انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مذهبی و دینی » شبهات » شماروبخدا چون واقعا واقعا لازم دونستم اینو میگم.... حکم شرعی مربوط به شبهه

شماروبخدا چون واقعا واقعا لازم دونستم اینو میگم.... حکم شرعی مربوط به شبهه

سلام خدمت همه دوستانم چون تو روم مناظره برگزار میشه من لازم دونستم این مطلبو برای همه اونایی که تو مناظره ها بیننده هستن بذارم. خواهش میکنم بخونیدش چندروز پیش این سوالو از سایت آِیت الله العظمی سیستانی پرسیدم(من:پیروعاشورا):   سوال شما دریافت شد پاسخ در اسرع وقت برای شما ارسال خواهد شد کد استفتاء: ۲۴۰۴۷۸ پرسش: سلام. می خواستم بدانم که آیا شنیدن و با مطالعه شبهات جایز است؟با توجه به اینکه در عصر حاضر ممکن است باشنیدن شبهه،دین فرد سست شود و همین باعث ضلالت فرد شود؟ بعدش چندروز گذشت و به ایمیلم جوابش اومد:               بسمه تعالى اگر اطمينان
alhv,fonh ],k ,hruh ,hruh ghcl n,ksjl hdk, ld'l.... p;l avud lvf,x fi afii

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۳۷ قبل از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 395
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 872
پسند ها : 46
حالت من :  ShadOsarhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/06.jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:1
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت

|

سلام خدمت همه دوستانم

چون تو روم مناظره برگزار میشه من لازم دونستم این مطلبو برای همه اونایی که تو مناظره ها بیننده هستن بذارم.

خواهش میکنم بخونیدش

چندروز پیش این سوالو از سایت آِیت الله العظمی سیستانی پرسیدم(من:پیروعاشورا):

سوال شما دریافت شد
پاسخ در اسرع وقت برای شما ارسال خواهد شد
کد استفتاء: ۲۴۰۴۷۸
پرسش: سلام. می خواستم بدانم که
آیا شنیدن و با مطالعه شبهات جایز است؟با توجه به اینکه در عصر حاضر ممکن است باشنیدن شبهه،دین فرد سست شود و همین باعث ضلالت فرد شود؟

بعدش چندروز گذشت و به ایمیلم جوابش اومد:

بسمه تعالى

اگر اطمينان به استحكام عقيده خود ندارد جايز نيست

موفق باشید

www.sistani.org
دفتر مرجع عالیقدر آقای سید علی سيستانى - بخش استفتائات

خواهشم از دوستان گلم اینه که به این عمل کنن همین 

ویرایش موضوع توسط : پیروعاشورا
در تاریخ : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۳۸ قبل از ظهر

11 تشکر شده از کاربر پیروعاشورا برای ارسال مفید :
پیروعاشورا , .فقط خدا. , ملیسا70 , abbas.isfahan , کوثر , عباس خادم , سید , زهرابانو , ایلیا110 , فاطمه 1 , ,

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :3 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳ ۰۷:۵۵ قبل از ظهر نمایش پست [1]
عضو
rating
شماره عضویت : 371
حالت :
دعوت شدگان : 1
هشدارها : 1
اعتبار کاربر : 6586
پسند ها : 1229
حالت من :  Konjkav.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/10.jpg

موافق نیستم ...اصلا موافق نیستم ...
کسی که شبهه براش ایجاد میشه اگه در مورد یه چیز حق باشه هر شبهه ای پاسخ داره ....که هرچه شبهه هایش برطرف بشه به نظر من اعتقادش نسبت به دینش خیلی بیشتر میشه و به حقانیت دینش بیشتر پی میبره .....

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

امضای کاربر : abbas.isfahan
امضا ندارم انگشت بزنم قبوله ؟!؟!؟

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳ ۰۲:۳۲ بعد از ظهر نمایش پست [2]
عضو
rating
شماره عضویت : 901
حالت :
اعتبار کاربر : 8583
پسند ها : 894

بسم الله الرحمن الرحیم

در عصری که عده‌ای برای شبهه‌ افکنی تلاش می‌کنند، بهترین رویکرد تسهیل ارتباط با متخصصین پاسخگویی به شبهات دینی و ارائه پاسخهای به روز است.

