انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » رهبری و مراجع تقلید » بزرگان دینی » ایت الله بهجت در کلام یاد

ایت الله بهجت در کلام یاد

خصو صیات ایت الله بهجت در زیارت اقا امام رضا (ع)    ازد زبان استاد رضا  g      مرحوم آیت الله بهجت(ره) خیلی به زیارت ائمه اهمیت می دادند و هر روز بین الطلوعین دو ساعت و نیم زیارت حرمشان طول می کشید و هیچ روز زیارت حرم به جز روزهایی که مشکل داشتند ترک نمی شد.وقتی به حرم مشرف می شدند، انگار تنها ایشان هستند و حضرت رضا(ع) و به هیچ چیز توجه نمی کردند، مردم دست و صورت آقا را می بوسیدند اما ایشان مشغول زیارت خودشان
hdj hggi fi[j nv ;ghl dhn

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۳۳ قبل از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 2275
حالت :
اعتبار کاربر : 16029
پسند ها : 357
حالت من :  sharmandam2.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (5).jpg

مدال ها:1
کاربران برتر
کاربران برتر

|

خصو صیات ایت الله بهجت در زیارت اقا امام رضا (ع)    ازد زبان استاد رضا  g
     مرحوم آیت الله بهجت(ره) خیلی به زیارت ائمه اهمیت می دادند و هر روز بین الطلوعین دو ساعت و نیم زیارت حرمشان طول می کشید و هیچ روز زیارت حرم به جز روزهایی که مشکل داشتند ترک نمی شد.وقتی به حرم مشرف می شدند، انگار تنها ایشان هستند و حضرت رضا(ع) و به هیچ چیز توجه نمی کردند، مردم دست و صورت آقا را می بوسیدند اما ایشان مشغول زیارت خودشان بودند.یک روز بنده از ایشان سوال کردم که آیا مرجع دیدید که دو ساعت و نیم زیارتش طول بکشد فرمودند: حاج حسین قمی از مراجع تقلید چهار ساعت زیارتش طول می کشید و می گفت حرم مانند بهشت برای من است.مرتب ایشان در حرم مشغول ادعیه بودند و در صحن آزادی برای بزرگان حمد وسوره ای می خواندند و مقید بودند یک ساعت روبروی ضریح بایستند و چشمان خود را برای اینکه حواس شان بیشتر جمع باشد می بستند و دعا و مناجات می خواندند و همیشه به ورودی درب ضریح که می رسیدند خودشان را می انداختند و زمین را می بوسیدند.مرحوم آیت الله بجهت(ره) تأکید داشتند که هر موقع به حرم مشرف می شوید عطبه و ضریح را حتما ببوسید و می گفتند باید یک نفر از خدام را در کنار ضریح قرار دهند تا راهنمایی کند مردم بتوانند به ترتیب ضریح را ببوسند.روزی در حرم فردی از آیت الله بهجت(ره) چندین بار سوال کرد و ایشان به او گفتند: من اینجا برای گدایی آمده ام چرا من را از گدایی خودم باز می دارید.آیا ما این معرفت را نسبت به ائمه داریم، با این خضوع و خشوع به حرم مشرف می شویم؟

برگرفته شده از mtbahjat.blog.irارتباط آیت الله بهجت با حضرت ولی عصر (عج) چگونه بود؟

در توسلات و در جلسات مکرر دل ها را به سوی امام زمان(عج) سوق می دادند، یک روز جمعه وقتی از حرم بیرون می آمدیم، دعای ندبه در حال قرائت بود، از بلندگوهای حرم صدای اَینَ بَقیَّه الله (کجاست بقیه الله) به گوش رسید و ایشان پاسخ دادندامام زمان(عج) همه جا است ما باید ببینیم کجا هستیم.

برگرفته شده از mtbahjat.blog.ir
با توجه به اینکه درماه بهار قرآن هستیم، ایشان درباره قرآن کریم چه توصیه هایی داشتند؟

روزی با آیت الله بهجت منزل یکی از نوادگان سید ابوالحسن اصفحانی بودیم، صحبت از ملاقات بقیه الله شد و بعد از اینکه از مجلس بیرون آمدیم از آقا خواستم دستور ذکری بدهند، و ایشان فرمودند کتابی است که اگر شما چاپ آن را تهیه کنید همه ذکر ها در آن موجود است و دفتر قلم بیرون آوردم و گفتم آستان قدس همه کتاب های قدیمی را دارد و من تهیه می کنم و شما بفرمایید آن کتاب چیست و فرمود بنویس قرآن، و همه اذکار، مشکلات و دردهای امروزی ما در قرآن است .

