انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » امام ششم: حضرت امام جعفر صادق علیه السلام » بخش احادیث » گناهان كبيره در كلام امام صادق(عليه السلام)

گناهان كبيره در كلام امام صادق(عليه السلام)

گناهان كبيره در كلام امام صادق(عليه السلام)  عمروبن عبيد يكى از علماى اسلام ، به حضور امام صادق (عليه السلام) آمد، سلام كرد و سپس اين آيه را خواند: نيكوكاران كسانى هستند كه از گناهان بزرگ ، و زشتى پرهيز مى كنند. (شوري، 38)  سپس سكوت كرد و دنبال آيه را نخواند؛ امام صادق (عليه السلام) به او فرمودند: چرا سكوت كردى ؟! او گفت : دوست دارم ، گناهان كبيره را از کتاب خداوند بدانم .  آنگاه امام صادق (عليه السلام) گناهان كبيره اى را كه در قرآن آمده بيان
'khihk كfXvi nv كghl hlhl whnr(ugXi hgsghl)

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
جمعه ۹ امرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۰ قبل از ظهر
مدیر انجمن انجمن دفاع مقدس
rating
شماره عضویت : 1784
حالت :
اعتبار کاربر : 72225
پسند ها : 2031
حالت من :  Maghzmotafaker.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

مدال ها:7
مدال صندلی داغ
مدال صندلی داغ
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
مدال تخصص
مدال تخصص
نشان تقدیر
نشان تقدیر
مدال پیشرفت
مدال پیشرفت
کاربران برتر
کاربران برتر

|

عمروبن عبيد يكى از علماى اسلام ، به حضور امام صادق (عليه السلام) آمد، سلام كرد و سپس اين آيه را خواند: نيكوكاران كسانى هستند كه از گناهان بزرگ ، و زشتى پرهيز مى كنند. (شوري، 38) 

سپس سكوت كرد و دنبال آيه را نخواند؛ امام صادق (عليه السلام) به او فرمودند: چرا سكوت كردى ؟! او گفت : دوست دارم ، گناهان كبيره را از کتاب خداوند بدانم . 

آنگاه امام صادق (عليه السلام) گناهان كبيره اى را كه در قرآن آمده بيان نمودند: 
1- بزرگترين گناهان كبيره ، شرك به خدا است : قرآن مى فرمايد كسي كه براى خدا، شريك قرار دهد، خداوند بهشت را بر او حرام مى كند. (مائده، 72 ) 

2- نااميدى از رحمت خدا: هيچ كس جز كافران از رحمت خدا، نوميد نگردد. (يوسف،87)

3- ايمنى از مكر (عذاب و مهلت ) خدا: از مكر خدا ايمن نشود، مگر مردم زيان كار. ( اعراف، 99)

4- عقوق (و آزار) والدين : چنان كه قرآن از زبان عيسى (عليه السلام) مى فرمايد: خدا دستور داده كه به مادرم نيكى كنم و مرا زورگوى تيره بخت قرار نداده است . (مريم، 32) 

5- كشتن انسانِ بى گناه : و هر كس فرد با ايمانى را از روى عمد، به قتل برساند مجازات او، دوزخ است كه جاودانه در آن مى ماند، و خداوند بر او غضب مى كند و از رحمتش دور مى سازد و عذاب عظيمى براى او آماده ساخته است . (نساء، 93) 

6- نسبت نارواى زنا به زن پاكدامن : كسانى كه زنان پاكدامن و بى خبر (از هر گونه آلودگى ) و با ايمان را متهم مى سازند، در دنيا و آخرت ، از رحمت الهى بدورند، و عذاب بزرگى در انتظارشان است . (نور، 23) 

7- خوردن مال يتيم: همانا كسانى كه اموال يتيمان را مى خورند، آنها در شكم هاى خود، آتش فرو مى برند و بزودى در آتش سوزان مى سوزند.( نساء، 10) 

