انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مباحث چت روم » شبهات » مناظره شیعه وسنی زیارت اهل قبور(قسمت سوم)

مناظره شیعه وسنی زیارت اهل قبور(قسمت سوم)

[5/30, 11:39 PM] سید۱۱۰: وعلیکم السلام [5/30, 11:39 PM] سید۱۱۰: خوب هستید اقا نادر ؟ [5/30, 11:40 PM] سید۱۱۰: بله من هستم [5/30, 11:41 PM] نادر اسلام: سید امشب بحث ادامه بدیم [5/30, 11:45 PM] سید۱۱۰: کدوم بحث رو ؟ [5/30, 11:48 PM] نادر اسلام: بله اینجا نت ضعیفه . گفتم بحث ساختن بارگاه تمام کنیم از فردا شب یک بحث جدید شروع کنیم [5/30, 11:48 PM] سید۱۱۰: من اماده هستم اما با این سرعت نمیشه گفتمان کرد [5/30, 11:49 PM] سید۱۱۰: ولی هر جور مایل باشید  بنده اماده هستم ] نادر اسلام: ن خوب میشه
lkhzvi adui ,skd cdhvj hig rf,v(rslj s,l)

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۱۷ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 1762
حالت :
اعتبار کاربر : 9440
پسند ها : 444

مدال ها:2
مدال پشتکار
مدال پشتکار
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت

|

[5/30, 11:39 PM] سید۱۱۰: وعلیکم السلام
[5/30, 11:39 PM] سید۱۱۰: خوب هستید اقا نادر ؟
[5/30, 11:40 PM] سید۱۱۰: بله من هستم

[5/30, 11:41 PM] نادر اسلام: سید امشب بحث ادامه بدیم
[5/30, 11:45 PM] سید۱۱۰: کدوم بحث رو ؟
[5/30, 11:48 PM] نادر اسلام: بله اینجا نت ضعیفه . گفتم بحث ساختن بارگاه تمام کنیم از فردا شب یک بحث جدید شروع کنیم
[5/30, 11:48 PM] سید۱۱۰: من اماده هستم اما با این سرعت نمیشه گفتمان کرد
[5/30, 11:49 PM] سید۱۱۰: ولی هر جور مایل باشید  بنده اماده هستم
] نادر اسلام: ن خوب میشه . اخرین بار شما به چند ایه اشاره کردید در مورد ساختن بارگاه. توضیح میدید
[5/30, 11:50 PM] سید۱۱۰: یادم نیست باید یه نگاهی بندازم

[5/30, 11:51 PM] نادر اسلام: بفرمایید
[5/30, 11:54 PM] سید۱۱۰: خوب شما بحث رو ادامه بدین تا من هم  بیام در بحث
[5/30, 11:56 PM] سید۱۱۰: خب من تاریخچه رو دیدم
[5/30, 11:56 PM] سید۱۱۰: بنده سه ایه از قران رو اوردم
[5/30, 11:57 PM] سید۱۱۰: اول ایه تعضیم شعائرا لهی
[5/30, 11:57 PM] سید۱۱۰: دوم اجر و مزد رسالت

AM: [5/30, 11:57] نادر اسلام: بله. یکیش سوره کهف بود که توضیح دادیم
[5/30, 11:57 PM] سید۱۱۰: سوم ایه اصحاب کهف
[5/30, 11:57 PM] سید۱۱۰: که هر سه این ایات رو در موردش توضیحات کامل دادیم
[5/30, 11:58 PM] سید۱۱۰: اخرین ایه ای که اوردیم ایه 36 و 37 سوره نور بود
[5/30, 11:58 PM] سید۱۱۰: که گفتیم قران بعد از یه تمثیل خیلی بدیع که در اون نور خدا رو به چراغدان تشبیه کرده
[5/30, 11:59 PM] سید۱۱۰: که در اون چراغی هست  و این مثل رو در قالب الله نور السماوات و الارض اغاز کرده و با جمله و الله بکل شی علیم پایان داده
سید۱۱۰: قران بعد از طرح این مثال که البته برای خودش توضیحات مفصل داره
[5/31, 12:00 AM] سید۱۱۰: میاد این قسمت رو میفرماید که "
[5/31, 12:01 AM] سید۱۱۰: فی بیوت اذن الله ان ترفع و یذکر فیها اسمه یسبح له فیها بالعدو و الاصال رجال لا تلهیهم تجاره و لابیع عن ذکر الله
[5/31, 12:02 AM] سید۱۱۰: این نور و این مصباح در خانه هایی هست که خدا اذن داده  که رفعت باد و نام خدا در انجا گفته شود مردانی که بازرگانی و داد و ستد انها را از یاد خدا باز نمیدارد و صبح و شام او را در ان بیوت تسبیح میگویند
نادر اسلام: اول اینکه . توضیح دادیم که انسان نمیتونه شعایر باشه چون شعایر یعنی نشانه های برای عبادت. که خدا مشخص کرده در قران. در مورد اصحاب کهف هم خدا کار هیچ کدوم تایید یا رد نکرده. و گفتیم که شریعت ادیان گذشته برای ما ملاک نیست چون خدا در سوره مریم بحث روزه سکوت میکنه و ردش نمیکنه . ولی در احادیث مشترک از شیعه و سنی داریم که هم پیامبر و امامان از قرار دادن قبر به مسجد هشدار دادن و ممنوع کردن. اگر خواستید ادرس حدیث میدم.
سید۱۱۰: خوب بحث اون ایات رو با هم کردیم
[5/31, 12:03 AM] سید۱۱۰: حالا اگه اقناعی هم حاصل شده یا نشده
[5/31, 12:03 AM] سید۱۱۰: قضاوتش رو به عهده مخاطب قرار دادیم
[5/31, 12:03 AM] سید۱۱۰: اما دز این مورد اخر که فرمودین همین ایه شاهد هست
[5/31, 12:04 AM] سید۱۱۰: که این گونه که شما میفرمایید نیست

