انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :همه جاي بدنم مي سوخت، بجز صورت و سينه و کف دستهايم!
نویسنده :سینا

حساب و کتاب خدا به دقت ادامه داشت. اما زماني که بررسي اعمال من انجام مي شد و نقايص کارهايم را مي ديدم، a52a2a;">گرماي شديدي از سمت چپ به سوي من مي آمد! حرارتي که نزديک بود تمام بدنم را بسوزاند. اما... اين حرارت تمام بدنم را مي سوزاند، طوري که قابل تحمل نبود. 006400;">همه جاي بدنم مي سوخت، بجز صورت و سينه و کف دستهايم! براي من جاي تعجب بود. چرا اين سه قسمت بدنم نمي سوزد؟! لازم به تکلم نبود. جواب سؤالم را بلافاصله فهميدم. من از نوجواني در هيئت و جلسات فرهنگي مسجد محل حضور فعال داشتم. پدرم به من توصيه مي کرد که وقتي براي آقا امام حسين علیه السلام و اهل بيت و يا حضرت زهراسلام الله علیهااشک مي ريزي، قدر اين  اشک را بدان. اشک بر اين بزرگان، قيمتي است و ارزش آن را در قيامت مي فهميم. پدرم از بزرگان و اهل منبر شنيده بود که اين اشک را به سينه و صورت خود بکشيد و اين کار را مي کرد. من نيز وقتي در مجالس اهل بيت:گريه مي کردم. اشک خود را به صورت و سينه ام مي کشيدم. ff0000;">حالا فهميدم که چرا اين سه عضو بدنم نمي سوزد! نکته ديگري که در آن وادي شاهد بودم بحث اشک و توبه بر درگاه الهي بود. من دقت کردم که برخي گناهاني که مرتکب شده بودم در کتاب اعمالم نيست! بعد از اينکه انسان از گناهي مرتکب شده وتوبه مي کند و ديگر سمتش نمي رود،از اعمالش حذف مي شود. ً  آنجا رحمت خدا را به خوبي حس کردم. حتي اگر کسي حق الناس  مظالم ّ بدهکار است اما از طلبکار خود بي اطلاع است، با دادن رد برطرف مي شود. اما حق الناسي که صاحبش را بشناسد بايد در دنيا برگرداند. حتي اگر يک بچه از ما طلبکار باشد و در دنيا حلال نکرده باشد، بايد در آن وادي صبر کنيم تا بيايد و حلال کند.