انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » عمومی » مسائل حقوقی » مشاوره حقوقی: حکم ازدواج موقت و دائم بدون شاهد؟/ حکم ورود مامورین نیروی انتظامی به منازل ؟

مشاوره حقوقی: حکم ازدواج موقت و دائم بدون شاهد؟/ حکم ورود مامورین نیروی انتظامی به منازل ؟

سلام جناب رمضان زاده سوال: پسری هستم که از طریق اینترنت با خانمی آشنا شدم. خودم 27 سالمه و اون خانم 29 سالشون هست. البته اون خانم مطلقه هستن و مجردی هم زندگی می کنن.  حالا این خانم میگه صیغه رو خودمون انجام بدیم تو رساله هم همینو نوشته و بعد به هم محرم می شیم.  سوالی که تو ذهنم هست اینه که واقعا این عقد که هیچ شاهدی نداره و جایی ثبت نشده درسته؟ اگر ما وقتی تو منزل هستیم و بهمون شک کنن و بیان تو دستگیرمون کنن، میشه بگیم
lah,vi pr,rd: p;l hcn,h[ l,rj , nhml fn,k ahin?/ p;l ,v,n lhl,vdk kdv,d hkjzhld fi lkhcg ?

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 2 < 1 2 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۴۱ قبل از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 531
حالت :
هشدارها : 1
اعتبار کاربر : 1664
پسند ها : 207
حالت من :  Movafagh.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/02.jpg
وبسایت من : وبسایت من

|

سلام جناب رمضان زاده

سوال:

پسری هستم که از طریق اینترنت با خانمی آشنا شدم. خودم 27 سالمه و اون خانم 29 سالشون هست. البته اون خانم مطلقه هستن و مجردی هم زندگی می کنن. 

حالا این خانم میگه صیغه رو خودمون انجام بدیم تو رساله هم همینو نوشته و بعد به هم محرم می شیم. 
سوالی که تو ذهنم هست اینه که واقعا این عقد که هیچ شاهدی نداره و جایی ثبت نشده درسته؟
اگر ما وقتی تو منزل هستیم و بهمون شک کنن و بیان تو دستگیرمون کنن، میشه بگیم که ما صیغه هم هستیم؟ مشکلی داره؟

---------------------------------------------------------------------------------------------------

پاسخ:

علیک سلام

اولا صیغه به الفاظ ایجاب و قبول اطلاق میشه دوست محترم. یعنی وقتی شما قصد عقد بیع یا صلح بلا عوض یا سایر عقود را دارید، به الفاظی که حین پیشنهاد و قبول بیان میشه، صیغه عقد گفته. در عقد نکاح دائم و منقطع هم همینطور. به الفاظی که آقا و خانم برای ایجاد محرمیت بکار می برند صیغه اطلاق میشه و ماهیت اون عقد به عقد نکاح دائم یا عقد نکاح منقطع تقسیم بندی میشه.
ثانیا صحت عقد موقت و عقد دائم مشروط به ثبت نیست، بلکه قانون گذار صرفا بجهت حفاظت از کیان خانواده در مواد 645 قانون مجازات اسلامی و 20 قانون حمایت خانواده، ثبت وقایع ازدواج،طلاق، و رجوع رو الزامی کرده و این محدود به عقد دائم هست و در صورت تخلف از این امر، وقوع جرم حتمی هست و آقا تا حداکثر 1 سال حبس محکوم میشن.
لذا عقد دائم و موقتی که در خلوت منعقد شده باشه هم ایجاد محرمیت می کنه و وجود شهود و ثبت عقد دائم هم شرط صحت عقد نیست.
از باب اثبات هم اقرار در ازدواج دائم و موقت کفایت می کنه. 
مستندا به ماده 21 قانون حمایت خانواده ثبت ازدواج موقت الزامی نیست، مگر در صورت وقوع 3 شرط : نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران در جهت محوریت و استواری روابط خانوادگی، نكاح دائم را كه مبنای تشكیل خانواده است مورد حمایت قرار می دهد. نكاح موقت نیز تابع موازین شرعی و مقررات قانون مدنی است و ثبت آن در موارد زیر الزامی است: 
۱ـ باردارشدن زوجه 
۲ـ توافق طرفین 
۳ـ شرط ضمن عقد
در ارتباط با ورود ضابطین عام دادگستری به حریم خصوصی مستندا به مواد 18 و 21 قانون آیین دادرسی کیفری/ماده 18: ضابطین دادگستری به محض اطلاع از وقوع جرم، در جرائم غیر مشهود مراتب را جهت کسب تکلیف و اخذ دستور لازم به مقام ذیصلاح قضایی اعلام می کنند و در خصوص جرائم مشهود تمامی اقدامات لازم را به منظور حفظ آلات و ادوات و آثار و علائم و دلایل جرم و جلوگیری از فرار متهم و یا تبانی، معمول و تحقیقات مقدماتی را انجام و بلافاصله به اطلاع مقام قضایی می رسانند.

