انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مباحث چت روم » مسائل روز » مضرات دانشگاه.لطفا نظر بدید

مضرات دانشگاه.لطفا نظر بدید

هیچ فکر کردید دانشگاه ها چه ضرری داره به جامعه ما میزنه؟ ؟ الان ميگم بهتون 1.بیشتر شدن مشکل اشتغال چون جوون دانشگاه رفته سطح توقعش رفته بالا با مدرکی که داره حتی اگه چیزی از درسش نفهمیده باشه که اکثرا هم همینطوره حاضر نیست سر هر کاری بره. حقم داره خب اگه ميخواست مثلا با مدرک لیسانس بره راننده آژانس بشه خب با دیپلم هم میتونست بره دیگه پس برا چی درس خونده تازه اگرم این کار هم براش جور شه.
lqvhj nhka'hi.gxth kzv fndn

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 2 از 3 < 1 2 3 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۰۷ بعد از ظهر نمایش پست [13]
عضو
rating
شماره عضویت : 589
حالت :
اعتبار کاربر : 4302
پسند ها : 270
وبسایت من : وبسایت من

باید ورودی آسون و خروجی سخت و کاربردی باشه

می پسندم        0 

امضای کاربر : حضور 313
مبادا غافل شویم و روزمره گی ما را از حضور تاریخی خویش غافل سازد.   
  سید اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۴۱ بعد از ظهر نمایش پست [14]
بانو
rating
شماره عضویت : 944
حالت :
اعتبار کاربر : 1641
پسند ها : 70

حرفتون درست جناب حضور ولی نه اینقدر آسون که به قول آقا مرتضی بری سر جلسه کنکور کیکتو بخوری و بعدشم بفرمایید برید دانشگاه ماشاالله الانه اینقدر دانشگاه داریم از روزانه و شبانه و آزاد و غیر انتفاعی و پیام نور و علمی کاربردی .آخه چه خبره

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۳۳ قبل از ظهر نمایش پست [15]
عضو
rating
شماره عضویت : 589
حالت :
اعتبار کاربر : 4302
پسند ها : 270

یه مطلب دیگه که هست از مضرات دانشگاه اینه که بعضی دختر خانما یا آقا پسرها تا قبل از اینکه برن دانشگاه حتی برای آب خوردنشون از خانواده شون اجازه میگرفتن. بعد که وارد محیط دانشگاه میشن اونم توی یه شهر دورتر میبینن به به!!!! همه چی آزاده و خونواده ای هم در کار نیست که بهشون گیر بده و قبل از دانشگاه هم که از نظر روانی آماده نشدن و محیط دانشگاه براشون تعریف نشده و از اونجایی که همه جور آدم هم توی دانشگاه پیدا میشه با کمک اونا بستر رو آماده می بینن برای هر کاری که دلشون بخاد ومتاسفانه تفکر اصلیشون هم توی دانشگاه شکل میگیره و اخر سر بیا و ببین...
بازار دوست پسر و دوست دخترو.... هم براهههههههههه ش
خانم بوده کاملا محجبه و معتقد بعد 4 سال واویلتا. برعکسشم همین طور. 
حالا نبودن کار به کنار این مشکلات بده...... ای خداااااااااا

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : حضور 313
مبادا غافل شویم و روزمره گی ما را از حضور تاریخی خویش غافل سازد.   
  سید اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۸ قبل از ظهر نمایش پست [16]
عضو
rating
شماره عضویت : 1353
حالت :
دعوت شدگان : 3
اعتبار کاربر : 2589
پسند ها : 156
حالت من :  Ashegh.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (19).jpg

من اعتقاد دارم توی این زمونه باید ادامه تحصیل داد...اما نه اینکه به جای به کمال رسیدن با تحصیل تحصیلمون بشه مانع مال و قوانین اسلام...متاسفانه اکثر دخترایی که میرن دانشگاه عقایدشون رو فراموش میکنن و از طرف دیگه تا اخر دانشگاهشونم ازدواج نمیکنن بعد از دانشگاهم یا دکتر میخوان یا مهندس و اینه که سن ازدواج داره میری بالا...نظر من اینه اول ازدواج کنیم بعد بریم دانشگاه هر چند خودم ترجیح دادم برم یا الزهرا یا حوزه

می پسندم        0 

امضای کاربر : شیدای شهادت

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۳۴ قبل از ظهر نمایش پست [17]
ناظر انجمن زبان
rating
شماره عضویت : 1207
حالت :
دعوت شدگان : 5
اعتبار کاربر : 18927
پسند ها : 1249
حالت من :  Mokhlesim.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/06.jpg

سلام دوستان، همگی نظراتتون  به جا عالی و حقیقت متاسفانه ولی اینا دلیل نمیشه که ما  تحصیلات رو بذاریم کنار، باید یه راه بهتری پیدا کرد که اینو دیگه مسئولان باید به فکرش باشن ولی درسو تحصیلات رو که نباید ول کنیم!! خیلی هستن هم راهشو بلدن هم به قول برادرمون  وقتی هزارانkm هم از خانواده دور شن بازم تحت فرمان خانوادشونن و بس! همه رو با یه چوب نرونیم بهتر به نظر میاد...

در مورد اینکه ورودی چطور باشه و خروجی چطور ایم به نظر میاد بهتره مثل زمان قدیم، ورودی سخت باشه ولی خروجی آسون ، اینطور  کیفیت میره بالا  مثل زمان قدیم که یه دیپلمه میدیدن میذاشتن رو سرشون حلوا حلوا میکردن ولی حالا  دکتراهاشو هم ادم حساب نمیکنن بعضا ...

نتیجه : اینکه پست خوبیه ولی هرچقدر از این پستا باشه بازم درست نمیشه تا اینکه مسئولین و دست اندر کاران به فکر بیفتنو راه حل پیدا کنن برا  مشکلات تحصیل ، ازدواج، کار و.....
 ممنون خانم نازنین زینب

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : ایلیا110
شهید رسول پور مراد - مدافعین حرم- شهادت1394/7/23

-خدایا ! می دانم که شهادت گنج ارزشمندی است و نعمت والایی که مخصوص بندگان مخلص وعاشق توست...

می دانم که شهادت هنر مردان خداست، می دانم که شهادت ورود در حرم امن الهی است و...

می دانم که من لیاقت داشتن این نعمت را ندارم! اما خدایا! می دانم که گفتی بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را، می دانم که از مولا و سرور باید چیز های بزرگ خواست، پس خدایا به شهدای عزیزت قسم و به حسین(ع) سیدالشهدا قسم؛ مرگ مرا هم شهادت در پای رکاب امام زمان (عج) قرار بده و مرا از این نعمت بهرمند ساز و مرا عزیز گردان.

«الهم عجل لولیک الفرج»
«...الهم ارزقنا شهاده ...»

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸ قبل از ظهر نمایش پست [18]
بانو
rating
شماره عضویت : 1883
حالت :
دعوت شدگان : 9
اعتبار کاربر : 23379
پسند ها : 1359
حالت من :  ShadOsarhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/09.jpg

سلام
به نظر من رفتن به دانشگاه الزامیه
1-اینده ما خیلی یه دانشگاه ربط داره
2-انتخاب همسرهم از روی رشته تحصیلی هست
برای مثال یکی که کارش دبیری باشه احتمال اینکه شوهرش دبیر یاشه هست
یااگه پزشک باشه احتمالا شوهرشم پزشکه
3-وقتی خانواده ادم کمترین تحصیلاتشون فوق لیسانسه میشه ادم دانشگاه نره؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!
4-دیگه حوصلم نمیشه فک کنم همینا رو قبول کنید

می پسندم        0 

امضای کاربر : سولماز19

اللهم عجل لولیک الفرج
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۱۹ بعد از ظهر نمایش پست [19]
بانو
rating
شماره عضویت : 944
حالت :
اعتبار کاربر : 1641
پسند ها : 70

برادر ایلیا اگه خروجی دانشگاه رو آسون بگیرن که سطح علمی بالا نمیره دانشجو باید برای درسش زحمت بکشه ابجی سولماز مگه آدم باید همسرشو طبق رشته تحصیلیش انتخاب کنه؟ ؟؟؟؟

می پسندم        0 
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۳ قبل از ظهر نمایش پست [20]
بانو
rating
شماره عضویت : 1883
حالت :
دعوت شدگان : 9
اعتبار کاربر : 23379
پسند ها : 1359
حالت من :  ShadOsarhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/09.jpg

نوشته شده توسط : نازنین زینب »
برادر ایلیا اگه خروجی دانشگاه رو آسون بگیرن که سطح علمی بالا نمیره دانشجو باید برای درسش زحمت بکشه ابجی سولماز مگه آدم باید همسرشو طبق رشته تحصیلیش انتخاب کنه؟ ؟؟؟؟

