انجمن یاران منتظر

چت روم مذهبی یاران منتظر 

ختم قرآن

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
فطریه را به چه افرادی می‌توان داد؟/ آیا پرداخت زکات فطره مهمان واجب است؟ ..:||:.. (((...فضیلت شب عید فطر کمتر از شب قدر نیست...پیشاپیش عیدتون مبارک))) ..:||:.. پیامک تبریک عید سعید فطر ..:||:.. اس ام اس تبریک عید فطر ، پیامک عید فطر ..:||:.. درخواست ما درعیدازخداوند........... ..:||:.. خداحافظ ای ماه خدا ..:||:.. دعای روز سی ام ماه مبارک رمضان +صوت و شرح دعا از زبان مرحوم آیت الله مجتهدی تهرانی ..:||:.. خاطره حسینی شدن 3====>محسن(طلبه) ..:||:.. خیر دنیا و آخرت ..:||:.. عملیات تحت امر فرماندهی معظم کل قوا انجام گرفت/ بیش از 170 تروریست تکفیری به هلاکت رسیدند ..:||:..

نوار پیام ها
( ایلیا110 : عید سعید فطر رو خدمت تمام دوستان تبریک عرض میکنم )     ( قمرخانم : شهادت مظلومانه اولین شهید محراب حضرت علی (علیه السلام)، بزرگ مرد تاریخ بشریت را به پیشگاه مقدس آقا امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و نائب برحقش مقام معظم رهبری همچنین عموم مسلمین جهان و شما ياران منتظر تسلیت میگوییم. )     ( قمرخانم : شب قدر، شب احیای خویش، با دم مسیحایی دعاست شبی است که باید قدر خویش را بشناسی، تقدیر خویش را رقم بزنی و خویشتنِ جدید را با قلم توبه و جوهر اشک ترسیم کنی . . . طاعات قبول و التماس دعای فرج )     ( قمرخانم : بوی عطریاس دارد جمعه ها/ وعده دیداردارد جمعه ها/ جمعه هادل یاد دلبرمی کند نغمه یاابن الحسن سرمی کند/ ظهور آقاصاحب الزمان(عج)صلوات.التماس دعا )     ( قمرخانم : سالروز رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(رحمة الله علیه) و قیام خونین پانزده خرداد تسلیت باد. )     ( قمرخانم : امام علی (علیه‌السلام) در معرفی بهترین روزه می‌فرماید: «روزه قلب بهتر از روزه زبان است و روزه زبان بهتر از روزه شکم.»(غررالحکم، ص 176) )     ( قمرخانم : فرمانده کل قوا در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین(علیه السلام): امنیت ملی و آرامش کشور بسیار مهم است و کاندیداهای محترم مراقب باشند به‌خاطر خطای در تشخیص، گسل های اعتقادی، جغرافیایی، زبانی و قومی را تحریک نکنند و در مسیر طراحی ناتمام دشمن قرار نگیرند، زیرا اگر کسی بخواهد برخلاف امنیت کشور اقدام کند، قطعاً با سیلی سختی مواجه خواهد شد. )     ( قمرخانم : مناجات شعبانیه را خواندید؟