(نسخه قابل پرینت موضوع)
عنوان موضوع : خواب مقدس اردبیلی
نمایش موضوع اصلی :

سینا پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ ۰۹:۲۵ بعد از ظهر

مقدس اردبیلی در عالم خواب دید که پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم در جایی نشسته و حضرت موسی علیه السلام در محضر مبارک آن حضرت است.
حضرت موسی به مقدس اردبیلی رو نموده و گفت:«نامتان چیست؟»

مقدس اردبیلی در پاسخ گفت: « من احمد بن محمد بن اردبیلی، ساکن فلان شهر و فلان محله و فلان خانه هستم.» حضرت موسی علیه السلام به او گفت: من از شما یک سوال کردم(که نامت چیست؟) شما چرا آن قدر پاسخ طولانی دادی؟مقدس اردبیلی پاسخ داد: هنگامی که خداوند از شما پرسید:« و ما تلک بِیَمِینِکَ یا موسی » « و آن چیست در دست راست تو ای موسی؟ »(طه آیه 17) شما نیز در پاسخ خداوند، جواب طولانی داده و به جای این که بگویید « عَصایَ »(یعنی عصای من) گفتید: « هِیَ عَصایَ اَتَوَکَّؤُ عَلیها وَ اَهُشُّ بِها علی غَنَمی و لِیَ فیها مارِبُ اُخری» « این عصای من است بر آن تکیه می کنم برگ درختان را با آن بای گوسفندانم فرو می ریزم و مرا با آن، کارها و نیازهای دیگری است» (طه آیه18)حضرت موسی علیه السلام از پاسخ مقدس اردبیلی قانع شد و به پیامبر اکرم صل الله علیه و آله وسلم رو کرد و گفت:« راست فرمودید که «عُلَماءُ اُمَّتی کانبیاء بنی اسرائیلَ» «علمای امت من همانند پیامبران بنی اسرائیل هستند»(عوالی اللئالی ج4 ص77)