انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:.. اینجا گناه ممنوع ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مذهبی و دینی » مطالب متفرقه مذهبی » آشپزی به نیت معصوم

آشپزی به نیت معصوم

بسم رب المهدی(عج) بزرگی برای خانم های کدبانو چند توصیه داشتند: * هنگام وارد شدن به آشپزخانه «بسم الله الرحمن الرحیم» بگویید. *  ابتدا قبل از آشپزی وضو بگیرید. *  برای آشپزی هر روز به نیت معصوم آن روز ، غذا طبخ کنید.مثلا روز جمعه که متعلق به امام عصر(عج) می باشد تمام وعده ها را به نیت ایشان آشپزی کنید. * اگر دیدید کارهایتان زیاد است «لا حول و لا قوة الاّ بالله» بگویید. * هنگام روشن کردن آتش اجاق گاز بگویید « اللّهم اجرنا من الناّر»(یعنی خدایا مرا از آتش دوزخت دور
Ha\cd fi kdj luw,l

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
جمعه ۹ امرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۰۷ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 499
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 74581
پسند ها : 4201
حالت من :  Sepasgozaram.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (8).jpg

مدال ها:5
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
مدال پیشرفت
مدال پیشرفت
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

بسم رب المهدی(عج)

بزرگی برای خانم های کدبانو چند توصیه داشتند:
* هنگام وارد شدن به آشپزخانه «بسم الله الرحمن الرحیم» بگویید.
*  ابتدا قبل از آشپزی وضو بگیرید.
*  برای آشپزی هر روز به نیت معصوم آن روز ، غذا طبخ کنید.مثلا روز جمعه که متعلق به امام عصر(عج) می باشد تمام وعده ها را به نیت ایشان آشپزی کنید.
* اگر دیدید کارهایتان زیاد است «لا حول و لا قوة الاّ بالله» بگویید.
* هنگام روشن کردن آتش اجاق گاز بگویید « اللّهم اجرنا من الناّر»(یعنی خدایا مرا از آتش دوزخت دور کن).
* اگر از میوه و سبزیجات و گوشت استفاده می کنید بگویید«اللّهم اسئلک الجنة» (از خداوند درخواست بهشت کنید).
* هنگامی که کارهایتان به اتمام رسید شکر خدا را بجای آورید.
* اگر خسته شدید «اعوذ بالله» گفته و به خدا پناه ببرید.
که با این کارها همیشه در حال ذکر خداوند هستید و کسی که در حال ذکر خداوند باشد مانند کسی است که در حال جهاد است.که هم آشپزی می کنید وهم جهاد و مطمئن باشید غذایی که با این شکل پخته شود هر لقمه اش باعث رشد جسمی و معنوی خواهد شد
پ.ن:
* چند روزیست دلم هوای تو در سر دارد...شایداین بار که من دورم تو پیشم آیی...

11 تشکر شده از کاربر حریم قدس برای ارسال مفید :
صبا , ye adam , mohadeseh , جوادالائمه69 , بلاغ مبین , سعید313 , بهار14معصوم , کوثر , بانوی آفتاب , محمدELE , روزهای سخت 01 ,

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : حریم قدس

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
آشپزی به نیت معصوم
جمعه ۹ امرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۵۵ بعد از ظهر نمایش پست [1]
عضو
rating
شماره عضویت : 2179
حالت :
اعتبار کاربر : 14272
پسند ها : 1053
حالت من :  Shad.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (14).jpg

ممنونم
مادرم برای منم اینارو میگفت 
آره واقعا تاثیر میزاره روی غذا به چشم دیدم تاثیرشو
تجربه کنید حس خوبیه انقدرررررررررررررررررررررررررررررر یه غذایی می پزید که خودتونم باورتون نمیشه چرا خوشمزه شده و همش به خاطر بسم الله ای هست که گفتیم ...

می پسندم        0 

امضای کاربر : ye adam

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
آشپزی به نیت معصوم
جمعه ۹ امرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۲۹ بعد از ظهر نمایش پست [2]
عضو
rating
شماره عضویت : 2275
حالت :
اعتبار کاربر : 16029
پسند ها : 357
حالت من :  sharmandam2.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (5).jpg

یه زرشک پلویه کاملا تذکیه شده بله معنویه به به غذاااااااااااااااااااااااااااااااااا

می پسندم        0 

امضای کاربر : جوادالائمه69
دوریه تو مرا سخت است هی هی ...... سلام مارا به مهدی برسان     
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
آشپزی به نیت معصوم
جمعه ۹ امرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۲۶ بعد از ظهر نمایش پست [3]
بانو
rating
حالت :

دقت علما در غذایی که می خوردند

آیت‌الله گلپایگانی: از کجا معلوم پدر و مادر این‌ها راضی باشند

وقتی آیت‌الله گلپایگانی طلبه بودند، ظهرها چند طلبه جمع می‌شدند و غذاهایشان را روی هم می‌ریختند و می‌خوردند ولی ایشان غذاهایش را داخل غذای آن‌ها نمی‌کرد و می‌گفت: «از کجا معلوم پدر و مادر این‌ها راضی باشند که من از غذای آن‌ها بخورم».