مهمترین خصوصیت بارزی ایشان، که می توان در زندگی های امروزی کاربردی کرد را بیان بفرمایید؟

مرحوم محمد تقی بهجت بنده خدا بود، اگر انسان بنده خدا باشد و دائما مشغول ذکر و یاد الهی باشد در زندگی به خیلی موفقیت ها دست پیدا خواهد کرد.

جوانان ما کدام یک از ویژگی آیت الله بهجت(ره) را می توانند الگوی خود قرار دهند؟

ساده زیستی، یاد خدا بودن و نماز اول وقت، زیرا نماز اول وقت می تواند گذشته را جبران و آینده را تأمین کند.ایشان خیلی توصیه می کردند که انسان باید در زندگی حتی در امور کوچک مانند جا به جایی گلدان عفو و گذشت را پیشه کنند تا زندگی شیرین شود و می فرمودندبزرگترین مسئله ای که زندگی را پابرجا نگه می دارد گذشت است.

مطالعه وبهره مندی زندگی آیت الله بهجت چه تأثیری می تواند در جامعه داشته باشد؟

زندگی و اخلاق ایشان تأثیرات زیادی می تواند در جامعه داشته باشد و کتابی است به نام به سوی محبوب که دست خط خود آیت الله بهجت(ره) می باشد و جوانان این را تهیه کنند و کلمه به کلمه روی آن کار کنند.

آیا رسیدن به جایگاه آیت الله بهجت(ره) کار دشواری است و یا اینکه هر کسی می تواند آیت الله بهجت(ره) شود؟

نه اصلا کار دشواری نیست و اگر انسان بتواند ترک گناه کند علاوه بر لذت های فراوان رسیدن به جایگاه آیت الله بهجت(ره) برایش آسان می شود.

اگر بخواهید یکی از توصیه های ایشان را به مردم هدیه دهید کدام ویژگی را عنوان می کنید؟

ضمن تشکر از تلاش پایگاه خبری تحلیلی شما که در مسیر شناسایی بزرگان دینی قدم بر می دارد، من می خواهم یکی از نماز هایی که خود آیت الله بهجت(ره) برای برآوردن حاجت به من توصیه نموده است و به هر کسی هم که یاد داده ام به حاجت خود رسیده است را به مردم شریف یاد دهم.هر کسی که حاجتی دارد روز پنج شنبه چهار رکعت نماز، دو تا دو رکعت به جا آورد و در رکعت اول بعد از حمد11مرتبه توحید، رکعت دوم بعد از حمد21مرتبه توحید، رکعت سوم بعد از حمد31مرتبه توحید و رکعت چهارم بعد از حمد41مرتبه توحید را بخواند و بعد از سلام نماز، 51 مرتبه توحید، 51 مرتبه صلوات و بعد از آن به سجده برود و 100مرتبه (یاالله یاالله) یعنی200مرتبه یا الله بگوید انشالله حاجت او برآورده خواهد شد.آیت الله بهجت(ره) جمعه ها نماز جعفر طیار و هر پنجشنبه این نماز را می خوانند و به من هم توصیه می کردند و سید مرتضی کشمیری از عارفان بزرگ هر پنجشنبه این نماز را می خواند و به اهل و عیال خود هم توصیه می کردند.

عارف وارسته حضرت آیت الله العظمی بهجت درباره امام زمان(عج) فرمودند:چقدر حضرت مهربان است، به کسانی که اسمش را می برند و صدایش می زنند و از او استغاثه می کنند؛ از پدر و مادر هم به آن ها مهربان تر است ایشان همچنین درباره دعا در زمان غیبت فرمودند:مهم تر از دعا برای تعجیل فرج حضرت مهدی(عج) دعا برای بقای ایمان و ثبات قدم در عقیده و انکار نکردن حضرت تا ظهور او می باشد.                                                                

برگرفته از کتاب «جرعه وصال» ص ۲۵ و 26»

