(نسخه قابل پرینت موضوع)
عنوان موضوع : *چند توصیه به خواهران در ایام آخر سال*حتما بخونید
نمایش موضوع اصلی :

محمدELE دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۵۶ بعد از ظهر

چند توصیه به خواهران در ایام آخر سال
الف:خانه تکانی

اول:برای تمیز کردن وسایل خانه نیازی به غوطه ور شدن در آب نیست
موردهاش زیاد هست
مثلا برای شستشوی یخچال شیلنگ آب را گرفته بهش بعد هم که زدن به برق ...
هیچی دیگه خراب شده انتظار داشتین هواپیما بشه
بابا مگه چقدر کثیفه؟
بایه پارچه نمناک هم میشه تمیزش کرد!
باورتون نمیشه توی این چند روز تا این لحظه که دارم اینو مینویسم حدودا15-16عدد برد الکترونیکی یخچال دیجیتال رو تعمیر کردم(خدا میدونه تا لحظه تحویل سال تعداد به چندتا برسه)
تازه بعضی از برد ها هم آتیش گرفته بودن(یعنی ذغال شده بودن)دیگه قابل تعمیر نبود که اگه برد مورد نظر تو بازار بود تعویضش میکنیم اگه نبود مدارش رو مکانیکی(ترموستاتی)میکنیم
دیگه حالم از یخچال بهم میخوره وحتی روزی یه بار هم نمیرم در یخچال وشدیدا اشتهام کور شده(مزاح بود)
چی بگم؟!
فقط یخچال که نیست آقا مورد بوده مایکروفر رو هم شسته
یا مثلا دوسال پیش یه مورد عجیب تر دیدم!خانمه تلویزیونشون رو شسته بود بعد گذاشته بوده آفتاب خشک بشه بعد هم زدن به برق
میگفتن اون لحظه چندتا صدای ترقه اومد و  دودی بلند شد(انتظار چیو داشته!؟ من نمیدونم!)

هیچی دیگه اینم تعمیر شد اما چشامون دراومد تا شد
خدایی جای من باشین چی میگین ؟چکار میکنید؟
چند سال دیگه احتمالا خودمو به بهزیستی یا تیمارستان یا شاید کلانتری یا بهشت زهرا معرفی کنم
آخه وسواس تا چه حد
بگذریممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
دوم:کمتر از این مواد شوینده استفاده کنید چون باعث ایجاد انواع امراض تنفسی(آسم برونشیت و...) و پوستی(حساسیت سرطان پوستو...) میشه

حتی استنشاق بخار این مواد باعث انواع سرطان میشه چون سریعترین راه جذب از طریق تنفس هست
میگین نه یه مقدار اتر بگیرین جلوی دماغ شخصی درعرض 3-4ثانیه اثرش ازطریق خون به مغز میرسه وبیهوش میشه

ب:نوسازی!
جیب آقایون که به بانک مرکزی وصل نیست چند وقت پیش یه دوستی داشت این داستان رو تعریف میکرد که:
این زن بابای منو درآورده
نزدیک عید که میشه دیگه بدترمثلا مبلمان خونه پارسال عوض شون کردیم امسال هم میخواد عوض کنه
یه توصیه هم به من گفت:زن نگیری!
اگه هم دیدی که خیلی حیاتیه بگرد یه دونه از اون کم مصرفاش رو بگیرکم مصرف
واقعا آدم باید از تجربه دیگران درس بگیره وگرنه خودش باید تجربه کنه