انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مذهبی و دینی » مطالب متفرقه مذهبی » نمایش پست: آیا آرزوی مرگ گناه دارد؟

نمایش موضوع به شکل عادی
اطلاعات نویسنده
آیا آرزوی مرگ گناه دارد؟
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۰۷ قبل از ظهر [#1]
بانو
شماره عضویت : 47
حالت :
دعوت شدگان : 16
اعتبار کاربر : 92888
پسند ها : 4935
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

آرزوی مرگ داشتن

باسلام

من به دلايل مختلف از جمله فساد رو به ازدياد جامعه بداخلاقي و خانواده اي كه دائم آزار م مي دهندوهمسربدحجاب آرزوي مرگ دارم و درنماز وسايرعباداتم اين خواسته را از خداوند درخواست مي نمايم آيا اين دعا و درخواست مرگ و ملحق شدن به پدرم كه اوهم بسيارازاين خانواده آزرده بود و بالاخره دق مرگ شد عمل ناشايستي است

پاسخ: 
نعمت وجود و هستي و زندگي در اين جهان از نعمت‏هاي بزرگ الهي است. كسي كه آرزوي مرگ مي‏كند، گويا اين نعمت بزرگ را كفران كرده و آن را ناديده مي‏انگارد. روزي پيامبر اكرم (صلی الله علیه وآله) به عيادت بيماري رفت. از او احوالپرسي كرد . بيمار از درد و مشكلاتش ناليد و آرزوي مرگ كرد . حضرت به او فرمود: «لَا تَتَمَنَّ الْمَوْتَ فَإِنَّكَ إِنْ تَكُ مُحْسِناً تَزْدَدْ إِحْسَاناً وَ إِنْ تَكُ مُسِيئاً فَتُؤَخَّرُ تُسْتَعْتَبُ فَلَا تَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ» (1) آرزوي مرگ نداشته باش، زيرا اگر تو آدم خوب و نيكو كاري باشي با طولاني تر شدن عمرت بر كارهاي نيك شما افزوده مي شود و اگر آدم بدي باشي با تأخير افتادن مرگت، چه بسا دچار عتاب گردي و توبه كني و يا گرفتار سختي و رنج هايي در دنيا شوي و آن ها كفاره بدي ها و گناهانت شود و به خاطر آن آمرزيده شوي.

چنان كه از امير المؤمنين(علیه السلام) نيز نقل شده كه: «لَا تَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ فَإِنَّ هَوْلَ الْمُطَّلَعِ شَدِيدٌ وَ إِنَّ مِنْ سَعَادَةِ الْمَرْءِ أَنْ يَطُولَ عُمُرُهُ وَ يَرْزُقَهُ اللَّهُ الْإِنَابَةَ إِلَى دَارِ الْخُلُودِ ؛ (2) يعني آرزوي مرگ نكنيد زيرا ترس و اضطراب لحظه هاي جان دادن و سكرات مرگ بسيارشديد و سخت است. يكي از خوشبختي هاي انسان اين است كه عمرش طولاني باشد و در نتيجه با توبه و انابه به سوي قيامت و سراي ابدي برود» .

يكي از دعاهايي كه در هر روز و شب ماه مبارك رمضان مستحب است خوانده شود، دعاي « اللَّهُمَّ ارْزُقْنِي حَجَّ بَيْتِكَ الْحَرَام...» است كه در اين دعا از خدا طول عمر را درخواست مي كنيم و مي گوييم«أَنْ تُطِيلَ عُمُرِي» البته درخواست شهادت در راه خدا يكي از آروزهاي مؤمنان است. چون شهادت از يك سوامر به معروف و نهي از منكر عملي براي احياي اسلام و قرآن و زنده نگهداشتن سنت انبيا و ائمه عليهم السلام است، و از سويي ديگر با ريخته شدن اولين قطره خون شهيد همه گناهان وي آمرزيده مي شود و شهيد بالاترين مقام را در بهشت دارد .به همين دليل است كه يكي از دعاهاي هر روز و شب ماه رمضان درخواست «شهادت » در راه خدا است ، باز به همين دليل است كه امير المؤمنين عليه السلام مي فرمايد: «لا تتمنّ الموت الّا بشرط وثيق؛ (3) آرزوي مرگ نكنيد ، مگر آن كه مطمئن باشيد كه اهل نجاتيد.

آري در برخي از مواقع لازم است انسان آرزوي مرگ كند و آن زماني است كه نمي‏تواند خود را از معصيّت خدا باز دارد و براي ترك گناه راهي جز مرگ ندارد. ولي در غير اين صورت لازم است از خداوند عمري با بركت بخواهد. عمري كه سراسر آن در راه عبادت خدا و اطاعت او صرف گردد.

