(نسخه قابل پرینت موضوع)
عنوان موضوع : سوال – لا اله الا الله را برای ده نفر ارسال کن و فردا خبر خوشی می شنوی .آیا ...
نمایش موضوع اصلی :

بلاغ مبین یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳ ۰۶:۴۳ قبل از ظهر

سوال – لا اله الا الله را برای ده نفر ارسال کن و فردا خبر خوشی می شنوی . همه فرستاده اند ، جواب می دهد . اگر کوتاهی کنی تا هفت سال بد می آوری . این یک از پیامک هایی است که ما از دوستان و آشنایان دریافت می کنیم . آیا ما باید به چنین پیامک هایی اعتقاد داشته باشیم و آن را برای دیگران ارسال کنیم ؟

پاسخ – این نوعی بد سلیقگی و کج سلیقگی بعضی از دوستان مان است . یک نفر نشسته و می گوید که بگذار ما این کلمه را ترویج بکنیم . گاهی این مطالب را در کتابهای مفاتیح در زیارتگاهها می نویسند . کسی خواب دیده که ... و اگر این کار را نکنی ...به هیچ وجه به این مسائل اعتنا نکنند . اینها ادای حقوق اهل بیت نیست . اگر من می خوام لا اله الا الله را ترویج بدهم ، اگر می خواهم کارهای مثبت انجام بدهم ، زندگی ام را با آهنگی که اسلام سروده تنظیم بکنم . مال حرام نخورم دروغ نگویم غیبت نکنم تهمت نزنم نماز بخوانم عبادت کنم . اگر اینها را رعایت کنم مروج لا اله الا الله هستم . نباید احساسات دیگران را تحریک کنیم . این نحوه تبلیغ دین برای افراد کج سلیقه است که احساسی فکر می کنند و متوجه محتوای دین نیستند . فکر می کنند که با پیامک زدن این کلمه ، مروج لا اله الا الله می شوند . هر مسلمانی این کلمه را می داند . بهتر است این کلمه را در زندگی مان پیاده کنیم . این پیامک های دروغ را نزنیم . این خودش خلاف لا اله الا الله است . اگر این کار را نکردی و به دیگری ندادی مصیبتی برای تو پیدا می شود ، این خودش خلاف این کلمه ی مقدس است . خوب است با عمل مروج دین باشیم . حقوق اهل بیت را رعایت کنیم و اینها به هیچ وجه درست نیست . ختم صلوات با این فرق می کند. حتی پیامک ختم صلوات هم برای شما الزامی نیست . کسی که برای شما پیامک می فرستد وظیفه ندارد و شما هم که می خوانی وظیفه نداری که به کسی پیامک ختم صلوات بفرستی . یک وقت شما دوستی دارید و می گویید بگذار یادش بیاورم که صلواتی بفرستد ولی ادامه ی آن که اگر نفرستی چنین و چنان می شود ، غلط است . یاد آوری بر نام محمد (ص) خوب است و لی آن نوع حرکتها نحوه ی تبلیغ دین نیست .

28-1-90- برنامه سمت خدا
حجت الاسلام و المسلمین مهندسی