انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » عمومی » آخرین اخبار » پاداش ۵ میلیونی برای فرزند پنجم

پاداش ۵ میلیونی برای فرزند پنجم

پاداش ۵ میلیونی برای فرزند پنجم شهردار مشهد گفت: به کارکنان زن شهرداری که فرزند پنجم را تحویل جامعه دهند، پنج میلیون تومان پاداش می‌دهیم. به گزارش فرهنگ نیوز ، سید صولت مرتضوی در نشستی با کارکنان زن شهرداری که به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) و هفته گرامیداشت مقام زن برگزار شد، با بیان اینکه به کارکنان زن شهرداری که فرزند پنجم را تحویل جامعه دهند، پنج‌میلیون‌تومان پاداش می‌دهیم و مرخصی زایمانشان را به دو برابر افزایش می‌دهیم، افزود: این امر را حتی به شهرداران آینده به‌ عنوان تصمیم شهردار
\hnha ۵ ldgd,kd fvhd tvckn \k[l

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۱:۳۴ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 47
حالت :
دعوت شدگان : 16
اعتبار کاربر : 92776
پسند ها : 4934
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:6
بهترین ارسال کننده
بهترین ارسال کننده
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
نفر اول مسابقه
نفر اول مسابقه
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

شهردار مشهد گفت: به کارکنان زن شهرداری که فرزند پنجم را تحویل جامعه دهند، پنج میلیون تومان پاداش می‌دهیم.

به گزارش فرهنگ نیوز ، سید صولت مرتضوی در نشستی با کارکنان زن شهرداری که به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) و هفته
گرامیداشت مقام زن برگزار شد، با بیان اینکه به کارکنان زن شهرداری که فرزند پنجم را تحویل جامعه دهند، پنج‌میلیون‌تومان پاداش می‌دهیم و مرخصی زایمانشان را به دو برابر افزایش می‌دهیم، افزود: این امر را حتی به شهرداران آینده به‌ عنوان تصمیم شهردار فعلی برای اجرا اعلام می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به آن دسته از کارمندان زنی که دارای فرزند سوم باشند، پاداش خواهیم داد، البته اکنون نمی‌توانم میزان آن را به‌طور دقیق مشخص کنم. ساعات کاری آنان را کمتر و مرخصی شیردهی آنان را افزایش خواهیم داد.

خدایا اونایی هم که بچه ندارن بهشون اولاد صالح و سالم عنایت بفرما

الهی آمین

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم واحشرنا معهم واهلک اعدائهم اجمعین

الهی بحق عمۀ سادات «عجل لولیک الفرج»

یا زهــــــــــــــرا سلام الله علیها

a (18).jpg

8 تشکر شده از کاربر قمرخانم برای ارسال مفید :
فرشته313 , باران 313 , حریم قدس , الما , جمعه موعود , لیلی , admin , غم هجران ,

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :3 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :3 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  5. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : قمرخانم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۱۸ بعد از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 67
حالت :
اعتبار کاربر : 47753
پسند ها : 10840
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

به فرزند اول چي

يك ميليون ميدن

الهي امـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــين

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

امضای کاربر : باران 313

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۴۱ بعد از ظهر نمایش پست [2]
عضو
rating
شماره عضویت : 1
حالت :
دعوت شدگان : 13
اعتبار کاربر : 28298
پسند ها : 3479
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg

وقتی این جور مطالب رو میبینم واقعا ناراحت میشم
و اعصابم خراب میشه
آخه چرا همچین پاداشای الکیی میزارن برای فرزند بیشتر
غیر خراب شدن زندگی و آینده خودشون و بچه هاشون چه سودی داره آخه
این یک میلیون یا 5 میلیون ها برای کیا ارزش داره
مطمئن باشین برای کسی که لازم داره و وضع زندگیش خوب نیست
با این کار دارنم کشور رو فقیرتر میکنن
جمعیت فقیر بیشتر میشه و چون کسایی که به این پولا نیاز ندارن و وضع زندگیشون خوبه
یکی 2 تا بچه بیشتر نمیارن
برای همین روز به روز تعداد افراد فقیر جامعه بیشتر و بیشتر میشه
خیلی دلم پره
برای چی این مسئولا مردمو تحریک میکنن بچه بی هدف بیارن
یک فکری برای کار و خونه زندگی اینایی که هستن بکنن 
تو همینش موندن بعد به فکر زیاد کردن جمعیت هستن