[5/31, 12:04 AM] نادر اسلام: بله . حالا ایات سوره نور
12:04 AM] سید۱۱۰: استدلال با این ایه نیاز داره که قبل از هر چیز دو تا مطلب رو روشن کنم
[5/31, 12:04 AM] سید۱۱۰: اول
[5/31, 12:04 AM] سید۱۱۰: مقصودمون از بیوت در این ایه چیه ؟
[5/31, 12:05 AM] سید۱۱۰: دوم مقصودمون از یرفع که به معنی ترفیع و بر افراشتنه چیه ؟
[5/31, 12:05 AM] سید۱۱۰: در باره بیوت باید بگم
[5/31, 12:05 AM] سید۱۱۰: که مفاد لفظ یاد شده منحصر به مساجد نیست
[5/31, 12:07 AM] سید۱۱۰: بلکه میتونه مساجد و منازلی مانند انبای و اولیا الهی را که این ویژگی  های یاد شده در ایه رو داره میتونه شامل بشه و این دلیل بر اینه که این قضیه انحصاری نیست
12:07 AM] سید۱۱۰: پس از مجموع این بیوت میتونیم اعم از مسجد  و منازل رسولان و انبیا  و رجال صالح که کارهای دنیاشون از اخرت بازشون نمیاده
[5/31, 12:08 AM] سید۱۱۰: و خونشون شده مرکز نور خدا مثل نورا بیوتکم بتلاوة القران
[5/31, 12:08 AM] سید۱۱۰: این جا میتونیم بگیم که مقصود از بیوت غیر مساجد هست
[5/31, 12:09 AM] سید۱۱۰: چون میدونیم که بین همون چهار دیواریه که حتما دارای سقفه برای همین هم به کعبه میگن بیت الله
[5/31, 12:09 AM] سید۱۱۰: در صورتی که استحباب در این هست  که مسجد سقف نداشته باشه
[5/31, 12:10 AM] سید۱۱۰: و الانم مسجد الحرام سقف نداره
[5/31, 12:10 AM] سید۱۱۰: البته اگه وهابیت بذاره
12:10 AM] سید۱۱۰: شواهد قرانی دیگه ای هم موید این مطلب هست
[5/31, 12:10 AM] سید۱۱۰: مثل ایه 33 سوره زخرف
[5/31, 12:11 AM] سید۱۱۰: لو ان یکون الناس امة واحدة لجعلنا لمن یکفر بالرحمن لبیوتهم سقا من فضه
[5/31, 12:11 AM] سید۱۱۰: اگر نبود که همه مردم باید یک گروه باشند سقف خانه کسانی را که به خدا کفر میورزند از نقره قرار میدادیم
[5/31, 12:12 AM] سید۱۱۰: پس پی بردیم که منظور از بیوت غیر مساجد هست و یا اعم از مساجد و منازل

[5/31, 12:12 AM] نادر اسلام: سید نوبت منه
[5/31, 12:13 AM] سید۱۱۰: که البته هر جا قران خواسته اسم مسجد رو صریحا اورده
[5/31, 12:13 AM] سید۱۱۰: بله تا این قسمت اگه شما حرفی دارید بفرمایید
12:13 AM] نادر اسلام: اگر اقا مهدی هستند لطفا معنی ایه 36 سوره نور بزارن

[5/31, 12:15 AM] فضل الله: فِي بُيُوتٍ أَذِنَ اللَّهُ أَنْ تُرْفَعَ وَيُذْكَرَ فِيهَا اسْمُهُ يُسَبِّحُ لَهُ فِيهَا بِالْغُدُوِّ وَالآصَالِ ﴿۳۶﴾
[5/31, 12:16 AM] فضل الله:  در خانه هايى كه خدا رخصت داده كه [قدر و منزلت ] آنها رفعت يابد و نامش در آنها ياد شود. در آن [خانه ]ها هر بامداد و شامگاه او را نيايش مى كنند: (۳۶) 

[5/31, 12:17 AM] نادر اسلام: جزاک الله برادر فضل الله
[5/31, 12:17 AM] فضل الله: ترجمه فولادوند
خواهش

[5/31, 12:17 AM] سید۱۱۰: منونم شیخنا
[5/31, 12:20 AM] سید۱۱۰: منتظریم اقا نادر ؟؟؟
12:20 AM] نادر اسلام: اما ببینیم در ایه نشانه های هست که معلوم میشه این مکان ها مساجد هست . مثل یاد خدا در بامداد و شامگاه . که به نماز صبح و عشا داره اشاره میکنه . و اگر جاهای دیگه ای بود که خدا اجازه داده که مردم جمع شوند و نام خدا برده شود حتما خدا یا پیامبر برای مردم معلوم میکردن. اما در قران خدا معلوم کرده که جاهای که نام خدا باید برده شود مساجد هست مثل بقره ایه 14