شیخ انصاری: از کجا معلوم زنده باشیم و پول این شیره را بدهیم

زمانی که شیخ انصاری طلبه بودند مهمان طلبه دیگری شدند. شیخ به طلبه پولی داد که وقتی نان می‌خری یک نام هم برای من بخر. طلبه رفت و نان خرید. شیخ دید که نان، شیره‌ای شده است. پرسید: پول شیره را از کجا آوردی؟ طلبه گفت: نسیه خریدم. شیخ فرمود: از کجا معلوم زنده باشیم و پول این شیره را بدهیم؟! به همین دلیل شیخ انصاری از قسمتی که شیره‌ای نبود استفاده کرد. 

آیت‌الله مرعشی نجفی: دستت را در هر سفره‌ای دراز نکن

تاجری آیت‌الله مرعشی را به مهمانی دعوت کرد. ایشان پس از مهمانی، شب در خواب حضرت مهدی (عج) را دیدند که فرمودند: «دستت را در هر سفره‌ای دراز نکن. وقتی ایشان تحقیق کردند فهمیدند که مال صغیر در اموال تاجر بوده است و از آن به بعد بیشتر دقت می‌کردند».

آیت‌الله اثنی عشری: همان نان و پنیر خودم را از خانه من بیاورید

وقتی آیت‌الله اثنی عشری را به زندان بردند، غذای زندان را نخورده و فرمودند: همان نان و پنیر خودم را از خانه من بیاورید. 

آیت‌الله مجتهدی: در خواب دیدم که در غذایم فضله موش است

حضرت آیت‌الله مجتهدی می‌فرمایند: به منزل شخصی رفتم. شب در خواب دیدم که در غذایم فضله موش است از این رو فهمیدم غذای او شبهه‌ناک است. 

مرحوم محمد بیدآبادی: در لقمه، احتیاط را رعایت کن تا حرام یا شبهه‌‌دار نباشد

عارف نامی، مرحوم محمد بیدآبادی در رساله سیر و سلوک چنین نوشته‌اند: در لقمه، احتیاط را رعایت کن تا حرام یا شبهه‌‌دار نباشد که مدار کار در این راه، بر آن است. 

بهلول: ببرید بریزید جلوی سگ‌‌ها

نقل است که بهلول شب‌ها در خرابه می‌خوابید. روزی از طرف هارون‌الرشید برای او غذایی آورند. او گفت نمی‌خواهم. ببرید بریزید جلوی سگ‌‌ها. گفتند: هارون این غذا را فرستاده است. گفت: آرام حرف بزنید، اگر سگ‌‌ها بفهمند این غذای هارون است آن‌ها هم نخواهند خورد. 

شیخ رجبعلی خیاط دعوت دوستان را با توجه، قبول یا رد می‌کرد

جناب شیخ رجبعلی خیاط دنبال غذاهای لذیذ نبود، بیشتر وقت‌‌ها از غذاهای ساده مانند سیب‌زمینی و فرنی مصرف می‌کرد. سر سفره رو به قبله و دو زانو می‌نشست و به طور خمیده غذا می‌خورد. گاهی هم بشقاب را به دست می‌گرفت. همیشه غذا را با اشتهای کامل می‌خورد و گاهی مقداری از غذای خود را در بشقاب یکی از دوستان که دستش می‌رسید می‌گذاشت. 

هنگام خوردن غذا صحبت نمی‌کرد و دیگران هم به احترام ایشان سکوت می‌کردند. اگر کسی او را به مهمانی دعوت می‌کرد با توجه، قبول یا رد می‌کرد با این حال بیشتر وقت‌ها دعوت دوستان را رد نمی‌کرد. 

جناب شیخ از غذای بازار پرهیز نداشت، با این حال از تاثیر خوراک در روح انسان غافل نبود و برخی دگرگونی‌های روحی را ناشی از غذا می‌‌دانست. 

آیت‌الله بهجت: در هفته یکی دو بار بیشتر غذای گوشت‌‌دار نمی‌خوردند

ایشان درباره برنامه غذایی مقید بودند که در هفته یکی دو بار بیشتر غذای گوشت‌‌دار نخورند. با این که دیده می‌شد به برخی توصیه می‌فرمودند که حتما کباب بخورند. 

صبح‌ها نان و پنیر و چای و یا یک لیوان شیر میل می‌فرمودند. شب‌‌ها هم فقط نان، البته در گذشته نان و دوغ می‌خوردند ولی وقتی مبتلا به تب مالت شدند به دستور پزشک از آن پرهیز کردند و دیگر نخورند. همچنین قبلا نان و شربت آبلیمو می‌خوردند و این برنامه را نیز پس از مبتلا شدن به بیماری معده کنار گذاشت. 

مقید نبودند که چه بخورند. صبحانه، نان و چای می‌خورد و اگر پنیر بود با پنیر. ایشان از جوانی این طور بود که که باید آبی بود و نان را در آن نرم می‌کرد؛ چه چای، چه اشکنه، چه آب خورش. 

در چند سال آخر عمر، استخوان‌های ایشان مشکل پیدا کرده بود و قبض شدید مزاج داشت ( که معمولا افراد مسن و همچنین افراد کم تحرک به آن مبتلا هستند). به همین دلیل با تجویز پزشک گاه چند روزی در هفته شیر میل می‌کرد. همچنین هفته‌ای یک بار نان و آبگوشت یا سوپ می‌خورد؛ ولی نهار معمولا غذای ایشان کته بود با آب خورش یا تخم‌مرغ. اگر همین غذا را هم نمی‌پختند اظهار ناراحتی نمی‌کردند. 

آیت‌الله بهلول: راز سلامتی در خوردن ماست، پیاده‌روی و روزه گرفتن است 

مرحوم آیت‌الله محمد تقی بهلول تغذیه خصوصی داشتند که عبارت بود از نان و ماست و گاهی میوه. زمستان‌ها شلغم میل می‌کرد و هیچ وقت جز به ضرورت به پزشک مراجعه نمی‌کرد. راز سلامتی ایشان در خوردن ماست، پیاده‌روی و روزه گرفتن بود. 

سید عبدالکریم کشمیری: وعده‌های غذایی معمولی 

وعده‌های غذایی ایشان معمولی بود. هر غذایی را دوست نداشتند ولی نمی‌گفت که چه پخته شود چه پخته نشود و هرگز هم اهل خورش نبود. 

شیخ ابوالقاسم کبیر: خوراک ابوالقاسم این‌هاست تا از این امضاها نکند

روزی متولی‌باشی قم نیم‌ ساعت مانده به اذان ظهر به منزل آیت‌الله شیخ ابوالقاسم کبیر می‌رود و می‌بیند ایشان ماست را آب کرده و در آن نان خورد کرده است و مشغول خوردن است. به سمت شیخ می‌رود و نامه‌ای به قصد سوء استفاده از امضای شیخ پیش ایشان می‌گذارد. شیخ که نامه را می‌بیند به نیت او پی برده و می‌فرماید: «خوراک ابوالقاسم این‌هاست تا از این امضاها نکند». ایشان از امضای آن نامه امتناع ورزید. 

شیخ عبدالکریم حامد: در این فکر نبودند که تنوع غذایی داشته باشند

حجت‌الاسلام یعقوبی گفته است: ایشان پیش از این که خانه‌ای اجازه کند، در باغ رضوان مشهد اتاقی گرفته بود. ما هر موقع می‌خواستیم غذای ایشان را متقبل شویم و سوال می‌کردیم نهار چه میل دارید؟ می‌گفتند: نان و انگور و دوراغ*. 

شب هم وقتی از ایشان می‌پرسیدیم، همین را می‌فرمود و فردا هم همین‌طور، به گونه‌ای که ما از این یکنواختی هر روزه غذا خسته می‌شدیم ولی ایشان در این فکر نبودند که تنوع غذایی داشته باشند.غذاهای جناب شیخ بسیار ساده بود و برای نهار بیشتر از انگور و هندوانه میل می‌کردند. 

*دوراغ دوغ یا ماست است که آب آن را گرفته باشند و جرم آن باقی مانده باشد. 

منابع: چهره جان، جناب شیخ، زمزم عرفان، میناگر دل، داستان‌های جالب و بهترین شاگرد شیخ. 

انتهای پیام/ 

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
آشپزی به نیت معصوم
جمعه ۹ امرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۵۰ بعد از ظهر نمایش پست [4]
بانو
rating
حالت :

http://www.sinanews.ir/ببخشید ادرس ومنبع رو فراموش کردم

می پسندم        0 

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
آشپزی ، به ، نیت ، معصوم ،

« @ عواقب نکبت بار دروغ @ | مباحث چت باکس »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 04:28 پیش از ظهر