انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » آموزش آشپزی » کیک و شیرینی » تصویرسازی‌های زیبا با حلوا

تصویرسازی‌های زیبا با حلوا

تصویرسازی‌های زیبا با حلوا آرد را در تابه ریخته، روی حرارت کم تفت می‌دهیم تا بوی آرد دربیاید. وقتی آرد شروع به تغییر رنگ کرد، شعله را خاموش می‌کنیم تا رنگ آرد تغییر نکند و فقط خامی آرد گرفته شود. سپس آن را می‌گذاریم سرد شود. برای دیدن فایل کامل این مطلب با مراحل و تصاویر بیشتر، اینجا کلیک کنید مواد لازم برای تهیه حلوا رنگی آرد گندم                             600 گرم کره                                    500 گرم پودر قند                             500 گرم پودر هل                              یک قاشق مرباخوری وانیل                                  نصف قاشق چایخوری رنگ‌های مختلف خوراکی     چند قطره   با این مقدار مواد لازم حدود
jw,dvshcd‌ihd cdfh fh pg,h

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۰ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 47
حالت :
دعوت شدگان : 16
اعتبار کاربر : 92776
پسند ها : 4934
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:6
بهترین ارسال کننده
بهترین ارسال کننده
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
نفر اول مسابقه
نفر اول مسابقه
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

آرد را در تابه ریخته، روی حرارت کم تفت می‌دهیم تا بوی آرد دربیاید. وقتی آرد شروع به تغییر رنگ کرد، شعله را خاموش می‌کنیم تا رنگ آرد تغییر نکند و فقط خامی آرد گرفته شود. سپس آن را می‌گذاریم سرد شود.

برای دیدن فایل کامل این مطلب با مراحل و تصاویر بیشتر، اینجا کلیک کنید

مواد لازم برای تهیه حلوا رنگی

آرد گندم                             600 گرم

کره                                    500 گرم

پودر قند                             500 گرم

پودر هل                              یک قاشق مرباخوری

وانیل                                  نصف قاشق چایخوری

رنگ‌های مختلف خوراکی     چند قطره

با این مقدار مواد لازم حدود 140 عدد از حلوا آدمکی (به اندازه یک قاشق غذاخوری) خواهیم داشت.

مواد لازم

600 گرم آرد گندم معادل پنج لیوان. یک قاشق مربا خوری پودر هل.

چند قطره از رنگ های مختلف خوراکی. 500 گرم پودر قند یا پودر شکر معادل سه لیوان سرپر.

500 گرم کره معادل پنج قالب صد گرمی. نصف قاشق چای‌خوری وانیل.

وسایل لازم برای تهیه حلوا رنگی

در صورت دلخواه قالب شیرینی نخودچی یا قالب شکلات. همزن برقی.

طرز تهیه حلوا رنگی

آرد را در تابه ریخته، روی حرارت کم تفت می‌دهیم تا بوی آرد دربیاید. وقتی آرد شروع به تغییر رنگ کرد، شعله را خاموش می‌کنیم تا رنگ آرد تغییر نکند و فقط خامی آرد گرفته شود. سپس آن را می‌گذاریم سرد شود.

5 قالب کره صد گرمی را بیرون یخچال گذاشته تا نرم شود. وانیل و پودر هل را اضافه می‌کنیم و بعد پودر قند یا پودر شکر را با الک به آن اضافه کرده، با همزن برقی هم می زنیم تا مایه نرم و لطیفی به دست آید.

آرد تفت داده شده را کم کم با الک اضافه کرده، هم می زنیم تا وقتی که خمیر سفت شود در این موقع بقیه آرد را اضافه کرده، با دست ورز می‌دهیم. در این مرحله خمیر کمی خشک است.

خمیر را شش قسمت کرده، به هر قسمت دو الی سه قاشق غذاخوری آب همراه چند قطره رنگ خوراکی اضافه کرده، ورز می‌دهیم تا خمیر نرمی به دست آید. آن را در یک نایلون گذاشته کنار می‌گذاریم. حلوا برای تصویرسازی آماده می‌باشد. آن را می‌توان تا یک هفته در یخچال نگهداری کرد.

در موقع تصویرسازی با حلواهای رنگی، به روی حلوا کمی روغن مایع می‌مالیم تا حلوا نرم‌تر و شکل پذیرتر شود.

این حلوا اگر در یخچال یا فریزر گذاشته شود، کاملاً سفت می‌شود (به خاطر وجود کره) و در دمای محیط، نرم و لطیف می‌شود.

حلوا که در یخچال باشد (به خاطر وجود کره) ممکن است لکه های سفید روی آن تشکیل شود که طبیعی است و بیرون یخچال لکه ها از بین می‌رود.

در صورتی که رنگ خوراکی نداشتیم می‌توانیم از پودر کاکائو و زعفران استفاده کنیم:

خمیر را دو قسمت کرده، به یک قسمت آن دو قاشق غذاخوری پودر کاکائو و 8 قاشق غذاخوری آب جوش اضافه می‌کنیم. در صورت دلخواه می‌توان یک قاشق مرباخوری دارچین نیز اضافه کرد و آن را ورز می‌دهیم تا حلوای قهوه ای به دست آید. و به قسمت دوم 8 قاشق غذاخوری زعفران آب کرده اضافه کرده، ورز می‌دهیم تا حلوای زرد رنگ به دست آید.