چنان كه امام سجاد(علیه السلام) در مناجات با خدا عرض مي كند : «الهي عَمِّرْنِي مَا كَانَ عُمُرِي بِذْلَةً فِي طَاعَتِكَ فَإِذَا كَانَ عُمُرِي مَرْتَعاً لِلشَّيْطَانِ فَاقْبِضْنِي إِلَيْك؛ (4) خداي من ! تا زماني كه عمرم و اوقاتم صرف طاعت تو مي شود به من عمر بده ،و آن زماني كه عمرم مي خواهد چراگاه شيطان شود ، مرگم را برسان و مرا در قبضه قدرت خود بگير تا شيطان از وجودم بهره نبرد».

نكته اي كه در پايان لازم است به آن توجه كنيد اين است كه :آرزوي مرگ از سوي يك مومن نبايد ناشي از ناتواني در برابر مشكلات و سختي هاي زندگي باشد. فرد مومن بايد با تقويت دانش و معرفت ديني و قرآني خود، و ارتباط با خدا از طريق دعا و نماز، و تحكيم قدرت صبر و بردباري، و اراده و عزم خود بر مشكلات و سختي ها غلبه كند و بداند سختي هايي كه متوجه مؤمنان مي شود يكي از اهداف يا آثار زير را به دنبال دارد.

1- گاهي لطف و رحمت هاي الهي به بندگان خوب و شايسته با لباس سختي و مشكلات ظاهر مي شود.چنان كه بيشترين سختي و مشكلات را خداوند از باب لطف و محبت متوجه انبياء و ائمه عليهم السلام كرده است.

2- گاهي سختي و مشكلات عرصه آزمون الهي است تا انسان در كوره آزمايشات ماهيت و ميزان ايمان و صبر و استقامت خويش را را ارزيابي كند و از اين راه ضعف و عيب هاي خويش را متوجه شود و در صدد رفع آن بر آيد . چنان كه مي فرمايد : «أَ حَسِبَ النَّاسُ أَنْ يُتْرَكُوا أَنْ يَقُولُوا آمَنَّا وَ هُمْ لا يُفْتَنُونَ » (5) آيا مردم پنداشتند صرف آن كه ادعا كنند ايمان آورديم كافي است و رها و آزاد شوند و مورد امتحان و آزمايش قرار نخواهند گرفت.

3- گاهي مشكلات و سختي ها براي سازندگي روح انسان و تقويت اراده و قدرت تصميم گيري و انتخابگري و ترفيع مقام و منزلت فرد در نزد خدا است. همانگونه كه طلاي خالص نياز به درجه حرارت بيشتر دارد. هر چه آتش داغ تر و درجه حرارت بيشتر باشد عيار خالصي آن بالاتر مي رود هر چه انسان در پيشگاه خدا محبوب تر و مقرب تر باشد سختي و مشكلاتش نيز زياد تر است. سختي هايي كه انبيا و واولياي الهي تحمل كردند بيشتر از ساير انسان ها بود. هر پيامبري مقامش بالاتر بود ميزان مشكلاتش نيز زياد تر بود.

4- گاهي سختي ها جنبه هشدار و بيدار باش دارد. اعلام خطري است تا بنده با هشياري بيشتر از خواب غفلت و بي خبري و راه اشتباهي را كه در زندگي در پيش گرفته بيرون آيد تا گرفتار خطر بزرگتري نشود.

5- گاهي سختي ها بازتاب عملكردها و به اصطلاح كفاره برخي گناهان است كه خداوند از باب رحمت در اين دنيا متوجه شخص مؤمن مي كند تا از عذاب آخرت در امان بماند. بنا براين سختى‏ها و دشوارى‏ها غالبا مقدمه كمال و پيشرفت است و نقش مهم و نيرومندى در تربيت، تقويت اراده، شكوفايى استعدادهاى نهفته انسان و بيرون آوردن زندگى انسان از يكنواختى و تكرار دارد. مهم چگونگى برخورد و رويارويى ما با مشكلات است. اميدواريم علت مشكلات خود تان را درست ارزيابي كنيد و با بهره بردن از عقل و انديشه خود و مشورت با كارشناسان و كساني كه در خصوص مشكل شما تخصص دارند، مشكلات را بر طرف كنيد و آن را پُل محكم و قوي براي پيشرفت و كمال و رفاه خود قرار دهيد.

پي نوشت ها:
1. محمد بن الحسن الحر العاملي، وسائل الشيعه، الناشر مؤسسه آل البيت، قم، سنه النشر/1409 ه.ق، ج2، ص449. 2. العلامه المجلسي، بحار الانوار، الناشر مؤسسه الوفاء، بيروت، لبنان، سنه النشر/1404 ه.ق، ج6، ص 138. 3. عبد الواحد بن تميمي آمدي، معجم الفاظ غرر الحكم درر الكلم، الناشر مركز الابحاث و الدراسات الاسلاميه، تاريخ النشر/ذي القعده 1413. / تحقيق مصطفي درايتي،1072. 4. بحار الانوار، ج 70، ص61. 5. عنكبوت (29 )، آيه 2.

http://www.porsemanequran.com
گزارش پست !

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 06:06 بعداز ظهر