انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مذهبی و دینی » مطالب متفرقه مذهبی » مباحث چت باکس

مباحث چت باکس

بسم الله الرحمن الرحیم السلام علیک یا صاحب الزمان السلام علیکم و رحمة الله و برکاته جلسه اول» 29 ماه مبارک رمضان 1436 ازادی یکی از لوازم حیات و تکامل است یعنی یکی از نیازمندی های موجود زنده ازادی است. موجودات زنده برای تکامل به سه چیز نیاز دارند که عبارتند از:تربیت,امنیت, ازادی, ازادی یعنی چی؟ یعنی جلوی راهش را نگیرند, پیش رویش مانع ایجاد نکنند هر موجود زنده ای که می خواهد راه رشد و تکامل را طی کند, یکی از احتیاجاتش ازادی است پس ازادی یعنی چی؟ یعنی نبودن مانع انسان های ازاد,
lfhpe ]j fh;s

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
جمعه ۹ امرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۳۰ بعد از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 962
حالت :
اعتبار کاربر : 3194
پسند ها : 182
حالت من :  Khonsard.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (10).jpg

مدال ها:2
مدال پشتکار
مدال پشتکار
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت

|

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

جلسه اول» 29 ماه مبارک رمضان 1436
ازادی یکی از لوازم حیات و تکامل است یعنی یکی از نیازمندی های موجود زنده ازادی است.
موجودات زنده برای تکامل به سه چیز نیاز دارند که عبارتند از:تربیت,امنیت, ازادی, ازادی یعنی چی؟
یعنی جلوی راهش را نگیرند, پیش رویش مانع ایجاد نکنند هر موجود زنده ای که می خواهد راه رشد و تکامل را طی کند, یکی از احتیاجاتش ازادی است پس ازادی یعنی چی؟
یعنی نبودن مانع انسان های ازاد, کسانی هستند که با موانعی که در جلوی رشد و تکاملشان هست, مبارزه می کنند و تن به وجود مانع نمی دهند.
این هم تعریف مختصری از آزادی . منبع: آزادی انسان. طرح مطالعاتی آثار استاد شهید مطهری. صص 21-23

منبع : انجمن منجی دوازدهم

7 تشکر شده از کاربر گمنام برای ارسال مفید :
بهار14معصوم , mohadeseh , پسرآفتاب , حریم قدس , عهد , تلاطم خاموش , یازهرااا ,

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :3 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : گمنام
وقتی خدای دنیای مجازی همان خدای دنیای حقیقی ست
نامحرم دنیای مجازی چه تفاوتی با نامحرم دنیای حقیقی دارد؟؟

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مباحث چت باکس
جمعه ۹ امرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۳۸ بعد از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 1992
حالت :
اعتبار کاربر : 8737
پسند ها : 570
حالت من :  Konjkav.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg

این کتاب شهید مطهری مانند بقیه آثارشون عالیه
توصیه شده بجای اینکه چندین کتاب بخونیم یکسری کتب شهید مطهری روچندین بار مطالعه کنید.کامل وجامع

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : بهار14معصوم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مباحث چت باکس
شنبه ۱۰ امرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۱ بعد از ظهر نمایش پست [2]
عضو
rating
حالت :

جمعه 30 ماه مبارک رمضان 1436 مصادف با تیرماه 1394

آزادی بر دو قسم است: ازادی اجتماعی و ازادی معنوی

ازادی اجتماعی یعنی چی؟ یعنی بشر باید در اجتماع, از ناحیه سایر افراد اجتماع ازادی داشته باشد دیگران مانعی در راه رشد و تکامل او نباشند.او را محبوس نکنند
به شکل یک زندانی درنیاورند که جلوی فعالیتش گرفته شود. او را به استثمار,استخدام نگیرند
این را می گویند آزادی اجتماعی.

