انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » آرشیو عکس ها » عکس های شهدا و دفاع مقدس » کمک برا جمع آوری گالری و کلکسیون عکس شهدا و جانبازان

کمک برا جمع آوری گالری و کلکسیون عکس شهدا و جانبازان

زنده نگه داشتن نام ویاد شهداء کمتر از شهادت نیست . (مقام معظم رهبری )     سلام دوستان وقت بخیر از دوستان بزگوار تقاضا دارم که عکس شهیدان مورد علاقه و جانبازن رو برای جمع آوری کلکسیون عکس شهدا و جانبازان در این پست قرار دهند و در هر پست یا همون صفحه فقط عکس یه شهید رو بزارن  ... ممنونم تذکر : اینجا فقط عکس بزان نه وصیت نامه و چند خط کوتاه درباره زندگی نامه اون شهید اون شهید، و عکس هر شهید رو که میزارن اسم اون رو
;l; fvh [lu H,vd 'hgvd , ;g;sd,k u;s ainh , [hkfhchk

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 3 از 7 < 1 2 3 4 7 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۳ امرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۳۵ بعد از ظهر نمایش پست [25]
عضو
rating
شماره عضویت : 418
حالت :
اعتبار کاربر : 5274
پسند ها : 645

شهید(مصطفی) کمیل صفری تبار

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : یاران مهدی

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۴ امرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۱۹ قبل از ظهر نمایش پست [26]
بانو
rating
شماره عضویت : 67
حالت :
اعتبار کاربر : 47753
پسند ها : 10840
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg
وبسایت من : وبسایت من

شهید سرلشکر خلبان سید علی اقبالی دوگاهه

سید علی اقبالی دوگاهه هفتم مهرماه 1326 در محله دوگاهه  رودباراستان گیلان در خانواده‌ مذهبی و متدین به

دنیا آمد.

سرلشکر خلبان سید علی اقبالی دوگاهه جوان ترین استاد خلبان

در اول آبان ماه ۱۳۵۹ مصادف با عید قربان در زمان بازگشت از ماموریت موفقیت آمیز، هواپیمایش سرنگون و پس از اسارت به دستور صدام به فجیع‌ترین و بیرحمانه ترین وضع به شهادت رسید.

روحش شاد یادش گرامی

ویرایش ارسال توسط : باران 313
در تاریخ : سه شنبه ۱۴ امرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۲۰ قبل از ظهر

می پسندم 5     0  5 

تعداد پسند های ( 5 ) از این کاربر

امضای کاربر : باران 313

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۴ امرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۱ بعد از ظهر نمایش پست [27]
بانو
rating
شماره عضویت : 1047
حالت :
اعتبار کاربر : 23972
پسند ها : 1433
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (18).jpg

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : یاسمن

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۴ امرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۴۸ بعد از ظهر نمایش پست [28]
عضو
rating
شماره عضویت : 68
حالت :
دعوت شدگان : 5
اعتبار کاربر : 10458
پسند ها : 1004
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (5).jpg

شهید محمد بروجردی(دره گرگی)

نام پدر: علیرضا
تاریخ تولد:1333
تاریخ شهادت:1362/3/1
محل شهادت :سه راهی مهاباد-نقده
مزار شهید:بهشت زهرا(س)-قطعه24-ردیف 75-شماره23

در یکی از روزهای سال 1333 در روستای دره گرگ از توابع شهرستان بروجرد, محمد که پنج خواهر و برادر داشت به عرصه هستی پا نهاد. محبت پدر را بیش از پنج سال درک نکرد ودرد  یتیمی بر قلبش نشست.محمد در سن 17 سالگی با بانویی مومنه ازدواج کرد که ثمره این ازدواج دو فرزند به نامهای حسین و سمیه می باشند.در سال 1350 در مدرسه ی مجتهدی در تهران شروع به تحصیل کرده و یک سال بعد به خدمت سربازی رفت.پس از گذراندن دوران سربازی در سال 1354 با حجت الاسلام شاه آبادی و...ارتباط نزدیکی بر قرار نمود وپس از همکاریهای فرهنگی تبلیغی در سازمان فجر اسلام آنان به این نتیجه رسیدند که به مبارزات مسلحانه بپردازند و سپس راهی سوریه شدند.در سال 1355 محمد در سوریه با آیت الله صدر و دکتر چمران ملاقات کرده و دوره های آموزش نظامی راگذراند. بالاخره انتظار به پایان رسید و امام(ره) به ایران بازگشت.محمد مسئولیت حفاظت از امام(ره) را بر عهده داشت. او درجریان تصرف رادیو تلویزیون از ناحیه پا مجروح شد.پس از انقلاب ابتدا مسئولیت زندانهای اوین را عهده دار گشت و سپس به همراه پنج نفر از دوستان دیگر,سپاه را پایه گذاری نمود.بروجردی پس از صدور فرمان امام (ره) در مرداد ماه 1358 عازم "پاوه" شد. مسیح کردستان که خود را منجی مردم مظلوم کرد می دانست . در شهر سر پل ذهاب , مهر ماه 1359 از ناحیه  دست مجروح شد. محمد پس از منطقه ای شدن سپاه, فرماندهی سپاه غرب را برعهده گرفت.تشکیل گردانهای جندالله(شامل نیروهای سازماندهی شده سپاه)تاسیس پیشمرگان کرد(نیروهای کرد) تشکیل تیپ ویژه شهدا و مردمی مسئولیت این تیپ تا تشکیل قرارگاه حمزه سیدالشهدا که خود نیز در سمت قائم مقامی قرارگاه قرار داشت , از جمله اقدامات وسیع بروجردی در کردستان بود.مسیح کردستان دراول خردادماه سال 1362 در مسیر جاده مهاباد-نقده بر اثر انفجار مین آیه های مقدس عشق را تلاوت نمود.

ویرایش ارسال توسط : مهدی313
در تاریخ : سه شنبه ۱۴ امرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۰۰ بعد از ظهر

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر

امضای کاربر : مهدی313

اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۴ امرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۳۱ بعد از ظهر نمایش پست [29]
بانو
rating
شماره عضویت : 1001
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 69947
پسند ها : 5815
حالت من :  ShadOsarhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (4).jpg

می پسندم 3     0  3 

امضای کاربر : صبا

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۴ امرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۳۹ بعد از ظهر نمایش پست [30]
بانو
rating
حالت :

می پسندم 7     0  7 

تعداد پسند های ( 7 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۴ امرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۵۱ بعد از ظهر نمایش پست [31]
بانو
rating
حالت :

می پسندم 4     0  4 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۴ امرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۴۱ بعد از ظهر نمایش پست [32]
عضو
rating
شماره عضویت : 418
حالت :
اعتبار کاربر : 5274
پسند ها : 645

می پسندم 4     0  4 

امضای کاربر : یاران مهدی

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۴ امرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۰۷ بعد از ظهر نمایش پست [33]
بانو
rating
حالت :

می پسندم 4     0  4 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۵ امرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۳۰ بعد از ظهر نمایش پست [34]
بانو
rating
شماره عضویت : 338
حالت :
اعتبار کاربر : 18023
پسند ها : 1309
تصویر مورد علاقه من : images/mms/g01.jpg

شهید علیرضا افشار

تاريخ تولد: 1353/9/4
محل تولد: تهران
شغل شهيد: خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
شهادت: 1384/9/15
محل شهادت: تهران
نحوه شهادت: سانحه سقوط هواپیمای c-130 نیروی هوایی

عناوین شغلی شهید:
- خبرنگار ویژه نهاد ریاست جمهور - خبرنگار ویژه ستاد ارتحال امام (ره)- خبرنگار ویژه رزمایش و مانورهای ارتش- گزارشگر شهدای کلکچال- گزارشگر شهدای مسجد بلال

تحصیلات شهید:
دارای کاردانی دامپزشکی -لیسانس مدیریت بازرگانی -دانشجوی سال اول کارشناسی ارشد علوم سیاسی

می پسندم 7     0  7 

تعداد پسند های ( 7 ) از این کاربر

امضای کاربر : sadaf

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۵ امرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۵۱ بعد از ظهر نمایش پست [35]
عضو
rating
شماره عضویت : 748
حالت :
اعتبار کاربر : 6220
پسند ها : 696
حالت من :  Ghamgin.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/09.jpg

بهنام در تاریخ ۱۲/۱۱/۱۳۴۵ در منزل پدر بزرگش در مسجد سلیمان به دنیا آمد.

ریزه بود و استخوانی اما فرز چابک بازیگوش و سرزبان دار.

شهریور 1359 شایعه حمله عراقی ها به خرمشهر قوت گرفته بود خیلی ها داشتند شهر را ترک می کردند کسی باور نمی کرد که خرمشهر به دست عراقی ها بیفتد اما جنگ واقعاً شروع شده بود بهنام  که فقط 13 سال سن داشت، تصمیم گرفت بماند. او مردانه ایستاد.هم می جنگید هم به مردم کمک می کرد. بمباران که می شد می دوید و به مجروحین می رسید. او با همان جسم كوچك اما روح بزرگ و دل دریایی‌اش به قلب دشمن می‌زد و با وجود مخالفت فرماندهان، خود را به صف اول نبرد می‌رساند تا از شهر و دیار خود دفاع كند.  بهنام چندین بار نیز به اسارت دشمن درآمد؛ اما هر بار با توسل به شیوه‌ای از دست آنان می گریخت.

برای فریب عراقی ها  می زد زیر گریه و می گفت: "من دنبال مامانم می گردم گمش کردم"  او با بهره گیری از توان و جسارت خود توانست اطلاعات ارزشمندی از موقعیت دشمن را به دست آورده و در اختیار فرماندهان جنگ قرار دهد.

عراقی ها که فکر نمی کردند این نوجوان 13 ساله قصد شناسایی مواضع , تجهیزات و نفرات آنها را دارد , رهایش می کردند. یک بار  که رفته بود شناسایی , عراقی ها گیرش انداختند و چند تا سیلی آبدار به او زدند جای دست سنگین مامور عراقی روی صورت بهنام مانده بود وقتی برگشت دستش را روی سرخی صورتش گرفته بود هیچ چیز نمی گفت فقط به بچه ها اشاره کرد عراقی ها کجا هستند و بچه ها راه می افتادند. این شیر بچه شجاع و پرتلاش بختیــــــــــاری در رساندن مهمات به رزمندگان اسلام بسیار تلاش می کرد. گاه آنقدر نارنجك و فشنگ به بند حمایل خود آویزان می‌كرد كه به سختی می توانست راه برود.علاقه عجیبی به امام خمینی (ره) داشت، به گونه ای كه اینگونه سفارش كرده بود: از بچه‌ها می‌خواهم كه نگذارند امام تنها بماند و خدای ناكرده احساس تنهایی بكند.

با تشدید جنگ و تنگ ترشدن حلقه محاصره خرمشهر , خمپاره ها امان شهر را بریده بودند. درگیری در خیابان آرش شدت گرفته بود مثل همیشه بهنام سر رسید اما نارحتی بچه ها دیگر تاثیری نداشت او کار خودش را می کرد کنار مدرسه امیر معزی (شهید آلبو غبیش) اوضاع خیلی سخت شده بود. ناگهان بچه ها متوجه شدند که بهنام گوشه ای افتاده است و از سر و سینه اش خون می جوشید پیراهن آبی و چهار خونه بهنام غرق خون شده بود و چند روز قبل از سقوط خرمشهر شیر بچه دلاور خوزستانی بالاخره در 28/7/1359 پر کشید. این کبوتر خونین بال در قطعه شهدای کلگه شهرستان مسجد سلیمان شهر آبا و اجدادش مدفون است.  در سال 1389 طی یک مراسم باشکوه و با شرکت مسئولان و مدیران استان خوزستان و هزاران نفر از اهالی شریف شهرستان مسجد سلیمان ، مزار مطهر این شهید بزرگ به قطعه شهدای گمنام در ورودی شهر مسجد سلیمان انتقال یافت.

بهنام محمدی نوجوان 13-12 ساله‌ای بود که در تمام روزهای مقاومت از 31 شهریور تا 28 مهر 59 در خرمشهر ماند. و به قول تمام بچه‌های خرمشهر باعث دلگرمی رزمنده‌ها بود. اینکه نوجوانی در آن سن و سال و با آن قد و قواره کوچک در شهری که بیشتر از اینکه بوی زندگی بدهد بوی مرگ و خون می‌دهد مانده، شاید امروز برای من و تو باور‌پذیر نباشد. با خودم فکر می‌کنم چه می‌شود نوجوانی که تا قبل از 31 شهریور در کوچه با هم‌سن و سال‌های خود بازی می‌کرد و آماده شروع سال تحصیلی جدید می‌شد بعد از2 الی 3 هفته به مدافعی تبدیل می‌شود که بعد از رفتنش همه مدافعان بی‌تاب اند. بهنام نمونه و تصویری کامل از حماسه آفرینی رزمندگان اسلام است که به خلق تفکر و فرهنگى غنى منجر شد ، که می توان از آن  به عنوان « فرهنگ مقاومت و پایدارى » یا « فرهنگ ایثار و شهادت » نام برد.

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم من نمیدانم چه بگویم. من و دوستانم در خرمشهر می جنگیم به ما خیانت می شود. من می خواهم وصیت کنم , هر لحظه در انتظار شهادت هستم . پیام من به پدر و مادر ها این است که بچه های خود را لوس و ننر بار نیاورید از بچه ها می خواهم امام را تنها نگذارند و خدا را فراموش نکنند . به خدا توکل کنند . پدر و مادرها فرزندان خود را اهل مبارزه و جهاد در راه خدا بار بیاورید.

ویرایش ارسال توسط : جواد 110
در تاریخ : چهارشنبه ۱۵ امرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۵۳ بعد از ظهر

می پسندم 3     0  3 

امضای کاربر : جواد 110

صبــــــــــــــــــــح نزدیکـــــ استـــ(او خواهد آمد...)ـــــــــــــــ
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۵ امرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۰۸ بعد از ظهر نمایش پست [36]
بانو
rating
حالت :

شهید محسن شناوری عکس پسر خالمه
ا

از نوشته بسيجي شهيد «محسن شناوري
جهان به حسرت ديدار
    مي زند پروبال
    مادرم! هيچ وقت نبايد براي شهادت گريه كرد بلكه بايد هزارها هزار بار شكر كرد كه ان شاءالله مهر شهيد بر پيشاني ما چسبيده است

دعا كنيد كه خوني كه از من ريخته مي شود در راه انقلاب و براي اسلام و مسلمين باشد. هميشه پيروز باشيد و سعي كنيد كه مبادا اين دنيا توجه شما را به خود جلب كند

اين دنيا مانند حبابي بيش نيست. برادران و خواهران كه كمي ميل به دنيا داريد آن قدر به اين دنيا نچسبيد و به فكر روزي باشيد كه همه شما با دو متر پارچه به زير خاك مي رويد و آن وقت ديگر اين تجملات نمي تواند به داد شما برسد

از راست به چپ:

ردیف ایستاده: شهید محسن شناوری،

ویرایش ارسال توسط : صبا
در تاریخ : چهارشنبه ۱۵ امرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۳۴ بعد از ظهر

می پسندم 5     0  5 

تعداد پسند های ( 5 ) از این کاربر

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 3 از 7 < 1 2 3 4 7 > آخرین »

برچسب ها
گالری. عکس . شهدا ، کمک ، برا ، جمع ، آوری ، گالری ، کلکسیون ، عکس ، شهدا ، جانبازان ،

« تصاویر کمتر دیده شده از سردار حاج قاسم سلیمانی | ماه عسل شهید خرازی »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 02:28 پیش از ظهر