[5/31, 12:21 AM] نادر اسلام: برادر فضل الله اگه میشه ایه 114 سوره بقره را بزارید
[5/31, 12:23 AM] نادر اسلام: برادر فضل الله هستید

12:23 AM] فضل الله:  و كيست بيدادگرتر از آن كس كه نگذارد در مساجد خدا، نام وى برده شود، و در ويرانى آنها بكوشد؟ آنان حق ندارند جز ترسان و لرزان در آن [مسجد]ها درآيند. در اين دنيا ايشان را خوارى، و در آخرت عذابى بزرگ است. (۱۱۴)
[5/31, 12:24 AM] فضل الله: نتم یه مقدارضعیفه
اگه دوست دیگه ای بتونه بهتره
ترجمه بهرامپورهم جلومه

[5/31, 12:25 AM] سید۱۱۰: خب اقا نادر بزرگوار چرا خدا این جا در این ایه مساجد لله ان یذکر فیها اسمه اورده ؟ ولی اون جا میگه بیوت ؟؟؟
[5/31, 12:25 AM] فضل الله: وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنْ مَنَعَ مَسَاجِدَ اللَّهِ أَنْ يُذْكَرَ فِيهَا اسْمُهُ وَسَعَى فِي خَرَابِهَا أُولَئِكَ مَا كَانَ لَهُمْ أَنْ يَدْخُلُوهَا إِلا خَائِفِينَ لَهُمْ فِي الدُّنْيَا خِزْيٌ وَلَهُمْ فِي الآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ ﴿۱۱۴﴾
12:25 AM] سید۱۱۰: یه دلیل عاقلانه میخوام
[5/31, 12:27 AM] سید۱۱۰: وقتی اسم مسجد میاد مشخصه انحصاریه
[5/31, 12:27 AM] سید۱۱۰: اما بیوت رو نمیشه منحصر کرد به مسجد
[5/31, 12:27 AM] سید۱۱۰: و اگه قرار بود این گونه باشه چرا اصلا نگفته مسجد ؟
12:27 AM] نادر اسلام: بله ممنون. ایه میگه در مساجد باید نام خدا برده شود . همچنین در ایات 40 حج 18 جن کاملا معلوم که منظور از مکان های که باید نام خدا برده شود و ذکر خدا انجام گیرد مساجد هست . اگر منظور ایه قبور بزرگان بود باید پیامبر و بزرگان حتما این کار میکردن تا برای امت تجربه شود و امت یاد بگیرد اما میبینیم که در زمان پیامبر و امامان هیچ قبری ساخته نشده تا نام خدا در انجا گفته شود
[5/31, 12:27 AM] سید۱۱۰: در حالی که من دلالیلی دیگه هم دارم
[5/31, 12:28 AM] سید۱۱۰: فعلا ما در پی قبر نیستیم برادرم
[5/31, 12:28 AM] سید۱۱۰: این که شا میفرمایید نتیجه بحث ما هست
12:29 AM] سید۱۱۰: فعلا شما بفرمایید که انحصار بیوت رو از کجا بر داش تکردین
[5/31, 12:29 AM] سید۱۱۰: در حالی که مسجد اسمش مشخصه

[5/31, 12:30 AM] نادر اسلام: چون در ایاتی که اشاره کردم تا جاهای که خدا برای مردم مشخص کرده که جمع شوند و ذکر خدا را انجام دهند مساجد هست . حج 40
[5/31, 12:30 AM] سید۱۱۰: خب من هم گفتم  وقتی اسم بیت میاد یعنی خانه ای که مسقفه مثل بیت الله که کعبه هست و مساجد استحابا در این هست که سقف نداشته باشند مثل مسجد الحرام
12:30 AM] فضل الله: الَّذِينَ أُخْرِجُوا مِنْ دِيَارِهِمْ بِغَيْرِ حَقٍّ إِلا أَنْ يَقُولُوا رَبُّنَا اللَّهُ وَلَوْلا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِيَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ يُذْكَرُ فِيهَا اسْمُ اللَّهِ كَثِيرًا وَلَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ ﴿۴۰﴾
 همان كسانى كه بناحق از خانه هايشان بيرون رانده شدند. [آنها گناهى نداشتند] جز اينكه مى گفتند: «پروردگار ما خداست» و اگر خدا بعضى از مردم را با بعض ديگر دفع نمى كرد، صومعه ها و كليساها و كنيسه ها و مساجدى كه نام خدا در آنها بسيار برده مى شود، سخت ويران مى شد، و قطعا خدا به كسى كه [دين ] او را يارى مى كند، يارى مى دهد، چرا كه خدا سخت نيرومند شكست ناپذير است. (۴۰)
[5/31, 12:31 AM] سید۱۱۰: در ضمن این به تنهایی دلیل مناسبی نیست اون ایات مورد اشاه شما دقیقا لفظ مسجد رو به کار بردن که میشه انحصار و دیگه لزومی به توضیح نداره
12:31 AM] سید۱۱۰: حالا اگه اجازه بدین من ادله  دیگه ای هم دارم

[5/31, 12:32 AM] نادر اسلام: خدا در این ایه میگه که در مساجد ذکر خدا بایذ زیاد گفته شود. و سوال اینجاس اگر حرف شما درست باشه چرا پیامبر یا امامان قبری را نساختن تا مردم این ثواب از دست ندهند مگر پیامبر و امامام دلسوز مردم نیستن؟
[5/31, 12:32 AM] سید۱۱۰: اول این که امام باقر ع  در تفسیر این ایه فرمودند : هی بیوت الانبیا و بیت علی منهما
[5/31, 12:32 AM] نادر اسلام: خدا در این ایه میگه که در مساجد ذکر خدا بایذ زیاد گفته شود. و سوال اینجاس اگر حرف شما درست باشه چرا پیامبر یا امامان قبری را نساختن تا مردم این ثواب از دست ندهند مگر پیامبر و امامام دلسوز مردم نیستن؟
12:33 AM] سید۱۱۰: یا در روایت دیگه ای از رسول خدا ص می خوانیم که زمان تلاوت این ایه از ایشان ابوبکر پرسید منظور چه بیوتی است ؟
[5/31, 12:34 AM] سید۱۱۰: فرمود بیوت الانبیا است و ابوبکر اشاره به خانه فاطمه و علی کرد گفت ایا این هم شاملشه؟
[5/31, 12:34 AM] سید۱۱۰: رسول خدا ص فرمود نعم من افاضلها
[5/31, 12:34 AM] سید۱۱۰: خوب میدونیم وقتی ایه ای تفسیر میشه یه مصداق روشن هم براش هست
[5/31, 12:35 AM] سید۱۱۰: حالا  ادله بعدی
[5/31, 12:35 AM] سید۱۱۰: این خانه ها که در این ایه ذکر شده
[5/31, 12:35 AM] سید۱۱۰: چند تا ویژگی داره که تک تک بررسی میکنیم
[5/31, 12:35 AM] سید۱۱۰: اول این که به فرمان خدا بنیاد شده
[5/31, 12:36 AM] سید۱۱۰: دوم این که پایه ها و دیوارهاش اونچنان محکم و مترفعه که اونو از نفوذ شیطان حفظ میکنه
[5/31, 12:36 AM] سید۱۱۰: و دیگه این که مرکز یاد خدا هست
12:36 AM] سید۱۱۰: تا این جا با مسجد مشترکه
[5/31, 12:37 AM] سید۱۱۰: اما مردانی از ان محافظت میکنند که صبح و شام به تسبیح خدا مشغولند  و جاذبه های فریبنده دنیا اون ها رو از حق غافل نمیکنه
[5/31, 12:37 AM] سید۱۱۰: پس از مجموع این ویژگی ها این خونه ها میشن خونه هدایت و نور
[5/31, 12:37 AM] سید۱۱۰: به سیاق ایه قبل
[5/31, 12:38 AM] سید۱۱۰: اما نکته موید همه این ها که این خانه ها مسجد نیست یه نکته ظریفه
[5/31, 12:38 AM] سید۱۱۰: در این جا دو تا لفظ برای این مردان امده
[5/31, 12:38 AM] سید۱۱۰: هم تجارت
[5/31, 12:38 AM] سید۱۱۰: هم بیع
[5/31, 12:38 AM] سید۱۱۰: در مرحله نخست شاید فکر کنیم که هر دوش به یه معنیه
[5/31, 12:39 AM] سید۱۱۰: اما ریزکه بشیم میبینیم  تفاوتهاییی هست
12:39 AM] سید۱۱۰: تجارت اشاره به یه کاره مستمره  و مداوم هست
[5/31, 12:39 AM] سید۱۱۰: ولی بیع برای یه مرحله  و به صورت گذرا هست
[5/31, 12:39 AM] سید۱۱۰: توجه توجه
[5/31, 12:40 AM] سید۱۱۰: ایه نمیفرماید انها مردانی هستند که به سوی تجارت و بیع نمیرند  بلکه میگه تجارت و بیع اون ها رو از یاد خدا غافل نمیکنه
[5/31, 12:40 AM] سید۱۱۰: باعث نه نماز و زکات یادشون بره
[5/31, 12:41 AM] سید۱۱۰: چرا ؟
[5/31, 12:41 AM] سید۱۱۰: چون پیوسته از روز قیامت و دادگاه عدل خدا به شدت وحشت دارند
[5/31, 12:41 AM] سید۱۱۰: و چشمها و دلها در اون ها دگرگون میشه
[5/31, 12:42 AM] سید۱۱۰: شاهد حرفم جمله یخافون به مقتضای این که فعل مضارع هست
[5/31, 12:42 AM] سید۱۱۰: دلا لت بر استمرار  این ترس و خوف اونها از قیامت داره
12:42 AM] سید۱۱۰: حالا این مردان که این صفتها براشون ذکر شد کیان ؟
[5/31, 12:43 AM] سید۱۱۰: کسانی که این خوف اونها رو به انجام مسولیتها و رسالتهاشون وادار میکنه
[5/31, 12:43 AM] سید۱۱۰: پس این خانه ها خانه های انبیا و اولیا الهی هم هست
[5/31, 12:43 AM] سید۱۱۰: یعنی هم خانه ایشان هست هم اعم از مساجد