می پسندم 2     0  2 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۵۴ بعد از ظهر نمایش پست [3]
بانو
rating
شماره عضویت : 499
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 74582
پسند ها : 4202
حالت من :  Sepasgozaram.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (8).jpg

والا پنج میلیون میدن که صدها میلیون خرجشون کنیم ./ما که عطایشان را به لقایشان بخشیدیم /بعدشم حالا تو شهرای بزرگ مدشده یه دونه بچه مییارن والسلام /خب برن اونا رو ارشاد کنن اون بچه ی بدبخت چ گناهی داره تنها تنها /چی میفهمه از زندگیش

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : حریم قدس

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۰۸ بعد از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
شماره عضویت : 431
حالت :
محل سکونت : : یکی از روستا های خراسان رضوی تا مشهد 3ساعت راه هست
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 25093
پسند ها : 1627
حالت من :  Khoshhal.gif

نوشته شده توسط : admin »
وقتی این جور مطالب رو میبینم واقعا ناراحت میشم
و اعصابم خراب میشه
آخه چرا همچین پاداشای الکیی میزارن برای فرزند بیشتر
غیر خراب شدن زندگی و آینده خودشون و بچه هاشون چه سودی داره آخه
این یک میلیون یا 5 میلیون ها برای کیا ارزش داره
مطمئن باشین برای کسی که لازم داره و وضع زندگیش خوب نیست
با این کار دارنم کشور رو فقیرتر میکنن
جمعیت فقیر بیشتر میشه و چون کسایی که به این پولا نیاز ندارن و وضع زندگیشون خوبه
یکی 2 تا بچه بیشتر نمیارن
برای همین روز به روز تعداد افراد فقیر جامعه بیشتر و بیشتر میشه
خیلی دلم پره
برای چی این مسئولا مردمو تحریک میکنن بچه بی هدف بیارن
یک فکری برای کار و خونه زندگی اینایی که هستن بکنن 
تو همینش موندن بعد به فکر زیاد کردن جمعیت هستن
  نزن خودتو

جناب آدمین کی به این حرفا گوش میکنه حالا؟؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ یک ملیون رو که دادن این 5ملیون رو میدن ...... پولشون کجا بود هر روز دارن دعوا میکنن که کی خزانه رو خالی کرده حالا بخوان 5 ملیون بدن ؟ ؟ ؟ ؟  ؟

اونم برای  5 بچه! ! ! ! ! ! ! ! ! آخه یکی ، دو تا ، سه تا ، چهارتا ،،، به پنج برسه عمر آدم تموم میشه

می پسندم 2     0  2 

امضای کاربر : احسان فقط خدا
سربازم

سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران

آموزشی 08 خاش

سخنی از من سرباز: قدر امنیت قدر آبی که می خوریم قدر ظرف غذایمان قدر راحتی خواب شب ،  قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده  را بدانیم حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه، قدر بدانیم و شاکر.....

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش مردم عزیز ایران به دور از آسایش  و رفاه زندگی میکنن

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۱۹ قبل از ظهر نمایش پست [5]
بانو
rating
شماره عضویت : 67
حالت :
اعتبار کاربر : 47753
پسند ها : 10840
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

بابا الان با اين تورم  مردم تو يه دونش موندن

چه برسه به پنج تا

می پسندم 3     1  2 

تعداد آنلایک ها ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : باران 313

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۴۵ بعد از ظهر نمایش پست [6]
عضو
rating
حالت :

پدربزرگم فقیر بود... پدرمم همین طور... من فرزندی ندارم، شاید فقر ریشه کن بشه!
قسمتی از نامه ی یک پسر آفریقایی، به دیدبان حقوق بشر.

می پسندم        0 
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۵۵ بعد از ظهر نمایش پست [7]
عضو
rating
شماره عضویت : 720
حالت :
اعتبار کاربر : 342
پسند ها : 37
حالت من :  Delvapas.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (18).jpg

سلام.اونوقت پس حرف حضرت آقا مبنی بر ازدیاد جمعیت چی میشه؟ خود حضرت آقا فرمودند که با منابعی که ما داریم ایران تا 150 میلیون نفر میتونه جمعیت داشته باشه. یکم رو گفته هامون دقت کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام رهبر معظم انقلاب که بر گرفته از بیانات ایشان در دیدار اعضای دست اندرکار برگزاری همایش ملی تغییرات جمعیتی و نقش آن در تحولات مختلف جامعه در تاریخ 1392/8/6 است، و صبح پنجشنبه نهم ابان 92 در این همایش در شهر قم قرائت شد، به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌(۱)
مسئله‌ى جمعیّت که بجد هم مورد بحث و اختلاف نظر در جامعه است، مسئله‌ى بسیار مهمّى است. بلاشک از نظر سیاست کلّى کشور، کشور باید برود به سمت افزایش جمعیّت؛ البتّه به‌نحو معقول و معتدل. همه‌ى اشکالات و ایرادهایى که وارد میشود - که بعضى از اشکالاتى را هم که مطرح میکنند ما دیده‌ایم - قابل برطرف شدن و قابل پاسخ دادن است.

آنچه مهم است این است که کشور ما با ظرفیّت طبیعى و با ویژگى جغرافیاى سیاسى خود احتیاج دارد به یک جمعیّت بیشتر؛ علاوه بر این -همان‌طور که قبلاً هم گفته‌ایم- مسئله‌ى نماى جوان براى کشور یک مسئله‌ى اساسى و مهم و تعیین‌کننده است. آن‌طورى که اهل علم و اهل تحقیق بررسى کرده‌اند و جوانب قضیّه را ملاحظه کرده‌اند و آمارها را مورد مداقّه قرار داده‌اند، ما اگر چنانچه با این شیوه‌اى که امروز داریم حرکت میکنیم پیش برویم، در آینده‌ى نه‌چندان دور، یک کشور پیرى خواهیم بود که علاج این بیمارى پیرى هم درحقیقت در دسترس نیست؛ حالا نه [اینکه‌] در دسترس ما نیست، [بلکه‌] در دسترس هیچ کس نیست؛ یعنى امروز کشورهایى که در دنیا دچار پیرى شده‌اند و قدرت «زاد و ولد» خودشان را از دست داده‌اند، به دشوارى میشود گفت که راه علاجى براى حلّ این مشکل دارند. ما هم طبعاً با همین مشکل مواجه خواهیم شد؛ و نباید بگذاریم به اینجا برسد. البتّه مبانى اسلامى و تفکّر اسلامى در زمینه‌ى جمعیّت و افزایش جمعیّت و با توجّه به وضع جغرافیاى سیاسى منطقه و کشور جمهورى اسلامى یک چیزهاى روشن و واضحى است.

همایشى که آقایان گذاشتید، به نظر من جزو کارهاى بسیار خوب است. یعنى ما نمیخواهیم این قضیّه را با شعار و با «صلوات بفرستید تمام بشود» و مانند اینها پیش ببریم؛ میخواهیم مسئله به شکل عمیق و علمى حل بشود؛ گره‌هاى ذهنى‌اى که وجود دارد باز بشود، حقیقت قضیّه روشن بشود و به اعتقاد من ما میتوانیم این کار را بکنیم؛ یعنى متفکّرین ما و صاحبان دانشِ مرتبط با مسئله‌ى جمعیّت - در هر بخشى از بخشها - میتوانند در این زمینه منطق صحیح و قابل قبولى را ارائه کنند. این همایش البتّه قدم اوّل است، یعنى قدم ابتدایى است، [امّا] از گذاشتن قانون به‌نظر من مهم‌تر است؛(۲) چون فرهنگ‌سازى در این مسئله مثل خیلى از مسائل دیگر اجتماعى، حرف اوّل را میزند؛ باید فرهنگ‌سازى بشود که متأسّفانه امروز این فرهنگ‌سازى نیست، تعطیل است؛ با اینکه حالا گفته‌شده، ما هم گفته‌ایم، دیگران هم گفته‌اند، در مجلس هم مطرح شده، بعضى‌ها هم کم و بیش اینجا و آنجا بحث میکنند، لکن کار فرهنگى به معناى صحیح انجام نگرفته. به‌نظر من این کارِ شما کار خوبى است، کار مناسبى است؛ منتها اکتفا نکنید به اینکه یک میزگردى تشکیل بشود و سخنرانى‌اى گذاشته بشود و بعد مثلاً تعدادى مقاله چاپ بشود؛ اینها کارهاى لازمى است، امّا ناکافى است؛ بایستى از امکاناتى که در کشور وجود دارد استفاده کنید، فکر را در کشور بگسترانید؛ آن‌وقت فکرى هم که گسترش پیدا میکند، باید فکر عمیق و اساسى و منطقى و قانع‌کننده براى هر کسى باشد؛ بنابراین باید کار بشود روى این مسئله که لابد آقایان این کار را کرده‌اید. من معمولاً وقتى گروه‌ها و افرادى دنبال این هستند که مثلاً یک گردهمایى و همایشى را ترتیب بدهند، همیشه سفارش میکنم، میگویم شما اَمَد(۳) را نزدیک قرار ندهید؛ یعنى فرصت قرار بدهید براى اینکه بتوانید کار بکنید، تا آنچه بُروز میکند در این همایش، یک چهره و نماى مطلوبى داشته باشد، آبرومند باشد. و لابد آقایان این کار را کرده‌اید؛ چون بحمدالله شما اهل فضل و اهل تحقیق هستید و مؤسّسه‌ى شما، مؤسّسه‌اى است که سابقه‌ى خوبى در این زمینه‌ها دارد؛ لکن کار را به اینجا متوقّف نکنید.

