(نسخه قابل پرینت موضوع)
عنوان موضوع : شهیدی که در لحظات آخر عمرش هم نگران بیت‌المال بود
نمایش موضوع اصلی :

صبا یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ ۰۶:۳۹ بعد از ظهر

وقتی امام علی علیه‌السلام نسبت به چیزهایی که خیلی کم اهمیت به نظر می آیند حساسیت نشان می دهد، مثل تیز کردن نوک قلم بیت‌المال و نهایت دقت در استفاده از کاغذ بیت‌المال و یا وقتی طلحه و زبیر برای امور شخصی به خدمت امام علیه‌السلام می‌رسند حضرت شمع بیت‌المال را خاموش می‌کند و به کار آن‌ها رسیدگی می‌کند، این‌ها همه هشدار به کارمندان و کارگزاران و همه مردم است که مواظب باشید اسراف و زیاده‌روی نکنید.

توجه به بیت المال یک دستور ‫دینی است که شهدا به عنوان اصلی ترین عاملان به دین ‫در اجرای آن کمترین کوتاهی هم نداشتند ‫این که شهدا باید الگویی برای نسل جوان جامعه باشند  ‫یک سخن به گزاف نیست، بلکه باید در همه امور شخصی و اجتماعی سبک زندگی شهدا را به عنوان الگویی نانوشته پیدا و اجرا کرد.

تمامی شهدای کشور ایران این‌چنین بودند در قسمت ذیل نمونه‌ای از آن را از زبان سید ابراهیم حسینی یکی از رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی و هم‌رزم شهید سید عظیم حسینی می‌خوانید:

سال ۱۳۶۵ در ادامه‌ی عملیات والفجر ۸ در فاو مستقر بودیم شهید حسینی با آرپی‌جی مخصوصش که  داشت سنگرهای دشمن را یکی‌یکی هدف قرار می‌داد و منهدم‌شان می‌کرد سنگرهای دشمن پر بود از سلاح‌های سبک و سنگین. در همین حین ترکش یکی از این کالیبرها درست خورد به کتف سید عظیم.

بی‌هوش پشت سنگر داخل کانال افتاد، شدت خونریزی باعث شد رزمنده‌ها فکر کنند او شهید شده است. من عضو گردان پشتیبانی بودم. فردای آن روز هنگام برگشت نیروهای عمل کننده، عظیم را با لباس خونی در حالی که جراحت عمیقی روی کتفش بود دیدم.

با زحمت آرپی‌جی را همراه خود می کشید. از اینکه زنده بود شگفت زده شدم. رو به او گفتم: مرد حسابی! داری می‌میری آن وقت آرپی‌جی به این سنگینی را همراه خودت می‌کشی. نای حرف زدن نداشت، گفت: آرپی‌جی امانت است. مال بیت‌المال است. هیچ وقت نمی‌گذارم دست عراقی‌ها بیفتد.