همچنین ماده 21 از قانون مزبور بیان می دارد: جرم در موارد زیر مشهود محسوب می شود:

1 - جرمی که در مرئی و منظر ضابطین دادگستری واقع شده و یا بلافاصله مامورین یاد شده در محل وقوع جرم حضور یافته و یا آثار جرم را بلافاصله پس از وقوع مشاهده کنند.

2 - در صورتیکه دو نفر یا بیشتر که ناظر وقوع جرم بوده اند و یا مجنی علیه بلافاصله پس از وقوع جرم شخص معینی را مرتکب جرم معرفی نماید.

3 - بلافاصله پس از وقوع جرم علائم و آثار واضحه یا اسباب و دلایل جرم در تصرف متهم یافت شود یا تعلق اسباب و دلایل یاد شده به متهم محرز شود.

4 - در صورتی که متهم بلافاصله پس از وقوع جرم قصد فرار داشته یا در حال فرار یا فوری پس از آن دستگیر شود.

5 - در مواردی که صاحبخانه بلافاصله پس از وقوع جرم ورود مامورین را به خانه خود تقاضا نماید.

6 - وقتی که متهم ولگرد باشد.

همچنین به استناد شق آخر ماده 24 از قانون یاد شده : ... تفتیش منازل، اماکن و اشیاء و جلب اشخاص در جرائم غیر مشهود باید با اجازه مخصوص مقام قضایی باشد.

مفهوم مخالف ماده اخیر این هست که در جرائم مشهود ضابطین دادگستری نیازی به کسب اجازه از مقام قضایی ندارند، و بدلیل فوریت موضوع، می تونند رأسا اقدام کنند.
لذا وضعیت شما از موارد احصا شده در ماده 21 ق.آ.د.ک نیست.

نتیجه گیری: عقد موقت شما الزام به ثبت نداره و در صورتی که در خلوت با رعایت شروط صحت عقد، صیغه عقد رو صحیح جاری کرده باشید، محرمیت شما محرز هست و صرف اقرار برای اثبات زوجیت در برابر مقام قضایی کفایت می کنه.
در ثانی مامورین نیروی انتظامی در شرایط عادی بدون دستور "خاص" قضایی حق ورود به منازل و تفتیش اشخاص را ندارند دوست محترم و صرف مشکوک شدن نیروی انتظامی به وقوع جرم، مستند به ماده 22 قانون فوق الذکر، حق ورود به منزل، تفتیش و بازرسی ندارند.

سایر عزیزانی که سوالات حقوقی دارند می تونند سوالاتشون رو به صندوق پیام همین کاربری ارسال کنند.

لزوما هزینه این مشاوره ها ختم 3 صلوات و یک فاتحه و توحید نثار روح معصومین و شهدای اسلام،شادی روح اموات خودم بالاخص مرحوم پدر عزیزم، مادر بزرگ عزیزم و خاله عزیزم و خودتان.

