(نسخه قابل پرینت موضوع)
عنوان موضوع : من از لباس پوشیدن ایشون خوشم نمیاد
نمایش موضوع اصلی :

admin شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۳۸ بعد از ظهر

سوال :

سلام
اگه می شه زودتر جواب بدین من دارم داغون می شم ، یک ماه قبل یه خواستگار برای من اومد که از نظر خانوادگی و مالی خیلی بهم می خوردیم از نظر سواد ایشون لیسانس و من فوق لیسانس هستم از نظر قیافه من با ایشون مشکلی ندارم اما از نظر قد ایشون 37 سانت از من بلندتره که این منو آزار می ده از نظر اخلاقی ایشونو می پسندم اما از نظر رفتاری با من متفاوته من از لباس پوشیدن ایشون خوشم نمیاد بیشتر هم به خاطره هیکلشون .من تقریبا می خواستم به ایشون بله بگم تا برای کاری پیش یک نفر سوم رفتیم من تو اون لحظه یه حالت بدی بهم دست داد و دوست نداشتم ایشون را حتی به عنوان خواستگار معرفی کنم و به همین علت خواستم بشون نه بگم اما ایشون تغییر حالت ناگهانی من تعجب کردند ، من خوبیای ایشون را می بینم اما واقعا می ترسم .اون حالتی که من داشتم خیلی بد بود . الان هم منو بیشتر به نه گفتن سوق می ده . اگه می شه این رو بزارین که دوستان هم نظر بدن .مغز من واقعا کار نمی کنه.

جواب :

سلام

ملاکهای ازدواج برخی اصلی و برخی ترجیحی هستند و مساله قد ملاک اصلی به حساب نمیاد خصوصا که طرف بلند قد پسر هست که معمولا بلند قد بودن پسر مشکلی محسوب نمیشه اما برعکسش در مواردی ممکنه ایجاد مشکل کنه و این میزان اختلاف قد هم در جامعه بین زن و شوهرها به صورت معمول وجود داره

در مورد اختلاف رفتاری کاش بیشتر توضیح می دادین چون اختلاف رفتاری مساله مهمیه اگه منظورتون همون لباس پوشیدنه حساسیت شما نسبت به لباس پوشیدن و هیکل ایشون این کمی مبهمه و نیاز به توضیح بیشتری داره اما هر کسی در مورد لباس پوشیدن یک سلیقه ای داره که گاهی هم ناشی از مساله قد یا چاقی و لاغری هم هست و لزوما اینطور نیست که سلیقه همه در لباس پوشیدن مثل هم باشه

اما اگه طرز لباس پوشیدن ناشی از نوع نگاه و باور و تقید فرد باشه این مساله کمی متفاوت خواهد بود باید دقت کرد که آیا تناسب در باور دارید یا خیر

اگه تفاوت در لباس پوشیدن به سلیقه برگرده در این صورت شما برای اینکه بدونید این دید فقط اختصاص به شما داره یا نه میتونید از اطرافیان هم بپرسید که آیا از دید اونها هم این نحوه لباس پوشیدن با این هیکل بده یا خوبه چون اگه بد باشه تقریبا نظر دیگران هم معمولا این خواهد بود

در نهایت اگه تناسبها رو دارید باید اولا به تمام خوبی ها و نقاط ضعفش به صورت مجموعی نگاه کنین و امتیاز بدین و بعد مجموعی تصمیم بگیرین که روی هم رفته ایشون رو می پسندیدن و دوست دارین که همسرتون بشه یا نه با در نظر گرفتن این که اونی که مهمه اولا تناسبهای فکری اعتقادی اخلاقی رفتاری هست

ثانیا ایشون رو همونطور که هست بپسندیدن و دلتون بخواد که همسرتون بشه

این رو بدونید که همه خوبیها و نقاط مثبت در یک نفر جمع نمیشه هر کسی بالاخره مخلوطی از نقاط قوت و ضعف و خوبیها و کاستی هاست و موارد حاشیه ای و فرعی رو میشه حل کرد قبل از جواب مثبت ایشون رو با همین حالتی که هست بپسندیدن و قبولش کنید