(نسخه قابل پرینت موضوع)
عنوان موضوع : قبل از اومدن به انجمن صبحونه بخورین
نمایش موضوع اصلی :

بلاغ مبین شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۲۰ قبل از ظهر

اغلب دیده شده کاربران محترم یاران منتظر قبل از خوردن صبحونه با سر شیرجه میرن تو انجمن برای ارسال کردن مطالبشون
 درسته همه ی ما انجمن و دوس داریم همه ی ما بهش معتاد شدیم/ انجمن شده جزیی از اعضای خونوادمون قربون دختلم بلم/نفس بابایی/دوباره یادش افتادماصن اسم خونه و خونواده رو که میارم یاد دختلم نفس میوفتم نفس بابایی کجاییبیا منو از این انجمن نجاتم بده«شوخی کردم من انجمن و دوس دارم دخترم» الاهی قلبونش بلم دختلمو میگما نفسمه نفس باباییاصن کی میشه بره مدرسه اون ورز بیادش به همه بگه من اسمم نفس بابایی هستش قلبونش بلم/خیلی ماهه/مامانش حسودیش میشه میگه عه وا تو چلا  فامیلیت بابایی  اصن؟اصن نمیخام هیشکدومتو/اصن چرا نباس فامیلیه من بشه فامیلیه بچه هامون من میخام نفس مامانی بشه میگم خب فرقی نداره که اصن نفس ماله هردوتامونهولی هرجا بره میگه من نفس بابایی هستش/خخخخ/ضدحال میخوره/خخخخب از توهم بیام بیرونمن این شکلکو خیلی دوسدارم نمیدونم چرا
اگه یه روز مطلب نزاریم انگار بوووووووووووووووووووووق میشیم

پس بهتره که قبل از اومدنه به انجمن صبحونه بخوریم نه مثل من که الان دارم مطلب میزارم اما صبحونه نخوردماینجوری سر مبارکتون هم به درد نمیادشخب؟باشه؟

صبحانه ی خوب و مغذی چیست

مصرف یک روز در هفته به میزان کم، کره مربا یا حلوا ارده یا خامه عسل اشکالی ندارد، خیلی نگران نباشید.
غلات آماده صبحانه نیز پیشنهاد خوبی است.
یک تخم مرغ آب پز برای صبحانه خیلی مناسب است.
یک لیوان شیرموز، یا اگر تمایل داشته باشید یک لیوان آبمیوه تازه انتخاب های دیگری هستند.
املت گوجه فرنگی یک صبحانه گرم است که خیلی ها آن را دوست دارند.
شیر و خرما هم خیلی خوب است.

چه کسی گفته که چون نان نشاسته دارد نمی توانید آن را بخورید. ما هیچ ماده غذایی را نباید خذف کنیم. فقط باید به مقدار مصرف و چگونگی آن دقت کنیم.
مثلا برای شما مصرف سه کف دست نان، البته به جز انگشتان، در صبحانه مجاز است.
نان و پنیر و گردو هم که بهترین صبحانه است که متاسفانه شما به آن علاقه ندارید.
اگر به غذاهای سنتی علاقه دارید، می توانید فرآورده های شیری مانند فرنی و شیربرنج را به صبحانه خود بیافزایید.
لوبیا چیتی، عدسی و حلیم هم گاهی اوقات خالی از لطف نیست.
یک سیب زمینی آب پز با کمی کره و نمک یک صبحانه سالم و خوشمزه است.
گاهی وقت ها هم می توانید کمی دقت کنید کمی از غذای شام را برای صبحانه در یخچال کنار گذارید. انواع غذاهایی مثل کتلت٬ کوکو و ماکارانی هم اگر خوب گرم شوند و خیلی هم چرب نباشند برای صبحانه مناسب هستند.
پس می بینید که اگر کمی زودتر از خواب بیدار شوید، می توانید صبحانه های خوشمزه ای را برای خودتان آماده نمایید.

زیاد حرف نمیزنم/شما رو به دیدن تصاویر ذیللللللل  دعوت میکنم تا اشتهاتن برای صبحونهخوردن باز بشهههههههههههه  امممممممممم

خوردن يك وعده صبحانه كامل به دليل تامين نيازهاي غذايي باعث كنترل وزن و پايين آمدن سطح كلسترول خون مي‌شود، ناراحتي‌هاي گوارشي را از بين مي‌برد و جذب ويتامين‌ها را افزايش مي‌دهد.

نخوردن صبحانه باعث مي‌شود درطول روز بخصوص نزديك ظهر و ناهار، فرد دچار گرسنگي شديد شده و حجم بيشتري ازغذا را دريك وعده غذايي مصرف نمايد و از آن جايي كه غذاهاي وعده ناهار اغلب پرچربي و پركالري است، بنابر اين عواقب بعدي را به دنبال خواهد داشت.

اغلب ديده شده كساني كه صبحانه نمي‌خورند، نيم چاشت روزانه خود را با غذاهاي پركالري و كم‌اهميت همچون بيسكويت، پفك، شكلات و چيپس وغيره پر مي‌كنند كه اين امر علاوه بر خطرات ذكرشده باعث چاقي وسرطان نيزمي شود.

تهيه يك صبحانه خوب و مناسب نياز به آگاهي و برنامه ريزي دارد. شما به عنوان يك عضو خانواده مي‌توانيد در اين زمينه مطالعه و ليستي از مواد مغذي را تهيه و در اختيار اعضاي خانواده قراردهيد