دکتر اسماعیل شفیعی سروستانی، مدیر مؤسسه موعود: وهابیون شیعه ‌ستیز برای مقابله با خیزش بزرگ مستضعفان و ایجاد شبهه و سؤال در میان جوانان چهل هزار سایت در اختیار دارند در حالی که از میان دویست و پنجاه میلیون سایت اینترنتی در جهان تعداد سایت های فارسی زبان از ده هزار سایت فراتر نمی‌رود

تفاوت میان پرسش و دینی و شبهه دینی :سؤال یعنی درخواست، خواستن، خواهندگی؛ پرسش یعنی: پرسیدن، استفهام، استفسار، عرض و طلب. مفهوم شبهه شبهه یعنی هر اشکال، پرسش یا ابهامی که در برداشت‏ها، تحلیل‏ ها، تصمیمات و رفتارهای مرتبط با سعادت فرد یا جامعه منشأ خطا و اشتباه در شناخت حق از باطل گردد. به عبارت دیگر شبهه خود را شبیه به حق می‏ نمایاند و راه شناخت حق از باطل را مشکل و افراد را دچار شک و تردید می‏ کند. امیرمؤمنان(ع) فرمود: اِنَّما سُمیت الشُّبهةُ شُبهَةً لاَِنَّها تُشبهُ الحَقّ؛ شبهه، شبهه نامیده شده، چون شبیه به حق است.

ویژگی‏های شبهه فرق شبهه و پرسش، ویژگی‏های ذیل است که بر تن شبهه پوشیده شده است: ۱. شبهه تشخیص فرد یا جامعه را در شناخت حق از باطل دچار مشکل می‏ کند. ۲. شبهه موجب تردید و تزلزل در اندیشه یا عمل فرد و جامعه می‏ شود. ۳. شبهه موجب غفلت از حق و سرپوش نهادن بر واقعیّات و انحراف افکار عمومی از حق می‏ گردد. ۴. شبهه بستر مناسبی برای ناهنجاری‏های اجتماعی و ایجاد هرج و مرج و نا امنی در جامعه می‏ شود. بنابراین طرح پرسش، ارائه نظریّه علمی، دینی وفلسفی، مغالطه وسفسطه، نقد و ایراد و... در صورتی که فاقد خصوصیّات فوق باشد، از گردونه شبهه خارج می‏شود. با توجّه به مطالب گفته شده، شبهه نه تنها علامت رشد و تحوّل مثبت اجتماعی و فکری نیست، بلکه با انگیزه پنهان کردن حق، اندیشه‏ ها و عقاید را به فساد می‏ کشاند. بر خلاف پرسش که در پی کشف مجهول و رفع جهل است و بار مثبت دارد. هرچند ممکن است شبهه در قالب سؤال مطرح شود.

شبهه یک سؤال است اما هر سؤالی شبهه نیست، برای مثال ممکن است فردی درباره شافعان قیامت بپرسد که آن را می توان یک پرسش دینی دانست، اما ممکن است فردی سؤال کند که آیا شفاعت با عدالت سازگار است یا خیر که این امر مصداق شبهه است.

در واقع شبهه سؤالی است که برای انسان درگیری ذهنی ایجاد می کند و وی را چالش فکری می کشاند، پرسشی که افراد را به چالش درباره مسائل اصلی دینی می اندازد و موجب می شود که وی نتواند حق را از باطل تشیخص دهد را می توان شبهه تلقی کرد.

كارگزاران و عوامل اين آسيب دين چند دسته ‏اند: مهم‏ترين گروه فعال در اين پديده، «منافقان‏» هستند.يكى از كنش‏هايى كه منافقين بدان مبادرت مى‏ ورزند، اقدام به شبهه‏ افكنى است. «آنها سخن مى‏ گويند و با سخن خود شبهه در دل‏ها مى ‏افكنند» .  زمينه پيدايش شبهه ‏ها و تاثير آن‏ها، پيدايش شك و ترديد است كه يا ناشى از عدم كارآيى ابزارهاى شناخت و يا اشتباه در روش‏ها و الگوهاست  و يا بر اثر فتنه‏ گرى‏ ها.  در فتنه ‏ها، هدف گمراه كردن  اعضاى جامعه و سپس بهره ‏بردارى از آن است.براى آن ‏كه موارد مشتبه كاملا شبيه به «حق‏» شود از همان مفاهيم و ادبيات استفاده مى‏ گردد تا زمينه‏ هاى انحراف از دين به طور كامل مهيا شود و مانعى در سر راه ايجاد نگردد

اگر ایمان با عمل که مطابق با اعتقادات است همراه باشد تقویت شده و موجب می شود که فرد کمتر دچار تزلزل فکری و تردید  شود؛ اما اگر به تدریج عمل فرد با ایمان وی فاصله گرفت، دچار ضعف ایمان و در نهایت تردید می شود. اصل شبهات دینی و تردید به ضعف ایمان در افراد باز می گردد.

افرادی که ایمان قوی دارند به نوع متفاوتی با شبهات رو به رو می شوند. آنها ابتدا به تفکر می پردازند و پس از آن به متخصص امر رجوع و تلاش می کنند این پرسش را برای خود رفع کنند. ایجاد شبهه برای این دسته افراد تنها به معنای جستجو برای گرفتن پاسخ صحیح است نه تزلزل.

با تأکید بر اینکه ایجاد شک و تردید عمل مذموم است، بهترین شیوه پاسخگویی به شبهات دینی : نمی توان در رابطه با این امر حکم قطعی داد. این امر بستگی به این دارد که فردی که دچار شبهه شده چه شخصیتی دارد. پاسخگویی به شبهات دینی نیازمند مقداری روانکاوی و روانشناسی فردی است که دچار شبهه شده است؛ اما ارتباط مستمر با فردی که دچار شبهه شده از اهمیت بسیاری برخوردار است و به منظور تحقق این امر باید راه دسترسی کارشناسان با مردم تسهیل شود.

در عصر ما شبکه های رسانه ای، در اینترنت و ماهواره ها برای افراد ایجاد سؤال می کنند.  این درحالی است که فیلتر کردن، دسترسی به این ابزارها تنها 10 درصد در عدم بروز شبهات مؤثر واقع می شوند، اما بهترین راهکار این است که باید به روشهایی متوسل شویم که به همان اندازه که شبهات در جامعه ایجاد می شود و شبهه پراکنی صورت می گیرد، دسترسی به پاسخهای مفید، علمی و به روز تسهیل شود

پيامبراكرم صلى الله عليه وآله در همين زمينه مى ‏فرمايند: «يا على اين مردم پس از من فريفته ثروتشان مى‏ گردند...حرام را با شبهات دروغين و هوس‏هاى غفلت ‏زا حلال مى‏ شمرند، شراب را به نام نبيذ و رشوه را به نام هديه و ربا را به اسم تجارت حلال مى‏ دانند

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر

امضای کاربر : سید

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۳۵ بعد از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
شماره عضویت : 395
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 872
پسند ها : 46
حالت من :  ShadOsarhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/06.jpg

نوشته شده توسط : سید »
بسم الله الرحمن الرحیم

دکتر اسماعیل شفیعی سروستانی، مدیر مؤسسه موعود: وهابیون شیعه ‌ستیز برای مقابله با خیزش بزرگ مستضعفان و ایجاد شبهه و سؤال در میان جوانان چهل هزار سایت در اختیار دارند در حالی که از میان دویست و پنجاه میلیون سایت اینترنتی در جهان تعداد سایت های فارسی زبان از ده هزار سایت فراتر نمی‌رود

كارگزاران و عوامل اين آسيب دين چند دسته ‏اند: مهم‏ترين گروه فعال در اين پديده، «منافقان‏» هستند.يكى از كنش‏هايى كه منافقين بدان مبادرت مى‏ ورزند، اقدام به شبهه‏ افكنى است. «آنها سخن مى‏ گويند و با سخن خود شبهه در دل‏ها مى ‏افكنند» .  زمينه پيدايش شبهه ‏ها و تاثير آن‏ها، پيدايش شك و ترديد است كه يا ناشى از عدم كارآيى ابزارهاى شناخت و يا اشتباه در روش‏ها و الگوهاست  و يا بر اثر فتنه‏ گرى‏ ها.  در فتنه ‏ها، هدف گمراه كردن  اعضاى جامعه و سپس بهره ‏بردارى از آن است.براى آن ‏كه موارد مشتبه كاملا شبيه به «حق‏» شود از همان مفاهيم و ادبيات استفاده مى‏ گردد تا زمينه‏ هاى انحراف از دين به طور كامل مهيا شود و مانعى در سر راه ايجاد نگردد

اگر ایمان با عمل که مطابق با اعتقادات است همراه باشد تقویت شده و موجب می شود که فرد کمتر دچار تزلزل فکری و تردید  شود؛ اما اگر به تدریج عمل فرد با ایمان وی فاصله گرفت، دچار ضعف ایمان و در نهایت تردید می شود. اصل شبهات دینی و تردید به ضعف ایمان در افراد باز می گردد.