بخوانید آقا،مناجات شعبانیه از مناجاتهایی است که اگر انسان دنبالش برود و فکر در او بکند، انسان را به یک جایی می رساند. آن کسی که این مناجات را گفته و همه ائمه به حسب روایات می خواندند، اینها، آنهایی بودند که وارسته از همه چیز بودند. امام خمینی (ره) )     ( غم هجران : مانده ام با غم هجران نگارم چه کنم / عمر بگذشت و ندیدم رخ یارم چه کنم // چشم آلوده کجا دیدن دلدار کجا / چشم دیدار رخ دوست ندارم چه کنم // سالروز ولادت آقا امام زمان حضرت حجت ابن الحسن العسکری عجل الله تعالی فرجه الشریف را به محضر حضرتش و نایب برحقش مقام معظم رهبری و عموم مسلمانان جهان تبریک میگوییم / آقا جان تولدت مبارک / )     ( قمرخانم : فرخنده میلاد با سعادت حضرت علی اکبر(علیه السلام ) و روز جوان را به پیشگاه مقدس آقا امام زمان (عج) و نائب بر حقش مقام معظم رهبری، همه ی مسلمانان و شیعیان جهان ،جوانان ایرانی و بویژه جوانان انجمن یاران منتظر تبریک و تهنیت عرض میکنم. )     ( قمرخانم : ای سرو بوستان ایستادگی! ای زیباترین گل باغ حسین! ای جوان رعنا و رشید حسین! ای علی را یادگار! ای علی اکبر! سلام و درود بی پایان بر صورت و سیرت پیامبر گونه ات. میلاد حضرت علی اکبر(علیه السلام) و روز جوان مبارک )     ( قمرخانم : رهبر انقلاب صبح امروز در دیدار معلمان: این سند ۲۰۳۰ یونسکو چیزی نیست که جمهوری اسلامی تسلیم آن شود. اصل کار غلط است؛ اینکه برویم سندی امضا کنیم و بعد بی‌سروصدا آن را اجرا کنیم؛ مطلقاً مجاز نیست. بنده از شورای عالی انقلاب فرهنگی هم گله‌مندم. باید مراقبت میکردند و نباید میگذاشتند کار به جایی بکشد که ما جلوی آن را بگیریم. اینجا جمهوری اسلامی است. 1396/02/17 )     ( قمرخانم : رهبر معظم انقلاب: اگر میخواهید این اقتدار و عظمت و مصونیت باقی بماند، باید در انتخابات شرکت کنید. مهم نیست به چه کسی رأی میدهیم، مهم این است که همه بیایند و باشند و نشان بدهند که حاضرند از اسلام و جمهوری اسلامی دفاع کنند. اگر این حضور ادامه یابد، دشمن هرگز هیچ غلطی در مقابل کشور نخواهد توانست بکند. )     ( قمرخانم : میلاد پر فروغ اسوه عارفان، زینت عابدان حضرت امام زین العابدین علی بن الحسین (علیه السلام) را به پیشگاه مقدس آقا امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و نائب برحقش مقام معظم رهبری وعموم مسلمانان جهان همچنین کاربران انجمن یاران منتظر تبریک و تهنیت عرض می نماییم. )     ( قمرخانم : یاد و خاطره قافله سالار معلمان شهید فیلسوف فرزانه آیت الله مرتضی مطهری و روز معلم گرامی و جاودانه باد . . . )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » کتب دینی » نهج البلاغه » فراخوان حفظ حکمت های نهج البلاغه