ویرایش موضوع توسط : زندگی
در تاریخ : پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۴۲ قبل از ظهر

8 تشکر شده از کاربر زندگی برای ارسال مفید :
سید یزدان , قاصدک , زهرابانو , قمر , یاسمن , صبا 20 , گمشده , میثاق واقعی ,

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مشاوره حقوقی: حکم ازدواج موقت و دائم بدون شاهد؟/ حکم ورود مامورین نیروی انتظامی به منازل ؟
پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۲۲ بعد از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 1047
حالت :
اعتبار کاربر : 23972
پسند ها : 1433
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (18).jpg

البته این کار هیچ توجیه عقلانی نداره ممکنه یکی از این دونفر بیماری مسری داشته باشه و کتمان کنه
یا اینکه اگه خانم بار دار بشه بعدا چطوری میخواد اثبات کنه که عقدی وجود داشته بخصوص اگه طرف مقابل منکر بشه
یا اصلا این آقا از کجا میخوان بفهمن که اون خانم الان در عقد یا عده شخص دیگه ای نیست که اگه باشه عقدشون باطله
گذشته از همه اینا درسته که در رساله گفته شده دونفر خودشون میتونن صیغه عقد رو جاری کنن و بر خلاف طلاق وجود شاهد هم الزامی نیست که جایی بسی تعجب داره چرا که ازدواج خیلی مهمتر از طلاقه آیا اینکه دونفر خودشون صیغه رو به این شکل جاری کنن خلاف نظم عمومی نیست ؟؟تصور کنید ی نفر در طول یک روز ده تا خانموبه این روش به عقد خودش در بیاره آیا به کیان خانواده لطمه نمیخوره فک کنم در زمینه خلا قانونی وجود داره
لطفا میشه توضیح بدین ممنون

می پسندم        0 

امضای کاربر : یاسمن

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۰۵ بعد از ظهر نمایش پست [2]
ناظر بخش زبان
rating
شماره عضویت : 947
حالت :
دعوت شدگان : 6
اعتبار کاربر : 13181
پسند ها : 1464
حالت من :  Khoshhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (1).jpg

ممنون اقای مشاور
من به این رشته خیلی علاقمندم

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

امضای کاربر : mohadeseh
هر عشقـــــــ بے مجوز حَســـــڹ و حُسیـــن خطاستـــ

**یــــا زهـــــــــرا**

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۲:۲۲ بعد از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : یاسمن »
البته این کار هیچ توجیه عقلانی نداره ممکنه یکی از این دونفر بیماری مسری داشته باشه و کتمان کنه
یا اینکه اگه خانم بار دار بشه بعدا چطوری میخواد اثبات کنه که عقدی وجود داشته بخصوص اگه طرف مقابل منکر بشه
یا اصلا این آقا از کجا میخوان بفهمن که اون خانم الان در عقد یا عده شخص دیگه ای نیست که اگه باشه عقدشون باطله
گذشته از همه اینا درسته که در رساله گفته شده دونفر خودشون میتونن صیغه عقد رو جاری کنن و بر خلاف طلاق وجود شاهد هم الزامی نیست که جایی بسی تعجب داره چرا که ازدواج خیلی مهمتر از طلاقه آیا اینکه دونفر خودشون صیغه رو به این شکل جاری کنن خلاف نظم عمومی نیست ؟؟تصور کنید ی نفر در طول یک روز ده تا خانموبه این روش به عقد خودش در بیاره آیا به کیان خانواده لطمه نمیخوره فک کنم در زمینه خلا قانونی وجود داره
لطفا میشه توضیح بدین ممنون

