انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » وقایع التفاقیه » دلنوشته های واقعی و خاطرات اعضاء یاران » برداشت زعفران در روستای ما تصاویر

برداشت زعفران در روستای ما تصاویر

سلام خدمت همه ی بزرگواران  در این روزهای سرد که شماها بعد از دانشگاه و مدرسه میرین کنار بخاری وپتو میکشین روتون و چرت میزنین ، اینجا فصل برداشت طلای سرخ هست  قبلا تصاویر برداشت انگور رو براتون گذاشتم  http://forum.roq.ir/t25604 اگه یادتون باشه تصاویر کشمش ها و برداشت انار و گردو رو هم گذاشتم http://forum.roq.ir/t26290 این بار عکس های برداشت زعفرون در روستامون رو میزارم انجمن بازم معذرت که کیفیت نداره تصاویر (( گوشی من الان نزدیک 6 __5 ساله که دارمش ! ! اوایل خوب عکس میگرفت اما الان زیاد تعریفی نداره دوربین  و بلوتثش
fvnhaj cutvhk nv v,sjhd lh jwh,dv

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۲۵ بعد از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 431
حالت :
محل سکونت : : یکی از روستا های خراسان رضوی تا مشهد 3ساعت راه هست
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 25093
پسند ها : 1627
حالت من :  Khoshhal.gif
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:6
مدال صندلی داغ
مدال صندلی داغ
مدال ازدواج
مدال ازدواج
نشان تقدیر
نشان تقدیر
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
مدال خبرنگاری
مدال خبرنگاری
کاربران برتر
کاربران برتر

|

سلام خدمت همه ی بزرگواران 

در این روزهای سرد که شماها بعد از دانشگاه و مدرسه میرین کنار بخاری وپتو میکشین روتون و چرت میزنین ، اینجا فصل برداشت طلای سرخ هست 

قبلا تصاویر برداشت انگور رو براتون گذاشتم 

http://forum.roq.ir/t25604

اگه یادتون باشه تصاویر کشمش ها و برداشت انار و گردو رو هم گذاشتم

http://forum.roq.ir/t26290

این بار عکس های برداشت زعفرون در روستامون رو میزارم انجمن

بازم معذرت که کیفیت نداره تصاویر (( گوشی من الان نزدیک 6 __5 ساله که دارمش ! ! اوایل خوب عکس میگرفت اما الان زیاد تعریفی نداره دوربین  و بلوتثش صفحه لمثش خراب شده  جدیداً یه هویی عشقش میکشه خاموش میشه خخخخ ولی تا آخرین نفس نگه اش میدارم کلی خاطره باهاش داشتم یه زمانی برا خودش گوشی لمسی بود و پوزشو همه جا میدادم و الان داغون شده خخخ ))

آقا همون جور که در تصویر پایین میبینن همه ی مردم در حال جمع کردن زعفرون از زمین هاشون هستن 

علامت زدم تا مشخص باشه

یه روز تویه چت روم  به سردار میگیم بیا بریم زمینمون کمک کن گل جمع کنیم میگه پوستم خراب میشه ،  خجالت نمیکشه تو مردی اگه پوستت خراب نشه که چه فرقی با دخترا داری ؟ ؟ خخخ باز فردا که بگی سوغاتی زعفرون بده منم میگم پوستت خراب میشه ها  خخخ  رژودرم و بــبــک ببــک پوستون خراب میکنه نه زغفرون خخخ

بعد از اینکه از زمین جمع کردیم گل ها رو می بریم خونه ؛  اون طلای سرخ رو از بقیه ی گل جدا میکنیم

از این مرحله نشد عکس بگیرم به دلایلی 

اما از یگانه خانم عزیز دایی تمنا و خواهش که بیا گل ها رو پاک کنم تا ازت عکس بگیرم انگار نه انگار ( هنوز 3 سالش هست اما یاد داره ) شب های دیگه کل اقوام جمع میشدن و میگفتن یگانه به گل ها دست نزن میگفت میخوام پاک کنم اما وقتی میخواستم ازش عکس بگیره انگار با دیوار صحبت میکنی خخخ

باز بگه دایی شکلات میخوام دایی  ببسی ( بستنی ) میخوام ، دید دید میخوام اون جا جبران میکنم خخخ

بعد از جدا کردن طلای سرخ (( ما بهش میگیم رشته ی زعفرون ، نمیدونم اصطلاح درستش چی هست )) برای خشک شدن رویه روزنامه پهنشون میکنیم

قیمت امروز زعفرون کیلیویی 4 ملیون 800 هزار تومان بوده اینجا / البته وقتی میخوان از ما بخرن هی میگن  خشکه ، کدر هست ، خیس هست و روشن هست چرا زعفرون رنگش قرمز هست! ! و .... هزار عیب میگیرن و 400___500 هزارتومان کیلویی کمتر میخرن