افرادی که ایمان قوی دارند به نوع متفاوتی با شبهات رو به رو می شوند. آنها ابتدا به تفکر می پردازند و پس از آن به متخصص امر رجوع و تلاش می کنند این پرسش را برای خود رفع کنند. ایجاد شبهه برای این دسته افراد تنها به معنای جستجو برای گرفتن پاسخ صحیح است نه تزلزل.

با تأکید بر اینکه ایجاد شک و تردید عمل مذموم است، بهترین شیوه پاسخگویی به شبهات دینی : نمی توان در رابطه با این امر حکم قطعی داد. این امر بستگی به این دارد که فردی که دچار شبهه شده چه شخصیتی دارد. پاسخگویی به شبهات دینی نیازمند مقداری روانکاوی و روانشناسی فردی است که دچار شبهه شده است؛ اما ارتباط مستمر با فردی که دچار شبهه شده از اهمیت بسیاری برخوردار است و به منظور تحقق این امر باید راه دسترسی کارشناسان با مردم تسهیل شود.

در عصر ما شبکه های رسانه ای، در اینترنت و ماهواره ها برای افراد ایجاد سؤال می کنند.  این درحالی است که فیلتر کردن، دسترسی به این ابزارها تنها 10 درصد در عدم بروز شبهات مؤثر واقع می شوند، اما بهترین راهکار این است که باید به روشهایی متوسل شویم که به همان اندازه که شبهات در جامعه ایجاد می شود و شبهه پراکنی صورت می گیرد، دسترسی به پاسخهای مفید، علمی و به روز تسهیل شود

پيامبراكرم صلى الله عليه وآله در همين زمينه مى ‏فرمايند: «يا على اين مردم پس از من فريفته ثروتشان مى‏ گردند...حرام را با شبهات دروغين و هوس‏هاى غفلت ‏زا حلال مى‏ شمرند، شراب را به نام نبيذ و رشوه را به نام هديه و ربا را به اسم تجارت حلال مى‏ دانند

بسم الله الرحمن الرحیم

دوستان گلم ممنونم از سید برادر گلم حرفاشون درسته روی چشم من حقیر

من حرفم اینه که داداشای گلم و همچنین خواهران محترمم:

من میگم که وقتی اعتقاداتمونو کامل محکم نکردیم نباید به شبهه گوش بدیم چون ممکنه فلجمون کنه من دغدغم اینه جلوی برادرادمین هم حرفمو زدم اتفاقا برادر علوی هم بودند

من از محکم بودن اعتقادات همه رفقا مطمئن نیستم برای همین دردم اینه که بابا اوناییکه نمیتونن هضمش کنن تو مناظرات شرکت نکنند یا حد اقل بیننده شبهات نباشن این استفتا رو هم کردم که حجت بر همه تموم بشه.

باید بریم اعتقاداتمونو محکم کنیم دشمن میاد تا همین 4تاجوون شیعه مارو هم که خیلی کارنکردند تو اعتقادات رو از راه بدر کنه حرفم اینه نگرانیم اینه خواستین با هم تو روم هم صحبت میکنیم.

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۴۲ بعد از ظهر نمایش پست [4]
ناظر بخش زبان
rating
شماره عضویت : 947
حالت :
دعوت شدگان : 6
اعتبار کاربر : 13181
پسند ها : 1464
حالت من :  Khoshhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (1).jpg

مممممممنون برادر
پیرو عاشورا

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

امضای کاربر : mohadeseh
هر عشقـــــــ بے مجوز حَســـــڹ و حُسیـــن خطاستـــ

**یــــا زهـــــــــرا**

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۴۴ بعد از ظهر نمایش پست [5]
بانو
rating
شماره عضویت : 1270
حالت :
اعتبار کاربر : 5071
پسند ها : 1155
حالت من :  Sepasgozaram.gif

زنده باشی اقای پیرو عاشور ...مچکرم .  

موفق باشی  یا علی

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : زهرابانو
http://sahadat8529.blogfa.com/

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۴۹ بعد از ظهر نمایش پست [6]
بانو
rating
شماره عضویت : 1071
حالت :
اعتبار کاربر : 13569
پسند ها : 589
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/01.jpg

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : دختر چادری
اینم رفیق شهید منه 
دوسش دارم یه عالمههههههههههههه
هرچی بگم بازم کمهههههههههه

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
شماروبخدا ، چون ، واقعا ، واقعا ، لازم ، دونستم ، اینو ، میگم.... ، جکم ، شرعی ، مربوط ، به ، شبهه ،

« آیا « غذا » به معنای ادرار شتر است؟ | حـواسـت بــخودت هـست ؟!!! »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 06:51 بعداز ظهر