از آیت الله بهجت پرسیدند: داستان ها و قضایایى از کسانى که پیوسته زیارت عاشورا مى خواندند و به این صورت، متوسل مى شدند، گردآورى و چاپ شده است. نظر حضرت عالى در این باره چیست؟ایشان پاسخ داده اند که: متن زیارت عاشورا، بر عظمت آن گواه است؛ خصوصا با ملاحظه آنچه در سند زیارت رسیده است که حضرت صادق (علیه السلام) به صفوان مى فرماید: این زیارت و دعا را بخوان و بر آن مواظبت کن. به درستى که من چند چیز را بر خواننده آن تضمین مى کنم: ۱. زیارتش قبول شود. ۲. سعى و کوشش وى مشکور باشد ۳. حاجات او هرچه باشد، برآورده شود و ناامید از درگاه خدا برنگردد.اى صفوان! این زیارت را با این ضمان، از پدرم یافتم و پدرم از پدرش...تا امیرالمؤمنین (علیه السلام) و حضرت امیر نیز از رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم) و رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم) از جبرئیل و او هم از خداى متعال نقل می کند و هرکدام این زیارت را با این ضمان، تضمین کرده اند و خداوند به ذات اقدس خود قسم یاد نموده که: هرکس این زیارت و دعا را بخواند، دعا و زیارت وى را بپذیرم و خواسته اش هر چه باشد، برآورده سازم و از سند او استفاده مى شود که زیارت عاشورا از احادیث قدسى است و همین مطالب، سبب شده است که علماى بزرگ ما و استادان ما - با آن همه مشغولیت هاى علمى و مراجعاتى که داشتند - به خواندن آن مقید بودند تا جایى که استاد ما، مرحوم حاج شیخ محمد حسین اصفهانى، از خداوند خواسته بودند که در آخر عمرشان، زیارت عاشورا را بخوانند و سپس قبض ‍ روح شوند و دعایشان هم مستجاب شد و پس از پایان این زیارت، درگذشتند.                                                                                                                                                                

برگرفته شده از mtbahjat.blog.irحجت الاسلام حائری زاده :
منبع : شب دوم ماه مبارک رمضان در حسینیۀ فاطمیون (س)

اشتیاق به خدا داشته باشیم. خدا برایمان مهم باشد. ببینیم خدا کجا راضی است، کجا راضی نیست. موسی علیه‌السلام  به خدا شکایت کرد از قومش خطاب آمد موسی  علیه‌السلام  تو بندۀ من هستی من که خدای آنها هستم  ورزق مرا می خورند و آبرویشان را حفظ می کنم مرا فحش می دهند برو و به وظیفه ات عمل کن. انسانی که شوق به خدا دارد نماز شب می خواند. فرمود: " جیفَهٌ بِاللَّیْلِ" نباشید جیفه یعنی  مردار. مانند مرداری نباشید که به جایش چسبیده است. آیت الله بروجردی شبی نزدیک اذان صبح به حوزۀ فیضیه سر زدند دیدند بعضی چراغها روشن  ودر حال عبادت و مطالعه اند و برخی خاموش وطلبه هاخوابند. فرمود: طلبه ای که نماز شب نخواند به درد طلبگی نمی خورد. تقوا ندارد که از تقوا حرف بزند ومردم را به تقوا دعوت کند.آیت الله بهجت (ره) می فرمود: زمان آیت الله قاضی(ره) هر طلبه ای "طی الارض" نداشت جای تعجب بود.وغالب طلاب "طی الارض" داشتند.زیرا خیلی مسائل را رعایت می کردند.هرمجلسی نمی رفتند.هر مالی را نمی خوردند.روایت داریم از امام سجاد علیه‌السلام : " وَمِنْ اَعْظَمِ النِّعَمِ عَلَیْنا جَرَیانُ ذِکْرِکَ عَلى"
از عظیم ترین نعم الهی همین جریان ذکر و توفیق جاری بودن ذکر بر لبان من است.

ویرایش موضوع توسط : جوادالائمه69
در تاریخ : سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۱ قبل از ظهر

4 تشکر شده از کاربر جوادالائمه69 برای ارسال مفید :
بانوی آفتاب , محمدELE , پسرآفتاب , کوثر ,

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : جوادالائمه69
دوریه تو مرا سخت است هی هی ...... سلام مارا به مهدی برسان     
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۲ قبل از ظهر نمایش پست [1]
عضو
rating
حالت :

به فکر خود باشیم، خود را اصلاح کنیم. اگر به خود نرسیدیم و خود را اصلاح نکردیم، نمی توانیم دیگران را اصلاح کنیم.

اگر بی تفاوت باشیم و برای رفع گرفتاریها و بلاهایی که اهل ایمان بدان مبتلا هستند دعا نکنیم، آن بلاها به ما هم نزدیک خواهد بود.

وای بر ما اگر در خصوص خوردنیها و نوشیدنیها از حرام اجتناب نکنیم! زیرا همین غذاها است که منشأ علم و ایمان و یا کفر ما می شود. 

خواندن قرآن در هر روز، و ادعیه مناسبه اوقات و امکنه (مکان‌ها)، در تعقیبات و غیر آنها؛ و کثرت تردد در مساجد و مشاهد مشرفه؛ و زیارت علما و صلحاء و همنشینی با آنها، از مرضیات خدا و رسول(ص) است و باید روز به روز، مراقب زیادتی بصیرت و انس به عبادت و تلاوت و زیارت باشد

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۱ قبل از ظهر نمایش پست [2]
عضو
rating
حالت :

نکاتی از سخنان حجت الاسلام موسوی مطلق به مناسبت ولادت حضرت رقیه (س) در هیئت حرم

_با مراقباتی که انجام دادید متوجه خواهید شد که  این ماه مبارک رمضان متفاوت تر از بقیه ماه رمضان هایی است که داشته اید. اگر همه ساله با این مراقبه وارد ماه رمضان شوید که خیلی خوب است. قدم اول برای مراقبه این است که ما یک توبه واقعی کنیم.

_ خداوند توابین را دوست دارد. توابین یعنی کسانی که خیلی توبه می کنند و دائماً برای هر کاری توبه می کنند. کار آنها به جایی می رسد که نه تنها برای گناهانشان توبه می کنند بلکه برای عباداتشان هم توبه می کنند. پیامبر ما که معصوم می باشد در هر جلسه ای که بودند بدون استثنا استغفار می کردند.بنابراین ساحت قدس ربوبی چقدر بزرگ است.

_ کسانی که اهل معصیت هستند از معاصی خود توبه کنند. خداوند سریع الرضا است و خیلی زود راضی می شود. شما توبه کنید خدا زود قبول می کند. توبه انواع مختلفی دارد یک توبه زبانی است که با زبان توبه می کنند  و دیگری توبه عملی است که باید در عمل هم از انجام کارهای گذشته توبه کرد.

_ توبه به معنای کوچه بن بست است. کسی که استغفار می کند باید شش ویژگی داشته باشد .توبه باید عملی باشد. اگر به بن بست رسیدید باید برگردید. وقتی می فهمید که اشتباه کردید باید برگردید. توبه مخصوص عبادت ماه مبارک رمضان است.

_ قدم دوم برای ورود متفاوت به ماه رمضان این است که مقید به خواندن دعاهای شب ماه رمضان باشید. دعای افتتاح که از ناحیه مقدس بقیةالله الاعظم است. دعای سحر هم از دعاهای بسیار عالی مرتبه است. آیت الله بهجت می فرمود که تنوع در دو چیز خوب است. تنوع در صدقه و تنوع در دعا که خیلی خوب است.

_ ماه رمضان ماه میهمانی خداست و در این ماه هر کاری که انجام بدهید عبادت است. در ماه رمضان هر چه بکارید هزاران برابرش را درو می کنید. خواندن یک آیه از قرآن به اندازه هزار آیه از قرآن ثواب دارد. حقوق دیگران را در این ماه رعایت کنید. تلاوت قرآن را در این ماه فراموش نکنید.

_ رابطه خود را با خدا قوی کنید. اگر می خواهید در بالای سفره قرار بگیرید کاری کنید که در دل صاحب خانه جا بگیرید. از کارهای که می توان انجام داد در این چند روز مانده به ماه مبارک رمضان این است که دل خود را از کینه پاک کنید. با لباس عاریه به میهمانی نمی توان رفت.دلی که در آن کینه و حسد  و ناراحتی  است از سفره با برکت ماه رمضان نمی تواند استفاده کند.وقتی کسی را می بخشید از ته دل ببخشید.

_ یکی از کارهایی که باعث می شود که انسان از برکات الهی استفاده کند و در جلب رحمت خدا قدرت بالایی دارد و باعث برکت در زندگی انسان می شود و الان در زندگی ما خیلی کمرنگ شده است صله رحم است. که در دین اسلام  جایگاه مهمی دارد. با خدا معامله کنید و به خاطر خدا مخصوصاً در ماه مبارک رمضان صله رحم کنید.

می پسندم 1     0  1 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۱۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۳۳ بعد از ظهر نمایش پست [3]
بانو
rating
شماره عضویت : 1799
حالت :
اعتبار کاربر : 14640
پسند ها : 490
تصویر مورد علاقه من : images/mms/g01.jpg

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : سکوت

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
ایت ، الله ، بهجت ، در ، کلام ، یاد ،

« شب قدر در نگاه علامه طباطبایى(اعمال شب قدر) | بهجت در کلام علما »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 03:42 بعداز ظهر