بله
یکیش از معیارهای انتخاب همینه

می پسندم        0 

امضای کاربر : سولماز19

اللهم عجل لولیک الفرج
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۱۵ قبل از ظهر نمایش پست [21]
عضو
rating
شماره عضویت : 901
حالت :
اعتبار کاربر : 8583
پسند ها : 894

آن چه از بررسى مجموع آيات به دست مى آيد و روايات نيز آن را تأكيد مى كند ، اين است كه : «حقيقت علم از منظر قرآن دانستن يك مشت اصطلاحات يا روابط مادى در ميان اشياء و به اصطلاح «علوم رسمى » نيست ، بلكه منظور از آن ، معرفت و آگاهى خاصى است كه انسان را به «قنوت » يعنى اطاعت پروردگار ، و ترس از دادگاه او و اميد به رحمت خدا دعوت كند . علوم رسمى و روز نيز اگر در خدمت چنين معرفتى باشد ، علم است و اگر مايه غرور و غفلت و ظلم و فساد گردد ، «قيل و قالى » بيش نيست .» و از حوزه اون علومی که اهل بیت به ویژه امام صادق علیه السلام در فرمایشی که به عنوان بصری فرمودند خارج هستند .

در روايتى نیز اميرالمؤمنين(عليه السلام) مى فرمايد :
علم بر دو گونه است : 1 . علم مسموع ، كه همان علم شنيده شده و فرا گرفته شده از خارج است(علم اكتسابى)
2 . علم مطبوع ، كه از ديگرى ياد نگرفته بلكه در طبيعت و سرشت انسان نهاده شده است .
سپس مى فرمايد : علم مسموع به تنهايى و بدون علم مطبوع فايده ندارد»1
آن چه مورد عنايت آيات و روايات است همين علم مطبوع است ، كه نور الهى است و قلب انسان را روشن كرده ، به انسان بينايى و بصيرت مى دهد ، چنان كه امام صادق(عليه السلام) در روايتى مى فرمايد : «ليس العلم بالتعلم انما هو نور يقع فى قلب من يريد الله تبارك و تعالى ان يهديه ; علم ياد گرفتنى نيست ، بلكه نورى است كه خداوند در قلب هركس كه بخواهد هدايت كند مى اندازد .»2
اين علم اختصاص به معصومين ندارد ، بلكه خداوند به هر كسى كه زمينه و شايستگى آن را در خود به وجود آورد ، به همان اندازه عنايت خواهد كرد .

1.ر.ک :نهج البلاغه ، جعفر شهيدى ، حكمت 338
2.ميزان الحكمه ، محمّد رى شهرى ، ج 10 ، ص 230

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : سید

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۲۲ قبل از ظهر نمایش پست [22]
عضو
rating
شماره عضویت : 901
حالت :
اعتبار کاربر : 8583
پسند ها : 894

متأسفانه انتخاب رشته در كشور ما دستخش آفاتي شده كه آموزش عالي در اين امر بي تقصير نيست و برخي هم از اين آشفته باز بدشان هم نمي آيد چون به بهانه علم تجارت مي كنند. البته اگر ديگران به فكر ما نيستند و يا حتي به ضرر ما كار مي كنند.

افراد زيادي اول رشته اي وارد مي شوند و بعد از چند ترم تازه فكر مي كنند كه آيا اين رشته متناسب با علاقه و استعداد من است يا نه. آيا فرصت شغلي دارد يا نه.
همان گونه كه مسخره است كه فردي كه در كوير زندگي مي كند مهارت هاي غواصي را ياد بگيريد، مسخره و غيرعاقلانه است كه كسي كه در جايي زندگي مي كند يا شرايط استخدام و... را ندارد يا نيازي به آن رشته ندارند، رشته اي درس بخواند كه امكان استفاده از آن را ندارد. مانند كسي كه اول سوار مترو يا اتوبوس شود بعد از حركت از ديگران بپرسد مسير اين وسيله نقليه كجا مي رود. بنابراين بايد زيركانه در انتخاب رشته تحصيلي عمل كنيم:

1- اگر درس را به معناي كتب رائج دانشگاهي بگيريم در زندگي ضرر مي كنيم چرا كه سهم زيادي از زندگي ما در روابط انساني با خود(خودشناسي) و ديگران مانند همسر، فرزند، مادر زن و مادر شوهر و....رقم مي خورد كه در دانشگاه اين مهارت ها را ياد نمي گيريم. به همين دليل است كه مي بينيم كه حتي دو نفر كه مدرك تحصيلي دكترا دارند در ابتدايي ترين مسائل زندگي زناشويي گرفتار گرداب مشاجرات و گرداب اختلافات مي شوند.بنابراين هميشه بايد اهل مطالعه باشيم.

