انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:.. اینجا گناه ممنوع ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » امام یازدهم: حضرت امام حسن عسکری علیه السلام » بخش شهادت » سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع)

سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع)

در سالروز شهادت یکی از اهل بیت پیامبر گرامی اسلام (ص) قرار داریم . سال 260 هجری قمری ، در چنین روزی جهان اسلام در غم از دست دادن امام حسن عسکری (ع) به سوک نشست . امام بزرگواری که در مدت عمر 28 ساله خود ، برگهای زرینی به کتاب تاریخ اسلام افزود . ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع ) به شما دوستان عزیز ، گوهری از دریای کرامت این امام عزیز برمی گیریم و فرازهایی از زندگی ایشان را برای شما نقل می کنیم
shgv,c aihnj hlhl psk us;vd (u)

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۲ ۱۰:۴۰ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 417
حالت :
اعتبار کاربر : 4820
پسند ها : 1345
حالت من :  Mehraboon.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/10.jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:2
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
کاربران برتر
کاربران برتر

|

در سالروز شهادت یکی از اهل بیت پیامبر گرامی اسلام (ص) قرار داریم . سال 260 هجری قمری ، در چنین روزی جهان اسلام در غم از دست دادن امام حسن عسکری (ع) به سوک نشست . امام بزرگواری که در مدت عمر 28 ساله خود ، برگهای زرینی به کتاب تاریخ اسلام افزود . ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت
امام حسن عسکری(ع ) به شما دوستان عزیز ، گوهری از دریای کرامت این امام عزیز برمی گیریم و فرازهایی از زندگی ایشان را برای شما نقل می کنیم .

زندگی امامان و اهل بیت پیامبر (ع) مجموعه ای از اصول معرفتی و آموزه های علمی و عملی برای تربیت فرد و جامعه است . اما آن بزرگواران به علت حاکمیت نظام های مستبد و ظالم و وجود محدودیت های بسیار، شرایط سختی را برای ترویج معارف اسلام ، در پیش رو داشتند . این محدودیت ها در عصر امام
جواد (ع) و امام هادی (ع ) و بویژه امام حسن عسکری (ع) به اوج خود رسید . به طوری که عباسیان ، امام هادی (ع) و فرزندش امام حسن عسکری (ع ) را که در آن زمان 4 ساله بود ، مجبور کردند تا شهر جدشان مدینه را ترک و به بغداد مرکز خلافت عباسیان بروند. بعد از شهادت امام هادی (ع) امام حسن عسکری (ع ) مسئولیت امامت را برعهده گرفت و در مدت شش سال ، در شرایطی بسیار سخت توانست برخی از رهنمودهای علمی و دیدگاههای خود را درزمینه مسائل مختلف سیاسی و اجتماعی به گوش پیروانش برساند . با وجود سخت گیریها و محدودیت های اعمال شده از سوی حاکمان عباسی ، همواره بردامنه ی محبوبیت امام حسن عسکری (ع) در میان مردم ، افزوده می شد . این بدان خاطر بود که چراغی که پیامبر (ص ) و اهل بیت آن حضرت برافروخته بودند، نور حق بود که هرگز خاموش شدنی نیست .

دوران امامت امام حسن عسکری (ع ) از نا آرام ترین دوره های حکومت عباسیان بود . بی لیاقتی خلفا و کشمکش بین درباریان ، نارضایتی مردم و قیام های پی در پی و گسترش اندیشه های انحرافی ، از عوامل نابسامانی های سیاسی و اجتماعی درآن زمان به شمار می رفت . فرمانروایان مردم را استثمار می کردند
و با اموال مردم ، کاخهای مجلل و باشکوه می ساختند و به فلاکت و بدبختی مردم توجهی نداشتند . اما این خبر به مردم رسیده بود که آنکه جهان را از یوغ ظلم و بیداد رهایی می بخشد فرزند امام حسن عسکری (ع) است . او همان نجات بخش عالم بشریت است که با قیامش بساط ستم و بیداد را از جهان برمی چیند . این خبر برسخت گیریها و محدودیت های عباسیان می افزود و این سخت گیریها تا به آن حد رسید که امام حسن عسکری (ع ) مجبور شد طبق برنامه ای معین روزهایی خاص از هفته در مقر حکومت عباسیان حضور یابد . با این حال ، علیرغم تلاشهای گسترده عباسیان ، اراده خداوند براین تعلق گرفت که فرزند امام حسن عسکری (ع ) پا به عرصه وجود بگذارد . پس از تولد حضرت مهدی (عج )، راهبرد امام حسن عسکری (ع) این بود که جامعه را برای شرایط دشوار آینده مهیا کند . امام حسن عسکری در فرصت های مقتضی درباره ویژگیهای عصر غیبت و نقش موثر فرزندش مهدی (عج ) در رهبری آینده جهان سخن می گفت . حضرت تاکید داشت که به دست فرزندش ، عدل و داد در سراسر گیتی مستقر می شود .

در عصری که تیرگی برافکار سایه افکنده و انواع بدعتها در دین راه یافته بود ، امام حسن عسکری (ع) حقیقت دین را به صورت شفاف و روشن برای مردم مطرح ساخت. آن حضرت ، تشنگان معرفت را با جرعه های گوارای حقیقت سیراب می ساخت. استدلال های آن امام در مباحث علمی ، چنان نافذ و موثر بود که فیلسوف عرب ، "یعقوب بن اسحاق کندی" پس از مناظره با آن حضرت ، حقیقت را درک کرد و کتابی را که در انتقاد از برخی دانسته های دینی نوشته بود ، سوزاند .
گوینده:
با آنکه حکومت عباسی ، با امام حسن عسکری (ع ) خصومت داشت ، یکی از وزرای این حکومت به نام "احمد بن خاقان" به فضائل و کرامات امام حسن عسکری (ع ) اعتراف کرده و چنین می گوید :
"در سامرا کسی را مانند حسن بن علی ندیدم . در وقار ، پاکدامنی و بزرگواری ، کسی را نظیر او در میان مردم نیافتم . با آنکه جوان است ، بنی هاشم او را برافراد بزرگسال خویش مقدم می دارند . او از چنان جایگاهی والا برخوردار است که دوست و دشمن او را می ستایند ."

این همه تکریم و عزت ، به خاطر خضوع امام در برابر خداوند تعالی و پیوستگی ایشان به حق بود . همچنان که خود فرمود : " هیچ عزیزی ، ازحق فاصله نگرفت مگر این که خوار شد و هیچ کوچک و حقیری به حق نپیوست ، مگر اینکه عزیز و گرامی شد ."

آنچه اهل بیت پیامبر ، ازجمله امام حسن عسکری (ع ) را در راه تحمل مشکلات ، یاری می کرد و ایشان را در اجرای فرامین حق ثابت قدم می داشت ، انس و الفت با خداوند و توکل به او بود . عبادت و عشق به معبود ، در فطرت انسانها وجود دارد و این جاذبه درونی قادر است آنان را درکوران حوادث سخت ، یاری دهد . انسان های وارسته با دستیابی به مقام عبودیت ، از قید و بند وابستگی های درونی و بیرونی رهایی یافته و به قله های رفیع کرامات اخلاقی دست یافته اند .
پیامبر اسلام (ص ) و اهل بیتش در راس این انسان های وارسته قرار دارند . آنان با خضوع در برابر قدرت لایزال الهی ، به درجاتی از عظمت روحی رسیدند که در مقابل شرک و کفر و مظاهر مادی و رهبران زر و زور، ذره ای احساس شکست نکردند . در سیره ی امام حسن عسکری (ع) آمده است که ایشان زمانیکه در زندان به سر می برد، تمام اوقاتش را با عبادت و یاد خدا و توجه به او می گذرانید به طوری که مامور شکنجه و اذیت و آزار خود را تحت تاثیر قرار داد. عده ای از عوامل خلیفه عباسی نزد زندانبان امام عسکری (ع) که شخصی به نام "صالح بن وصیف" بود ، آمده و به او گفتند: هر چه می توانی بر ابو محمد سخت بگیر و هیچگونه آسایشی برایش نگذار! صالح بن وصیف در پاسخ آنان گفت: چه کنم؟ دو نفر از بدترین و شرورترین مأمورانم را برای وی گماشته بودم، اینک هر دو در اثر معاشرت با ابو محمد ، نه تنها او را به دیده یک زندانی نمی نگرند، بلکه در عبادت و نماز و روزه به جایگاه رفیعی دست یافته اند. سپس دستور داد تا آن دو را حاضر کردند. عوامل خلیفه به آن دو گفتند: "وای بر شما، مگر شما را چه شده که در مورد این مردِ زندانی کوتاهی می کنید؟ "آنان اظهار داشتند: "در مورد شخصی که روزها روزه می گیرد و تمام شب را به عبادت و سحرخیزی سپری می کند، چه بگوئیم؟ او غیر از عبادت و راز و نیاز با پروردگار متعال به کار دیگری نمی پردازد. هنگامی که به ما می نگرد ؛هیبت و جلالت او تمام وجودمان را فرا می گیرد."
امام حسن عسکری (ع) ، در روایتی به درجات اهل نماز اشاره کرده و فرمود:"زمانی که بنده به سوی جایگاه نمازش می رود تا نماز بخواند خدای عزوجل به ملائکه اش می فرماید: "آیا بنده مرا نمی بینید که چگونه از همه خلائق بریده و به سوی من آمده است، در حالی که به رحمت و رأفت من امیدوار است؟ شما را شاهد می گیرم که رحمت و کرامت خود را مخصوص او گردانیدم."
بندگان راستین الهی از هنگامی که حلاوت عبادت و عبودیت و نیایش با پروردگار عالمیان را می چشند، سعادت و عزت خود را در سجده های عاشقانه و خضوعهای خاکسارانه در پیشگاه حضرت حق می بینند و بر این باورند که سجده نزدیکترین حالات یک بنده در حضور معبود است. امام حسن عسکری (ع) همواره پیروانش را به سجده های طولانی توصیه می کرد و می فرمود: " شما را به پرهیزگاری در دینتان و تلاش برای خدا و انجام سجده های طولانی سفارش می کنم." (کشف الغمه، ج3، ص290)

از آنجا که نفوذ فکری و معنوی و سخنان حق طلبانه امام حسن عسکری (ع ) برای حاکمان بنی عباس بسیار سنگین و گران بود ؛ به این فکر افتادند که وجود گرامی امام حسن عسکری (ع) را از سر راه بردارند . به همین دلیل معتمد ، حاکم ستمگر عباسی ، درصدد برآمد تا با توسل به توطئه ای، امام را به شهادت
برساند. از این رو آن حضرت را با دسیسه ای مسموم کرد و امام بعد از چند روز بیماری به دیدار حق نایل شد . خادم امام حسن عسکری (ع ) می گوید :
" هنگامی که آن حضرت در بستر بیماری بود و واپسین لحظات حیات خویش را می گذرانید ، متوجه شد که وقت نماز صبح فرا رسیده است. فرمود : می خواهم نماز بخوانم . سجاده حضرت را در بسترش پهن کردیم . امام وضو گرفت و آخرین نماز صبح را در بستر بیماری خواند و لحظاتی بعد ، روح بلند آن حضرت به عالم بالا عروج کرد ."

5 تشکر شده از کاربر باران عشق برای ارسال مفید :
فاطمه 1 , غم هجران , انتظار , admin , ایلیا110 ,

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : باران عشق

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۲ ۱۱:۴۳ بعد از ظهر نمایش پست [1]
عضو
rating
شماره عضویت : 418
حالت :
اعتبار کاربر : 5274
پسند ها : 645

ممنون اجرتون با خدا

می پسندم        0 

امضای کاربر : یاران مهدی

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۲ ۰۹:۳۲ قبل از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
شماره عضویت : 417
حالت :
اعتبار کاربر : 4820
پسند ها : 1345
حالت من :  Mehraboon.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/10.jpg

یازده بار جهان گوشهء زندان کم نیست
کنج زندان بلا گریهء باران کم نیست

سامرائی شده ام ، راه گدایی بلدم
لقمه نانی بده از دست شما نان کم نیست

قسمت کعبه نشد تا که طوافت بکند
بر دل کعبه همین داغ فراوان کم نیست

یازده بار به جای تو به مشهد رفتم
بپذیرش به خدا حج فقیران کم نیست

زخم دندان تو و جام پر از خون آبه
ماجرائی است که در ایل تو چندان کم نیست

بوسهء جام به لب های تو یعنی این بار
خیزران نیست ولی روضهء دندان کم نیست

از همان دم پسر کوچکتان باران شد
تاهمین لحظه که خون گریه ء باران کم نیست

در بقیع حرمت با دل خون می گفتم
که مگر داغ همان مرقد ویران کم نیست

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : باران عشق

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۴۲ بعد از ظهر نمایش پست [3]
ناظر انجمن زبان
rating
شماره عضویت : 1207
حالت :
دعوت شدگان : 5
اعتبار کاربر : 18917
پسند ها : 1249
حالت من :  Mokhlesim.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/06.jpg

متشکر بزرگوار
منم خدمت همگی تسلیت عرض میکنم

می پسندم        0 

امضای کاربر : ایلیا110
شهید رسول پور مراد - مدافعین حرم- شهادت1394/7/23

-خدایا ! می دانم که شهادت گنج ارزشمندی است و نعمت والایی که مخصوص بندگان مخلص وعاشق توست...

می دانم که شهادت هنر مردان خداست، می دانم که شهادت ورود در حرم امن الهی است و...

می دانم که من لیاقت داشتن این نعمت را ندارم! اما خدایا! می دانم که گفتی بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را، می دانم که از مولا و سرور باید چیز های بزرگ خواست، پس خدایا به شهدای عزیزت قسم و به حسین(ع) سیدالشهدا قسم؛ مرگ مرا هم شهادت در پای رکاب امام زمان (عج) قرار بده و مرا از این نعمت بهرمند ساز و مرا عزیز گردان.

«الهم عجل لولیک الفرج»
«...الهم ارزقنا شهاده ...»

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
سالروز ، شهادت ، امام ، حسن ، عسکری ، (ع) ،

« شهادت امام حسن عسکري (ع ) | آجرک الله یا صاحب الزمان/ تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری(علیه السلام) »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 09:56 پیش از ظهر