انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :به یادتان هستم
نویسنده :کوثر

008000;">خــدای مهربانم و ائمه ی اطهار (ع) 

اکنون این من هستم کسی که در مقابل مرقد مطهر شما ایستاده است و از طریق زیارت این مکان شریف، به دیدار و زیارت شخص شما دل بسته ام. من مرقد شما را بهانه ای قرار داده ام تا از طریق آن قلبم آماده ی زیارت شخص شما شود.

اکنون من اینجا ایستاده ام و شما مرا خبر نموده اید که از میان بیشمار فقر و نیازی که دارم، و از میان بیشمار امید و آرزوهایی که دیگران دارند، شمه ای را به زبان بیاورم تا نشان دهم که درس اول را در مسیر شاگردی شما می آموزم و آن این است:

من از خودم هیچ ندارم و به بهانه ی رفع نیاز میخواهم با شما پیوند محبت ببندم.
من بر این باورم که شما تمام نیازهای مرا میدانید و میدانم که هیچ نیازی نیست که چاره ی آن در اختیار شما نباشد. من باور دارم که حتی آمدنم به این مکان شریف نقشه ی شما بوده است. این شما بودید که مرا به زیارت خودتان دعوت نمودید و مرا مشتاق دیدارتان ساختید و این شما بودید که مرا با ریسمانی از محبت به اینجا کشاندید تا من به شما عرض نیاز کنم . از طریق نیاز به حب شما برسم.

از این رو است که در آستانه ی ورود به این مکان شریف که مرقد مطهر شما است چنین میگویم: 
خدایا در غیبت ولیِ تو، من به حرمت این مکان شریف آن گونه معتقدم که در حضور او میدانم که رسول تو و جانشینان تو همه زنده اند و نزد تو از نعمت هایت برخوردارند. آنها مرا در این مکان میبینند به سلام من پاسخ میدهند. 

با خود عهد کرده ام که در چنین مکانی بهترین ها را برای بهترین کسانم درخواست کنم. برای پدر و مادرم که بار امانت مرا خداوند بر دوششان گذاشت و آنها چه با گذشت و چه با محبت مرا پرورش دادند تا اکنون در مقابل شما عرض ادب کنم. برای مادری که تا ابد مدیون او خواهم بود و برای پدری که با عزت مرا حمایت کرد و به ثمر رساند. 

باخودعهد کرده ام که برای برادرم که آن رابه من عطا نمودی تا با انس او دلم گرم شود، بهترین ها را بخواهم. 
در راه رسیدن به این حرم مطهر به دوستانم فکر میکنم که خداوند آنها را برایم آفریده است تا در لحظات شادی و غم در کنارم باشند. من با خود قرار گذاشته ام که در پیشگاه شما برای دوستان منتظرم بهترین خواسته ها را داشته باشم.

خداوندا من خود را مدیون تمام کسانی میدانم که از من ظلمی به آنها رسیده و تا کنون جبران نکرده ام و مدیون تمام کسانی هستم که حقی از آنها بر گردنم قرار دارد و ادا نکرده ام و تمام کسانی که مرا به خوب بودن تشویق نموده اند و برایم دعا کرده اند و خیر خواهم بودند و تمام کسانی که مرا عفو نمودند و یاری ام کرده اند و به هر نوعی امروز مرا ساخته اند. من به همه ی آنها مدیونم و اکنون فرصت گران بهایی یافته ام که به منظور ادای دیون خویش از شما تقاضا کنم که بهترین های دنیا و آخرت را به آنها عطا کنید.

خــدایا بهترین مقصد تو هستی و راه رسیدن به تو فقط به مدد اهل بیت (ع) پیموده میشود و با استعانت از آن بزرگواران طی میگردد. من به کلمه ی حمد تو را شکرگزارم که مرا به این حقیقت عارف نمودی و برای رسیدن به خودت مرا شایسته ی زیارت مرقد مطهر اهل بیت (ع) دانستی و از تو سپاس گزارم که به من فهماندی راه رسیدن به تو از چهار منزل دل دادگی به محمد و آل محمد (ص) میگذرد.

خـــداوندا مرا شاگردی مشتاق،مطیع، صبور و مودب که همه ی امورش را به تو و به پیامبر (ص) و به اهل بیت (ع) تفویض کند بساز

008000;">چه زیبا خالقی دارم چه بخشنده خدای عاشقی دارم
                                                                                                                       که میخواند مرا با آنکه میداند گنه کارم