(نسخه قابل پرینت موضوع)
عنوان موضوع : زیارت امام رضا (ع) در پیاده روی اربعین
نمایش موضوع اصلی :

حانیه یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۶:۰۷ بعد از ظهر

تصاویری که مشاهد می کنید به صورت کاملا اتفاقی توسط یکی از زائران پیاده اربعین ضبط شده است.
موقعیت: حدفاصل نجف به کربلا موکب امام رضا علیه السلام
زمان: پیاده روی اربعین سال ۹۴
موضوع: زیارت امام رضا علیه السلام از راه دور
راوی: حجت الاسلام سلمه ای

مهندسین آستان قدس رضوی عینکی را طراحی کردند که وقتی فرد به چشمش می زند خود را در داخل روضه منوره می بیند که با حرکت عینک به سمت چپ و راست احساس می کند واقعا در آن مکان حرکت می کند. تصاویر سه بعدی این عینک به شکلی طراحی شده که شخص از اطراف خود غافل و کاملا محو فضای ملکوتی حرم می شود.

دو روز قبل از اربعین جلوی موکب امام رضا علیه السلام این عینک رو به زائرای امام حسین علیه السلام می دادم تا از راه دور امام رضا عیله السلام را زیارت کنن البته بیشتر به زائرایی که غیر ایرانی بودن چون میدونستم اونا تشنه زیارت  امام رضا علیه السلام هستن.

دو تا جوان عرب بعد از اینکه عکس یادگاری انداختن به طرف من اومدم یکی از اونا سیگار به دست داشت من هم تصمیم گرفتم این عینک  رو به او پیشنهاد بدم. وقتی جلوی من رسیدن بهش گفتم ((زيارة علي بن موسي الرضا من بعيد)) و بعد بدون معطلی عینک رو روی چشاش گذاشتم.

یه دفه شوکه شد مثل اینکه تا به حال حرم آقا رو ندیده بود. دیگه کنترل از دستش رفته بود و به شدت گریه می کرد. سیگار از دستش افتاد، اطرافیان با تعجب به او نگاه می کردن چون نمی دونستن چی داره می بینه. شونه هاشو گرفتم تا در روضه منوره حرکت کنه. بعد از اینکه یه دور زد مثل اینکه دقیقا روبه روی ضریح امام رضا علیه السلام قرار گرفته بود همین امر موجب شد به شدت تحت تاثیر قرار بگیره. در همون حال به امام رضا علیه السلام سلام می داد و گریه می کرد گویا حالا دیگه به کنار ضریح رسیده بود که زانو زد. با صدای بلند گریه می کرد دستها رو به طرف ضریح دراز کرده بود تا شبکه های ضریح رو بگیره خیلی منقلب بود. صدای زائری رو  شنیدم که به من می گفت خیلی داره اذیت می شه اگر ممکنه عینک رو از رو چشمش بردارین. وقتی عینک رو برداشتم بلافاصله من رو بغل کرد.

لینک مشاهده و دانلود فیلم