انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » دانستنی های پزشکی » طب سنتی » رازهای زندگی * قسمت بیست و چهارم

رازهای زندگی * قسمت بیست و چهارم

عرض سلام وادب خدمت شما، امیدوارم اوقات خوبی را تا الان گذرانده باشید.... همانطور که می دانید این روزها مردم کشورمان اعتقاد و اعتماد زیادی نسبت به طب سنتی و روش های درمان آن پیدا کردند و خدائی نکرده کوچکترین اشتباهی در درمان ، تمام زحمات همکارانم را که سالهاست برای تعالی این علم کوشش کردند را به هدر خواهد داد، به همین جهت توصیه میکنم برای درمان حتما" به مراکزی مراجعه کنید که از متخصصین آن اطمینان کافی دارید، این حرفها را گفتم چون توی ماه قبل،برای بخش
vhcihd ckn'd * rslj fdsj , ]ihvl

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۸ امرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۵۹ بعد از ظهر
مدیر انجمن انجمن دفاع مقدس
rating
شماره عضویت : 1784
حالت :
اعتبار کاربر : 72225
پسند ها : 2031
حالت من :  Maghzmotafaker.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

مدال ها:7
مدال صندلی داغ
مدال صندلی داغ
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
مدال تخصص
مدال تخصص
نشان تقدیر
نشان تقدیر
مدال پیشرفت
مدال پیشرفت
کاربران برتر
کاربران برتر

|

عرض سلام وادب خدمت شما، امیدوارم اوقات خوبی را تا الان گذرانده باشید....

همانطور که می دانید این روزها مردم کشورمان اعتقاد و اعتماد زیادی نسبت به طب سنتی و روش های درمان آن پیدا کردند و خدائی نکرده کوچکترین اشتباهی در درمان ، تمام زحمات همکارانم را که سالهاست برای تعالی این علم کوشش کردند را به هدر خواهد داد، به همین جهت توصیه میکنم برای درمان حتما" به مراکزی مراجعه کنید که از متخصصین آن اطمینان کافی دارید، این حرفها را گفتم چون توی ماه قبل،برای بخش پژوهش وزارت بهداشت، تحقیق روی واکنش گلبولهای سفید بدن در هنگام خون دادن و حجامت داشتم و این تحقیق من را وادار کرد تا به مراکز و محل های حجامت سر بزنم و از تجربیات اساتید استفاده کنم. ولی نتیجه ائی که گرفتم اشتباه محض در روش حجامت و بادکش نمودن افراد حین حجامت بود که متاسفانه اکثر افراد حاجم رعایت نمی کردند.

اکثر مراکز حجامت برای صرفه جوئی در وقت ، از دستگاههای مکش و کمپرسورهای یخچال برای مکش محل حجامت استفاده می کنند و کار حجامت را ظرف 5 دقیقه تمام می کنند، در صورتی که اولین اصل در حجامت این است که موضع حجامت باید دفعه اول دستی و بادکش گرم (با حرارت متناوب) بادکش شود و حداقل سه بار مکش و لیوان جابجا شود، و این امر موجب میشود دو گروه از مجموعه دفاعی گلبول های سفید به نام ماستل ها و نوکلئوئیدها فعال شده و به سطح پوست هجوم بیاورند و سیستم دفاعی بدن را تقویت کنند، در ضمن فراموش نکنید ما میانگین صد و سیزده نوع حجامت داریم که هر نوع آن برای هر بیماری تعریف مشخصی دارد، مثلا" تعداد تیغ زدن و میزان خون گرفتن و تعداد دفعات بادکش و زاویه تیغ زدن برای افرادی که دچار آلرژی فصلی یا اگزما هستند با یک شخصی که مشکل ازدیاد تری گلیسیرید دارد زمین تا آسمان فرق دارد و این بدان معنی نیست که همه افراد را از یک محل و یک میزان حجامت نمود، حتی روز حجامت برای هر شخص با طبع او فرق دارد، مثلا" طبع من گرم و تر و دارای وزن اضافه تا 5 کیلو زمان مناسب برای حجامت بین ۱۲ تا ۱۴ ماه قمری می باشد، ولی چیزی که من دیدم در تمام مراکز ، مردم را با یک روش از زیر تیغ می گذرانند و این شیوه فقط باعث بی اعتمادی مردم و در پی آن عدم رشد و بسط فرهنگ طب سنتی در آینده خواهد بود.