از مای کشاورز وقتی میخوان بخرن کیلویی میخرن اما میدن به مغازه دار مثقالی و کلی سود ...............دلال چه سودی میکنه این وسط 

البته بزار حقیقتش رو بگم ما هم جدیداً دزد شدیم به جا اینکه زعفرونون رو بدین به دلال که بیاره تویه یه شهری مثله مشهد بفروشه ،  هر وقت میام زیارت چند گرم با خودمون میارم میدیم به مغازه دار های که میشناسیمشون
  ولی بیشترشو میدیم به همون دلال اخه اون تویه بازار هست و میدونه کدوم مغازه ی مشهد بره اما ما 2__3 تا از رفیقا هستن و وانا هم بعضی اوقات زعفرون میخوان

اما کشمش رو مجبوریم بدیم به دلال حالشو ببره چون کشمش درجه یک  ما رو با هزارتا کشمش دیگه قاطی میکنن و میدن به قیمت درجه یک ، ولی ما یه نوع کشمش داریم و نمیتونم با چیز دیگه قاطیش کنیم ، حمل کشمش هم باز کرایه میخواد و نمیشه مثله زعفرون تویه پلاستیک کرد و با سواری هر وقت اومدی زیارت بدی به مغازه دار 

زحمتشو ما میکشیم پولشو بقیه میبرن کیفش رو هم شما شهر ی ها 
یه روزی من از همه تون انتقام میگیرم ...... امروز نم نم بارون  میومد هوا هم سرد بود  باد هم میومد تا زعفرونا رو جمع کردیم اسکلت شدیم ... یه روزی همین بلا ها رو سرشما میارم الان جلوی چشام خونه ...
شد مثل فیلم هندی ها خخخخ

آقا مهم اینه که حلال هست و خدارو شکر به اندازه نه کم نه زیاد
فقط خداااااا..........

ویرایش موضوع توسط : احسان فقط خدا
در تاریخ : سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۳۳ بعد از ظهر

14 تشکر شده از کاربر احسان فقط خدا برای ارسال مفید :
یاسمن , صبا 20 , سید , دختر چادری , بلاغ مبین , زهرا74 , کوثر , مرتضی , سعید313 , باران 313 , عاشق شهدا , قمرخانم , حریم قدس , یگانه 313 ,

می پسندم 5     0  5 

تعداد پسند های ( 5 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : احسان فقط خدا
سربازم

سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران

آموزشی 08 خاش

سخنی از من سرباز: قدر امنیت قدر آبی که می خوریم قدر ظرف غذایمان قدر راحتی خواب شب ،  قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده  را بدانیم حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه، قدر بدانیم و شاکر.....

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش مردم عزیز ایران به دور از آسایش  و رفاه زندگی میکنن

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۸ بعد از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 1047
حالت :
اعتبار کاربر : 23972
پسند ها : 1433
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (18).jpg

خدا قوت واقعا کارتون خیلی زحمت داره
ایشالا ک هر سال پر بار تر
میگم خب چرا خودتون مستقیم نمیفروشین ک سودش برا خودتون بمونه  الان میلیاردر بودین ها(من اگه از ایران برم فرار مغزها محسوب میشم)

می پسندم        0 

امضای کاربر : یاسمن

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۵۹ بعد از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
شماره عضویت : 1071
حالت :
اعتبار کاربر : 13569
پسند ها : 589
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/01.jpg

خیلی قشنگ بود.عامو میگفتین ما میومدیم کمک!تعارف کردین؟!

می پسندم        0 

امضای کاربر : دختر چادری
اینم رفیق شهید منه 
دوسش دارم یه عالمههههههههههههه
هرچی بگم بازم کمهههههههههه

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۶:۵۷ قبل از ظهر نمایش پست [3]
بانو
rating
شماره عضویت : 67
حالت :
اعتبار کاربر : 47753
پسند ها : 10840
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

واقعا خسته نباشین

من زعفران خیلی دوست دارم

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : باران 313

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۷:۱۵ قبل از ظهر نمایش پست [4]
بانو
rating
شماره عضویت : 982
حالت :
اعتبار کاربر : 3214
پسند ها : 337
حالت من :  Mehraboon.gif

خداقوت.زیبا بودن.ان شاءالله که محصولتون پربارو پربارتر بشه

می پسندم        0 

امضای کاربر : عاشق شهدا

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۰۵ قبل از ظهر نمایش پست [5]
عضو
rating
شماره عضویت : 1701
حالت :
اعتبار کاربر : 21
پسند ها : 1
حالت من :  Mehraboon.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/09.jpg

خسته نباشین، خدابرکت بده ان شاالله.