8- فرار از جبهه جهاد: و هر كس در آن هنگام (جنگ ) به آنها پشت كند مگر در صورتى كه هدفش ، كناره گيرى از ميدان براى حمله مجدد و يا به قصد پيوستن به گروهى (از مجاهدان ) بوده باشد (چنين كسى ) گرفتار خشم پروردگار خواهد شد، و جايگاه او جهنم ، و چه بد عاقبتى است . ( انفال، 16) 

9- ربا خوارى: كسانى كه ربا مى خورند، بر نمى خيزند مگر مانند كسى كه شيطان باتماس خود، او را همچون ديوانه ، آشفته حال كرده است . ( بقره، 275) 

10- سحر و جادو: قطعا دانستند كه هر كس خريدار جادو شود، در آخرت ، بى بهره خواهد بود. ( بقره، 102)

11- زنا: هر كس كه زنا كند، مجازاتش را خواهد ديد، عذاب چنين كسى در قيامت ، مضاعف گردد و با خوارى ، هميشه در آن خواهد ماند. ( فرقان، 68) 

12- سوگند دروغ براى گناه : كسانى كه پيمان خود با خدا و سوگندهاى خود را به بهاى اندك مى فروشند، در آخرت ، بى بهره اند. (آل عمران، 77) 

13- خيانت در غنايم جنگى : و هر كه در غنيمت جنگى ، خيانت كند، روز قيامت با آنچه خيانت كرده بيايد. ( آل عمران، 161)

14- نپرداختن زكات واجب : در آن روز (طلاها و نقره ها را)در آتش دوزخ داغ و سوزان كرده و با آن صورت ها و پهلوها و پشت هايشان را داغ مى گذارند. ( توبه، 35) 

15- گواهى به دروغ ، كتمان : و هر كس گواهى دادن را پنهان كند، قلبش گنهكار است . ( بقره، 283)
16- شراب خوارى : اى كسانى كه ايمان آورده ايد، شراب و قمار و بت ها و تيرهاى قرعه پليدند و از عمل شيطانند. پس از آنها دورى كنيد باشد كه رستگار شويد. ( مائده، 90) 

17- ترك نماز يا واجبات ديگر بطور عمد، زيرا پيامبر (صلّى اللّه عليه و آله) فرمود: هر كس عمدا نماز را ترك كند از پيمان خدا و رسول خدا بيزارى جسته است . (بحار الانوار، ج47، ص17) 

18و19- پيمان شكنى و قطع رحم ، چنانكه خداوند مى فرمايد: براى آنانكه (پيمان را مى شكنند و قطع رحم مى كنند) لعنت و خانه بد در آخرت ، است. (رعد، 25) . 

امام صادق (عليه السلام) به اينجا كه رسيد، عمروبن عبيد در حالى كه از شدت ناراحتى ، شيون مى كشيد از محضر آن حضرت خارج شد و مى گفت: به هلاكت رسيد آنكس كه به راءى ، فتوا داد، و در فضل و علم با شما، ستيزكرد. 

منبع: سایت پرسمان

می پسندم 5     0  5 

تعداد پسند های ( 5 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : محمدELE

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۹ امرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۴۱ قبل از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 1042
حالت :
اعتبار کاربر : 19494
پسند ها : 2065

گناهان کبیره چند تا هستند ؟ کسی می دونه ؟
جایی خوندم گناهان کبیره هفت تا است اما این روایت رقم بیشتری داره پس  مطمئنا بیشترند .

می پسندم        0 

امضای کاربر : عقیق

«اللهُمَ صل علی فاطمةَ وَأَبیِها وَبَعلِها وَبَنیها وَالسِّرِّ المُستَودَعِ فیها بعدد ما احاط به علمک»

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۹ امرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۴۴ قبل از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
شماره عضویت : 1992
حالت :
اعتبار کاربر : 8737
پسند ها : 570
حالت من :  Konjkav.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg

نوشته شده توسط : عقیق »
گناهان کبیره چند تا هستند ؟ کسی می دونه ؟
جایی خوندم گناهان کبیره هفت تا است اما این روایت رقم بیشتری داره پس  مطمئنا بیشترند .