تصویرسازی

حلوا کاکائویی و زعفرانی را با کیسه نایلونی بر روی یک تخته گذاشته و با یک وردنه به قطر یک سانت باز می‌کنیم. سپس با چاقو نوارهایی به عرض یک سانت می‌بریم و سه تا نوار، یکی در میان، کنار هم می‌گذاریم. بعد تا سه ردیف این کار را تکرار کرده تا سطح مقطع حلوا شطرنجی شود. در این موقع سر و ته حلوا را بریده کنار می‌گذاریم و کیسه نایلونی دور حلوا پیچیده، در یخچال می‌گذاریم تا سفت شود. بعد از دو ساعت آن را برش زده تا آماده مصرف شود.

یک قالب پلاستیکی شکلات را با حلواهای رنگی پر می‌کنیم و بعد آن را در فریزر می‌گذاریم تا بعد از دو ساعت کاملاً سفت شود. در این موقع حلواها را از قالب جدا کرده، در ظرف می‌چینیم تا آماده پذیرایی شود.

با حلوای سبز، قرمز و قهوه ای می‌توان اشکالی مثل هندوانه، سیب و کفشدوزک درست کرد.

با حلواهای رنگی، دایره های مسطح کوچک درست می‌کنیم. با کنار هم قرار دادن دایره ها شکل گل رز در می آوریم.

با حلوای سبز، قرمز و قهوه ای شکل یک گل آفتابگردان درست کرده، وسط آن دانه های سیاه شربتی می‌پاشیم. با حلوای سبز، قرمز و قهوه ای شکل یک گل لاله درست می‌کنیم.

چهار رنگ حلوا سبز، زرد، نارنجی و قرمز را داخل یک کیسه فریزر گذاشته و با یک وردنه آن را خیلی نازک (حدوداً به قطر 2 میلیمتر) باز می‌کنیم. سپس حلواها را روی هم قرار داده، لبه های آن را برش زده، کنار می‌گذاریم و آن را به کمک یک نایلون لوله می‌کنیم. بعد آن را در یخچال می‌گذاریم تا سفت شود. بعد از دو ساعت، آن را برش زده تا آماده مصرف شود.

دو رنگ حلوا سبز و قرمز را داخل یک کیسه فریزر گذاشته و با یک وردنه آن را (حدوداً به قطر نیم الی یک سانت) باز می‌کنیم. سپس حلواها را روی هم قرار داده و به کمک قالب‌های شیرینی نخودچی آن را قالب می‌زنیم تا حلوا آماده مصرف شود.

کالری موجود در حلوا

کالری موجود در کل حلوا حدوداً 8660 کیلوکالری می‌باشد.

کالری موجود در هر تکه حلوا کوچک (حدوداً اندازه یک قاشق غذاخوری) 60 کیلوکالری می‌باشد.

برای دیدن مجموعه کامل لذت رشد در آشپزی، اینجا کلیک کنید

بخش تغذیه و آشپزی تبیان

مطالب مرتبط:

آشنایی با روش تهیه حلوا رولتی دو رنگ
حلوا سه آرد مجلسی

آشنایی با روش تهیه‌ی حلوا شیرخشک
آشنایی با روش تهیه رولت حلوا کاکائویی
آشنایی با روش تهیه‌ی حلوا بیسکوییت
آشنایی با روش تهیه‌ی حلوا لایه‌ای
آشنایی با روش تهیه‌ی حلوا در نان خامه‌ای
حلوای عاشورا را این‌طوری بپزید

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : قمرخانم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۸ بعد از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 982
حالت :
اعتبار کاربر : 3214
پسند ها : 337
حالت من :  Mehraboon.gif

خیلی ممنون خواهرم.زیبا بودن

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : عاشق شهدا

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۳۷ بعد از ظهر نمایش پست [2]
عضو
rating
شماره عضویت : 709
حالت :
اعتبار کاربر : 30445
پسند ها : 1202
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg

من حلوا خیلی د..ست دارم مخصوصا با شکر درست شده باشه
مامان دوستم هر وقت درست میکنه ببره سر خاک یمقدار میده به دوستم میگه بده به پسر افتاب
الانم دلم حلوا میخاد

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : پسرآفتاب
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۵۲ قبل از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
شماره عضویت : 748
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 6220
پسند ها : 696
حالت من :  Ghamgin.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/09.jpg

تو این یه مورد اصلا وارد نیستم و سر رشته ندارم
از اشپزی فقط یه نیمرو بلدیم که.........با تلفات زیادی هم یاد گرفتیم

می پسندم        0 

امضای کاربر : جواد 110

صبــــــــــــــــــــح نزدیکـــــ استـــ(او خواهد آمد...)ـــــــــــــــ
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۷:۱۰ قبل از ظهر نمایش پست [4]
بانو
rating
شماره عضویت : 499
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 74582
پسند ها : 4202
حالت من :  Sepasgozaram.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (8).jpg

ممنون خيلي زيبا وخوشمزه بودن !!!
يني خب ا ز ظاهرش معلومه كه خوشمزست 

می پسندم        0 

امضای کاربر : حریم قدس

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
تصویرسازی‌های ، زیبا ، با ، حلوا ،

« نمونه هایی زیبا از تزیین حلوا ( تصویری) | کیک هندوانه »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 04:17 پیش از ظهر