(نسخه قابل پرینت موضوع)
عنوان موضوع : زهرایی تقدیم میکند7==> آموزش صندوقچه جواهرات مروارید بافی
نمایش موضوع اصلی :

زهرایی چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ۰۲:۲۸ بعد از ظهر

سلام دوستان یارانی عیدتون مبارک
ولادت بانوی خوبی ها حضرت زهرا و روز زن و مادر و تبریک میگم
امروز میخوام آموزش صندوقچه جواهر مروارید دوزی  براتون بزارم امیدوارم خوشتون بیاد.
 آموزششو از نت یاد گرفتم عکسی که خودم درست کردم و آموزش مرحله به مرحله ایی که خودم از اون عکسا یاد گرفتم و گذاشتم امیدوارم شما هم بتونید ازش استفاده کنید. آموزش عکسای اون سایت به نظرم واضح و کامل بود ترجیح دادم همونو بزارم

اینم صندوقچه ایی که خودم درست کردم البته من اندازشو بزرگتر گرفتم.
عکس پایین  واسه میز 7سینم هستش که سکه ها و داخلش ریختم

و اما آموزش

خوب دیواره جعبه وقتی تموم شد اضافه نخ رو در مسیر بافت از چند تا مروارید رد کنید تا محکم بشه.
قبلا گفتم که دیوار جعبه دو لایه بافته میشه که لایه دوم رو بافتیم الان لایه اول یا بیرونی رو میبافیم که باز نخ رو بلند میگیریم و از مراورید اول رد میکنیم و باز 2 تا مروارید به نخ سمت راست میگیریم و سومی رو مشترک میکنیم و بعد نخ سمت چپ رو از مروارید بغلی پایین رد میکنیم و دوباره یک مروارید به نخ سمت راست میگیریم و مروارید دوم رو مشترک میگیرم الی آخر.

وقتی دو لایه دیوار جعبه تمام شد باید این دو لایه رو بهم وصل کنیم
با خودکار دو لایه رو نشون دادم.

از مروارید اول نخ رو رد می کنیم .در شکل پایین تر با خودکار نشان دادم که از کدام مروارید ها باید نخ رو رد کنید .

نخ سمت راست رو از مروارید سمت راست رد کنید.

و نخ سمت چپ رو از مروارید سمت چپ رد کنید.

در این شکل می بینید که یه مروارید به نخ می گیریم و مشترک میکنیم.

دوباره نخ سمت راست از مروارید سمت راست رد می کنیم و نخ سمت چپ رو از مروارید سمت چپ رد می کنیم و یه مروارید رو مشترک میکنیم . با خودکار نشان دادم فکر کنم دیگه راحت بتونید ببافید.

وقتی به گوشه جعبه رسیدیم در شکلهای پایین با خودکار نشون دادم نخ سمت چپ رو از دو مروارید کناری رد کنید و یه مروارید رو مشترک بگیرید.

در جعبه رو که قبلا بافتیم میاریم و دو ردیف حاشیه میبافیم به همان روش دیواره جعبه رو بافتیم.
در عکس پایین با خودکار نشون دادم که از کدام مروارید شروع میکنیم باز نخ و بلند میگیریم و از مروارید رد میکنیم طوری که مروارید وسط نخ قرار بگیره بعد دو تا مروارید به نخ میگیریم و مروارید سوم رو مشترک میکنیم

بعد نخ سمت چپ رو از مروارید بغلی رد میکنیم

به نخ سمت راست یه مروارید میگیریم و مروارید دوم رو مشترک می کنیم.

من در عکس پایین از مروارید طلایی هم استفاده کردم 

به همین ترتیب دو ردیف رو میبافیم

وقتی به آخر بافت ردیف اول رسیدیم باید نخ سمت راست رو از دو تا مروارید بغلی رد کنیم که با خودکار در عکس ها مشخص کردم بعد یه مروارید رو مشترک میگیریم و بافت حاشیه داخلی جعبه رو تموم میکنیم.

حاشیه کناری و بیرونی جعبه رو هم میبافیم 

در ادامه کار دو حاشیه داخلی در جعبه رو که بافتیم به هم وصل می کنیم.
بازم نخ رو بلند میگیریم و نخ سمت راست رو از داخل مروارید طلایی سمت راست و نخ سمت چپ رو از داخل مروارید سمت چپ رد می کنیم و یک مروارید طلایی رومشترک میگیریم. 

اینجا با خودکار نشون دادم که باید نخ سمت چپ رو از دو تا مروارید طلایی رد می کنیم وبعد یه مروارید طلایی رو مشترک می کنیم.

خوب الان در جعبه رو به خود جعبه وصل می کنیم.
در جعبه رو کنار خود جعبه قرار میدیم و مقداری نخ بر می داریم و یه مروارید طلایی رو به نخ میگیریم و نخ رو از مروارید هایی که با خودکار نشون دادم رد می کنیم نخ رو در هر دو طرف مساوی نگه می داریم .

اول یه مروارید طلایی به نخ میگیریم و نخ رو از این دو مرواریدی که خودکار رو گذاشتم بین شون رد می کنیم و نخ در هر دو سمت مساوی باید باشه.

دوباره یه مروارید طلایی به نخ می گیریم و مشترک میکنیم.

دوباره نخ سمت راست رو از مروارید سمت راست و نخ سمت چپ رو از مروارید سمت چپ رد مکنیم و یه مروارید رو مشترک میگیریم .

بعد از تموم شدن بافت مون نخ رو حتما از چند مروارید رد می کنیم تا بافتمون محکم بشه.

اینم از جعبه و درش که وصل شد

الان نوبت بافتن پایه های جعبه مون هست یه مقدار نخ رو از مرواریدی که با خودکار نشون دادم رد می کنیم نخ رو در هر دو طرف مروارید مساوی میذاریم و دو مروارید طلایی رو به نخ سمت راست می گیریم و مروارید سوم رو مشترک می کنیم.

اینجا نخ رو از مرواریدی که با خودکار نشون دادم رد میکنیم.

اینجا با خودکار نشون دادم که یه مروارید به نخ میگیرین و مروارید دوم رو مشترک میکنید.
فکر نمیکنم نیازی به توضیح باشه چون تصاویر بافت کاملا مشخصه.

اینجا نخ سمت راست رو از دو تا مرواریدی که با خودکار نشون دادم رد میکنیم و یه مروارید رو مشترک می کنیم.

حالا که بافت جعبه تموم شد یه جا قفلی برا جعبه میبافیم.
10تا مروارید ریز به نخ میگیریم و مروارید 10رو مشترک میکنیم دوباره یه مرارید رو مشترک میگیریم بعد دوباره یکی دیگه رو همون مروارید مشترک میگیریم و بعد بافت در عکس دوم نشون دادم به وسط جعبه وصل میکنیم وصل کردنشم اینه که اضافه نخ رو از مرواریدهای مسیرتون رد کنید تا محکم بشه

اینم که میبافیم به شکل جا دکمه ای هست که باز با مرواریدهای کوچلو که مثل منجوق میمونه میبافیم .
طرز بافتش تو عکس ها معلومه دیگه توضیح نمیدم. 

ادامه بافت مون..

از دوتا اشک و یه مرواریدم اینو درست میکنیم برا بستم قفلش.