جوانب قضیّه را بسنجید، ببینید چه چیزهایى است که موجب میشود جامعه‌ى ما دچار میل به کم‌فرزندى بشود. این میل به کم بودن فرزند، یک عارضه است؛ والّا انسان به‌طور طبیعى فرزند را دوست میدارد. چرا ترجیح میدهند افرادى که فقط یک فرزند داشته باشند؟ چرا ترجیح میدهند فقط دو فرزند داشته باشند؟ چرا زن به‌شکلى، مرد به‌شکلى پرهیز میکنند از فرزنددارى؟ اینها را بایستى نگاه کرد و دید عواملش چیست؛ این عوامل را پیدا کنید، براى علاج این عوامل بیمارى‌زا - که به اعتقاد بنده اینها عوامل بیمارى‌زا است - متخصّصین و صاحبان اندیشه را بخواهید فکر کنند. فرض کنید مثلاً بالا رفتن سنّ ازدواج؛ خب بلاشک یکى از چیزهایى که بارورى را محدود میکند، بالا رفتن سنّ ازدواج است؛ خب، این یکى از کارهایى است که باید در کشور فکر بشود. چرا سنّ ازدواج در کشور ما بالا رفته؟ مگر جوان هفده ساله، هجده ساله، نوزده ساله، احتیاج ندارد به اطفاء نیاز جنسى و غریزه‌ى جنسى؟ ما باید به این فکر کنیم. خب، از آن‌طرف میگویند که اینها خانه ندارند، شغل ندارند، درآمد ندارند؛ ببینیم چگونه میشود کارى کرد که همه‌ى اینها با هم جمع بشود. ما نباید تصوّر بکنیم که حتماً بایستى یک نفرى یک خانه‌ى مِلکى داشته باشد، یک شغل درآمددارى داشته باشد، بعد ازدواج بکند؛ نه، اِنَ یَکونوا فُقَرآءَ یُغنِهِمُ اللهُ مِن فَضلِه؛(۴) این قرآن است [که‌] با ما دارد این‌جور حرف میزند. یعنى همه‌ى آن گره‌هاى ذهنى‌اى را که وجود دارد در این زمینه، باید شما باز کنید، یعنى شأن شما و همایشى از این قبیل، این است که بایستى این کار فکرى و علمى را بکند؛ یعنى صرفاً بیان فکر، بیان خواست و حتّى شعارهایى در این زمینه نباشد. واقعاً کار بشود، کار فکرى بشود؛ عوامل کاهش جمعیّت و موجبات افزایش جمعیّت به‌نحو مطلوب و با اعتدال متناسب، درست سنجیده بشود، مطرح بشود [تا] اقناع بشوند افکار نخبگان. در این زمینه خب الان عامّه‌ى مردم، بعضى‌ها متدیّنند، بعضى‌ها متعبّدند، وقتى گفته میشود، میروند سراغ بارورى بیشتر؛ لکن نخبگان جامعه باید قانع بشوند، باید مسئله را قبول کنند؛ اگر نخبگان قبول کردند، کار سهل میشود، کار فرهنگ‌سازى آسان میشود. در این زمینه‌ها ان‌شاءالله بایستى آقایان تلاش کنید و امیدواریم ان‌شاءالله موفّق باشید.