فراخوان حفظ حکمت های نهج البلاغه

از مسلمات تاریخ ، حدیث شریف ثقلین می باشد که پیامبر اسلام صلی الله و علیه و آله بارها و بارها فرمودند : انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی اهل بیتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا ابدا و انهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض   بنا براین هر مسلمانی باید برای پیش گیری از ضلالت و گمراهی  و شرفیابی  به محضر پیامبر در روز قیامت، با این دو میراث گرانبها مانوس و در نتیجه با آنها محشور شود. یکی از مقدمات ترویج دین که مورد تأیید و
tvho,hk ptz p;lj ihd ki[ hgfghyi

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۱۶ قبل از ظهر
مدیر انجمن
rating
شماره عضویت : 44
حالت :
دعوت شدگان : 12
اعتبار کاربر : 21601
پسند ها : 2610
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:4
کاربران برتر
کاربران برتر
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
مدال تخصص
مدال تخصص
نشان لیاقت
نشان لیاقت

|

از مسلمات تاریخ ، حدیث شریف ثقلین می باشد که پیامبر اسلام صلی الله و علیه و آله بارها و بارها فرمودند :
انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی اهل بیتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا ابدا و انهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض

بنا براین هر مسلمانی باید برای پیش گیری از ضلالت و گمراهی  و شرفیابی  به محضر پیامبر در روز قیامت، با این دو میراث گرانبها مانوس و در نتیجه با آنها محشور شود.
یکی از مقدمات ترویج دین که مورد تأیید و تشویق پیامبر اکرم و اهل بیت بوده، حفظ قرآن و روایات معصومین علیهم السلام است تا آنجا که لقب حافظ ، سند افتخار دوران حیات و برگ زرّینی در تاریخ زندگی اصحاب ایشان محسوب می شود.
آ
نچه امروز در جوامع اسلامی به آن توجّه خاصّ شده ، مراکز و موسسات زیادی به آن اهتمام ورزیده و مسابقات متعددی برای آن برگزار می گردد،مسئله حفظ قرآن است ، ولی متأسفانه مسأله حفظ حدیث آنچنان که شایسته است ، ارزش گذاری و برنامه ریزی نشده است و حافظان قرآن و علاقه مندان به اهل بیت ، با داشتن گنجایش و کشش ذهنی و وقت کافی کمتر به آن اهتمام می ورزند.
نهج البلاغه کتابی است ارزشمند که در تمام کلمات و سطور و صفحات آن، فصاحت و بلاغت ،شیوایی الفاظ و حلاوت و جذابیتی خاص به چشم می خورد. به جرات می توان گفت که بعد از کلام خدا و پیغمبر خدا (ص) هیچ کلامی را پیدا نمی کنیم که تا این اندازه جذاب و با حلاوت و در عین حال لطیف باشد.
نیک می دانیم که هر صاحب قلم و نویسنده و شاعری در کتاب خود ، شخصیت، افکار و روحیات و طرز تفکرو اخلاق خود را منعکس می کند،حضرت علی (ع) هرگاه در هر موضوعی در نهج البلاغه سخن می گوید، سخن او درنهایت کمال است . در واقع نهج البلاغه همچون شخصیت  علی (ع) چند بعدی است.  حال اگر سیمای علی (ع) را در نهج البلاغه بنگریم ،بیشتر با شخصیت والایی حضرت علی (ع) آشنا خواهیم شد .

انجمن یاران منتظر در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات ایشان در خصوص کتاب نهج البلاغه که «امروز بیشتر از همیشه ،ملت و جامعه اسلامی ما به نهج البلاغه نیازمند است » نیز برای پاسداشت کتاب ارزشمند نهج البلاغه که یکی از گرانبها ترین سخنان بیاد ماندنی می باشد، اقدام به برگزاری دوره حفظ حکمت های نهج البلاغه  نموده است . تا ان شا الله در آینده نزدیک و با استعانت از امیر المومنین علی (ع) راه های سعادت دنیا و آخرت برای مخاطبان و دوستداران اهل بیت علیه السلام آشکار گردد. 
دوره حفظ حکمت های نهج البلاغه به این صورت هست که در هر روز یک حکمت در انجمن یاران منتظر در بخش حکمت های نهج البلاغه گذاشته می شود و دوستان علاقه مند اقدام به حفظ آن خواهند نمود.
البته یه مسابقه گرافیکی هم برای این دوره طراحی شده است به این صورت که :
- هر کاربر به سلیقه خودش یکی از حکمت هایی که در طول هفته(شنبه تا جمعه) در انجمن گذاشته شده است را انتخاب کرده و آن حکمت  را بصورت گرافیکی کار می کند به عنوان مثال :
*یک تصویر را مطابق با موضوع آن حکمت انتخاب و آن حکمت را بر روی آن تصویر می نویسد.
*یا حکمت انتخاب شده را بصورت خط خوشنویسی می نویسد.
* یا بصورت تصاویر
GIF طراحی نموده یا هر نو کار گرافیکی دیگه ای که به نظرتان می رسد.
- اسم انجمن یاران منتظر را باید در گوشه ای از کارهای خود استفاده نمایید.
-آثار خود را تا روز
دوشنبه هفته بعد در بخش مخفی اعضا ارسال نمایید.
- در ضمن کاربران انجمن روم برای آثار ارسالی امتیاز می دهند و برنده هفته را مشخص می کنند.

می پسندم 6     0  6 

تعداد پسند های ( 6 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : programmer
 عازم يک سفرم ، سفری دور به جايی نزديک
سفری از خود من تا به خودم
مدتی هست نگاهم به تماشای خداست و اميدم به خداوندی اوست …

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
فراخوان حفظ حکمت های نهج البلاغه
دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۲۰ بعد از ظهر نمایش پست [1]
مدیر انجمن
rating
شماره عضویت : 44
حالت :
دعوت شدگان : 12
اعتبار کاربر : 21601
پسند ها : 2610
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg
وبسایت من : وبسایت من

با سلام
کاربرانی  که قصد دارند در مسابقه طرح حکمت شرکت کنند لطفا آثار خود را تا پایان روز
سه شنبه (1393/12/26)در بخش مخفی اعضا با موضوع مسابقه هفته اول حکمت ارسال نمایند.

موفق و موید باشید  .

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : programmer
 عازم يک سفرم ، سفری دور به جايی نزديک
سفری از خود من تا به خودم
مدتی هست نگاهم به تماشای خداست و اميدم به خداوندی اوست …

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد