انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :اف برتو و دین داری تو، دین من بهتر از دین شماست.....
نویسنده :قاصدک

00ffff;">از امام سجاد علیه السلام روایت شده که : چون00ff00;"> سرحسین علیه السلام را برای یزید آوردند مجالس شرابخواری ترتیب داده بود وسر

مقدس را می آورد
وپیش خود می گذاشت وبراوشرابخواری می کرد، یک روز سفیر روم که از اشراف وبزرگان بود در مجلس او

حضور داشت، پرسید: ای پادشاه عرب! این سر کیست؟

ff0000;">یزید گفت:تورا به این سر چکار؟

گفت: من نزد پادشاه خودمان که بر گردم از هر چیزی که دیدم از من سوال می کند ودوست دارم اورا به داستان این سر خبر دهم

وصاحبش را بشناسم تا در شادی تو شریک شوم. ff0000;">یزید گفت: این سر 00ff00;">حسین بن علی بن ابیطالب است.آن رومی گفت: مادرش کیست؟

یزید ff0000;">پاسخ داد: 00ff00;">فاطمه دختر محمد.

سفیر روم گفت:daa520;">اف بر تو دین داری تو، دین من بهتر از دین شماست، پدر من از نواده های حضرت داوود است ومیان من وداوود ،

پدران زیادی فاصله است ولی مسیحی ها به این واسطه مرا احترام می کنند واز خاک پایم برای تبرک می برند وشما پسر دختر

پیغمبر خود را کشتید که یک مادر با پیغمبرتان فاصله ندارد، این چه دین داری است؟سپس گفت:ای یزید! داستان کلیسای حافر را

شنیدی؟ ff0000;">یزید گفت: بگو تا بشنوم.

سپس برای ff0000;">یزید داستان سم خری را گفت که مسیحی ها اعتقاد داشتند حضرت مسیح برآن خر سوار شده وبه همین دلیل مسیحی ها به

آن سم خر احترام می گذارند، سپس اورا سرزنش کرد و گفت: این نظر مسیحی هاست درباره سم خر عیسی، وشما پسر دختر

پیامبرتان را کشتید خداوند به شما برکت ندهد ودین داری شما را نپذیرد.

ff0000;">یزید گفت: این نصرانی را بکشید تا مرا در کشور خود رسوا نکند، سفیر روم در پاسخ گفت: میخواهی مرا بکشی؟ گفت: آری.

گفت: بدان من دیشب پیامبر شما را در خواب دیدم وبه من گفت: ای نصرانی! تو از اهل بهشتی.

من از کلام محمد تعجب کردم، واکنون میگویم: اشهد ان لااله الا الله و اشهد ان محمد رسول الله .

سپس برخاست وسر حسین رابه سینه چسباند و اورا می بوسید که کشته شد .

ee82ee;">منابع: مقتل نفس المهموم نوشته شیخ عباس قمی، لهوف نوشته سید بن طاووس.