سلام وقتتون بخیر.
عقد ماحصل گره خوردن دو اراده هست و نه یک اراده. 
ضمنا وجود بیماری مسری ساقط کننده صحت عقد نیست. یعنی شرط صحت عقد منوط به سلامت کامل جسم نیست!
مستندا به تبصره ماده 23 قانون حمایت خانواده : چنانچه گواهي صادرشده بر وجود اعتياد و يا بيماري دلالت كند، ثبت نكاح در صورت اطلاع طرفين بلامانع است.
پس اولا اگر قرار بر ثبت عقد موقت نیست، دلیل بر این نیست که خانم و آقا حق نداشته باشن نسبت به کسب اطلاع از بیماری های مسری همدیگه، به مراکز بهداشتی مراجعه و گواهی سلامت دریافت کنن! پس چنین حقی دارن!
در صورت ثبت رسمی ( یعنی ثبت در شناسنامه و پرونده سجل اشخاص در اداره ثبت احوال ) الزاما باید نسبت به کسب گواهی اقدام کنن و در غیر اینصورت دفاتر رسمی ثبت عقد ازدواج و طلاق حق ندارن نسبت به ثبت وقایع احوال شخصیه اشخاص اقدام کنن.
در مورد بحث اثبات رابطه زوجیت که باید عرض کنم ادله (دلایل) اثبات رابطه زوجیت : اقرار،سند،سوگند، شهود و امارات قضایی هست!

حالا لزومی نداره خانم و آقا به دفاتر رسمی عقد ازدواج و طلاق مراجعه کنن. می تونن خودشون تنظیم سند کنن. اولا به هر نوشته ای میگن سند.( عکس و فیلم و صوت و ... مدرک هستن و نه سند )
لذا حتی اونچه من و شما هم اینجا نگارش می کنیم حکم سند رو دارن. حتی اگر نوشته روی پوست خر یا سنگ یا چوب یا روی چرم باشه! باز هم ماهیتا سند هست!
سند هم به دو دسته رسمی و عادی تقسیم میشه. سندی که در دفاتر اسناد رسمی یا اداره ثبت اسناد و املاک تنظیم بشن، سند رسمی تلقی میشن و خارج از این مجموعه هر سندی سند عادی تلقی میشه.
البته اگر هم سندی نزد مامورین صلاحیت دار در حدود اختیاراتشون طبق قانون سندی تنظیم بشه این هم سند رسمی هست و من غیر اینها اسناد عادی.
تفاوت سند رسمی و عادی هم در مسئله انتساب اون به منتسب الیه هست. 
اگر انتساب سند عادی در محکمه به منتسب الیه اثبات بشه اون سند عادی حکم سند رسمی رو داره. مثلا راحت ترین راه برای اثبات انتساب این هست که یه اثر انگشت بگیرید و خیال خودتون رو راحت کنین!
البته امضا ها هم مورد بررسی کارشناس های خط قرار می گیره. ولی اثر انگشت محکم ترین کار هست.

اومدیم و به قول معروف ازدواج موقت یک ساعته ای انجام شد نه شاهدی بود و نه اقرار و نه سوگند و سند و...  و بعدش خانم باردار شد! خب حالا باید چه خاکی به سر ریخت؟
اینجا ما یک قاعده فقهی تحت عنوان قاعده فراش داریم که مستند اون حدیث نبوی : الولد للفراش و للعاهر الحجر، هست!
یعنی اگر انتساب فرزند به پدر مورد تشکیک قرار گرفت، با شرایطی اون طفل به پدر منتسب میشه! 
این بحث قاعده فراش و مادتین 1158 و 1159 و 1322 قانون مدنی رسما 30 تا 35 صفحه بحث تخصصی روایی و حقوقی داره!
من خیلی خیلی خلاصش کنم! یعنی همین هم خونه بودن زن و مرد یا ترددشون در منزل یا مسافرت رفتن از امارات(نشانه های) ظاهری اثبات قاعده فراش هست.
چون شرط تحقق قاعده فراش دخول هست و این موضوع اصولا پوشیده و مخفی انجام میشه، کشف این مسئله هم از حیطه قضات ماذون خارج هست، پس به همین ظواهر کفایت می کنن برای اثبات الحاق طفل به پدر.

بحث اینکه خانم در عده شخص دیگه ای باشن هم بحث گسترده ای هست که به وطی به شبهه می رسیم. اگر خانم و آقا در حقیقت صحت عقدشون ساقط باشه و در حقیقت مرتکب دخول بشن، این زنا هست، مگر اینکه واقعا بدون کوچکترین تردیدی فکر و برداشت کنن عقدشون صحیح هست که این هم قاعدتا وطی به شبه هست و اون رابطه تا زمانی که متوجه نشدن حلال هست و اگر فرزندی هم متولد بشه حلال زاده...
در این مورد هم پرونده ای بوده و حکم همینطور که عرض کردم صادر شد.البته موضوع اون فقدان اذن ولی در عقد نکاح دائم بوده و خانم بعد عقد باردار شدن و پدر درخواست ابطال عقد رو دادن و عقد باطل شد و بعد هم چون خانم وطی به شبهه شدن دیگه برای ازدواج مجدد با همون آقا نیاز به اذن نبود. 
این دیگه بحث فقهی هست و نه حقوقی.
من الان یکم شکمم گرسنه شده و حقیقتا درست نمی تونم استدلال کنم.
اولا تنوع طلبی مذموم هست.
در ثانی مردی که بتونه با 100 نفر هم عقد کنه، شرعا حلال هست و عِقابی متوجه اون نیست. مگر سرزنش اخلاقی از باب تنوع طلبی جنسی.
دیگه اونچه به ذهنم می رسید رو عرض کردم. تا بعد فعلا یا حق

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۲:۳۰ بعد از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : mohadeseh »
ممنون اقای مشاور
من به این رشته خیلی علاقمندم

سلام. خیلی خوبه. منتها باید خوب درس هاشو بخونید!

می پسندم 1     1  0 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 1 ) از این کاربر
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۵۲ بعد از ظهر نمایش پست [5]
بانو
rating
حالت :

سلام ممنون از توضیحاتتون
البته من نگفتم که وجود بیماری مسری مانع عقد میشه!! مقصودم این که ازدواجی که میخفیانه و خارج از عرف باشه میتونه همچین عواقبی هم داشته باشه
در این جور مواقع احتمال زیاد  دنبال گواهی سلامت هم نخواهند رفت نه این که این حق رو نداشته باشن!
در صورتی که آقا منکر عقد بشه و نخواد زیر بارمسئولیت پدر بودن بره و هیچ دلیل دیگه ای برای ارتباط مسبوق به عقد نباشه بازبا قاعد فراش و آزمایش میشه فرزند رو از نظر حقوقی و شرعی  و نه فقط طبیعی ملحق به مرد نمود؟؟ وقتی دلیلی برای وجود عقد نیست چطور میشه؟؟
اصل مطلبی که میخواستم بگم این بود که اگه مردی ده همسر صیغه ای یا به قول شما صدتا داشته باشه آیا این نمیتونه به نظم عموی و... لطمه بزنه ؟؟؟؟
به هر صورت قانون ازدواج موقت به این شکلی که وجود داره راه رو برای سوءاستفاده کاملا باز گذاشته، به قول عده ی یک کلاه شرعی گشاده!
ممنون

می پسندم 2     0  2 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۷:۱۸ بعد از ظهر نمایش پست [6]
عضو
rating
حالت :

سلام ممنون از توضیحاتتون
البته من نگفتم که وجود بیماری مسری مانع عقد میشه!! مقصودم این که ازدواجی که میخفیانه و خارج از عرف باشه میتونه همچین عواقبی هم داشته باشه
در این جور مواقع احتمال زیاد  دنبال گواهی سلامت هم نخواهند رفت نه این که این حق رو نداشته باشن!
در صورتی که آقا منکر عقد بشه و نخواد زیر بارمسئولیت پدر بودن بره و هیچ دلیل دیگه ای برای ارتباط مسبوق به عقد نباشه بازبا قاعد فراش و آزمایش میشه فرزند رو از نظر حقوقی و شرعی  و نه فقط طبیعی ملحق به مرد نمود؟؟ وقتی دلیلی برای وجود عقد نیست چطور میشه؟؟
اصل مطلبی که میخواستم بگم این بود که اگه مردی ده همسر صیغه ای یا به قول شما صدتا داشته باشه آیا این نمیتونه به نظم عموی و... لطمه بزنه ؟؟؟؟
به هر صورت قانون ازدواج موقت به این شکلی که وجود داره راه رو برای سوءاستفاده کاملا باز گذاشته، به قول عده ی یک کلاه شرعی گشاده!
ممنون

بله ما در فقه ادله خاص اثبات زوجیت داریم برای این مواقع.

مثل شیاع و استفاضه و معاشرت و مساکنت.

اگر اهل بحث تخصصی هستید، الان وقتش رو ندارم، ولی کاملا قابل تشریح هست.

فراموش نکنید طبیعی بودن فرزند ماحصل اثبات زنا هست و ادله اثبات زنا کاملا احصایی هست. صرف بارداری زن از ادله اثبات زنا نیست!
اگر دختر باکره ای باردار شد نمیشه از این طریق به اثبات زنا کاری اون دختر پی برد! بحث های فقهی گسترده ای در این باره هست که من قصد باز کردنش رو ندارم.
ولی همین مقدار بدونید که امکان انتقال منی از راهی غیر از دخول هم ممکن هست و زنا تعریف معین داره. 
حالا بحث به اکراه یا اغفال یا عنف بودن یا به رضایت بودن و نحوه اثبات هر یک از اینها بماند!
که دنیای بحث هست!
نکاح مرتبط با احوال شخصیه اشخاص هست و نه نظم عمومی!
اونجایی هم که ثبت نکاح دائم الزامی هست، بحث حفاظت از کیان خانواده موضوعیت داره و نه نظم عمومی!
اصلا نظم عمومی در حقوق اینطور که فرمودید ترمینولوژی نمیشه!
بازم میگم اگر مردی با 100000 زن بطور صحیح عقد موقت کنه و از پس شرایط شرعی و مالی اون بر بیاد، شرعا حلال و قانونا مجاز!
ولی اخلاقا مذموم!
همین. 
اگر باز هم سوالی هست در خدمتم

می پسندم 2     0  2 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۷:۲۲ بعد از ظهر نمایش پست [7]
عضو
rating
حالت :

البته مطلب دیگه ای رو هم باید عرض کنم که صرف زنا مثبِت طبیعی بودن فرزند نیست.

می پسندم 1     0  1 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۷:۵۴ بعد از ظهر نمایش پست [8]
بانو
rating
حالت :

بازم میگم اگر مردی با 100000 زن بطور صحیح عقد موقت کنه و از پس شرایط شرعی و مالی اون بر بیاد، شرعا حلال و قانونا مجاز!

100000
بله شرعیه البته بحث ازدواج موقت بحث پر چالشیه شاید بیشتر از اون که حقوقی باشه اجتماعیه
ممنون از پاسختون هزینه اش پرداخت شد

اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم

می پسندم 3     0  3 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۰۳ بعد از ظهر نمایش پست [9]
عضو
rating
حالت :

وقتی تو جامعه ما خانم ها با وضعیت تطمیع کننده انگیزه های جنسی پرسه می زنن عجیب نیست که مرد های ما هم با انگیزه های جنسی سراغ ازدواج برن.

ما اگر قرار باشه آسیب شناسی کنیم نباید قواعد فقهی رو مورد حمله قرار بدیم.

همین ازدواج موقت راحت ترین راه برای پیشگیری از طلاق هست! 

خیلی از جوون هایی که بصورت پنهانی سعی در شناخت هم دارن می تونن از طریق همین ازدواج و بدون ثبت اون، خودشون و خانواده هم دیگه رو مورد ارزیابی قرار بدن.

لزوما الزام به ثبت نداره و تبعات عقد دائم و مطلقه شدن خانم و ورود اسامی در اسناد سجل رو هم نداره!

خودم هم فردا اگر بخوام با خانمی ازدواج کنم بلاشک حداقل 6 ماه از طریق عقد موقت با ایشون و خانوادش آشنا میشم و اگر متناسب بودیم بعد اتمام مدت اقدام به عقد دائم می کنیم.

در مجموع من با پرفسور ناصر کاتوزیان خیلی موافقم:)

پدر علم حقوق ایران: حقوق ما نتوانسته است معنای واقعی فقه را بشناسد!