[5/31, 12:43 AM] نادر اسلام: چندتا سوال بپرسم
[5/31, 12:43 AM] سید۱۱۰: بفرمایید
[5/31, 12:47 AM] سید۱۱۰: اللهم صلی علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
نادر اسلام: اول اینکه تنها جای که شیطان اصلا نفوذ نمیکنه مسجد . شیطان به خونه پیامبران مثل حضرت نوح و لوط نفوذ کرده. و زنانشان گمراه شدن. اما شما گفتید خانه های که به اذن خدا درست میشوند ایا بجز مسجد خانه دیگری خدا بهش اذن داده. و سوم اینکه بحث ما در مورد ساخت بارگاه هست . چرا هیچ پیامبری قبرش را به بارگاه تبدیل نکردن . چرا قبر پیامبر یا حمزه یا خدیجه بنا نشد که طبق ایه قران عمل بشه .
12:49 AM] سید۱۱۰: خوب در مورد نکته اول شما بگم کجا ایه داریم که شیطان در خانه ایشان نفوذ کرده و زنهاشون رو گول زده  لطف کنید ایه رو بیارید ؟
[5/31, 12:50 AM] سید۱۱۰: دوم  سوال من از شما این خانه کدام صحابی بجز رسول خدا در مسجد بود ؟به روایات کتب خوده شما و این اذن از کجا صادر شده بود ؟
[5/31, 12:51 AM] سید۱۱۰: سوم برادرم از ابتدا گفتم که این مسئله نیاز به توضیحات داره بنده فعلا سره این بیوت با شما دارم بحث میکنم تا برسیم به یرفع
[5/31, 12:51 AM] سید۱۱۰: خوشحال میشم همین نکات خوتون رو که زیر سوال بردم پاسخ بدین

[5/31, 12:52 AM] نادر اسلام: اجازه بدید
[5/31, 12:52 AM] سید۱۱۰: بفرمایید
[5/31, 12:53 AM] نادر اسلام: تحریم ایه 10
12:55 AM] سید۱۱۰: خوب کجای این ایه داره که در خونشون شیطان وارد شده و گولشون زده ؟
[5/31, 12:56 AM] نادر اسلام: در ایه 10 خدا میگه از میان کافران زن نوح و زن لوط مثال زده. و در سوره بقره شیطان قسم میخوره که همه بندگان را گمرا کنه
[5/31, 12:56 AM] سید۱۱۰: قید خانه یا بیوت رو نشون بدین لطفا؟
[5/31, 12:56 AM] نادر اسلام: ایا زن نوح و لوط گمراه بودن یا ن
[5/31, 12:56 AM] اسمانی: ضَرَبَ اللَّـهُ مَثَلًا لِّلَّذِينَ كَفَرُوا امْرَأَتَ نُوحٍ وَامْرَأَتَ لُوطٍ ۖ كَانَتَا تَحْتَ عَبْدَيْنِ مِنْ عِبَادِنَا صَالِحَيْنِ فَخَانَتَاهُمَا فَلَمْ يُغْنِيَا عَنْهُمَا مِنَ اللَّـهِ شَيْئًا وَقِيلَ ادْخُلَا النَّارَ مَعَ الدَّاخِلِينَ
[5/31, 12:57 AM] سید۱۱۰: مثلا در ایه بعد ایه 11 ببینید اورده بیتا فی الحنه
12:57 AM] اسمانی: خدا براى كسانى كه كفر ورزيده‌اند، آن نوح و آن لوط را مَثَل آورده [كه‌] هر دو در نكاح دو بنده از بندگان شايسته ما بودند و به آنها خيانت كردند، و كارى از دست [شوهران‌] آنها در برابر خدا ساخته نبود، و گفته شد: «با داخل شوندگان داخل آتش شويد.»
[5/31, 12:57 AM] سید۱۱۰: اما این جا شما از کجا استفاده کردین که شیطان امده در خانه این ها رو گول زده ؟

[5/31, 12:57 AM] نادر اسلام: نیازی به کلمه بیوت نیست . ایه میگه زنانشان . مگه با خانوادشون کجا زندگی میکردن. معلومه خونه
[5/31, 12:57 AM] سید۱۱۰: عجب یعنی نمیتونسته خارج خانه گول بزنه ؟
[5/31, 12:57 AM] سید۱۱۰: این که منطقی نیست
[5/31, 12:58 AM] سید۱۱۰: پس این ادله شما رده
12:58 AM] سید۱۱۰: در حالی که مگه این ها مدام در حال گول خوردن بودن ؟
[5/31, 12:59 AM] سید۱۱۰: انتظار میره اقا نادر در مقابل اون ادلات براهین محکم تری ارائه بدین ؟

[5/31, 12:59 AM] فضل الله: ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلا لِلَّذِينَ كَفَرُوا اِمْرَأَةَ نُوحٍ وَامْرَأَةَ لُوطٍ كَانَتَا تَحْتَ عَبْدَيْنِ مِنْ عِبَادِنَا صَالِحَيْنِ فَخَانَتَاهُمَا فَلَمْ يُغْنِيَا عَنْهُمَا مِنَ اللَّهِ شَيْئًا وَقِيلَ ادْخُلا النَّارَ مَعَ الدَّاخِلِينَ ﴿۱۰﴾
 خدا براى كسانى كه كفر ورزيده اند، آن نوح و آن لوط را مثل آورده [كه ] هر دو در نكاح دو بنده از بندگان شايسته ما بودند و به آنها خيانت كردند، و كارى از دست [شوهران ] آنها در برابر خدا ساخته نبود، و گفته شد: «با داخل شوندگان داخل آتش شويد.» (۱۰)

[5/31, 12:59 AM] نادر اسلام: کافر بودن زنانشان . اگر احتمال یک درصد هم بدی که شیطان در خانه هاشون گولشون زده باز ادله شما باطل میشه .
12:59 AM] سید۱۱۰: خب من احتمال نیم درصد هم نمیدم
[5/31, 1:00 AM] سید۱۱۰: چون شوهرانشون بواسطه ایه اول قبل از بیوت که نور خانه هاشان را پر میکنه
[5/31, 1:00 AM] سید۱۱۰: دیگه جایی برای شیطان باقی نمیذاره
[5/31, 1:00 AM] سید۱۱۰: ان الحسنات یذهبن السیئات
[5/31, 1:00 AM] سید۱۱۰: یا جائ الحق و زهق ال
[5/31, 1:01 AM] سید۱۱۰: یا کفر و باطل در هم نمیامیزند
[5/31, 1:01 AM] سید۱۱۰: با ادله شما همه این ایات میره زیر سوال
[5/31, 1:01 AM] سید۱۱۰: یعنی جایی که حجت خدا هست شیطان هم هست ؟
[5/31, 1:01 AM] سید۱۱۰: ولی به غیر این امکان داره
[5/31, 1:02 AM] سید۱۱۰: شما سعی کن اون ادلات منو رد کنی
1:02 AM] نادر اسلام: این دیگه میشه انکار . زن پیامبری کافر شده . و طبق ایات سوره بقره شیطان قسم خورده که گولشون بزنه . حالا ما با شیطان نبودیم ببینیم تو خونه گول زده یا بیرون . اما این ادله شما که شیطان نفوذ نمیکنه اصلا درست نیست
[5/31, 1:02 AM] سید۱۱۰: ادله جدید فایده نداره
[5/31, 1:02 AM] سید۱۱۰: احسنتم پس به سیاق ایات و ادلاتی که من اوردم باید احتمال شما را کلا بذاریم کنار
[5/31, 1:03 AM] سید۱۱۰: در حالی که داریم انبیا وقتی این همه مخالفت رو میدیدن از این ها یا اونها ایشان رو ترک میکردن یا خوده نبی ترکش میکرد
[5/31, 1:04 AM] سید۱۱۰: با عرض معذرت این خیلی عوامانه هست دلیلش

[5/31, 1:04 AM] نادر اسلام: اصلا بحث حسنه و سیه نیست . مگر. زن لوط کافر نبوده . خوب شما از کجا اوردی که باهم اصلا توی یک خونه نبودن
[5/31, 1:04 AM] سید۱۱۰: شما از کجا اوردی که تو یه خونه بودن ؟
[5/31, 1:04 AM] سید۱۱۰: از کجا اوردی تو همون خونه ای که بودن شیطان گولش زده ؟
[5/31, 1:05 AM] سید۱۱۰: هاتوا برهانکم ان کنتم صادقین ؟

1:05 AM] نادر اسلام: ایه میگه زنش بوده خوب ادم زنش کجا میبره خونه خودش یا خونه مردم
[5/31, 1:05 AM] سید۱۱۰: اقا نادر با این ادلات نمیشه لفظ بیوت رو زیرسوال برد
[5/31, 1:05 AM] سید۱۱۰: من دلیل محکم اوردم
[5/31, 1:06 AM] سید۱۱۰: حالا اگه اجازه بدی بریم سراغ یرفع
[5/31, 1:06 AM] سید۱۱۰: شاید باز بهتر برات باز بشه ؟

[5/31, 1:06 AM] نادر اسلام: شما گفتی در این بیوت خدا اذن داده و از نفوذ شیطان در امانه . اما خدا ن به خانه پیامبران اذن داده و در این ایات زنانشان هم کافر شدن . زنانشان
[5/31, 1:07 AM] سید۱۱۰: شما اولا ثابت نکردی که این زنان در خانه کافر شدن ؟
[5/31, 1:07 AM] سید۱۱۰: دوم این که زمان اذتن خداوند زنان کافر بودن یا نه ادله بیارید ؟
[5/31, 1:08 AM] سید۱۱۰: سوم این که ایا شیطان و حجت خدا در زیر یه سقف با هم جمع میشند ؟
1:08 AM] سید۱۱۰: برای هر سه این سوالات ادله قرانی بیار اقا نادر ؟

[5/31, 1:09 AM] نادر اسلام: خوب سید ادم زنش کجا میبره .خونه خودش یا خونه مردم. اگر حرف شما باشه زن لوط باید ایمان میاورد چون ونشون نور خدا بوده و از نفوذ شیطان در امان بوده. نور خدا از شیطان خیلی قویتره
[5/31, 1:10 AM] سید۱۱۰: احسنتم اصلا زن لوط چی گفت که حضرت تردش کرد میتونی برای دوستانت بگی ؟
[5/31, 1:10 AM] نادر اسلام: دومی چیه؟
[5/31, 1:10 AM] سید۱۱۰: این چیزی که گفت زیر سقف خونه حضرت لوط یاد گرفته بود ؟
[5/31, 1:10 AM] نادر اسلام: من کی گفتم تردش کرده .
[5/31, 1:10 AM] سید۱۱۰: پس همین نشون میده اون زن پیوسته در خانه لوط نبوده
[5/31, 1:11 AM] سید۱۱۰: اما این کار رو کرد

