انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :ديدم خانم سماور را روشن كرده
نویسنده :ابن حسن

🔸علامه طباطبایی(ره)
درباره
آیت الله العظمی
سید محمد هادی میلانی
می فرمود:
.
🔸«آقا میلانی فرشته است».
.
🔸و می افزود: «من مرید آقا میلانی ام».
.
. 🔸يكى از فرزندان مرحوم آيت‏ الله ميلانى از مرحوم آيت ‏الله اراكى نقل می کند:
.
جمعه شبى در حرم مطهر حضرت ثامن الائمه علیه السلام بيتوته كرده بودم. بعد از نماز صبح به حضرت التماس كردم كه يكى از اولياى خودت را به من معرفى كن! آمدم منزل و خوابيدم.
.
.
يكى در خواب به من گفت: پاشو كه يكى از اولياى الهى می آيد. بيدار كه شدم ديدم خانم سماور را روشن كرده است. گفتم: حالا كه زود است و وقت چاى نيست.
.
.
گفت: در خواب به من گفته شد پاشو سماور را روشن كن كه يكى از اولياى الهى می آيد. در اين حال بود كه در زدند، وقتى در را گشودم ديدم مرحوم آقای ميلانى است.
.
.
🔸شیخ حسین انصاریان خاطره ای از آیت الله العظمی میلانی نقل کرده فرمودند:
در زمان حیات آن مرجع عالیقدر خدمتشان مشرف شدم و هنگام خداحافظی فرمودند: از شما خواهشی دارم که الان به حرم(امام رضا علیه السلام) مشرف شوید و از حضرت تقاضا کنید که از خدا بخواهد محمد هادی مسلمان از دنیا برود.
.
.
🔸شیخ حسین انصاریان از فرزند آیت الله العظمی میلانی(ره) پرسیدم پدر شما چه جوری از دنیا رفت؟
.
گفت : بعد از این که از دکترهای تهران جوابی نگرفتیم، پدر را به مشهد آوردیم و به خاطر آب و هوای طرقبه، وی را به آنجا بردیم.
.
چند روزی ایشان حالت کما داشتند، اما ساعت های ده و یازده صبح روز سومی که به نظر می آمد در کما هستند، چشم شان را باز نموده و شروع به صحبت کرده و به من گفتند:
.
محمد علی بیا و برایم مصیبت وداع زینب کبری(سلام الله علیها) را در گودال قتلگاه بخوان، من هم شروع به ذکر مصیبت کردم و ایشان هم گریه می کردند، وسط روضه بود که از دنیا رفت.
.
.
🔸 ایشان روز جمعه  ۲۹ رجب ۱۳۹۵ قمری برابر با ۱۷ مرداد ۱۳۵۴ در ۸۲ سالگی درمشهد درگذشت و در حرم امام رضا(علیه السلام) به خاک سپرده شد.

کانال سیره علما @sireolama