می پسندم 2     0  2 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۱۹ بعد از ظهر نمایش پست [10]
بانو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : زندگی »
وقتی تو جامعه ما خانم ها با وضعیت تطمیع کننده انگیزه های جنسی پرسه می زنن عجیب نیست که مرد های ما هم با انگیزه های جنسی سراغ ازدواج برن.

خیلی از جوون هایی که بصورت پنهانی سعی در شناخت هم دارن می تونن از طریق همین ازدواج و بدون ثبت اون، خودشون و خانواده هم دیگه رو مورد ارزیابی قرار بدن.

لزوما الزام به ثبت نداره و تبعات عقد دائم و مطلقه شدن خانم و ورود اسامی در اسناد سجل رو هم نداره!

خودم هم فردا اگر بخوام با خانمی ازدواج کنم بلاشک حداقل 6 ماه از طریق عقد موقت با ایشون و خانوادش آشنا میشم و اگر متناسب بودیم بعد اتمام مدت اقدام به عقد دائم می کنیم.

بله باید متاسف بود برای بد حجابی و پوشش بد خانما اما بیشتر از اون باید برای مردای متاسف بود که این رو عاملی برای توجیه گناهان خودشون میدونن همین دسته افردا میتونن از خونه بیرون نیان و پای نت و ماهواره خیلی بدتر ازاون چه که تو جامعه هست رو ببینن  به هر صورت کسی اگه بخواد به گناه نیفته در این شرایط هم میتونه و این اصلا نمتونه دلیل رواج ازدواج موقت باشه.
کسی ام قصد حمله کردن به قواعد فقهی رو نداره اما در قالب همین قواعد ممکن بشه کاری کرد که ازدواج موقت دستاویزی برای سو استفاده افراد بوالهوس نشه شبیه اون چه در باب دیه زن تصویب شد
این که یک مردبا داشتن زن و فرزند فقط به پشتوانه مالی که داره بره بی نهایت همسر اختیار کنه وبزرگترین ظلم رو به خانواد ه اش بکنه و خیانت و دروغ خودشو به پای دین بزاره!! جای تاسفه
امروزم ازدواج موقت در اکثریت قریب به اتفاق موارد به این انگیزه که شما میگین انجام نمیشه بلکه فقط دستاویزی شده برای هوس رانی و روسیپیگری
خود شما بهتر میدونید که اصل ازدواج دائمه و موقتش فقط یک استثنا است فقط یک استثنا برای شرایطی که به هیچ وجه نشه ازدواج دائم داشت.

بهتره کمی هم خودمون جای اون دختر یا حداقل پدر و برادراون دختر ی بزاریم ،که کسی میره به منظور آشنای با هاش ازدواج موقت میکنه به مدت حداقل شش ماه !!  که توی این مدت اتفاقات زیادی ممکنه بیفته... بعدم نمیپسنده و رهاش میکنه خواستگار بعدی هم به همین ترتیب و....
شما روشن فکر هستین و ممکنه بد قضاوت نکنین اما اکثریت اینجوری نیستن.
 با وضعیت فرهنگی که ما داریم آیا لطمات جبران ناپذیری برای اون خانم نداره ؟؟؟؟ اتفاقا بهتره  شناسنامه سیاه بشه   و عقد جایی به صورت رسمی ثبت بشه چون عواقبش خیلی کمتره.
 در هر صورت این  شیوه خلاف عرفه وپدر عزیز علم حقوق هم  بیشتر از دیگران به رعایت عرف تاکید دارن...

می پسندم 1     0  1 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳ ۰۵:۲۲ قبل از ظهر نمایش پست [11]
عضو
rating
شماره عضویت : 1245
حالت :
دعوت شدگان : 3
اعتبار کاربر : 7995
پسند ها : 696
حالت من :  Konjkav.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (26).jpg

سلام جناب زندگی وقت بخیر ممنون از اینکه وقتتونو در اختیارمون قرار میدین.
با عرض احترام و ادب مجددخواستم بگم اگر فقط یک مقدار مطالبتون رو ساده تر یا به زبان محاوره ای(عامیانه)بیان کنید عالی تر میشه
با ارزوی توفیق برای شما

می پسندم        0 

امضای کاربر : سعید313
اگر توانایی تولید مطالب دینی و مهدوی را نداریم
توزیع که میتوانیم بکنیم

www.masaf.ir

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۵۶ قبل از ظهر نمایش پست [12]
عضو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : زندگی »

بله باید متاسف بود برای بد حجابی و پوشش بد خانما اما بیشتر از اون باید برای مردای متاسف بود که این رو عاملی برای توجیه گناهان خودشون میدونن همین دسته افردا میتونن از خونه بیرون نیان و پای نت و ماهواره خیلی بدتر ازاون چه که تو جامعه هست رو ببینن  به هر صورت کسی اگه بخواد به گناه نیفته در این شرایط هم میتونه و این اصلا نمتونه دلیل رواج ازدواج موقت باشه.
کسی ام قصد حمله کردن به قواعد فقهی رو نداره اما در قالب همین قواعد ممکن بشه کاری کرد که ازدواج موقت دستاویزی برای سو استفاده افراد بوالهوس نشه شبیه اون چه در باب دیه زن تصویب شد
این که یک مردبا داشتن زن و فرزند فقط به پشتوانه مالی که داره بره بی نهایت همسر اختیار کنه وبزرگترین ظلم رو به خانواد ه اش بکنه و خیانت و دروغ خودشو به پای دین بزاره!! جای تاسفه
امروزم ازدواج موقت در اکثریت قریب به اتفاق موارد به این انگیزه که شما میگین انجام نمیشه بلکه فقط دستاویزی شده برای هوس رانی و روسیپیگری
خود شما بهتر میدونید که اصل ازدواج دائمه و موقتش فقط یک استثنا است فقط یک استثنا برای شرایطی که به هیچ وجه نشه ازدواج دائم داشت.

بهتره کمی هم خودمون جای اون دختر یا حداقل پدر و برادراون دختر ی بزاریم ،که کسی میره به منظور آشنای با هاش ازدواج موقت میکنه به مدت حداقل شش ماه !!  که توی این مدت اتفاقات زیادی ممکنه بیفته... بعدم نمیپسنده و رهاش میکنه خواستگار بعدی هم به همین ترتیب و....
شما روشن فکر هستین و ممکنه بد قضاوت نکنین اما اکثریت اینجوری نیستن.
 با وضعیت فرهنگی که ما داریم آیا لطمات جبران ناپذیری برای اون خانم نداره ؟؟؟؟ اتفاقا بهتره  شناسنامه سیاه بشه   و عقد جایی به صورت رسمی ثبت بشه چون عواقبش خیلی کمتره.
 در هر صورت این  شیوه خلاف عرفه وپدر عزیز علم حقوق هم  بیشتر از دیگران به رعایت عرف تاکید دارن...

ببینید عقد موقت یکی از اسباب محرمیت هست دیگه.

حالا هر کسی طبق شرایط و نیاز خودش با اون رفتار می کنه.

مسئولیتش هم قطعا با خودش هست. ولی مجموعا سلایق مردم در استفاده از قواعد فقهی مختلف هست و تفاسیر هم متنوع.

من وارد این جریان نمیشم چون نظر شخصی خودم رو دارم و لزوما نمی تونم به شما انتقالش بدم.

ولی در مجموع اینکه تعدد زوجات رو زیر سوال بردید هم درست نیست.

می پسندم 3     0  3 

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 2 < 1 2 > آخرین »

برچسب ها
مشاوره ، حقوقی: ، جکم ، ازدواج ، موقت ، دائم ، بدون ، شاهد؟/ ، حکم ، ورود ، مامورین ، نیروی ، انتظامی ، به ، منازل ،

« مشاوره حقوقی/موضوع: حکم ضرب و شتم سارق چیست؟نحوه لغو معافیت پزشکی. | یک هفته تا اعدام دوباره شخصی که بعد از اعدام زنده شد.(دوستان حقوقی نظر بدن) »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 02:31 پیش از ظهر