابطه فیزیکیمون چیزی نگفتم.نامزدم آدم نسبتا متعصبیه و خیلی دوستم داره ولی گاهی احساس میکنم زیادی راجع به این مسئله فکر میکنه یا سوال میپرسه....نگرانم که نکنه نامزدم بخاطر علاقش به من داره از این مسئله چشم پوشی میکنه و بعدا نتونه باش کنار بیاد(چون تا حالا دوبار شده که تصمیم گرفتیم که گذشته ها رو رها کنیم ولی باز صحبتشو پیش کشیده.) و اینکه خودم میدونم اینکه با کسی رابطه داشتم که همسرم نبوده کار شایسته ای نبوده و خیلی پشیمونم و توبه کردم . ولی نگرانم هنوزم.

ff0000;">جواب:

سلام

شما اشتباه کردید که اصل رابطه با دیگری رو بهش گفتید و نتیجه اش رو هم دیدید که بخاطر این حرف دل چرکین شده و می خواد بدونه که نحوه رابطه و مقدارش چقدر بوده و دلش اروم نیست بنا بر این در مرحله اول به هیچ وجه نباید نسبت به رابطه بدنی چیزی بگید چون اولا: بدبینی اونو بیشتر می کنه و ثانیا: اعتراف به گناه هم خودش گناهه، در مرحله بعد هم باید پاک بودن رو با عملتون بهش اثبات کنید تا اگر شکی داره برطرف بشه در این جهت اولا از هرگونه رفتار و برخورد نامناسب با نامحرم در جلوی او پرهیز کنید و ثانیا: در برخورد با خود او از هر گونه صحبت و نگاه نامناسب پرهیز کنید ثالثا : از همه مهم تر اینکه رفتارتون با او طوری باشه که احتمال ارتباط بدنی در مورد شما نده تا چه رسد به اینکه رابطه بدنی باهاش داشته باشید چون اگر چنین احتمالی بده یا رابطه بدنی باهاش داشته باشید باور اینکه با فرد قبلی رابطه بدنی نداشته اید براش مشکل می شه

خلاصه اینکه با صرفا ادعا نمی تونید پاک بودنتون رو بهش ثابت کنید بلکه لازمه رفتارتون طوری باشه که احتمال ناپاک بودن شما رو در ذهن او از بین ببره اما اگر این طور رفتار نکنید و شکش از بین نره ممکنه بعد ازدواج به شما شک کنه

موفق باشید