2- در انتخاب رشته به فاكتورهاي زيادي توجه كنيم و گرفتار چشم و هم چمشي نشويم يعني زيركانه و هدفمند به داشته ها، توانايي ها، استعدادها، علاقه حقيقي نه كاذب، نيازهاي واقعي جامعه و....توجه و تمركز كنيم و رشته خود را انتخاب كنيم.
3- آقاي قرائتي مي فرمودند يكي از علت هاي موفقيت من تقليد نكردن و حركت نكردن در شيوه رائج حوزه و توجه به علاقه واقعي ام بود همه فقه و اصول مي خواندند من بر تفسير تمركز كردم همه منبر رفتند شيوه كلاس داري را پيش گرفتم و.....
به همين دليل است كه مي بينيم مثلا فردي كامپيوتر يا گرافيك يا... مي خواند ولي عملا از افرادي كه تجربه كامپيوتر يا گرافيك يا... كار كرده است، كارايي كمتري دارد به او كمتر رجوع مي شود و از همه بدتر اين كه از شغل و در نتيجه ارتباط شغلي خود با ديگران رضايت ندارد.
بزرگي گفته: تلاش كنيد تلاش كنيد و تلاش كنيد رشته و شغل مورد علاقه خود را انتخاب كنيد و عمري با آنها عشق و تفريح كنيد.
4-براي موفقيت بيشتر از مشاوره تحصيلي و و بعد هم مشاوره شغلي مدد بگيريد.
5-از دعا و توسل كه نمك موفقيت ما در زندگي است حتما مدد بگيريم و كاري كنيم كه باران بركت با دعاي خير والدين و ديگران بر ما ببارد.

عن علی(علیه السلام) قال:
« یا کمیلُ ما مِنْ حَرَکةٍ الاّ وَ أنْتَ مُحْتاجٌ فیها إلی مَعْرَفَةٍ»
«تحف العقول ص: 171»
علی(علیه السلام) به کمیل ابن زیاد فرمودند:
«هیچ حرکتی و فعالیتی نیست مگر آنکه تو در انجام آن به علم و معرفت نیاز داری»
توضیح:
علم و معرفت به وظائف فردی و اجتماعی خویش از ضروریات زندگی بشری است. انسان باید در همه حرکات و سکنات با بصیرت و بینائی قدم بردارد، در غیر این صورت در رسیدن به هدف های دنیوی و اخروی با ناکامی و شکست مواجه خواهد شد. شناخت و معرفت حتی در عبودیت و بندگی لازمه عبادت عاشقانه است و الا نماز و روزه بدون معرفت نیز برای انسان ثمری نخواهد بخشید و رفته رفته برای انسان تکراری و بی معنا خواهد بود

منبع گغتگوی دینی

می پسندم        0 

امضای کاربر : سید

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۱۷ قبل از ظهر نمایش پست [23]
عضو
rating
شماره عضویت : 2275
حالت :
اعتبار کاربر : 16029
پسند ها : 357
حالت من :  sharmandam2.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (5).jpg

دانشگاه چیزه خوبیه ولی من دوست ندارم

می پسندم        0 

امضای کاربر : جوادالائمه69
دوریه تو مرا سخت است هی هی ...... سلام مارا به مهدی برسان     
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۲۸ قبل از ظهر نمایش پست [24]
بانو
rating
شماره عضویت : 38
حالت :
دعوت شدگان : 3
اعتبار کاربر : 5903
پسند ها : 869
حالت من :  Maghzmotafaker.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/12.jpg

می پسندم        0 

امضای کاربر : ملیسا70
انسان 2 سال نیاز دارد
که حرف زدن بیاموزد
و 50 سال نیاز دارد
تا سکوت را بیاموزد..
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 2 از 3 < 1 2 3 > آخرین »

برچسب ها
مضرات ، دانشگاه.لطفا ، نظر ، بدید ،

« واقعا که ... | برنامه ی تابستانی چت روم یاران منتظر 95 | جلسه ی دوم = آسیب های اجتماعی »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 08:40 پیش از ظهر