(نسخه قابل پرینت موضوع)
عنوان موضوع : سهم شما چند گناه ؟
نمایش موضوع اصلی :

سپیده 313 سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ۰۴:۵۷ بعد از ظهر

سلام دوستای گل و مهربونم
توی اینترنت بودم که این عکسو دیدم و حس کردم چقدر خوبه که ما هم توی انجمن چنین طرحی داشته باشیم
البته من یکم میخوام تغییرش بدم
یعنی نمیخوام فقط یه دونه گناه رو ترک کنیم
میخوام اول به اعمالمون فکر کنیم و یکی یکی و به مرور زمان همۀ گناهانمون رو ترک کنیم
حتی اگه گناه خیلی کوچولویی باشه
دوست دارم توی همین پست هرکسی که گناهی رو به لطف خدا ترک کرد به ما میگه؛ البته اصلا نباید نوع گناهشو بگه فقط میگه که من تونستم یکی از گناهامو ترک کنم و خجالت هم نکشه
بعد ما اینجا تشویقش می کنیم و براش کلی صلوات می فرستیم
ان شاءالله اینجوری هم دل امام زمان شاد باشه، هم پیامبر عزیزمون خوشحال بشن، و هم خداوند از همه ما راضی و خشنود باشه
الهی آمین

حضرت صادق(ع): هنگامی که بنده ای توبه حقيقی کرد خداوند او را دوست  می دارد و در دنيا و آخرت گناهان او را می پوشاند و هر چه از گناهان که دو فرشته موکل بر او برايش نوشته اند از يادشان ببرد و به اعضای بدنش وحی می کند که گناهان او را پنهان کنيد و به نقاطی از زمين که او در آنجا گناه کرده است فرمان می دهد که گناهان او را پنهان کنيد.

حضرت محمد (ص) نیز می فرمایند: هیچکس نزد خدا محبوب تر نیست از مرد و زنیکه توبه کرده باشند.
حضرت محمد (ص) : بهترین استغفارها ، نزد خدا ، دست کشیدن از گناه ، و پشیمانی از آن است.
حضرت محمد (ص) : خداوند از بنده اش خوشش می آید زمانی که گوید ( پروردگارا مرا ببخش زیرا که گناهان را کسی جز تو نمی بخشد ) میفرماید ای ملائکه من این بنده من دانسته است که گناهان را کسی جز من نمی بخشد شاهد باشید که من او را آمرزیدم.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم