(نسخه قابل پرینت موضوع)
عنوان موضوع : این بار دل،نوشته
نمایش موضوع اصلی :

abbas.isfahan شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۵۴ قبل از ظهر

به نام خدا
تو این پست قراره یه حرف هایی بزنم که شاید قسمت هاییش واقعیت های زندگی همه ما و مخصوصا خوده من باشه ...شاید خسته کننده باشه ولی امید وارم تحمل کنید وتا اخر این مطلبو بخونید ....

همه ماها یه روزی برای زندگی توی دنیا انتخاب شدیم .....به همه ماها ماموریت دادن به عنوان اشرف مخلوقات و خلیفه خدا بیایم روی زمین و شروع کنیم به انجام دادن اعمال ...اعمالی که معیار تفاوت انسان هاست
«إِنَّا جَعَلْنَا مَا عَلَى الاَْرْضِ زِینَةً لَّهَا لِنَبْلُوَهُمْ أَیُّهُمْ أَحْسَنُ عَمَلا; همانا ما هر آنچه بر روى زمین است آرایش و زینتى براى آن قرار دادیم تا انسان ها را بیازماییم که کدام یک بهترین عمل را دارند.»
ورود شما به زمین رو تبریک میگیم 

حال شما وارد این زمین شدید ......وباید رشد کنید........رشد جسمانی و معنوی 
شا در رشد جسمانی زیاد تاثیر گزار نیستید....وزمان ان را رشد میدهد

اما از یه جایی به بعد باید انتخاب کنی ........بله حال زمان انتخاب رسیده است ....اینجا دوراهی های زیادی وجود دارد.....
تبریک شما به سن تکلیف رسیدید 

نمونه ای از دوراهی ها

انتخابی سخت که خود را برای دیگران زیبا کنیم یا برای خدا

ایا فقط خدا که معبود ماست برای ما نامحر است که فقط خود را برای او می پوشانیم  فقط هنگام صحبت با او (نماز)حجاب کامل داریم ؟؟

چند بار به جای این که عطری بزنیم که هوش از سره دیگران ببرد .....هنگام نمازاز ان عطر استفاده کردیم ؟؟

چند بار ان شتابی را که برای خواندن پیامک تبلیغاتی تلفن همراه انجام دادیم برای شنیدن پیام  حیّ علی الصلاة خدا انجام دادیم 

چند بار به جای صحبت عاشقانه با دوست صحبت عاشقانه با خدا رو انتخاب کردیم تا به جای زمینی شدن اسمانی شویم ؟؟

انتخاب کردن بین دل بردن از نامحرم یا خدا؟؟

خیلی وقتها ما اگر یه بچه کنارمون باشه خیلی از گناهان رو نمی کنیم ....وای به حال ما که خدایی به این بزرگی داره مارو ومیبینه ولی خیلی راحت گناه می کنیم 
بله  اخر سراغ ما هم می اید .......شاید می پرسید چه چیزی ؟؟؟ بله مرگ ....بله زمانی که اصلا انتظارش نمیره سراغتون میاد.....زمانی که هیچ کس فکرش رو نمیکنه.....من خودم دوبار تا دم مرگ رفتم که یک بار خیلی نزدیک شدم حتی خواب بعد از مرگ رو هم دیدم ...همون داستان دار بازی که تو صندلی داغ گفتم ....بله خواب بعد از مرگ ....شاید خنده دار باشه ولی سراغ همه میاد ...همه این خواب رو خواهند دید....چقدرخدا به ماهشدار بده مرگ حقه ؟؟مگه از بستگانمان ندیدیم رفتند؟؟از همسایه ها؟؟از دوست ؟؟اشنا؟؟ 

اری همه در پستو مقامی به یک شیوه غسل داده شده و یک لباس می پوشند ..بله یک لباس ..انهم کفن است.....کفــــــــــــــــــــــــن

حالا وقته اون رسیده که نتیجه انتخاب ها رو ببینی ...بله شا راهی سفری شدید ...سفری اجباری و غیر قابل باز گشت ....بله سفر اخرت

خودت اتخاب کردی حالا بچش خوب یا بد......اعمالی که در دنیا انجام داده ایم این دنیای مارو ساخته اند

بله این واقعیتیست که فراموش شده ...امید وارم این پست اندکی ما رو با واقعیت زندگی اشنا کرده باشه