این یه اصله شده متاسفانه که کشاورز همیشه خسته ودلال همیشه دنبال سود بیشتر

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : بهارغریب

دعا پشتِ دعا برای آمدنت ،

گناه پشتِ گناه برای نیامدنت ،

دل درگیر ، میان این دو انتخاب؛

کدام آخر؟ آمدنت یا نیامدنت؟!

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۲۵ قبل از ظهر نمایش پست [6]
عضو
rating
شماره عضویت : 3
حالت :
اعتبار کاربر : 4992
پسند ها : 681
حالت من :  Khoonsard.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/09.jpg

تو طبس هم دیگه باید برداشتش شروع شده باشه ....
چه صفایی داشت شبها مینشستیم دور گلای زعفران و ......

می پسندم        0 

امضای کاربر : عباس خادم

التماس دعا ....

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۸:۴۹ بعد از ظهر نمایش پست [7]
عضو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : یاسمن »
خدا قوت واقعا کارتون خیلی زحمت داره
ایشالا ک هر سال پر بار تر
میگم خب چرا خودتون مستقیم نمیفروشین ک سودش برا خودتون بمونه  الان میلیاردر بودین ها(من اگه از ایران برم فرار مغزها محسوب میشم)

سلام ممنون

دلال شدن هم به همین راحتی نیست ، اون کسی که زعفرون را از ما میخره میبره مثلا مشهد و اونجا آشنا داره و مغازه دارها میگن برا ما فلان مثقال یا فلان گرم بزار کنار ، ولی ما خودمون آشنای به خصوصی نداریم ، یه چیز دیگه اینکه مغازه دار روبه رو زعفرون میخره و هر وقت تموم کرد باید سریع براش ببری که نره از کسی دیگه بخره ، ما هم که اینقد زعفرون نداریم که انبار کنیم و هر موقعه از سال خواست براش ببریم 

بعدش هم اینکه مغازه دارها بیشترشون پول نقد نمیدن و یه چک میدن برای 45 روز دیگه و باید حتماً طرف رو بشناسی 

برای دلال شدن اول از همه باید سرمایه داشته باشی ___ چند کیلو زعفرون  رو به نقد از کشاورز بخری و از این طرف نسیه بدی به مغازه دار چند برابر قیمت

باید حتما هم تخصص داشته باشی و بتونی زعفرون خوب رو از بد تشخیص بدی (( بعضی ها یه بلاهای سر همین زعفرون میارن که نگو))

هر کسی هم استعداد دلال شدن رو نداره ، پارسال یکی از همین دلال های 
معروف که سابقه ی طولانی داشت در تجارت  از چنتا کشاورز و دلال ها دیگه کشمش خریده بود و به همه چک داده بود الان هم اصلا معلوم نیست کجا رفته ، کشاورز مونده با یک چک بدون صاحب (( از همکارهای دلال خودشم کلاه برداری کرده بود دلم خنک شد))
ما خودمون محصولات کشاورزی مون رو میدیم به کسی که میشناسیمش ، زعفرون رو که پول نقد میگیریم اما کشمش چون پولش زیاد میشه و مثلا 50__60  ملیون میشه اول یه خورده میده و بقیه اش رو یه چک میده اگه نشناسی وفرار کنه زحمت یه سالت به باد میره 

خلاصه یاسمن خانم کشاورزی همش زحمت هست و استرس ... که بارون بیاد  ، هوا زیادی سرد  نشه ، محصول رو آفت نزنه ، بازار فروش خوب باشه و پولتو به موقعه بدن و......

ویرایش ارسال توسط : احسان فقط خدا
در تاریخ : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۱۷ بعد از ظهر

می پسندم        0 

سربازم

آموزشی 08 خاش

سخنی از من سرباز: قدر امنیت قدر آبی که می خوریم قدر ظرف غذایمان قدر راحتی خواب شب ،  قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده  را بدانیم حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه، قدر بدانیم و شاکر.....

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش مردم عزیز ایران به دور از آسایش  و رفاه زندگی میکنن

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۸:۵۴ بعد از ظهر نمایش پست [8]
عضو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : دختر چادری »
خیلی قشنگ بود.عامو میگفتین ما میومدیم کمک!تعارف کردین؟!

تخصصتون چیه ؟ رشته تحصیلتون به شاخه ی برداشت زعفرون ارتباط داره ؟ ؟  باز یاد نداشته باشین و زعفرونامون رو خراب کنین خخخ 

ممنون از بزرگواریتون

می پسندم        0 

سربازم

آموزشی 08 خاش

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
برداشت ، زعفران ، در ، روستای ، ما ، تصاویر ،

« ▂▃▅▆▇▇▆▅▃▂دوستان همگیتان رو دعاکردم▂▃▅▆▇▇▆▅▃▂ | دوستان عزیز این رو ببینین تا از این به بعد بیشتر توجه کنین »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 03:51 بعداز ظهر