بنده همچنان معتقدم کشور ما کشور هفتاد و پنج میلیونى نیست؛ کشور ما کشور صد و پنجاه میلیونى [است‌]؛ حالا ما دستِ‌کم را گرفتیم گفتیم صد و پنجاه میلیون؛ بیشتر هم میشود گفت. قطعاً این کشور با این سطح وسیع، با این تنوّع آب‌وهوایى، با این امکانات فراوان زیرزمینى، با این استعداد بالقوّه‌ى علمى که در این کشور وجود دارد، میتواند یک کشور پرجمعیّتى باشد و ان‌شاءالله خودش هم این جمعیّت را اداره کند؛ یعنى همچنان که ما فکر میکنیم که اگر چهار پنج بچّه افتاد روى دوش یک خانواده وضع زندگیشان چگونه خواهد شد، فکر این را هم بکنید که این چهار پنج بچّه وقتى بزرگ شدند و کارى پیدا کردند و شغلى پیدا کردند چه کمکى میتوانند به پیشرفت کشور بکنند؛ یعنى این را هم باید فکر کرد.

یک نگاه مقلّدانه‌اى به زندگى غربى یا به زندگى اروپایى وجود داشته که به اینجاها منتهى شده و میراث آن به ماها رسیده؛ ما هم در یک برهه‌اى از زمان غفلت کردیم، کارى که باید انجام بدهیم انجام ندادیم. درحالى‌که امروز در [بعضى از] همین کشورهاى غربى از کاهش بارورى دارند زیان مى‌بینند و پشیمانند، و در بعضى از کشورهاى غربى مطلقاً کاهش بارورى وجود ندارد؛ یعنى خانواده‌هاى پرجمعیّت، مثلاً خانواده‌ى آمریکایى با ده دوازده بچّه، چطور خانواده‌ى ایرانى [که] میخواهد از او تقلید کند باید حتماً یک بچّه داشته باشد یا دو بچّه! که این الان وجود دارد و گزارشها و خبرها از این واقعیّت به ما اطّلاع میدهد. ان‌شاءالله که موفّق و مؤیّد باشید.

ویرایش ارسال توسط : تسنیم
در تاریخ : جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۵۶ بعد از ظهر

می پسندم 2     0  2 

امضای کاربر : تسنیم
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۶:۰۰ بعد از ظهر نمایش پست [8]
عضو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : تسنیم »
سلام.اونوقت پس حرف حضرت آقا مبنی بر ازدیاد جمعیت چی میشه؟ خود حضرت آقا فرمودند که با منابعی که ما داریم ایران تا 150 میلیون نفر میتونه جمعیت داشته باشه. یکم رو گفته هامون دقت کنیم

خب با اجازتون دقت میکنیم

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌(۱)
به نام خداوند بخشنده و مهربان 

کشور باید برود به سمت افزایش جمعیّت؛ البتّه به‌نحو معقول و معتدل. 
معقول و معتدل نه 5 تا 5 تا

جوانب قضیّه را بسنجید،

آیا کسی جوانبشو سنجیده؟
خوراک
پوشاک ( مای بی بی تا ایزی لایف )
اینایی که میان خونه نمیخوان
کار و...

ببینید چه چیزهایى است که موجب میشود جامعه‌ى ما دچار میل به کم‌فرزندى بشود.

چرا ترجیح میدهند افرادى که فقط یک فرزند داشته باشند؟
یکی کمه اینو قبول دارم

چرا ترجیح میدهند فقط دو فرزند داشته باشند؟
این همون سوال بالاست و هر کسی دلایلشو خودش بهتر میدونه

ببینید چه چیزهایى است که موجب میشود جامعه‌ى ما دچار میل به کم‌فرزندى بشود.

فرض کنید مثلاً بالا رفتن سنّ ازدواج؛ خب بلاشک یکى از چیزهایى که بارورى را محدود میکند، بالا رفتن سنّ ازدواج است؛ خب، این یکى از کارهایى است که باید در کشور فکر بشود. چرا سنّ ازدواج در کشور ما بالا رفته؟
به نظر من این مهمتره
الان مشکل ما ازدواج همین جووناست نه فرزند بیشتر
وقتی بیشترشون مجردن چجوری بچه بیارن آخه

شما مشکلات ازدواج رو برطرف کنین 
خودم قول میدم جمعیت زیاد بشه 
الان خیلیا توان ازدواج رو ندارن
به جای اینکه شرایط ازدواج اونا رو فراهم کنین

میان میگن ای اونایی که ازدواج کردین به جای اونایی که ازدواج نکردن هم بچه بیارین

مگر جوان هفده ساله، هجده ساله، نوزده ساله، احتیاج ندارد به اطفاء نیاز جنسى و غریزه‌ى جنسى؟
چرا داره -  کاری کنین ازدواج کنه خدا خیرتون بده

ما باید به این فکر کنیم. خب، از آن‌طرف میگویند که اینها خانه ندارند، شغل ندارند، درآمد ندارند؛ ببینیم چگونه میشود کارى کرد که همه‌ى اینها با هم جمع بشود.
آیا دارن؟ آیا براشون کاری شده؟

ما نباید تصوّر بکنیم که حتماً بایستى یک نفرى یک خانه‌ى مِلکى داشته باشد،
همون اجارشم نمیتونیم بکنیم
چند نفر رو میشناسم به خاطر اینکه نداشتن خونه اجاره کنن از هم جدا شدن

یک شغل درآمددارى داشته باشد،
شغلی باشه که از گشنگی نمیریم کافیه

یعنى همچنان که ما فکر میکنیم که اگر چهار پنج بچّه افتاد روى دوش یک خانواده وضع زندگیشان چگونه خواهد شد، فکر این را هم بکنید که این چهار پنج بچّه وقتى بزرگ شدند و کارى پیدا کردند و شغلى پیدا کردند چه کمکى میتوانند به پیشرفت کشور بکنند؛ یعنى این را هم باید فکر کرد.

آره این رو هم باید فکر کرد - البته اینو اول باید فکر کرد بعد بگن فرزند بیشتر

ان‌شاءالله که موفّق و مؤیّد باشید.

جا داره اینم بگم
ای اونایی که میخواین کشور رو جووون کنین با 5 تا بچه
کشور تا بزرگ شدن این 5 تا بچه جوون میمونه که حدود 25 ساله
بعدش برای جوون موندن ، این 5 بچه بازم باید همونجوری بچه بیارن
دلیل همین پیری جمعیت به دلیل همین مسئولینه
چون تو همون دهه 60 گفتین بچه بیارین و کاری کردین هر خانواده ای چندین بچه بیاره
کاری کردن تو مدرسه تو هر نیمکت 4 نفر بشینن
الان همونا بزرگ شدن کار ندارن
خونه ندارن
حتی ازدواجم نکردن خیلیاشون
فقط به فکر این هستن میگن همینا بزرگ بشن کشورمون پیر میشه
نمیگن اینا چجوری همین الانش زندگی کنن و زندگیشون رو بچرخونن
الان این همه نیروی جوون بیکار داریم
از همینا استفاده نمیکنین
بعد میخواین 3 برابر بکنین که فقط بگن کشورمون جوونه
البته حرفای من تاثیری چندانی روی کسی نداره
حرف من اینه

اگر میخواین جمعیت زیاد بشه
اول باید مشکل ازدواج جوونا رو حل کنین
بعد یا مردمو از خط فقر بکشین بالا یا اینکه به زیر خط فقریا گیر ندین بچه بیارن
طبق گفته خودشون حقوق زیر 1.5 میلیون زیر خط فقر هستش
کاری نکنین که فقر بیشتر بشه

فرزند کمتر، زندگی بهتر یا فرزند بیشتر، زندگی شادتر؟!

ویرایش ارسال توسط : admin
در تاریخ : جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۶:۰۴ بعد از ظهر

می پسندم 3     0  3 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۷:۰۵ بعد از ظهر نمایش پست [9]
بانو
rating
شماره عضویت : 514
حالت :
اعتبار کاربر : 2181
پسند ها : 473

صداشون از جای گرم در میاد
باور کنید فقط واسه مردم حرف میزنن
عمرا خودشون تعداد بچه هاشون زیاد کن
به نظر من جمعیت روبه پیری بر بهتر تا روبه بد بختی و فقر

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : لیلی

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
پاداش ، میلیونی ، برای ، فرزند ، پنجم ،

« واکنش تند حسینیان به جشن کاخ سعدآباد/همسر روحانی در خانه جا دارش جشن بگیرد نه در کاخ های ملت | آیت‌الله ملکوتی دار فانی را وداع گفت +زندگی نامه »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 08:01 پیش از ظهر