(نسخه قابل پرینت موضوع)
عنوان موضوع : چرا جامعه ما مهدوی نیست؟
نمایش موضوع اصلی :

بنده خطا کار خدا پنجشنبه ۱۵ امرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۱۸ بعد از ظهر

منظور بنده از جامعه مهدوی جامعهای است دکه آمادگی ظهور را داشته باشد.
جامعه ی مهدوی: جامعه ای است که در آن اکثریت مردم به دین خدا عمل کنند.یعنی واجبات را انجام دهند و محرمات را ترک نمایند و دائم به یاد خدا و امام زمانشان عج الله تعالی فرجه الشریف باشند.
در چنیین جامعه ای مردم کمتر گناه می کنند و واجبات عمل می شود مردم نمازشان را اول وقت می خوانند وجوهات شرعی را پرداخت می کنند و برای ظهور دعا می کنند در چنین جامعه ای خانم ها با حجاب کامل در مکان های عمومی ظاهر می شوند کارمندان ادا رات بدون درخواست رشوه کار مردم را راه می اندازندو....
اما چرا جامعه ما مهدوی نیست؟
اول از خودم شروع می کنم بعد از بیست و شش سال زندگی تازه یادم افتاد که یک امام زمانی (عج الله تعالی فرجه الشریف )هم داریم که باید منتظرش باشیم و برای ظهورش دعا کنیم تا بیایند

دوم پدر و مادر های هستندکه به فرزندان خود چیزی درباره ی ایشان نمی گویند یا کمتر می گویند حتی این اتفاق در خانواده های مذهبی هم می افتد.

سوم سیستم آموزشی کشور ماست که در کتاب های معارفی چیز زیادی درباره ایشان گفته نمی شود در بعضی جا ها هم که راجع به ایشان صحبت به میان می آید سریعا سراغ بحث ولایت فقیه می روند نه چیزی درباره علت غیبت طولانی امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف  گفته می شود نه چیزی درباره ی دوران ظهور آن حضرت در این مواردی که مطرح کردم فرقی بین وزارت علوم و وزارت آموزش پرورش نیست. به نظر این بنده حقیر باید در آموزش و پرورش کتابی تحت عنوان امام مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف چاپ شود تا دانش آموزان از سنین پایه با ایشان و دوران های غیبت وظهورشان آشنا شوند و محبت ایشان در قلبشان جوانه بزند.
چهارم  صدا وسیما به غیر از مناسبت هایی مثل نیمه شعبان یا روز به امامت رسیدن ایشان که برنامه هایی دراین خصوص دارند وجمعه ها یکی دو برنامه درخصوص ایشان دارند برنامه دیگری وجود ندارد که این هم به نظرم کم کاری صدا وسیما در این زمینه است

پنجم منبر ها و وعاظ به غیر از مناسبت هایی که در خصوص ایشان است معمولا کمتر به مساله  مهدویت پرداخته می شود باید وعاظ که خود را سرباز امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف  می دانند بیشتر به ایشان به پر دازند .

ششم وضع اقتصادی با توجه به وضع اقتصادی موجود گرانی و بیکاری جوانان کسادی بازار آنقدر مردم را مشغول تامین معاش می کند که آن حضرت را از یاد برده اند

بنده ی خطا کار خدا