بله آجی به کتاب گناهان کبیره شهید دستغیب مراجعه کنید

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : بهار14معصوم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۹ امرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۴۳ بعد از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
شماره عضویت : 2384
حالت :
اعتبار کاربر : 1554
پسند ها : 141
حالت من :  Ghamgin.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (1).jpeg
وبسایت من : وبسایت من

فکر می کنم تعداد گناهان کبیره 70 تا بود

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : بنده خطا کار خدا
ما ییم که در غیبت کبری ماندیم
وبلاگ های ما سربزنید
bandehkatahkar.mihanblog..com
majnoonamam.blogsky.com
http://forum.roq.ir/t42790
پست بال را حتما ببینید تا آخرش

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
شنبه ۱۰ امرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۵۵ قبل از ظهر نمایش پست [4]
rating
حالت :

در شماره و تعداد گناهان کبیره بین مذاهب مختلف اسلامی(شیعه و سنی) اختلاف است.بعضی تعداد آن را ۲۵ و بعضی دیگر هفتاد شمرده‌اند

ولی در بیشتر مطالب به اینها اشاره شده:

1- قتل نفس 2- زنا كردن 3- ميخوارگي 4- ترك نماز 5- تعدّي به مال يتيم 6- فرار از ميدان جهاد 7- رباخواري 8- قماربازي 9- هر گونه ستمگري 10- لواط 11- كمك به ظالمان 12- اتّكاء به ظالم 13- مسامحه در اداي حقّ مردم 14- دروغ 15- خيانت 16- جنگ با اولياي خدا 17- آزار نسبت به پدر و مادر 18- تهمت زدن به افراد پاك‌دامن 19- غيبت 20- بي‌اعتنايي به خشم و مجازات خدا 21- بي‌اعتنايي نسبت به فريضة «حج» 22- تكبّر 23- اسراف و تبذير 24- خوردن گوشت خوك 25- خوردن خون 26- خوردن گوشت مردار 27- خوردن گوشت حيواني كه به غير نام خدا ذبح شده است 28- نوميدي از رحمت خدا 29- كم‌فروشي 30- اصرار بر گناه صغيره 31- ترك زكات 32- قطع رحم 33- پيمان‌شكني 34- پنهان كردن شهادت 35- سوگند دروغ.

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۱۱ امرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۳۲ بعد از ظهر نمایش پست [5]
بانو
rating
حالت :

نقل قول
بهار14معصوم
نوشته شده توسط : بنده خطا کار خدا »
نوشته شده توسط : محمدELE »
در شماره و تعداد گناهان کبیره بین مذاهب مختلف اسلامی(شیعه و سنی) اختلاف است.بعضی تعداد آن را ۲۵ و بعضی دیگر هفتاد شمرده‌اند

1- قتل نفس 2- زنا كردن 3- ميخوارگي 4- ترك نماز 5- تعدّي به مال يتيم 6- فرار از ميدان جهاد 7- رباخواري 8- قماربازي 9- هر گونه ستمگري 10- لواط 11- كمك به ظالمان 12- اتّكاء به ظالم 13- مسامحه در اداي حقّ مردم 14- دروغ 15- خيانت 16- جنگ با اولياي خدا 17- آزار نسبت به پدر و مادر 18- تهمت زدن به افراد پاك‌دامن 19- غيبت 20- بي‌اعتنايي به خشم و مجازات خدا 21- بي‌اعتنايي نسبت به فريضة «حج» 22- تكبّر 23- اسراف و تبذير 24- خوردن گوشت خوك 25- خوردن خون 26- خوردن گوشت مردار 27- خوردن گوشت حيواني كه به غير نام خدا ذبح شده است 28- نوميدي از رحمت خدا 29- كم‌فروشي 30- اصرار بر گناه صغيره 31- ترك زكات 32- قطع رحم 33- پيمان‌شكني 34- پنهان كردن شهادت 35- سوگند دروغ.

ممنون توضیحات خوبی بود .چرا در تعداد گناهان کبیره اختلافه ؟

ویرایش ارسال توسط : عقیق
در تاریخ : یکشنبه ۱۱ امرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۴۰ بعد از ظهر

می پسندم        0 

«اللهُمَ صل علی فاطمةَ وَأَبیِها وَبَعلِها وَبَنیها وَالسِّرِّ المُستَودَعِ فیها بعدد ما احاط به علمک»

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۱۱ امرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۳۵ بعد از ظهر نمایش پست [6]
بانو
rating
شماره عضویت : 1071
حالت :
اعتبار کاربر : 13569
پسند ها : 589
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/01.jpg

هیچوقت به گناهای کبیره دقت نکرده بودم.....
ممنون خیلی آموزنده بود

می پسندم        0 

امضای کاربر : دختر چادری
اینم رفیق شهید منه 
دوسش دارم یه عالمههههههههههههه
هرچی بگم بازم کمهههههههههه

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۱۱ امرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۱۶ بعد از ظهر نمایش پست [7]
عضو
rating
شماره عضویت : 1703
حالت :
اعتبار کاربر : 5114
پسند ها : 444

نقل قول
بهار14معصوم
نوشته شده توسط : بنده خطا کار خدا »
نوشته شده توسط : محمدELE »

تاجایی که من اطلاع دارم عمدا تعداد گناهان کبیره رو نگفتند تا مردم از همه گناهان پرهیز کنند

می پسندم        0 
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۱۱ امرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۳۵ بعد از ظهر نمایش پست [8]
rating
حالت :

نوشته شده توسط : امیرعلی19 »

تاجایی که من اطلاع دارم عمدا تعداد گناهان کبیره رو نگفتند تا مردم از همه گناهان پرهیز کنند

ممنون از توضیحاتتون آقا امیر علی

چیزی که من شنیدم این بود که علما بر تعدادشون اختلاف دارند وشاید چونکه از روایات مختلف اینها رو نقل کردند.الله اعلم

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۲ امرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۰۲ قبل از ظهر نمایش پست [9]
بانو
rating
حالت :

نقل قول

ممنون توضیح خوبیه پرهیز از همه گناهان .

گناه را اعم از گناهان كبیره و صغیره، نبایستی خرد و كوچك شمرد

حضرت علی علیه السلام فرمودند:  «بدترین گناه آن است كه صاحبش آن را كوچك بشمارد»

نیز فرمودند: «گناه كم را كوچك نشمارید؛ زیرا گناهان كوچك به حساب شما نوشته می‌شوند و بر اثر تكرار به گناه بزرگ تبدیل می‌گردند».

همچنین آن بزرگوار فرمودند: «[كیفر] سبك شمردن گناه بیش از [كیفر] ارتكاب آن است».

چرا بعضی گناهان کبیره اند و بعضی صغیره ؟

ویرایش ارسال توسط : عقیق
در تاریخ : دوشنبه ۱۲ امرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۰۷ قبل از ظهر

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۲ امرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۳۲ بعد از ظهر نمایش پست [10]
rating
حالت :

چرا بعضی گناهان کبیره اند و بعضی صغیره ؟

بنظر من:
شما یه وسیله طراحی میکنید وبراش یه کاتالوگ می نویسید وتعیین می کنید که شرایط استفادش چی باشه و شرایطی براش مضر هست براش می نویسید

گناه که می کنیم یعنی داریم ضرر می رسونیم چه به خودمون چه به دیگران ومیشه گفت که برحسب اون ضرر وارده نوعش مشخص میشه

می پسندم        0 

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
گناهان ، كبيره ، در ، كلام ، امام ، صادق(عليه ، السلام) ،

« ظــــــــاهر ژولیـــــــــده | هم دنیا و هم آخرت »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 06:08 بعداز ظهر