انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » بخش دانلود » کتاب » نمایش پست: معرفی کتاب:جوانان

نمایش موضوع به شکل عادی
اطلاعات نویسنده
معرفی کتاب:جوانان
یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ۱۰:۲۶ بعد از ظهر [#3]
عضو
شماره عضویت : 901
حالت :
اعتبار کاربر : 8583
پسند ها : 894

پسران درسها و هشدارها: درسها، پندها، گزیده ها، هشدارها، سفارشها / محمود اکبری
 چاپ چهاردهم

می توانید این کتاب که با فرمت های مختلف ارائه شده را از آدرس زیر دانلود کنید:

پسران،درسها و هشدارها

فهرست کتاب
    پیشگفتار
    بخثس نخست : دانستنیها و پندها
        اشاره
        دورنمای زندگی
        جوان تنهاست
        نقش پاکی جوان
        آینه صاف
        جوان و استعداد
        جوانها و جمله ها
        ازکدامین راه
        بایدها
        سراب
        دروغ در رشته های گونا گون
        گزیده ها
        آدمها وکتا بها
        توپ گناه و دروازه دل
        برد و باخت
        زندگی و فوتبال
        ا حتلام پسران
        فرصت جوانی
        عشق جوانی
        منشأعشق
        مهارتهای زندگی
        گامهایی برای موفقیت
        بوسه بر دست پدر
        قیمت انسان
        نو و کهنه
        پند پدر
        جوان
        پندهای شاعران
    بخش دوم : درسها
    بخش سوم: سفارشها
        سفارشهای معصومان
        گزیده ای از نصایح لقمان در قرآن
        سفارش آیة الله قاضی (شهید محراب)
        سفارش امام خمینی به فرزندش
        پیام رهبر معظَم انقلاب به جوانان
        سفارش شهـید مطهری به فرزندش
        پسرم خودت را محترم بدار
        پندعطار
        نصیحت سعدی به جوانان
        پیام پیران به جوانان
        از سفارشهـای شهدا به جوانان
        پیام های جوانان دربند
        از پیامهای کرکسهای سیاه

بخش چهارم: معیارهای زندگی
        معیار بزرگی
        معیارهای انتخاب دوست
        به چه کسی می توان اعتماد کرد
        معیار انتقاد سازنده
        معیار پذیرفتن خبر
        معیار خواسته ها
        معیار خودی و غیر خودی
        معیار زشتی کارها
        راههای شناخت افراد
        معیار رفتارها
        رضایت مردم یا خدا؟
        معیار شناخت حق و باطل
        معیارشغل
        معیار شخصیت انسان
        میزان خوبی و شایستگی
        توجه به گفتار یا گوینده
        معیار قهرمانی
        معیارهای موسیقی حرام
        موسیقی سنتی و غیر سنتی

پیشگفتار

"جوانان " مفیدترین، مؤثرترین و درعین حال، آسیب پذیرترین گروه جامعه اند، که با اصلاح آنان، جامعه اصلاح می شود و با فساد آنان جامعه به سوی تباهی خواهد رفت.

"جوانان " قلب جامعه اند که با تپش این قلب خون تازه در شریانهای جامعه جریان می یابد و جامعه، آهنگ تکامل و پویایی سر می دهد و راه حیات و بالندگی را می پیماید.

اگر ضربان این قلب، رو به خمودی و سستی نهد، آهنگ جامعه نیز به خاموشی میگراید و حیات بالنده جامعه، رو به سوی افول و سکون خواهد نهاد.

اگر این گلها دچار آفت شوند تمامی پیکره ی جامعه، دچار آفت زدگی و بیماری خواهد شد. لذا تمام نیروهایی که به نحوی با این قشر سر وکار دارند می بایست تلاش کنند تا زمینه های رشد و بالندگی جوانان را فراهم نمایند این دفتر مجموعه ای از درسها، هشدارها، معیارها، پیام ها و دانستنیهایی است برای جوانان و نوجوانان، و بدان امیدکه مفید واقع شود.

وا لسلام

محمود اکبری

بخثس نخست : دانستنیها و پندها
اشاره
دورنمای زندگی

طی شد این عمر، تو دانی به چه سان؟

پوچ و بس تند، چنان بادِ دمان

همه تقصیر من است، که نکردم فکری، که چه سان میگذرد عمر گران...

هیچ کس نیز نگفت:

زندگی چیست؟ چرا می آییم؟

بعد از این چند صباح، به کجا باید رفت؟

- با کدامین توشه؟ به چه سان باید رفت؟

نوجوانی سپری گشت به بازی به نشاط

فارغ از نیکث و بد و مرگ و حیات

پس
ازآن نیز نفهمیدم هیچ

که چه سان باید زیست؟ به کجا باید رفت...

همه گفتند جوان است هنوز، بگذارید جوانی بکند،

بهره از عمر بَرد، کامرانی بکند

بگذارید که خوش باشد و مست

بعد از این نیز وِ را عمری هست!

یک نفر بانگ برآورد که: او، از هم اکنون باید، فکر فردا باشد!

دیگری آوا داد، چو فردا بشود، فکر فردا بکند!

دیگری گفت: همان طور که دیروزش رفت، بگذرد امروزش، بگذرد فردایش!

کس مرا هیچ نگفت:

زندگی خوردن نیست،

ثروت و قدرت نیست،

زندگی غفلت نیست...

