(نسخه قابل پرینت موضوع)
عنوان موضوع : شیعه تنوری
نمایش موضوع اصلی :

شیدای شهادت چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۳۶ قبل از ظهر

بسم الله الرحمن الرحیم
شیعه تنوری
راوی میگویدمن نزد امام صادق علیه السلام بودم"سهل ابن حسن خراسانی"وارد شد بر امام سلام کرد ونشستو گفت:ای فرزند رسول خدا امامت حق شماست چرا حق خود را نمیگیریدو در خانه نشسته ایددر حالی که صد هزار شیعه دارید که برای شما شمشیر میزنند؟
حضرت فرمودند :بنشین ای خراسانی.انگاه تنور را روشن کردندتا گداخته شدو اتش از ان زبانه میکشید. سپس به شخص "خراسانی" فرمودند بلند شو و داخل تنور بنشین.
خراسانی گفت :ای فرزند رسول خدا مرا به اتش عذاب نکن واز من بگذر.
حضرت فرمودند:از تو گذشتم.
راوی میگوید در این زمان
"هارون مکی"که از اصحاب حضرت بود وارد شد وسلام کرد.
امام صادق علیه السلام فرمود نعلینت را بینداز ودر تنور بنشین راوی میگوید "هارون مکی"نعلین را انداخت و در تنور نشست وامام مشغول صحبت با خراسانی شدند.
پس از دقایقی امام فرمودند:ای خراسانی بلند شو و در تنور نگاه کن ببین چه میبینی.
خراسانی میگوید در تنور نگاه کردم ودیدم هارون چهار زانو در تنور نشسته است.
از تنور بیرون امده وبر ما سلام کرد.
امام به خراسانی فرمود چند شیعه در خراسان مانند او میشناسی؟گفتم به خدا قسم حتی یک شیعه هم نمیشناسم .
حضرت هم فرمودند
نه والله
حتی یک شیعه هم نیست. انگاه امام فرمود ما تا زمانی که حتی پنج یاور هم نداریم قیام نمیکنیم و ما بهتر میدانیم که چه موقع باید قیام نمود.
اری،ویژگی یاران حضرت ،تسلیم بودن است.یاران حضرت انقدر تسلیم ایشان هستند که بی هیچ چون و چرا جان خود را فدا میکنند...
بحارالانوارج47 ص123                                                                                                                  فقط
313شیعه تنوری...

والسلام به امید شیعه شدنمون صلوات