انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :روايتی شگفت انگيز پيرامون حضرت امام خميني (ره) و امتش!!!
نویسنده :یازهرااا

a52a2a;">به مناسبت ماه بهمن ماه پیروزی انقلاب زمینه ساز ظهور

0000ff;">روايتی  شگفت انگيز پيرامون حضرت امام خميني (ره) در بين روايات اسلامي اعم از شيعه و سني به چشم مي خورد که در اين روايات حتي به نام ايشان (روح الله) اشاره شده است.

008000;">روایتی که در آن پيامبر صلی الله علیه واله وسلم  به حضرت علي علیه السلام بشارت دادند که گروهي از شيعيان ايشان به واسطه ي روح الله  دلهايشان  به هم  نزديک مي شود و متحد مي گردند،  در حالي  که  دليل  اتحاد  آنها  اموال و نسب  مشترک نمي باشد. افراد اين قوم از چنان منزلتي برخوردارند که چهره ي نوراني آنها چهره هاي ساير مردم و حتي مسلمانان ديگر را نيز تحت الشعاع قرار مي دهد.

« عن احمد بن سالم، عن محمد بن يحيي بن ضريس، عن محمد بن جعفر، عن نصر بن مزاحم و ابن ابي حماد، عن ابي داود عن عبدالله بن شريک، عن ابي جعفر عليه السلام قال: اقبل ابوبکر و عمر و الزبير و عبدالرحمن بن عوف، جلسوا بفناء رسول الله صلي الله عليه، و آله فخرج اليهم النبي صلي الله عليه و آله: فجلس اليهم، فانقطع شسعه، فرمي بنعله الي علي بن ابي طالب عليه السلام ثم قال: ان عن يمين الله عروجل، او عن يمين العرش، قوماً منا علي منابر من نور، وجوههم من نور، و ثيابهم من نور، تغش وجوههم ابصار الناظرين دونهم، قال ابوبکر: من هم يا رسول الله؟ فسکت، فقال الزبير: من هم يا رسول الله؟ فسکت،   فقال عبدالرحمن: من هم يا رسول الله؟ فسکت،  فقال علي عليه السلام: من هم يا رسول الله؟ فقال: هم قوم تحابوا بروح الله علي غير انساب و لا اموال، اولئک شيعتک و انت امامهم يا علي. »

ff0000;"> ترجمه: 0000ff;">« از احمد بن سالم، از محمد بن يحيي بن ضريس، از محمد بن جعفر، از نصر بن مزاحم و ابن ابي حماد، از ابي داود از عبدالله بن شريک از ابي جعفر عليه السلام که فرمود: ابوبکر و عمر و زبير و عبدالرحمن بن عوف به درگاه رسول الله (ص) نزديک شدند و نشستند، پس پيامبر(ص) بر آنها وارد شد، کنارشان نشست، دمپايي اش گسيخته شد و با دمپايي اش اشاره وار به حضرت علي بن ابي طالب (ع) زد، سپس فرمود: b22222;">همانا از سمت راست خداوند عزوجل – يا از سمت راست عرش – قومي از ما برخاستند که بر منابري از نورند، صورت هايشان نوراني است و لباسهايشان نوراني است، صورت هايشان بر چشم ناظرين ديگر پرده مي اندازد0000ff;">.
ابوبکر گفت: اي پيامبر، خدا آنها کيستند؟ پس ايشان سکوت کردند.
زبير گفت : اي پيامبر خدا، آنها کيستند؟ پس ايشان سکوت کردند.
عبدالرحمن بن عوف گفت: اي پيامبرخدا، آنها کيستند؟ پس ايشان سکوت کردند.
سپس حضرت علي (ع) فرمودند: اي پيامبر خدا، آنها چه کساني هستند؟
b22222;"> پس ايشان فرمودند: آنها قومي هستند که به واسطه ي روح الله به يکديگر محبت مي ورزند (دلهايشان به هم نزديک مي شود)، درحالي که هيچ نسب يا اموال مشترکي ندارند؛ آنها شيعه ي تو هستند و تو امامشان هستي اي علي. »

بحار الأنوار، ج 65، ص 139؛

336699;">پس از پیروزی انقلاب اسلامی آیت الله صدوقی در ملاقاتی خدمت امام (ره) عرض کرده بودند :
آقا این روح الله که در حدیث(تحابوا بروح الله)  شما هستید؟ زیرا تمام اقشار  مردم به واسطه رهبری ودوستی شما متحد شدند امام خمینی (ره) با لبخندی گذشت 

ff0000;">استاد پناهیان:

800080;">وقتی امام خمینی (ره) در دوران جوانی به سر میبردند آیت الله قاضی طباطبایی وقتی ایشون رو میبینند درسشون رو قطع میکنند وتمام قامت مقابل ایشون بلند میشن بعد از درسشون ایشون رو صدا میزنن وبهشون میفرمایند که آیا تو میدونی در آینده چه نقشی خواهی داشت؟
امام سرشون رو پایین می اندازن 
توی روایات دیگه ای هم هست که فردی از قم  همنام با یکی از انبیاء بنی اسرائیل (روح الله)  قیام کرده وبعد از او سیدی خواهد آمد که بر دست راستش نشانه ایست واو پرچم را به امام زمان (عج) تحویل میدهد