انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :◕‿◕ تاثیرات محیط بر روی حجاب حتماببینید ◕‿◕
نویسنده :غروب کربلا 313

4b0082;">ffcccc;">کلاسم کم کم داشت دیر می شد از دانشکده ادبیات به سمت دانشکده علوم پایه داشتم می رفتم که یهو یه دختر خانمی جلومو گرفت و ازم سوالی پرسید که جای تعجب داشت .
ffcccc;">ازم پرسید ببخشید خانم,دیگه خانم های حراست که قبلا توی اتاق در ورودی دانشگاه می نشستن و ظاهر و پوشش دانشجوهای دختر رو چک می کردند

ffcccc;">دیگه نیستن؟دیگه نمی شینن؟چرا نیستن؟

ffcccc;">اولش این فکر توی ذهنم نقش بست که داره می پرسه که برای پوشش اش؛ از بابت خانم های حراست دلش راحت باشه تعجب و تحسینم اونجا برانگیخته شد که دختر خانمه گفت: آخه درسته من خودم زیاد رعایت نمی کنم اما دارم همه جور تیپ و پوشش وآرایش رو می بینم باید کنترل بشه

ffcccc;">دختر خانمه خودش ظاهر نسبتا معقولی داشت حجابش مانتو بود و فقط کمی آرایش کرده بود

ffcccc;">بهش گفتم :اره درست می گی متاسفانه دیگه خانم های حراست نیستند بعضی ها هم با همون مانتوها و ارایش هایی که میرن توی خیابون و هر جای دیگه ؛ میان دانشگاه حداقل باید قوانین دانشگاه رو رعایت کنن دانشگاه جای درس خواندنه

ffcccc;">و بعد شروع کردم به توضیح دادن اینکه خیلی از دانشگاه های امریکایی و اروپایی برای دانشجوهاشون قوانین پوشش و آرایش گذاشتن که اونا مجبور به رعایت کردنش هستن

ffcccc;">قوانینی مثل اینکه لباس و آرایششون نباید جلب توجه کنه پوشیدن دامن کوتاه و لباس های تنگ و ارایش های آن چنانی ممنوعه

ffcccc;">خلاصه بعد از چند دقیقه گپ دوستانه و صمیمی و البته سرپایی خداحافظی کردیم و از هم جدا شدیم

ffcccc;">بی دین و ایمان هم که باشی بعضی کارها رو باید به حکم عقل انجام بدی

ffcccc;">وقتی کلاس درس و راهرو دانشگاه شد محل مسابقه مانتوها و آرایشهای آن

ffcccc;">چنانی بعضی از دخترا حقوق انسانی و علمی دانشجوهای پسر و دختر نقض می شه

ffcccc;">بد نیست یه سری به قوانین نوع پوشش و آرایش دانشگاه های اروپایی و آمریکایی بزنیم:

ffcccc;">دانشگاه مدیریت ماهاریشی آمریكا: موهای بلند وپوشش لباس‌های لی مجاز نیست.

ffcccc;">دانشگاه ویرجینیای جنوبی: پوشش دختران و پسران باید عفیف و آراسته باشد.

ffcccc;">دانشگاه باب جونز آمریكا: "تاتو كردن " و آرایش بیش‌ از حد قابل قبول نیست.

ffcccc;">دانشگاه ادكونل آجاسین نیجریه:پوشیدن هرگونه لباس‌ اندام‌نما "غدغن " است!

ffcccc;">دانشگاه مسیحی آبیلن:استفاده ازلباس‌های نامناسب وخلاف شئونات مسیحیت ممنوع

ffcccc;">دانشگاه آكسفورد: لباس باز و بدن‌نما و مدل‌های افراطی مو ممنوع است.

ffcccc;">كالج رابرت تركیه: ضوابط مشخص برای موی پسران و اصلاح صورت.

ffcccc;">گرین ویل شمالی آمریكا: آرایش‌كردن و پوشیدن لباس‌های اندام‌نما مجاز نیست.

ffcccc;">دانشگاه ایالتی فلوریدا: برای دانشجویان فاقد پوشش مناسب نمره "صفر " لحاظ می‌شود

ffcccc;">دانشگاه لانگ‌وود آمریكا: هرگونه لباس بدن‌نما، "لی " و كفش‌های "صندل " ممنوع است

ffcccc;">مؤسسه فناوری جورجیا آمریكا:پوشیدن "تی‌شرت " و لباس‌های وسوسه‌انگیز ممنوع است

ffcccc;">دانشگاه بریگهام آیداهو:لباس چسبان و آرایش عجیب و غریب ممنوع است

ffcccc;">دانشگاه ایالتی آركانزاس آمریكا: لباس‌ها نباید كوتاه، سوراخ‌دار، خمره‌ای و بدن‌نما باشند

ffcccc;">((برگرفته از وب سایت گلبرگی به اسم حجاب))