انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :آیا من از شیعیان شما هستم؟
نویسنده :بانوی آفتاب

ff0000;">99ff99;">مردى زنش را به خدمت حضرت فاطمه علیهاالسلام فرستاده و این پرسش را سؤال نمود: «آیا

من از شیعیان شما هستم یا نه؟»

006400;">99ff99;">حضرت جواب داد: «اگر تو به دستورات و گفته‏ هاى ما عمل میکنى و از آنچه تو را ممنوع

کرده‏ ایم ترک می نمایى، شیعه ما هستى وگرنه، نه.(۱)

99ff99;">زن چون این پیام را به شوهرش رسانید، او شروع به گریه و ناله کرد و گفت: چه کسى از این

همه گناهان دورى میکند؟ من که چنین نیستم. بنابراین همیشه در آتش جهنم خواهم بود زیرا

کسى که شیعه اهل‏بیت نباشد طعمه ابدى آتش قهر خدا خواهد بود. (۲)

006400;">99ff99;">زن، چون مرد خود را بسیار پریشان دید، دوباره به خدمت فاطمه علیهاالسلام برگشته و واکنش

شوهرش را در برابر جواب آن حضرت، به اطلاع بى‏بى رسانید. فاطمه علیهاالسلام دوباره پیغام

داد: به او بگو چنین فکر نکن، شیعیان ما از بهترین افراد اهل بهشت خواهند بود و دوستان ما

نیز که به مقام شیعه بودن نمیرسند، همیشه در آتش دوزخ نخواهند بود. گناهان آنان در اثر

گرفتارى به بلاها و بیماریها در دنیا محو مى‏شود. بقایاى گناهانشان نیز در عرصه ‏ى محشر- در

اثر ترس و وحشت از آن صحنه- کم میگردد و سپس در طبقات بالاى آتش جهنم نیز با عذاب

محدود الهى پاک مى‏شوند، آنگاه با محبت و شفاعت ما نجات پیدا مى‏کنند. (۳)

006400;">99ff99;">قابل توجه است که فاطمه‏ ى زهرا علیهاالسلام پناه و مرجع فکرى و مذهبى مسلمانان بود، حتى

مسلمانان مرد نیز، که نسبت به اهل‏بیت نزدیک بودند، همچون زنان مسلمان به محضر فاطمه

علیهاالسلام شتافته و از حوزه‏ ى علمى آن یادگار رسول خدا کسب فیض میکردند و از این

طریق احادیث و روایاتى را از آن بزرگوار به دیگران انتقال میدادند، که سلمان، ابوذر، مقداد

و… از این گروه بودند، که ما برخى سخنان سلمان را، از آن حضرت نقل نمودیم.

006400;">99ff99;">علاوه بر اینها، سخنان دُرربار آن حضرت در جمع مهاجرین و انصار در مسجد رسول خدا و

خطابه ‏هاى آتشین وى در کنار زنان مدینه که به عیادتش شتافته بودند و همچنین احتیاجات

ارزشمند و دشمن‏ شکن آن شفیعه ‏ى روز جزا، همه و همه، نشان آموزش و پرورش آن

حضرت به حساب مى‏ آید، که باعث بیدارى و هدایت مؤمنین و خوار و زبونى منافقین و

غاصبین خلافت میگردید.

006400;">99ff99;">پی نوشت ها :

006400;">99ff99;">۱ـ ان کنت تعمل بما امرناک و تنهى عمّا زجرناک عنه فانت من شیعتنا و الا فلا. »

99ff99;">۲ـ یا ویلى و من ینفک من الذنوب والخطایا، فانا اذا خالد فى النار، فانّ من لیس من شیعتهم فهو

مخلد فى النّار.

99ff99;">۳ـ بحارالانوار، ج ۶۸، ص ۱۵۵٫

ff0000;">99ff99;">خدایا به حق عصمت کبری حضرت صدیقه طاهره تا ما رو نبخشیدی از دنیا نبر و ما رو با

شیعیان واقعی اهل بیت (علیهما السلام)محشور کن

ffffff;">                             (الهی آمین)