انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :رنگ عشق
نویسنده :کاربر حذف شده 2750

شروع حتمی بود٬ پایان هم قطعی است٬ چه دیر چه زود.
نقطه ی پایان هرچند برای آدمی معلوم نیست ولی حتمی است٬ نقطه ی پایان برای دوره ای و نقطه ی شروع برای دوره ای جدید.
چگونه پایان بردن تاثیر مستقیمی بر کیفیت شروع و ادامه دارد.
پایان بردن هرچند همانند شروع در اختیار آدمی نیست اما چگونه پایان بردن را به اراده و اختیار آدمی قرار دادند٬ زشت و زیبایی تمام کار به انتخاب اوست.
زشتی و زیبایی (=خوبی و بدی یا خیر و شر) مفهومی نسبی نیست که نسبت به هرکس متفاوت باشد٬ چرا که واقعیتی وجود دارد و زشتی و زیبایی به نسبت آن سنجیده می شود - هرچند از این جهت که مراتبی دارد این زیبایی و هر چه مرتبه اش پایین تر باشد به زشتی نزدیک تر است و از این جهت نسبیت معنا پیدا می کند- .
زیبایی و زشتی پایان کار هم از این قاعده مستثنا نیست و نسبت به آن واقعیت سنجیده می شود- عاقبت به خیری و عاقبت به شری-
به گذشته و حال که نگاه می کنم به زیبایی پایان کار شک می کنم بلکه تا حدودی ناامید می شوم٬ اما به محبت تو که نظر می کنم قلبم قرار می گیرد و جانم آرام می شود٬ آرامش از این همه محبت و دوستی.
به گذشته که نگاه می کنم٬ روسیاهی زغال به زمستان می ماند٬ و ماندش محو شدنی نیست مگر اجابت شرط محبت٬ مگر رنگ عشق پاشیدن به بوم گذشته.
رنگ عشق سیاه نیست٬ سیاهی رنگ جدایی از عشق است٬ رنگ عشق سرخ است٬ سرخی ٬ رنگ وصال به معشوق و نشانه راستی محبت است.
به محبت تو که نگاه می کنم قلبم قرار می گیرد٬ مطمئن می شود که باید شرط عشق را اجابت کند٬ که باید نشانه راستی و صدق را اعلام کند.
ای که محبتت باعث چشم پوشی ات نسبت به گذشته و حالم شده است٬
ای که محبتت پرده بر چشم دیگران کشیده است تا نبینند سیاهی تخته روزگارم را٬
ای که محبتت قرار قلب بی قرارم شده است٬
تو باید دستگیری کنی که رنگ عشق بر این صفحه بزنم و کار را به زیبایی پایان برم.