من شدم خلق که با عزمی جزم،

پای از بند هواها گسلم

فارغ از شهوت و از کینه و آز،

از جوانمردی و عزت سرشار،

در ره کشف حقایق کوشم،

شربت جرئت و امید و شهامت نوشم،

آنچه آموخته ام بر دگران آموزم،

شمع راه دگران گردم و با شعله خویش

ره نمایم به همه گر چه سراپا سوزم...

"مهدی دافعیان"

جوان تنهاست

جهان ما کنون دیگر،بسان مار خوش خال است. بسان مار خوش خطّی که جای او سیه چال است. به ظاهر جلوه ای زیبا، نمایی دلربا دارد.

اگر از چهره اش گیری نقابش را ز زیبایی نشانی نیست.

و خواهی دید اندر معدن پستی،

خیانت را، جنایت را.

در این صحرای وحشت زا، جوان تنهاست

جوان اندیشه اش تنها و او تنهاست

جوان تنها غریق دست و پا گم کرده در دریای طوفان زاست.

جوان تنهاست، جوان تنهاست.

بدورش صد هزاران اژدها باشد.

و هر یک را؛ برای صید او اکنون

هزاران حیله در سر، مکر در خاطر، ریا در مغز می باشد. جوان مات است و مبهوت است.

دگر در او نشاطی نیست.

جوان مغروق در عیش است.

جوان مغروق در نوش است

جوان کانون نیرو،مظهر زیبایی و قدرت، کنون تنهاست.

جوان آواره در صحرای وحشت زاست جوان تنهاست، جوان تنهاست.

پدر

بیدار شو از خواب غفلت، بین جوانت را! پدر آگاه شو، بنگر جوانت را

درنگ بیهوده است، برخیز

برای یاری فرزند خود، سویش شتابان شو!

و از چنگال اهریمن نجاتش ده

و از افکار او، نامردمی بگسل

که او در پرتو حقّ و حقیقت راستگو گردد. صفات آدمی گیرد.

ز نامردان جدا گردد

طریق دوستی پوید

پدر برخیز، پدر برخیز... 1

1. سید مصطفی حسینی

نقش پاکی جوان

دو بانوی ژاپنی با راهنمائیهای یک جوان ایرانی شاغل در ژاپن به دین اسلام و مذهب تشیع مشرف شدند.

خانمها "تویوکوکانکو و ماتسکو یامادا" که به همراه آقای رحیم اصغری به ایران سفرکرده بودند در حضور حجت الاسلام نقیب پور امام جمعه سلمانشهر با ادای شهادتین به وحدانیت خدا، رسالت حضرت محمد بن عبدالله(صلی الله علیه و آله وسلم) و امامت ائمه شیعه اثنی عشر ایمان آوردند.

خانم " تویوکوکانکو"از استان " ناگانوو" شهر"ماتسوموتوی " ژاپن که صاحب یک شرکت تولیدی می باشد درباره نحوه اسلام آوردن خود و

مادرش گفت: قبلا از اسلام اطلاعی نداشتم فقط اسم "الله " و "قرآن " را شنیده بودم اما در ده سال اخیرکه آقای رحیم اصغری در شرکت من کار میکرد اطلاعات دقیقتری از این دین آسمانی به دست آوردم تا حدی که همراه مادرم به ایران آمدیم و مسلمان شدیم.

وی افزود: وقتی رحیم را می دیدم که بر خلاف جوانهای هم سن خود به معنویت فکر میکند و نماز به جا می آورد یا روزه می گیرد. تعجب میکردم که چگونه یک جوان در چنان محیطی علاوه بر توجه به نماز، هنگام کار روزه هم میگیرد و غذا نمی خورد.

علت را از رحیم پرسیدم.
. او عمل به دستورات اسلام و قرآن را دلیل
دوری ازگناه ذکرکرد وکم کم رفتار ایشان برمن و مادرم تأثیرگذاشت و از اینکه رحیم باعث شد بین من و خدای واحد ارتباطی ایجاد شود و از توجه به معنویت احساس آرامش نمایم بسیار خوشحالم و این وضعیت باعث شد تا من رحیم را به فرزندی خود قبول کنم و او را همانند 5 فرزند دیگرم صاحب ارث و سهامدار شرکت نمایم و در دوره کهولت نیز سرپرستی خود را به پسر خوانده ام (رحیم) واگذارکردم.

خانم تویوکو 54 ساله درباره نحوه عمل به دستورات اسلام همانند نماز و روزه نیزگفت: گرسنگی برای هر موجودی سخت است امّا در سختی ها انسان ساخته می شود. شاید اولش سخت باشد اما بعداً خداوند بر انسان سختی ها را آسان می سازد. درباره نماز هم باید بگویم که این کار نه تنها برای من و مادرم سخت نیست بلکه با آن احساس آرامش هم میکنیم.

وی در توصیه ای به غیر مسلمانان خصوصاً مردم ژاپن گفت: توصیه میکنم اگر آنان مسلمان هم نمی شوند حداقل یکبار مفاهیم اسلامی خصوصاً قرآن را مطالعه کنند.

وی همچنین از سفارت ژاپن در تهران درخواست کرد برای فرزند خوانده اش ویزا صادر نموده تا مشترکاً به ژاپن بازگردند. 1

1.روزنامه جهوری اسلامی، 1/9/80

گزارش پست !

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 03:21 بعداز ظهر