در رابطه با ازادی اجتماعی در قران کریم نیز بیانات مختلفی داریم مثل ایه 64 ال عمران,شعراء ایه 18 و 19 و 22

نوع دیگر آزادی, آزادی معنوی است

تفاوت مکتب انبیاء با مکتب های بشری در همین است که انبیاء امده اند علاوه بر ازادی اجتماعی, ازادی معنوی را نیز تامین کنند

این ازادی ها, هر دو مقدس اند اما ازادی معنوی بیش از هر چیز دیگری ارزش دارد

درد جامعه امروز بشری هم همین است که ازادی اجتماعی رو فارغ از ازادی معنوی میدونند

اما ازادی معنوی یعنی چی؟ به زبان ساده یعنی روح انسان, اسیر شهوت اسیر خشم خودش نباشد
ممکن است انسانی باشد که هم از نظر ازادی اجتماعی و هم از نظر ازادی معنوی ازاد باشد یعنی وجدان و عقل خود را ازاد نگه داشته باشد. این ازادی همان است که در زبان دین, ((تزکیه نفس)) و ((تقوا)) گفته می شود
فاش می گویم و از گفته خود دلشادم ********* بنده عشقم و از هر دو جهان ازادم
والسلام

منبع: ازادی انسان, طرح مطالعاتی اثار استاد شهید مرتضی مطهری,صص 23-27
اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مباحث چت باکس
پنجشنبه ۱۵ امرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۴۶ بعد از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
حالت :

شنبه. اول شوال 1436 عید فطر مصادف با تیرماه 1394

سوالی که مطرح میشه اینه که ایا میشه انسان ازادی اجتماعی داشته باشه ولی ازادی معنوی نه؟ یعنی اسیر خشم و آز خودش باشه ولی در عین حال به ازادی دیگران احترام بزاره؟ امروز عملا میگویند بله.
اسیر نفس خودش باشه و ازادی دیگران رو هم محترم بشمره!!!
یکی از تضادهای اجتماع بشر امروز همینه بشر دوران قدیم، ازادی رو محترم نمی شمرد و پایمال میکرد اما چرا؟ چون نمیدونست و به قولی چون جاهل بود ازادی رو سلب میکرد؟ یا شاید طرز تفکر فلسفی اش اینگونه بود؟ خیر این هم نبود خیر نادانی و دانش در او تاثیری نداشت بلکه از روی دانش و برای اینکه سود خودش رو می دونست فقط منفعت طلبی دلیلش بود.

اما بشر امروز چطور؟ بله او هم همینگونه است.
تفاوتش فقط اینه که براش روپوش گذاشتن . بشر دیروز صاف مردم رو استثمار میکرد. فرعون صاف میگفت : موسی چه میگویی؟ اینها بندگان ما هستند. مومنون/47.

اما بشر امروز چی؟ به نام جهان ازاد و دفاع از ازادی ها تمام سلب ازادی ها, سلب حقوق ها را دارد. چرا؟ چون ازادی معنوی ندارد و در ناحیه روح خودشان ازاد نیستند و چون تقوا ندارد

والسلام

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مباحث چت باکس
شنبه ۱۷ امرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۹ قبل از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
حالت :

بسم الله الرحمن الرحیم

یکشنبه مصادف با 2 شوال 1436 و 28 تیر 1394

حضرت علی جمله ای در رابطه با ازادی یا همون تقوا دارن که خیلی جالبه:

تقوای الهی کلید هر راه راستی است. بدون تقوا انسان به راه راست نمی رود. راه خود را کج می کند. بدون تقوا انسان اندوخته ای برای اخرت ندارد . بدون تقوا بشر ازادی ندارد: تقواست که بشر را از هر رقیتی(بردگی) ازاد می کند

بشر باید در ناحیه وجود خودش, در ناحیه روح خودش آزاد بشود تا بتواند به دیگرانن آزادی بدهد .. لهذا علی بن ابی طالب و یا همطرازان ایشان و یا اموختگان مکتب ایشان به ازادی می رسن

چون اینها افرادی هستند که در درجه اول از اسارت نفس خود نجات پیدا کرده اند

مولا علی می فرمایند: آیا به همین قناعت کنم که گفته می شود امیرمومنانم؟

کسی می تواند واقعا آزادی بخش و آزاد باشد که تنها می گوید در محراب عبادت : ای زرد و سفید دنیا برو غیر علی را فریب بده من تو را سه طلاقه کردم

والسلام

منبع: آزادی انسان, طرح مطالعاتی اثار استاد شهید مرتضی مطهری,ص 29

اللهم عجل ولیک الفرج

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مباحث چت باکس
چهارشنبه ۲۱ امرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۲۶ قبل از ظهر نمایش پست [5]
عضو
rating
حالت :

دوشنبه 3 شوال 1436 مصادف با 29 تیر 1394

خب در رابطه با امیرالمومنین , حضرت یک خطبه ای دارند راجع به حقوق والی بر مردم و حقوق مردم بر والی .

حضرت علی می گوید با من که حاکم هستم اینگونه نباشید. ازاد مرد باشید

مبادا ان اصطلاحاتی را که در مقابل جباران به کار می برید که خودتان را ذلیل و خوار کنید و
او را بالا می برید و به عرش می رسانید, برای من به کار ببرید

و اگر دیدید احیانا من عصبانی و ناراحت شدم, خودتان را نبازید. مردانه انتقاد خودتان رو به من بگید. از من حریم نگیرید

با باری بهر جهت , هر چه شما بفرمایید صحیح است با من رفتار نکنید.
گمان نکنید که اگر حق بگویید, بر من گران می اید

به حق انتقاد کنید, ابدا بر من گران نمی اید
با کمال خوشرویی از شما می پذیرم

خیال نکنید که من از شما خواهش دارم از من تمجید کنید

بعد یک قاعده کلی را می گوید: ان ادمی که وقتی حق را میگویی دشوارش می اید و ناراحت می شود که چرا حق را گفتی, عمل کردن حق برای او سخت تر است

و در آخر خواهش می کند ای اصحاب من! ای یاران من! ایها الناس! از شما خواهش می کنم که هرگز از سخن حق و انتقاد حق و از اینکه
مشورت خودتان را به من بگویید, نسبت به من مضایقه نکنید

این نمونه کامل از مردی است که از نظر معنوی ازاد است و در مقام حکومت, به دیگران ازادی اجتماعی می دهد

خدایا تو را قسم می دهیم, به حقیقت علی بن ابی طالب که ما را از پیروان واقعی علی قرار بده.

والسلام

اللهم عجل ولیک الفرج

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مباحث چت باکس
جمعه ۲۳ امرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۳ قبل از ظهر نمایش پست [6]
عضو
rating
حالت :

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و عرض خسته نباشید و شب به خیر
بحث امشب در رابطه با آزادی معنوی هستش

______________________________________________________________________________________________

سه شنبه 4 شوال 1436 مصادف با 30 تیر 1394

آزادی معنوی یعنی چی؟ آزادی همیشه دو طرف می خواهد; به طوریکه چیزی از چیز دیگر آزاد باشد. در آزادی معنوی, انسان از چه می خواهد آزاد باشد؟

جواب این است که آزادی معنوی, بر خلاف آزادی اجتماعی, آزادی انسان خودش از خودش است.

قهرا این سوال پیش میاد که مگر انسان می تواند در قید و اسارت خودش باشد؟ مگر یک چیز می تواند خودش هم برده باشد و هم برده گیر ؟

جواب این است : بله ممکن است

انسان موجودی مرکب است

این مطلب رو ادیان و فلسفه ها تایید کردند.علما وحتی روانشناس ها تایید کردند و قابل تردید نیست

قران کریم در ایه 29 سوره حجر خداوند, خطاب به فرشتگان چنین می فرماید : وقتی که خلقت این موجود را تکمیل کردم و از روح چیزی در او دمیدم, بر او سجده برید

این آیه کریمه و روایت از پیغمبر اکرم(ص) که فرمود: خداوند فرشتگان را آفرید و در سرشت انها تنها عقل را نهاد, حیوانات را افرید و در سرشت انها تنها شهوت را نهاد, انسان را افرید و در سرشت او, هم عقل را نهاد و هم شهوت را.

خب از ایه کریمه و حدیث نبوی به دست می اید که انسان موجودی مرکب است

والسلام

اللهم عجل ولیک الفرج

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم.

می پسندم        0 

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
مباحث ، چت ، باکس ،

« آشپزی به نیت معصوم | توبه ، جرم گناه را مى ‏پوشاند ؛ چه كنم با شرم آن ؟ »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 11:46 پیش از ظهر