بگذریم:

و اما: برای کسانی که به خاطر استفاده بیش از حد لوازم آرایش دچار ایجاد جرم بر روی پوست صورت شده اند و صورت آنها دچار لک و پیس حاصل از آرایش شده اند: شب ها باقلای تازه را بکوبید و با شیر ترکیب نموده و بر صورت خود ضماد نمائید، در ضمن هفته ای دو بار آرد عدس را با عرق رازیانه ترکیب نموده و نیم ساعت قبل از حمام روی پوست خود ماسک کنید و در حمام بشوئید.

در مورد ماه گرفتگی ، توی یکی از نسخ قدیمی که از دکتر شاهد به دست من رسیده ، فضله گنجشک را بر روی آن به مدت ۴۰ شب با آب رقیق نموده و روی آن شب تا صبح ضماد نمائید، همینطور شنبلیله کوبیده+ زرده تخم مرغ+ سبزی شاهی کوبیده را هفته ائی دو بار روی آن بمالید تا ۶ ساعت تا کم کم اثر آن رفع شود.

در مورد لک های دوران بارداری ، یعنی لک هائی که در طول بارداری ایجاد می شوند، باید مردار سنگ ۱۰ گرم+پوست تخم مرغ و تخم ترب از هر کدام ۲۰ گرم و نشاسته+ مغز بادام + تخم خیار+تخم خربزه از هرکدام ۳۰ گرم همه را نرم سائیده و هر شب هنگام خواب با شیر ترکیب نموده و روی لک ضماد نمائید و صبح با پنبه و گلاب آن را پاک نمائید.

و اما: خیلی از دوستان در گذشته رفتند سراغ خالکوبی و اسم عشقشون را روی بدن خالکوبی کردند
، حالا بعد از مدت ها عشقشون رفته که رفته و حالا با پشیمانی زیاد قصد پاک کردن اسم خالکوبی شده را از روی بدن خودشون دارند: ابتدا روی پوست را با بوره ارمنی و آب گرم خوب بشوئید، سپس سقز را در عسل ترکیب نموده و روی آن ضماد کنید و تا سه روز روی محل بماند و پس از ۳ روز باز کنید و با آب نمک بشوئید ، بعد از یک ساعت دوباره به دستور قبل عمل کرده تا نتیجه کار را کامل بگیرید.

در آخر می خواهم یک مطلب خیلی مهم بگویم که به خاطرش بحث و جدل زیادی با متخصصین و پزشکان دیگر دارم:

بادکش جزء روش های درمانی است که اگر کسی تخصص کافی در شناخت چاکراها و نقاط تجمیع رگ های عصبی داشته باشد، به راحتی می تواند در تسکین درد و حتی درمان قطعی بیماری اقدام نماید، مثلا" برای کسی که دچار ضعف اسپرم می باشد میتوان با روش بادکش در استخوان خاجی (استخوان بالای باسن) ۵ دقیقه ۳ بار در روز نسبت به افزایش اسپرم اقدام کرد و غیره .

حال زمانی که شما بدن خود را بادکش می کنید، رنگ و جای بادکش برای هر کس بیان کننده بیماری خاصی است. مثلا" اگر جای بادکش روی بدن شما بنفش مایل به مشکی باشد نشان از سرماخوردگی و سودای بالای بدن دارد و اگر جای بادکش قرمز همراه با زمینه زرد رنگ باشد ، نشان از ترشح بیش از حد صفرا و گرمی بیش از حد بدن می باشد، اگر جای بادکش قرمز خالص باشد نشان از دموی بودن و سالم بودن بدن فرد می باشد و اگر جای بادکش سفید و قرمز باشد نشان از تنبلی کلیه اختلال در ترشح غدد می باشد (مخصوصا" اختلال و سردی رحم در خانمها)

یادتون باشه: خداوند مهربان درمان هر درد را در ساده ترین راه ممکن در دسترس ما قرار داده است

نویسنده : آرش روشن
عضو هیئت مدیره کانون طب سنتی ایران

5 تشکر شده از کاربر محمدELE برای ارسال مفید :
mohadeseh , قمرخانم , یازهرااا , جوادالائمه69 , امیرعلی19 ,

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : محمدELE

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد