انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مباحث چت روم » مهدویت » مناظره عالمانه به نمايندگي شيعه و محمد صادق و تيمش به نمايندگي وهابيت

مناظره عالمانه به نمايندگي شيعه و محمد صادق و تيمش به نمايندگي وهابيت

توجه اين مناظره در سايت بشارتهاي ظهور صورت گرفته است سوالی که تبدیل به مناظره شد آقای عالمانه به نمایندگی شیعه و آقای محمد صادق به نمایندگی وهابیت آقای محمد صادق: بسم الله سبحان و تعالی. سلام علیکم.خسته نباشید. یک سوال داشتم از حضرتعالی: حضرت عیسی بن مریم سلام الله علیه از مقام بالاتری برخوردارند یا حضرت علی علیه سلام؟ تشکر آقای عالمانه : بسم الله الرحمن الرحیم شیعه اعتقاد دارد که پس از رسول مکرم اسلام امیر مومنان حضرت علی (ع) افضل است بر تمام مخلوقات و از انجایی که تا به
lkhzvi uhglhki fi klhXkn'X aXui , lpln whnr , jXla fi klhXkn'X ,ihfXj

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۵۶ بعد از ظهر
مدیر انجمن بخش پرسش و پاسخ جناب عالمانه
rating
شماره عضویت : 443
حالت :
اعتبار کاربر : 1690
پسند ها : 140

مدال ها:1
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت

|

توجه اين مناظره در سايت بشارتهاي ظهور صورت گرفته است

سوالی که تبدیل به مناظره شد

آقای عالمانه به نمایندگی شیعه و آقای محمد صادق به نمایندگی وهابیت

آقای محمد صادق: بسم الله سبحان و تعالی. سلام علیکم.خسته نباشید. یک سوال داشتم از حضرتعالی: حضرت عیسی بن مریم سلام الله علیه از مقام بالاتری برخوردارند یا حضرت علی علیه سلام؟ تشکر

آقای عالمانه :

بسم الله الرحمن الرحیم

شیعه اعتقاد دارد که پس از رسول مکرم اسلام امیر مومنان حضرت علی (ع) افضل است بر تمام مخلوقات و از انجایی که تا به حال ثابت بوده شیعه برای اعتقادات خود دلایل محکم و روشن دارد در این مورد هم شیعه با ارائه دلایل روشن و مدارک متقن این عقیده خود را ثابت میکند.
برای اثبات هر موضوعی یک دلیل هم کفایت می کند. اما ما در اینجا با ارائه چند دلیل به اثبات این موضوع می پردازیم : همانگونه که مستحضر هستید شخصیت رسول اکرم (ص) به عنوان اشرف مخلوقات جای تردید برای کسی ندارد لذا باید برسی کرد که شخصیت دوم که بعد از ایشان است چه کسی می تواند باشد.

در قران کردیم سوره مبارکه احزاب ایه ۳۳ چنین داریم که انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت ویطهرکم تطهیرا جز این نیست که خداوند مى خواهد هرگونه پلیدى را از شما خاندان ببرد وشما را به تمام معنا پاکیزه سازد در اینجا خداوند تبارک و تعالی میفرماید که خواست خداوند این است که شما اهل بیت پیامبر را پاک گرداند به تمام معنا ، که امام فخر رازی از بزرگان اهل سنت در کتاب التفسیر کبیر او مفاتیح الغیب ج۲ ص۲۰۱ چنین اورده که خداوند گناهان را از شما دور کرده و لباس کرامت را بر تن شما پوشیده است .
خوب ابن حجر هیثمی متوفای سال ۹۷۳ هجری در کتاب الصواعق المحرقه ج۲ ص ۴۲۱ چنین می اورد که : بیشتر مفسران به دلیل ضمیر مذکّر«عنکم» آیه را در شان علی و فاطمه و حسن و حسین دانسته‌اند و در ذیل این ایه اکثر مفسران این ایه را در حق امیر المومنین علی (ع) فاطمه زهرا س و فرزندان ایشان دانسته اند اما چگونه با این ایه برتری ایشان بر انبیا غیر از رسول اکرم (ص) ثابت است وان اینکه در این ایه مبارکه دو لفظ انما و عنکم امده است که هر دو لفظ دلالت بر خاص بودن است و انحصاری بودن این لفظ به این معنا که در این ایه پاکی و رجس که همان عصمت است را مختص اهل بیت دانسته و هل الیبت را از تمام دیگر مخلوقات مجزا دانسته است ودر این خصوص باید عرض کنم ابن حجر هیثمی در انجايي که سند ارائه شد اورده که بیشتر مفسران به دلیل ضمیر مذکّر«عنکم» آیه را در شان علی و فاطمه و حسن و حسین عليهما سلام دانسته‌اند در چند صفحه بعد ص ۴۲۵ ادامه میدهد که این آیه منبع
همه فضائل و برتریهای خاندان نبوت است و توجهی خاص به اهل بیت دارد زیرا با کلمه «انما» هر گونه پلیدی و گناه و شکی را در باره آنان نفی کرده و پاکی آنان را از اخلاق زشت و ناپسند تثبیت کرده است خوب ابن حجر که از بزرگان واستوانه های علمی برادران اهل سنت است و برداشت ایشان هم موکد این مسئله است
توجه بفرمایید که در جمله یرید الله که در ایه امده این موضوع را اراده خدا میداند میفرماید اراده خدا و خواست خداوند این است که شما اهل بیت را پاک گردانید و این
انحصار را بیشتر روشن میکند
همچنین در ایه ۶۱ سوره ال عمران که مشهور به ایه مباهله است و در انجا خداوند سبحان چنین میفرماید بیایید ما وشما فرزندان و زنان و جانهاى خویش را بخوانیم آن گاه به درگاه خدا زارى کنیم و در حق یکدیگر نفرین کنیم و لعنت خدا را بر هر کدام از ما دو گروه که دروغگوست قرار دهیم در اینجا حداوند میفرماید جانهای خویش را بخوانیم که خطاب به رسول اکرم (ص) است و ایشان هم امیر مومنان حضرت علی (ع) و فاطمه (س) و فرزندان ایشان را میخواند پس نشانگر این است که امیر مومنان علی ع جان پیامبر(ص) یعنی جان نفر اول عالم و رحمت للعالمین و اشرف الخلائق سید الانبیا و أشرف الأ نبیاء و المرسلین خاتم النبیین صلوات الله علیه است در حالی که اشخاص دیگر غیر از اهل بیت (ع) چنین
جایگاهی ندارند و مسلم در کتاب خود که از صحیحین است و نزد برادران اهل سنت بالا ترین جایگاه را دارد و معتقد هستند تمام احادیث ان صحیح است در مورد این ایه چنین می اورد که پس از نزول این آیه رسول خدا علی، فاطمه، حسن و حسین را صدا زد، آنگاه چنین دعا کرد: خداوندا اینان خاندان من هستند ! و در اسناد دیگری هم چون که در صحیح مسلم حدیث ۶۳۷۳ کتاب فضائل الصحابه باب فضائل حضرت علی (ع) امده است همچنین در مسند امام احمد حنبل ج ۱ ص ۱۸۵ و در صحیح ترمذی ج۵ ص۵۹۶ همچنین در مستدرک علی صحیحین ج ۳ ص۱۵۰ در فتح الباری ج ۷ ص ۶۰ ،کتاب در المنثور ج ۲ ص ۳۸ ،تفسیر طبری ج۳ ص۲۱۲ و الکامل فی تاریخ ج ۲ ص ۲۹۳ امده است همچنین جلاالدین سیوطی در کتاب الدر امنثور ج ۲ ص ۲۳۰ اورده که مراد از انفسنا رسول خدا و علی است و مراد از ابناءنا حسن و حسین و از نساءنا فاطمه است همچنین ابن کثیر در تفسیر خود ج ۱ ص ۳۷۹ مینویسد که جابر گفته است مراد از أنفسنا و أنفسکم رسول خدا و علی است و مراد از أبنائنا حسن و حسین و مراد از نسائنا فاطمه است همچنین زمخشری در الکشاف ج۱ ص ۳۷۰ وفیه دلیل لا شئ أقوى منه على فضل أصحاب الکساء علیهم السلام این آیه قوی ترین و محکم ترین دلیل بر برتری اصحاب کساء است و محمد بن طلحه شافعی در کتاب مطالب السئول ص ۷ بر اینکه حضرت علی (ع) جان پیامبر است تصریح دارد و همچنین در ایه ۷ سوره مبارکه البینه امده است که آنان که ایمان آوردند و کارهاى شایسته کردند ، آنان بهترین آفریدگانند جلال‌الدین عبدالرحمن سیوطی در کناب در المنثور ج ۸ ص ۵۸۹ چنین اورده که عائشه می گوید: از رسول خدا پرسیدم: گرامی ترین آفریده نزد خدا چه کسی است؟ فرمود: مگر این آیه قرآن را نخوانده ای؟ إن الذین آمنوا وعملوا الصالحات أولئک هم خیر البریة ابن عساکر از جابربن عبد الله روایت کرده است که گفت : ما نزد پیامبر صلى الله علیه و آله و سلم بودیم که على از راه رسید ، پیامبر صلى الله علیه و آله و سلم فرمود : سوگند به آن که جانم به دست او است ، این و شیعیان اویند که در روز قیامت رستگارند . و این آیه نازل شد : ان الذین آمنوا . . . و یاران رسول خدا هر گاه على از راه مى رسید مى گفتند : بهترین آفریدگان آمد محمد بن جریر بن یزید بن خالد الطبری در جامع البیان عن تأویل آی القرآن ج ۳۰ ص ۲۶۴ اورده است که ابن حمید از عیسى بن فرقد از ابوالجارود از محمدبن على ( امام باقر علیه السلام ) مرا حدیث کرد که پیامبر صلى الله علیه و آله و سلم فرمود : اى على ، خیرالبریه تو و شیعیان تو هستند خوب در اینکه ما بخوایم از قران دلایل بیشتر بیاریم در این زمان و مکان میسر نیست لذا به دلایلی از احادیث رسول الله میپردازیم که طبق ایات قران و کلام الله (سوره نجم ایات ۳-۴)هر چه پیامبر میفرماید وحی است و پیامبر ازروی هوی و هوس چیزی نمیگوید بلکه همه صدق است لذا بیانات رسول الله (ص) همانند قران حجت است لذا برای اثبات این موضوع ما به چند حدیث هم اشاره میکنیم أبو حامد عز الدین بن هبة الله بن محمد بن محمد بن أبی الحدید المدائنی متوفای سال ۶۵۵ ه در کتاب شرح نهج البلاغه ج ۹ ص ۱۰۰ به تحقیق مجمد عبد الکریم النمری چاپ بیروت اورده است که من أراد أن یرى آدم فی علمه ، ونوحاً فی طاعته ، وإبراهیم فی خلته ، وموسى فی هیبته ، وعیسى فی صفوته ، فلینظر إلى علی بن أبی طالب رضی الله عنه هر کس به خواهد علم آدم ، طاعت نوح ، محبوبیت ابراهیم ، هیبت موسى و برگزیدگى عیسى را ببیند باید به على بن ابى طالب بنگرد مرحوم مرعشی منابع متنوع و فراوانی از بزرگان اهل سنت که این حدیث را با مضامین متعدد نقل کرده اند نام می برد مانند علامة شهاب الدین أحمد حسینی شافعی شیرازی فی توضیح الدلائل ، ص ۲۳۲ نسخة مکتبة الملی بفارس و علامة أبو حفص عمر بن محمد بن خضر ملا موصلی فی الوسیلة ص ۱۶۸ ط حیدر آباد الدکن ، علامة شریف سید حسین علی شاه بن سید روشن علی شاه حسینی نقوی بخاری حنفی هندی، متوفى سنة ۱۳۲۲ فی تحقیق الحقایق ، کلزار مرتضوی ، محبوب القلوب ص ۹ ط لاهور ، علامة سید أحمد بن محمد بن أحمد حسینی شافعی در التبر المذاب ص ۳۳ نسخة مکتبتنا العامة بقم . علامة جمال الدین محمد بن مکرم أنصاری جزرجی فی مختصر تاریخ دمشق ج ۱۷ ص ۱۴۸ نسخة طوب قبوسرای بإسلامبول ، علامة یحیى بن موفق بالله شجری متوفى سنة ۴۹۹ فی الأمالی ج ۱ ص ۱۳۳ علامة شیخ حسام الدین مردی حنفی فی آل محمد ص ۴۲۴ نسخة مکتبة السید الأشکوری علامة شریف أبو المعالی مرتضى محمد بن علی حسینی بغدادی فی عیون الأخبار فی مناقب الأخیار ص ۲۶ نسخة مکتبة الفاتیکان این حدیث اشاره میکند که در این مجال نمیگنجد اما در خصوص فضائل حضرت علی ع روایات زیاد است لذا به یکی دیگر از این احادیث اشاره میکنم که جای تامل دارد برای پاسخ به این سوال که حاکم نیشابوری در مستدرک خود ج ۱۰ ص ۱۱۱ حدیث۴۲۹۵ اورده است و همچنین فخر رازی در تفسیر خود ج۳۲ ص ۳۱ تصریح دارد قال رسول الله صلى الله علیه وسلم : « لمبارزة علی بن أبی طالب لعمرو بن عبد ود یوم الخندق أفضل من أعمال أمتی إلى یوم القیامة » می گوید پیامبر اسلام (ص) فرمود: جنگ و مبارزه علی بن ابی طالب (ع) با عمر و بن عبدود در روز خندق بهتر از اعمال امت من تا روز قیامت است . همچنین در روایت منزلت که رسول مکرم اسلام جایگاه امیر مومنان حضرت علی ع را جایگاه وصی و منزلت ایشان را مانند منزلت هارون میداند نسبت به موسی که اصل حدیث چنین است أنتَ مِنّى بِمَنزلةِ هارونَ مِنْ مُوسى، اِلّاأنـّه لانَبىَّ بَعدى رجوع کنید به صنعانى، ج ۵، ص ۴۰۵ـ۴۰۶؛ بخارى، ۱۴۰۷، ج ۷، جزء۴، قسم ۱، ص ۳۰۱؛ ابونعیم اصفهانى،ج ۴، ص ۳۷۵، ج ۷، ص ۱۹۵ـ۱۹۷؛ ج ۸، ص ۳۰۷؛ بیهقى، ج ۱۳، ص ۲۷۵ـ۲۷۶؛ خطیب بغدادى، ج ۴، ص ۴۶۵، ۶۴۲، ج ۵، ص ۳۳۲، ج۱۰، ص ۴۹۹؛ هیثمى، ج ۹، ص ۱۰۹؛ متقى، ج ۱۱، ص ۵۹۹، ج ۱۳، ص ۱۵۱، ۱۹۲ ترجمه روایت چنین است جایگاه علی نسبت به من مانند جایگاه هارون است نسبت به موسی و شما میدانید جایگاه هارون نسبت به موسی جایگاه وصی جایگاه شریک در رسالت و و جانشینی هارون بود نسبت به حضرت موسی ع اگر ما بپذیریم که پیامبر اکرم ص اشرف مخلوقات است در نتیجه وصی و جانشین ایشان که خود او تعین کرده نفر دوم است چرا که طبق ایات قران پیامبر هر چه میگوید وحی ااست ناصرالدین البانی از بزرگان اهل سنت کتاب مشکاه المصابیح ج۳ ص ۳۲۷ میگوید همه اهل علم بر صحت ایم حدیث اجماع دارند ابو عبدالله حاکم نیشابوری هم در کتاب المستدرک علی الصحیحین ج ۲ ص ۳۶۷ بعد از بیان روایت حدیث را صحیح میداند.

آقای محمد صادق: بسم الله.سلام علیکم. ببخشید اینکه در ایه ۳۳ سوره مبارکه احزاب میفرماید اهل بیت را از هر پلیدی پاک گرداندیم دلیل بر برتری حضرت علی بر حضرت مسیح است؟؟ اگر شما یک ایه از یک سوره اوردید بنده ایه فراوان دارم مبنی بر برتری عیسی روح الله بر حضرت علی. خداوند در آیه ۴۵ سوره مبارکه آل عمران میفرماید “هنگامیکه فرشتگان گفتند: ای مریم خداوند تو را به کلمه ای از طرف خودش بشارت میدهد که نامش مسیح عیسی بن مریم است; در حالی که در این جهان و جهان دیگر صاحب شخصیت خواهد بود و از مقربان درگاه الهی است.” در جای دیگری خداوند میفرماید مسیح قطعا زنده است. (خودتان میدانید و نیازی به منبع نیست) در حالی که حضرت علی ع شهید شد و لایق زنده بودن نبود. و این را بدانید که حضرت مسیح وحی و اعجاز و شریعت و عصمت و مقام های فراوانی بودند. در حالی که مقام حضرت علی فقط عصمت است. لطفا سانسور نکنید. ممنون. والسلام

آقای عالمانه :

بسم الله الرحمن الرحیم

خدا را شکر که شما بایک روش منطقی جلو امدید، اول عرض کنم که ما دلایل بسیاری بر فضیلت حضرت علی (ع) بر عیسی (ع) اوردیم ای کاش همه را مورد بررسی و نقد قرار میدادید تا ما بدانیم شما چیزی برای گفتن دارید دوم : خدا را شکر در همین جواب شما فضیلت امیرمومنان بازهم به چند دلیل ثابت است. الف) فرمودید حضرت امیر المومنین علی (ع) شهید شده و حضرت عیسی ع زنده است پس عیسی (ع) افضل است به علت زنده بودن حال لطفا بفرمایید از کجا شما این را در اوردید که مقام شهید از مقام زنده پایین تر است همچنین اگر همین استدلال شما را بپذیریم باز هم امیرمومنان (ع ) طبق همین برهان شما باز هم افضل است چرا که طیق ایه شربفه ۱۶۹ سوره ال عمران وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ شهدا زنده هستند در نتیجه حضرت علی(ع )شهید زنده است و این وعده خدا و اقرار خود شما است چون امام المتقین ع هم شهید است و هم زنده در نتیجه افضلیت باز هم ثابت است . بعد گفتید اگر شما یک ایه اوردید من چندین ایه میارم دوست عزیز چرا شما از عالمان بزرگتری مشورت نمیگیری که اینجور جواب ندی مگر ما بحث داریم کی ایه بیشتری میاورد کلام خدا چه یک کلمه چه یک کتاب باید شما و اطرافیانتان بدانید اول همه حق است دوم تناقض ندارد و اینکه شما فرمودید شما یک ایه اورده اید، این خود نیز دلیل بر اعتراف شما به صحیح بودن استدلال ما به ایه است که خود معترف گشته ایدپس شما در اینجا هم معترف به برتری امیرالمومنین (ع) در این ایه شده اید. شما با تمام وجود زحمت کشیدید مهم ترین ایه و دلیل خود را که در دست داشتید اوردید که در این ایه اشاره دارد (تازه با توجه به ترجمه خود شما )عیسی (ع)دارای شخصیت است و از مقربان درگاه الهی خوب در درگاه الهی افراد دارای شخصیت و مقرب که بسیار هستند اگر این دلیل بر افضلیت است خوب افراد بسیاری این درجه را دارند و خود ایه هم از باب تعدد میفرماید که شما یکی از انها هستید و هیچ کسی ادعا ندارد که عیسی (ع) چنین مقامی ندارد یا مقرب نیست یا شحصیت الهی ندارد تعجب من این است که شما چرا به این ایه اشاره کردید که هیچ ارتباطی به بحث نداشت بازم تذکر میدم از اهل علم بالاتری مشورت بگیرید. همچنین شکر خدا شما به عصمت حضرت امیر ع هم اعتراف نمودید که بی شک مقام معصوم که اعتراف خود شما است همه چیز را روشن میکند شکر خدا به این اعتراف الحمد الله و سبحان الله. در پایان فرمودید سانسور نکنیم پاسخ شما چنین است که ما چرا سانسور کنیم وجود شما موجب میشود تا ما سخن و دلایل خود را مطرح کنیم شما هم دلایل خود را مطرح کنید ان وقت دنیایی که ملاحضه میکنند قضاوت کند نه ما هیچ سانسور نمیکنیم بلکه استقبال هم میکنیم وامیدوارم دفعه بعد که تشریف میاورید با تیم علمی قوی تر و دقیق تری مشورت کنید تا چنین نشود. همچنین سوالی دارم در دنیا مراکز و سایتها و وبلاگهای و چت رومهای زیادی را شیعه برای پاسخ به شبهات راه اندازی کرده چرا که دست پر ی دارد و برای تمام شبهات و سوالات جواب دارد اگر ممکن است یک سایت یا وبلاگ یا روم معرفی کنید تا ما هم سوالاتی داریم مطرح کنیم در پایان ما از این بحث و مناظره شکر خدا و با عنایات اهل بیت اطهار (ع) چند نتیجه گرفتیم اول ثابت شد افضلیت حضرت امیر (ع) دوم ثابت شد به اعتراف خود شما عصمت حضرت علی علیه السلام سوم اعتراف شما بر اینکه ایه اول ما فضیلت حضرت امیر را ثابت میکند در پایان از شما تشکر میکنم و منتظر دلایل و رد شما هستم اگر ممکن است رد خود را بر دلایل دیگر ما هم بفرمایید تا مردم قضاوت کنند البته اگر میتوانید چون ما دلایل بسیاری بر افضلیت اوردیم و شما یکی را خواستید نقد کنید که الحمد الله تایید کردید و گفتید اگر شما یک ایه اوردید من چند تا میارم همین نشان از تایید شما بر استناد ما است و باید عرض کنم که شما هم مقصر نیستید راه دیگری جز اعتراف نداشتید امید وارم با دقت بیشتر و انصاف توجه کنید دقت کنیم تا از حق دور نشویم و کلام خدا و کلام رسول الله (ص) را به کار گیریم تا در ان دنیا که دیگر دست همه بسته است از زیانکاران و پشیمانان نباشیم چون حق روشن و واضح است.

پس از گذشت یک ماه

عالمانه :
ما همچنان منتظر شما و تیم شما هستیم تا دلایل و رد خود را ارائه کنید همچنین در این باب تمام افراد و دسته ها و فرقه هایی که فکر میکنند به انداه بک سر سوزن حرف و نقد و ردی دارند و یا با شما هم عقیده و هم نظر هستند را به کمک شما فرا میخوانیم و در انتظار پاسخ و رد آنها نیز هستیم ! ! ؟

الحمدالله الذی جعلنا من المتمسکین بولایت امیرالمؤمین علی علیه السّلام و الائمة المعصومین علیهم السّلام

ویرایش موضوع توسط : عالمانه
در تاریخ : چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۳۵ بعد از ظهر

می پسندم 6     0  6 

تعداد پسند های ( 6 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : عالمانه
خدایا عاشقان را با غم عشق آشنا کن  ---- ز غمهای دگر غیر از غم عشقت رها کن
تو خود گفتی که در قلب شکسته خانه داری  ------- شکسته قلب من جانا بعهد خود وفا کن
خدایا بی پناهم
ز تو جز تو نخواهم    -----   اگر عشقت گناه است    ------  ببین غرق گناهم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۹ بعد از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 70
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 34681
پسند ها : 6789
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/12.jpg

می پسندم        0 

امضای کاربر : فاطمه 1

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۰ بعد از ظهر نمایش پست [2]
عضو
rating
شماره عضویت : 253
حالت :
دعوت شدگان : 3
اعتبار کاربر : 4034
پسند ها : 355
حالت من :  Mehraboon.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/11.jpg

سلام
جناب عالمانه خیلی زیبا گفتن ومناظره کردن
و خیلی خوب جواب دادن
امیدوارم خدا پشت و پناهشان باشد
یا علی
. . .

می پسندم        0 

امضای کاربر : عهد

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۸ بعد از ظهر نمایش پست [3]
بانو
rating
شماره عضویت : 384
حالت :
اعتبار کاربر : 2376
پسند ها : 433
حالت من :  Khoshhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg

خداوند امثال عالمانه ها راحفظ کند برای شیعهشیعه چون خورشیدی تابناک خواهد در خشید وشعاع نورش تا دور دستها چشمها راخیره خواهد کرداللهم عجل لولیک الفرج

می پسندم        0 

امضای کاربر : هدی

والسلام علی من تبع الهدی

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
مناظره ، عامانه ، به ، نمايندگي ، شيعه ، محمد ، صادق ، گروهش ، به ، نمايندگي ، وهابيت ،

« پرسش مهدوي از شما -پاسخ از عالمانه | سلسله مباحث مهدويت جلسه هشتم (نواب عام )نايب امام زمان عج كيست ؟ »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 10:11 پیش از ظهر