انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :پیراهن یوسف و ابراهیم علیه السلام کجاست ؟
نویسنده :meshkat

مرحوم شیخ صدوق ، راوندی و بعضی دیگر از بزرگان به نقل از مفضّل بن عمر حکایت کند : 

روزی در خدمت حضرت صادق آل محمد علیه السلام نشسته بودم ، آن حضرت فرمود : آیا می دانی پیراهن حضرت یوسف علیه السلام چه بود و کجاست ؟ 
عرض کردم : خیر ، نمی دانم ؛ شما بفرمائید تا فرابگیرم . 

امام علیه السلام فرمود : چون ابراهیم علیه السلام را خواستند داخل آتش بیاندازند ، جبرئیل امین علیه السلام پیراهنی از لباس های بهشتی برایش آورد و بر او پوشانید و آتش در مقابلش سرد و بی اثر شد . 
و در آخرین روز حیاتش آن را تحویل حضرت اسحاق علیه السلام داد و او نیز پیراهن را بر حضرت یعقوب علیه السلام پوشانید که اندازه قامت او بود . 

و هنگامی که حضرت یوسف علیه السلام به دنیا آمد ، پدرش آن پیراهن را بر یوسف پوشانید ، تا آن جائی که همان پیراهن را توسط برادرانش برای پدر خود - که نابینا گشته بود - فرستاد و او بینا گردید و این همان پیراهن بهشتی بود . 
عرض کردم : اکنون آن پیراهن کجاست و چه خواهد شد ؟ 
فرمود : الان نزد اهلش می باشد و در نهایت ، تقدیم قائم آل محمد علیهم السلام خواهد شد .

و هنگامی که آن حضرت ظهور نماید ، آن پیراهن را بر تن خود می نماید و تمام مؤمنین در شرق و غرب دنیا ، هر کجا که باشند بوی خوش آن را استشمام خواهند کرد . 
و او - یعنی ؛ امام زمان (عج) در تمام امور وارث تمامی پیغمبران الهی علیهم السلام می باشد 

اینم منبع 

http://www.forumpersian.com/thread13041.html