1:11 AM] مهدی 313: سلام دوستان ببخشید من نبودم اگه ایه قران خواستیت بگید براتون بیارم
[5/31, 1:11 AM] سید۱۱۰: دوم   این که زمان اذن خداوند زنان کافر بودن یا نه ادله بیارید ؟
[5/31, 1:12 AM] سید۱۱۰: خواهش میکنم
[5/31, 1:12 AM] سید۱۱۰: اقا نادر دلیل میخوام عقلانی  به سیاق ایات و حال تفاسیر هم بخوره

[5/31, 1:14 AM] نادر اسلام: سید ایه میگه زنانشان بوده . خوب این زنان برای غذا خوردن و استراحت کجا میرفتن .
[5/31, 1:14 AM] سید۱۱۰: ببین اقا نادر
[5/31, 1:15 AM] سید۱۱۰: شما اومدی کاره خودت رو برای قبول نکردن ان همه ادله من سخت کردی
[5/31, 1:15 AM] سید۱۱۰: یا باید به این سوالات با ایه جواب بدی ؟
[5/31, 1:15 AM] سید۱۱۰: یا اینکه بخواهی خودت عقلانی نتیجه بگیری نمیشه ؟
[5/31, 1:16 AM] سید۱۱۰: منم این سوالت رو طرح کردم باید پاسخ بگیرم
1:16 AM] سید۱۱۰: مثلا پسر نوح پسره باباش نبوده ؟
[5/31, 1:16 AM] سید۱۱۰: پس باید همرواره خونه باباش میمونده
[5/31, 1:16 AM] سید۱۱۰: چرا رفت سره کوه ؟
[5/31, 1:16 AM] سید۱۱۰: تا غرق نشه
 [5/31, 1:16 AM] سید۱۱۰: در حالی که همون عقل میگه
[5/31, 1:17 AM] سید۱۱۰: تو اول بگو با کیان زیستی //////و از ان پس بگویم که تو کیستی
[5/31, 1:17 AM] سید۱۱۰: مشخصه که این ها این خصلت های انبیا رو از ایشان نگرفته بودن
[5/31, 1:17 AM] سید۱۱۰: پس از کی گرفته بودن ؟
[5/31, 1:17 AM] سید۱۱۰: از شیاطین انس و جان خارج از خانه و بیت نور
1:18 AM] سید۱۱۰: چون نمیشه حق با طل با هم در امیخته بشه
[5/31, 1:18 AM] سید۱۱۰: و لا تلبس الحق بالباطل

[5/31, 1:18 AM] نادر اسلام: شما ثابت کن که اونا خونه پیامبر نبودن . چون ایه میگه این ها زنان پیامبر بودن و عقل هم حکم میکنه زن در کنار شوهرش باشه ن جای دیگه . شما باید ثابت کنی که اینها در خانه پیامبران نبودن چون ادله شما اینه که این خانه از نفوذ شیطان در امانه . اگر ثابت کردنه شما باید ثابت کنی ن من
[5/31, 1:18 AM] سید۱۱۰: رفتی سره حرف خودت
[5/31, 1:18 AM] سید۱۱۰: من نباید ثابت کنم
[5/31, 1:19 AM] سید۱۱۰: اولا
[5/31, 1:19 AM] سید۱۱۰: چون شما به این ایه دلالت کردی
1:19 AM] سید۱۱۰: پس باید خودت هم نشون بدی که شیطان در خونه این ها رو گول زده
[5/31, 1:19 AM] سید۱۱۰: دوم این که
[5/31, 1:19 AM] سید۱۱۰: خوب به این همه سوال بی پاسخ من هم یه نگاه بندازی اقا ناد ر
[5/31, 1:20 AM] سید۱۱۰: انصاف رودر نظر بگیریم

[5/31, 1:20 AM] نادر اسلام: ایه واضح میگه زنان پیامبر بودن و شما گفتی خارج از خانه گولشون زده . از کجا این متوجه شدید
[5/31, 1:20 AM] سید۱۱۰: من هم بیوت رو مسجد معنا کردم هم خانه انبیا
: [5/31, 1:20 AM] سید۱۱۰: چون زن پیامبر بودن خارج از خانه نمیتونن گول بخورن ؟

[5/31, 1:21 AM] نادر اسلام: اتفاقا باید ثابت کنی چون بهش استدلال کردی
[5/31, 1:21 AM] سید۱۱۰: خوب این سوال من رو پاسخ بده  جوایت مشخص میشه ؟
[5/31, 1:21 AM] سید۱۱۰: [: احسنتم اصلا زن لوط چی گفت که حضرت تردش کرد میتونی برای دوستانت بگی ؟
 [5/31, 1:22 AM] سید۱۱۰: سبب انحاف زن لوط چی بود ؟
[5/31, 1:22 AM] سید۱۱۰: این عمل رو زیر سقف خونه لوط یا از لوط یاد گرفته بود ؟
[5/31, 1:22 AM] سید۱۱۰: ایا خونه لوط هم خانه نور بود هم خانه ظلمت ؟
[5/31, 1:22 AM] سید۱۱۰: جواب ؟؟؟؟؟

[5/31, 1:24 AM] نادر اسلام: ببخشید گوشیم خاموش شد
[5/31, 1:25 AM] سید۱۱۰: خواهش میکنم
[5/31, 1:25 AM] سید۱۱۰: پیامها رسید ؟

1:28 AM] نادر اسلام: سبب انحراف زن لوط وسوسه شیطان یا هر چیزی دیگه میتونه باشه. اما خانه لوط برای حضرت لوط محله نور و وحی بوده و برای زنش چیز دیگری . مثل حضرت یوسف که در خانه زلیخا بود و شیطان بر زلیخا چیره شده بود برای زنا اما خدا با حضرت یوسف بود و درهارو براش باز کرد . در اون لحظه در دل زلیخا شیطان و در دل یوسف خدا بود
[5/31, 1:28 AM] سید۱۱۰: بازم قیاس مع الفارق کردی
[5/31, 1:28 AM] سید۱۱۰: الرجال قوامون علی النسا
[5/31, 1:29 AM] سید۱۱۰: یوسف برده خانه زلیخا بود
[5/31, 1:29 AM] سید۱۱۰: نه زلیخا زن یوسف
[5/31, 1:29 AM] سید۱۱۰: در حالی که وقتی به همین ایه 10 سوره تحریم نگاه کنی چی میگه
[5/31, 1:30 AM] سید۱۱۰: کانتا تحت عبدین
1
:30 AM] نادر اسلام: خوب اسیه زن فرعون چی اون که عبد نبود. تازه در مورد نور خدا عبد و آزاده نداریم همه در پیشگاه خدا برابر هستن
[5/31, 1:30 AM] سید۱۱۰: بنابراین این حرف شما هم رد هست
[5/31, 1:31 AM] سید۱۱۰: اتفاقا این ایه بعد هست
[5/31, 1:31 AM] سید۱۱۰: اقا مهدی ایه 11 سوره تحریم رو با ترجمه بذار

[5/31, 1:31 AM] مهدی 313: چشم
[5/31, 1:32 AM] سید۱۱۰: قالت رب ابن لی عندک بیتا فی الجنه
[5/31, 1:32 AM] سید۱۱۰: خدایا خانه ای برای من نزد خودت در بهشت بساز
[5/31, 1:32 AM] سید۱۱۰: و مرا از فعون و کار او  نجات بده
[5/31, 1:32 AM] سید۱۱۰: یعنی از کاخ و خونه و زندگیش
1:32 AM] نادر اسلام: شما گفتید ایا میشه نور و گمراهی زیر یک سقف باشه . من هم میگم بله مثل داستان یوسف . که در یک خانه بودن . اصلا بحث برده نبوده . یا زن فرعون بنده خوبی بوده اما فرعون ادعای خدای میکرده
[5/31, 1:32 AM] مهدی 313: وَضَرَ‌بَ اللَّـهُ مَثَلًا لِّلَّذِينَ آمَنُوا امْرَ‌أَتَ فِرْ‌عَوْنَ إِذْ قَالَتْ رَ‌بِّ ابْنِ لِي عِندَكَ بَيْتًا فِي الْجَنَّةِ وَنَجِّنِي مِن فِرْ‌عَوْنَ وَعَمَلِهِ وَنَجِّنِي مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ ﴿١١﴾
[5/31, 1:32 AM] سید۱۱۰: ببین
[5/31, 1:33 AM] سید۱۱۰: چه میزون همه  چیبشت هم جور شده

[5/31, 1:33 AM] مهدی 313: و براى كسانى كه ايمان آورده‌اند، خدا همسر فرعون را مثل آورده، آنگاه كه گفت: «پروردگارا، پيش خود در بهشت خانه‌اى برايم بساز، و مرا از فرعون و كردارش نجات ده، و مرا از دست مردم ستمگر برهان.» (۱۱)تحریم
[5/31, 1:34 AM] نادر اسلام: چون خدا به ساخت این خانه ها اذن نداده . به ساخت مساجد اذن داده . هر خانه میتونه شیطان بهش نفوذ کنه
1:34 AM] سید۱۱۰: پس ادله ای نداری
[5/31, 1:34 AM] سید۱۱۰: بذار ادامه ایه رو بریم
[5/31, 1:35 AM] سید۱۱۰: تا همین جا زیاد بحث کردیم قضاوت با هر کسی که میخونه یا میبینه
[5/31, 1:35 AM] سید۱۱۰: موافقی ؟
[5/31, 1:36 AM] سید۱۱۰: البته دیر وقت هم هست
[5/31, 1:36 AM] سید۱۱۰: می خوهید ادامش رو بذاریم برای فردا شب ؟؟؟؟؟

[5/31, 1:38 AM] نادر اسلام: اره ان شاالله فردا شب من هم گوشیم داره خاموش میشه
[5/31, 1:40 AM] سید۱۱۰: ممنونم از شا به برکت صلوات بر محمد و ال محمد  مناظره رو ختم میکنیم
[5/31, 1:40 AM] سید۱۱۰: اللهم صلی علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم

[1:40 AM] مهدی 313: ممنون اقا سید و اقا نادر اجرتون با خدا
[5/31, 1:40 AM] مهدی 313: اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم
[5/31, 1:40 AM] مهدی 313: دوستان شبتون خدایی التماس دعای فرج یا علی

[5/31, 1:41 AM] نادر اسلام: خدا نگهدار .

3 تشکر شده از کاربر نمازتو خوندی؟ برای ارسال مفید :
کوثر , پسرآفتاب , ,

می پسندم        0 

امضای کاربر : نمازتو خوندی؟

اللهم عجل لولیک الفرج
الهی امین
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد