انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:.. اینجا گناه ممنوع ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مذهبی و دینی » شبهات » واکسن یادتون نره!

واکسن یادتون نره!

به نام خدا سلام علیکم و رحمة الله خدمت برادراوخواهرای انجمن.ان شا الله که همتون جزو یاران خاص حضرت بقیه الله باشید. غرض از مزاحمت تذکر ویاد آوری وصحبت پیرامون چند نکته درمورد شبهاته. 1.شبهات سم های مُسرِی اعتقادی اند که فردمسموم باید با مراجعه به پزشک متخصص آنرا درمان کند واز اینکه آن سم را به دیگران انتقال دهد باید بپرهیزد. 2.در استفتائی که از مرجعیت عراق شده نظرشون در بحث شبهه این بوده:   بسم الله الرحمن الرحیم کد استفتاء: ۲۴۰۴۷۸ پرسش: سلام. می خواستم بدانم که آیا شنیدن و با مطالعه شبهات جایز است؟با
,h;sk dhnj,k kvi!

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
جمعه ۶ شهریور ۱۳۹۴ ۰۴:۵۸ بعد از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 395
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 872
پسند ها : 46
حالت من :  ShadOsarhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/06.jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:1
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت

|

به نام خدا
سلام علیکم و رحمة الله
خدمت برادراوخواهرای انجمن.ان شا الله که همتون جزو یاران خاص حضرت بقیه الله باشید.

غرض از مزاحمت تذکر ویاد آوری وصحبت پیرامون چند نکته درمورد شبهاته.

1.شبهات سم های مُسرِی اعتقادی اند که فردمسموم باید با مراجعه به پزشک متخصص آنرا درمان کند واز اینکه آن سم را به دیگران انتقال دهد باید بپرهیزد.

2.
در استفتائی که از مرجعیت عراق شده نظرشون در بحث شبهه این بوده:

بسم الله الرحمن الرحیم

کد استفتاء: ۲۴۰۴۷۸

پرسش: سلام. می خواستم بدانم که آیا شنیدن و با مطالعه شبهات جایز است؟با توجه به اینکه در عصر حاضر ممکن است باشنیدن شبهه،دین فرد سست شود و همین باعث ضلالت فرد شود؟

بسمه تعالى

اگر اطمینان به استحكام عقیده خود ندارد جایز نیست

موفق باشید

www.sistani.org
دفتر مرجع عالیقدر آقای سید علی سیستانى - بخش استفتائات

یعنی ایشون جواز شنیدن شبهه رو متکی به اطمینان به استحکام عقیه میدونن.یعنی اگه اعتقادتو درست نکردی شبهه نگاه کردن وشنیدن برای تو حرومه!

.

3.دشمن می کوشه تا از ضعف بنیان های اعتقادی مون استفاده و با استفاده از شبهات بی پایه ما رو از پدرمون حضرت مهدی علیه السلام جداکنه و به سمت خودش که حزب شیطونه بکِشونه.

4.نباید به نشر شبهاات بپردازیم تا این سم مُهلِک را درمحل خود متوقف وبا رجوع به متخصص رفعش کنیم.

5.پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) وائمه اطهار (علیهم السلام) همه چیزهاییکه که نیاز من و شماست وبرای به سعادت رسیدن و از عذاب رهیدنمون لازمه رو فرمودن؛پس هیچ جای شک و ریبی در شبهات رسیده نیست.

6.بدونیم که هرچه که میکِشیم از دوری وعدم ارتباط با امام زمانمونه واگه به دین عمل کنیم هیچ جای کم و کاستی ای نیست ما چون به بخشیش عمل میکنیم وبقیه رو ول میکنیم میبینیم علی الظاهر تناقض داره دین درحالیکه اصلا تناقضی نیست.

7.حل شبهه کار متخصص در دین است.
 التماس دعا از همه گلهای انجمن

ویرایش موضوع توسط : پیروعاشورا
در تاریخ : جمعه ۶ شهریور ۱۳۹۴ ۰۶:۵۵ بعد از ظهر

12 تشکر شده از کاربر پیروعاشورا برای ارسال مفید :
*زینب* , ایلیا110 , محتاج خدا , mohadeseh , زهرایی , نمازتو خوندی؟ , محمد121 , پسرآفتاب , ye adam , امیرعلی19 , تلاطم خاموش , ,

می پسندم 2     1  1 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 1 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :3 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  5. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
واکسن یادتون نره!
جمعه ۶ شهریور ۱۳۹۴ ۰۵:۳۹ بعد از ظهر نمایش پست [1]
ناظر انجمن زبان
rating
شماره عضویت : 1207
حالت :
دعوت شدگان : 5
اعتبار کاربر : 18917
پسند ها : 1249
حالت من :  Mokhlesim.gif

پس میشه نتیجه گرفت تا وقتی که مریض نشدیم ما دکتر نمیریم ، پس طبق گفته برادر گلمون اقای پیرو عاشورا  ما نباید به قسمت شبهات سر بزنیم یا اینکه  چیزی کهب رای ما شبهه نیست رو  دستکاری کنیم و..... ممنون برادر خیلی  مفید بود و بجا

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : ایلیا110
شهید رسول پور مراد - مدافعین حرم- شهادت1394/7/23

-خدایا ! می دانم که شهادت گنج ارزشمندی است و نعمت والایی که مخصوص بندگان مخلص وعاشق توست...

می دانم که شهادت هنر مردان خداست، می دانم که شهادت ورود در حرم امن الهی است و...

می دانم که من لیاقت داشتن این نعمت را ندارم! اما خدایا! می دانم که گفتی بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را، می دانم که از مولا و سرور باید چیز های بزرگ خواست، پس خدایا به شهدای عزیزت قسم و به حسین(ع) سیدالشهدا قسم؛ مرگ مرا هم شهادت در پای رکاب امام زمان (عج) قرار بده و مرا از این نعمت بهرمند ساز و مرا عزیز گردان.

«الهم عجل لولیک الفرج»
«...الهم ارزقنا شهاده ...»

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
واکسن یادتون نره!
جمعه ۶ شهریور ۱۳۹۴ ۰۶:۱۷ بعد از ظهر نمایش پست [2]
عضو
rating
حالت :

ماباید خودمان را در برابر این سموم دشمن واکسینه اعتقادی کنیم بریم پاسخ به شبهات رو یادبگیریم بنیه اعتقادیمونو قوی کنیم

می پسندم        0 
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
واکسن یادتون نره!
جمعه ۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۵۳ بعد از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
شماره عضویت : 1319
حالت :
اعتبار کاربر : 6414
پسند ها : 744
حالت من :  Mokhlesim.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (21).jpg

هر سخنی جایی و هر نکته مکانی دارد

می پسندم        0 

امضای کاربر : محمد121
هردو عالم یک فروغ روی اوست

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
واکسن یادتون نره!
شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۴ ۰۳:۴۷ بعد از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
شماره عضویت : 877
حالت :
اعتبار کاربر : 20548
پسند ها : 1963
حالت من :  Gig.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (5).gif

عضو غایب <br /> در این دیار ســـربی ، یک استکان، هـوا نیســــــت<br /> <br /> درد و غم و مرض هست؛ یک جرعه ی دوا نیست<br /> <br /> مــعشوقه هـــای این شهر بر چهره، مــاسک دارند<br /> <br /> اح

سلام.میگم چطوره کلا بخش شبهات رو برداریم؟نظر دوستان چیه؟

به همه ی مردم هم میگیم که دیگه نه تو شبکه های اجتماعی برن نه تو شبکه های موبایلی...دیگه حتی دانشگاه هم نرن...

چرا؟؟؟

چون همه ی اینجاها هرروز با شبهه های جدید روبه رو میشیم.

برادر من آخه این استدلاله که داری میکنی؟همه چشما و گوشا بسته بشه که با شبهات برخورد نکنیم؟؟؟

انسانی گفتن آدمیزادی گفتن..خودش درک داره شعور داره.همین کارا و حرفا رو زدیم که الان یه طلبه ی ساده نمیتونه

شبهه هارو جواب بده و ازش فرار میکنه بجای اینکه جواب بده.

حوزه های علمیه رو نگاه کن؟خداییش چنتا طلبه ی فاضل توشون پیدا میکنی؟طلبه هایی مثل طلبه های نسل قدیم؟

راستی چرا ازاون طلبه های دیگه خبری نیست؟؟؟؟؟

یه طلبه اگه نتونه چنتا شبهه رو پاسخ بده بیخود کرده میره نون امام زمان و میخوره.

البته من منظورم شخص خاصی نیستش.خواهشا کسی به خودش نگیره و ناراحت نشه.

نظر آقای سیستانی محترم.اما اولا که مرجه من آقای سیستانی نیست و حضرت آقاست.

دوما شمارو هم نمیدونم که مرجعتون آقای سیستانی باشن یا نه..اگر هست که هیچی اگر نیست ربطی نداره که گذاشتین.

سوما یعنی روبه رو شدن با شبهات انقدر ترس داره برادر من که اینجور گفتی ؟؟؟؟

من اگر مطلبی گذاشتم خاستم  با شبهاتی که پیرامونمون میگذره آشنا بشیم واگر پس فردا روزی خدای نکرده روم به دیواریه شخص شخیصی رفت توشبکه های اجتماعی و از این جور شبهات دید و اومد به ما گفتش((خیر سرمون مثلا ما
بچه مذهبی هستیم)) که جوابشو بدیم نشینیم فقط بر و بر نگاش نکنیم.بعدشم بگیم شرمنده ما مرجعمون به ما اجازه نداده که بریم تو با شبهات روبه رو بشیم.
آقای سیستانی اگر اینجور گفت منظورش این بود که برین اعتقادتون رو قوی بکنین که اگر شبهه ای اومد سراغمون از دست نریم.نه اینکه به روی خودمون همه چیز رو ببندیم که متوجه هیچی نباشیم.الان یه نوجونه15 ساله یه شبهاتی برات میندازه که
منه 27 ساله نمیتونم جوابشو بدم.همینجوری شده که الان جو کشور دست آدمای غیر مذهبی افتاده.چون نتونستیم با عقل وبرهان ودلیل جوابشونو بدیم وازشون فرار کردیم.این شد که میبینی.همین شاهین نجفی رو که میبینی فکر نکن که آدم بی سوادی.مردک دکترای فلسفه داره.اما فلسفه رو از دید خودش معنا کرده.
همین شاهین نجفی چنان آیه های قرآن رو با تفسیر خوشد وفق داده که هرکس ببینه فکر میکنه حرفاش حقیقته محض هستش.یا همین مرلین منسون که خدای شیطان پرستان هستش.مردک برای خودش فیلسوفیه.نه مثل ماها که تا با چارتا شبهه روبه
رو میشیم زودیمیریم نظر مراجع رو میزاریم که وا اسفا که اسلام با دیدن شبهات وپیگیری کردنشون در خطر افتاد.

والسلام....

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر

امضای کاربر : بلاغ مبین

و بر ما [وظيفه ‏اى] جز رسانيدن آشكار [پيام] نيست    

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
واکسن یادتون نره!
شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۰۴ بعد از ظهر نمایش پست [5]
عضو
rating
شماره عضویت : 1703
حالت :
اعتبار کاربر : 5114
پسند ها : 444

نوشته شده توسط : بلاغ مبین »
سلام.میگم چطوره کلا بخش شبهات رو برداریم؟نظر دوستان چیه؟

به همه ی مردم هم میگیم که دیگه نه تو شبکه های اجتماعی برن نه تو شبکه های موبایلی...دیگه حتی دانشگاه هم نرن...

چرا؟؟؟

چون همه ی اینجاها هرروز با شبهه های جدید روبه رو میشیم.

برادر من آخه این استدلاله که داری میکنی؟همه چشما و گوشا بسته بشه که با شبهات برخورد نکنیم؟؟؟

انسانی گفتن آدمیزادی گفتن..خودش درک داره شعور داره.همین کارا و حرفا رو زدیم که الان یه طلبه ی ساده نمیتونه

شبهه هارو جواب بده و ازش فرار میکنه بجای اینکه جواب بده.

حوزه های علمیه رو نگاه کن؟خداییش چنتا طلبه ی فاضل توشون پیدا میکنی؟طلبه هایی مثل طلبه های نسل قدیم؟

راستی چرا ازاون طلبه های دیگه خبری نیست؟؟؟؟؟

یه طلبه اگه نتونه چنتا شبهه رو پاسخ بده بیخود کرده میره نون امام زمان و میخوره.

البته من منظورم شخص خاصی نیستش.خواهشا کسی به خودش نگیره و ناراحت نشه.

نظر آقای سیستانی محترم.اما اولا که مرجه من آقای سیستانی نیست و حضرت آقاست.

دوما شمارو هم نمیدونم که مرجعتون آقای سیستانی باشن یا نه..اگر هست که هیچی اگر نیست ربطی نداره که گذاشتین.

سوما یعنی روبه رو شدن با شبهات انقدر ترس داره برادر من که اینجور گفتی ؟؟؟؟

من اگر مطلبی گذاشتم خاستم  با شبهاتی که پیرامونمون میگذره آشنا بشیم واگر پس فردا روزی خدای نکرده روم به دیواریه شخص شخیصی رفت توشبکه های اجتماعی و از این جور شبهات دید و اومد به ما گفتش((خیر سرمون مثلا ما
بچه مذهبی هستیم)) که جوابشو بدیم نشینیم فقط بر و بر نگاش نکنیم.بعدشم بگیم شرمنده ما مرجعمون به ما اجازه نداده که بریم تو با شبهات روبه رو بشیم.
آقای سیستانی اگر اینجور گفت منظورش این بود که برین اعتقادتون رو قوی بکنین که اگر شبهه ای اومد سراغمون از دست نریم.نه اینکه به روی خودمون همه چیز رو ببندیم که متوجه هیچی نباشیم.الان یه نوجونه15 ساله یه شبهاتی برات میندازه که
منه 27 ساله نمیتونم جوابشو بدم.همینجوری شده که الان جو کشور دست آدمای غیر مذهبی افتاده.چون نتونستیم با عقل وبرهان ودلیل جوابشونو بدیم وازشون فرار کردیم.این شد که میبینی.همین شاهین نجفی رو که میبینی فکر نکن که آدم بی سوادی.مردک دکترای فلسفه داره.اما فلسفه رو از دید خودش معنا کرده.
همین شاهین نجفی چنان آیه های قرآن رو با تفسیر خوشد وفق داده که هرکس ببینه فکر میکنه حرفاش حقیقته محض هستش.یا همین مرلین منسون که خدای شیطان پرستان هستش.مردک برای خودش فیلسوفیه.نه مثل ماها که تا با چارتا شبهه روبه
رو میشیم زودیمیریم نظر مراجع رو میزاریم که وا اسفا که اسلام با دیدن شبهات وپیگیری کردنشون در خطر افتاد.

والسلام....

کاملا با بلاغ مبین موافقم

الان شبکه های ماهواره ای و واتساپ و وایبر و فیس بوک مرتب دارن شبهه ایجاد می کنن

اگه ما هم بخوایم صورت مسئله رو پاک کنیم باز هم درد جامعه درمان نمیشه

متاسفانه این شبهات مستقیم و غیرمستقیم در افکار مردم نفوذ کردند

نکنه فراموش کردین جنگ زمان ما جنگ نرمه

متاسفانه خالی کردن میدان جنگ نرم بهانه های زیادی داره

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
واکسن یادتون نره!
یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۵۷ قبل از ظهر نمایش پست [6]
عضو
rating
حالت :

سلام.سلام علیکم ورحمة الله.میگم چطوره کلا بخش شبهات رو برداریم؟ نشر شبهات رو آره ولی حلشون رو نه چون وقتی شبهه با جوابش بلافاصله پشت شبهه ذکر بشه خوبه و افرادی رو که شبهه رو دارن براشون حل میشه.نظر دوستان چیه؟عرض کردم.

به همه ی مردم هم میگیم که دیگه نه تو شبکه های اجتماعی برن نه تو شبکه های موبایلی...دیگه حتی دانشگاه هم نرن... از جاهایی که دشمن سمپاشی اعتقادی کرده دور بشن یا واکسینه شده برن نه بعنوان شاهد ماجرا یا ببینم چه خبره؟!!

چرا؟؟؟

چون همه ی اینجاها هرروز با شبهه های جدید روبه رو میشیم.بله درسته

برادر من آخه این استدلاله که داری میکنی؟همه چشما و گوشا بسته بشه که با شبهات برخورد نکنیم؟؟؟خیر.اصلا من چنین نظری ندارم ومیگم که همه اونهاییکه مطلب شما رو احتمالا دیدن یا میتونن ببینن،علامه دهریکه عالم به جواب همه شبهات باشن نیستن و ممکنه به هردلیلی نتونن به جواب برسن واون اثر مخرب توی قلوب وعقیدشون بمونه.

شبهه هارو جواب بده و ازش فرار میکنه بجای اینکه جواب بده. خدمت شما عرض بشه که اولا این توقع رو از دبستانی ایکه خیلی سادستو اول کارشه انتظار دارید که بیاد براتون درمورد کسینوس های ریاضی صحبت کنه؟یا نه اول کارشه و صبرمیکنید تا کم کم کم کم با فراگرفتن مقدمات ومراتب بالاتر به توانایی حل سوالات سخت ومسائل ریاضی پیشرفته برسه؟ مسلما توقع حل شبهات رو باید ازکسی داشته باشید که اعتقادات درست گرفته و به زوایای دین داره میرسه نه کسی که درگیر ضرب ضربا ست!وداره ادبیات عرب رو یاد میگیره!

حوزه های علمیه رو نگاه کن؟خداییش چنتا طلبه ی فاضل توشون پیدا میکنی؟طلبه هایی مثل طلبه های نسل قدیم؟ بله متاسفانه دیگه شاید علامه مجلسی و امثال این بزرگواران رو تو حوزه ها پیدا نکنید!ولی هستن اهل علم و فضل هرچند فعلا  توفیق دیدارشون برا غیرحوزویون نیست.

راستی چرا ازاون طلبه های دیگه خبری نیست؟؟؟؟؟علل مختلفی ممکنه داشته باشه مثل کم کاری خودشون،لقمه های شبهه ناکی که بعضی شاید قبل حوزه خوردن و..

یه طلبه اگه نتونه چنتا شبهه رو پاسخ بده بیخود کرده میره نون امام زمان و میخوره. بله. ولی اینجا هنوز همون مثال بچه دبستانیه رو یادتون باشه! 

البته من منظورم شخص خاصی نیستش.خواهشا کسی به خودش نگیره و ناراحت نشه. خداخیرتون بده

نظر آقای سیستانی محترم.اما اولا که مرجع من آقای سیستانی نیست و حضرت آقاست. خدا سایه تمام مراجع بزرگوار نمایندگان عام حضرت بقیه الله رو رو سرمون نگه داره از جمله این دو بزرگوار(دام ظلهما)

دوما شمارو هم نمیدونم که مرجعتون آقای سیستانی باشن یا نه..اگر هستن(د این بزرگوار) که هیچی اگر نیست(د ایشون) ربطی نداره که گذاشتین. اینطور نیست که مهم نباشه چون اولا افرادی هستن که مقلد ایشون اند ودوما برخی مسائل رو که حضرت آقا یا بقیه مراجع احتیاط واجب دارن مقلدینشون میتونن(درصورتیکه ایشون رو فالاعلم میدونن) به ایشون مراجعه کنن وبه نظر ایشون عمل کنن.

سوما یعنی روبه رو شدن با شبهات انقدر ترس داره برادر من که اینجور گفتی ؟؟؟؟ هجمه های اعتقادی دشمن از قدیم بوده وخیلی زیاد هم هست که به برکت امام زمان وعلما و اهل دین بزرگوار که دارن باهاشون مقابله میکنن قسمتیشون داره خنثی میشه. ترس هم نداره برای کسی که بنیان های اعتقادیشو محکم وصحیح بنا کرده باشه.

من اگر مطلبی گذاشتم خاستم  با شبهاتی که پیرامونمون میگذره آشنا بشیم خدا شما رو ان شا الله با امام زمان محشورکنهواگر پس فردا روزی خدای نکرده روم به دیواریه شخص شخیصی رفت توشبکه های اجتماعی و از این جور شبهات دید و اومد به ما گفتش((خیر سرمون مثلا ما
بچه مذهبی هستیم)) که جوابشو بدیم نشینیم فقط بر و بر نگاش نکنیم. خداشما رو با ائمه محشور کنه ان شا الله بعدشم بگیم شرمنده ما مرجعمون به ما اجازه نداده که بریم تو با شبهات روبه رو بشیم.اگر که فرمان حضرته که فرمودند" اما الحوادث الواقعة فارجعوا الی رواة حدیثنا" همون امام زمانیکه این دستور رو فرمودن نمیان بگن چرا به حرف کسی که من گفتم ازش دستور بگیر عمل کردی و شبهه خوندی و دفاع از شیعه نکردی! بعضی مواقع هست که سکوت ما بهتر از اینه که بریم حرف بزنیم و کار رو از روی نپختگی و بی تجربگی خراب کنیم یا بزنیم بدترش کنیم! قطعا وجزما  بدونید که جایی که گفتن ساکت باشین بذارید متخصصین کارشونو بکنن و شما به اوامر ونواهی مرجعیتی که امام زمان علیه السلام امر به پیروی از مراجع رو در حوادث پیش آمد دادن عمل کنید بدونید این خودش یه ضربه مهلک به دشمنه که ما به مراجعمون عمل میکنیم ومرجعیت پایدار میمونه مثل میرزای شیرازی که با فتوان شکستن قیلون به دشمن فهموند که مردم ما تابع مراجعند ومرجعیت چقدر قدرتمنده. 
آقای سیستانی اگر اینجور گفت(ن) منظورش(ون) این بود که برین اعتقادتون رو قوی بکنین که اگر شبهه ای اومد سراغمون از دست نریم.()بله کاملا حرف درستیه نه اینکه به روی خودمون همه چیز رو ببندیم که متوجه هیچی نباشیم.ولی همین از خونه بیرون نیامدن و شبهه ندیدن و نشنیدن برای کسی که اعتقادات درستی نداره مایه نجاتشه از شبهات دشمن الان یه نوجونه15 ساله یه شبهاتی برات میندازه که
منه 27 ساله نمیتونم جوابشو بدم.همینجوری شده که الان جو کشور دست آدمای غیر مذهبی افتاده.چون نتونستیم با عقل وبرهان ودلیل جوابشونو بدیم وازشون فرار کردیم. بله اونیکه دلیل و برهان وفن مناظره وتوشه اعتقادی درستی داره و میتونه شیعه و اسلامو نگه داره بره دفاع کنه اما منیکه الف رو از ب تو مسائل اعتقادی تشخیص نمیدم و هنوز اولای کارمه همین من طلبه ساده و نفهم باید برم پله به پله یادبگیرم عقاید رو منطق رو دین رو تا مرد میدان که شدم برم جواب دشمن ملعون رو بدم .این شد که میبینی.همین شاهین نجفی فک کنم همونیه که به امام هادی علیه السلام حرف نامربوط زده علی ذلک لعنه اللهرو که میبینی فکر نکن که آدم بی سوادی.مردک دکترای فلسفه داره.اما فلسفه رو از دید خودش معنا کرده.
رو میشیم زودیمیریم نظر مراجع رو میزاریم که وا اسفا که اسلام با دیدن شبهات وپیگیری کردنشون در خطر افتاد.اولا امام عصر خودشون امر فرمودن که:" اما الحوادث الواقعه فارجعوا الی رواة حدیثنا" وباز هم بگم که امامیکه این حرف رو از دو لب مبارک خارج کردن میدونستن که بابا شبهه ای هست دشمن داره کار میکنه و مع ذلک فرمودن فارجعوا.
اینطور نیست که بگن نه هرموقع احساس خطراز جانب دشمن کردین سریع ب 
سلام.سلام علیکم ورحمة الله.میگم چطوره کلا بخش شبهات رو برداریم؟ نشر شبهات رو آره ولی حلشون رو نه چون وقتی شبهه با جوابش بلافاصله پشت شبهه ذکر بشه خوبه و افرادی رو که شبهه رو دارن براشون حل میشه.نظر دوستان چیه؟عرض کردم.

به همه ی مردم هم میگیم که دیگه نه تو شبکه های اجتماعی برن نه تو شبکه های موبایلی...دیگه حتی دانشگاه هم نرن... از جاهایی که دشمن سمپاشی اعتقادی کرده دور بشن یا واکسینه شده برن نه بعنوان شاهد ماجرا یا ببینم چه خبره؟!!

چرا؟؟؟

چون همه ی اینجاها هرروز با شبهه های جدید روبه رو میشیم.بله درسته

برادر من آخه این استدلاله که داری میکنی؟همه چشما و گوشا بسته بشه که با شبهات برخورد نکنیم؟؟؟خیر.اصلا من چنین نظری ندارم ومیگم که همه اونهاییکه مطلب شما رو احتمالا دیدن یا میتونن ببینن،علامه دهریکه عالم به جواب همه شبهات باشن نیستن و ممکنه به هردلیلی نتونن به جواب برسن واون اثر مخرب توی قلوب وعقیدشون بمونه.

شبهه هارو جواب بده و ازش فرار میکنه بجای اینکه جواب بده. خدمت شما عرض بشه که اولا این توقع رو از دبستانی ایکه خیلی سادستو اول کارشه انتظار دارید که بیاد براتون درمورد کسینوس های ریاضی صحبت کنه؟یا نه اول کارشه و صبرمیکنید تا کم کم کم کم با فراگرفتن مقدمات ومراتب بالاتر به توانایی حل سوالات سخت ومسائل ریاضی پیشرفته برسه؟ مسلما توقع حل شبهات رو باید ازکسی داشته باشید که اعتقادات درست گرفته و به زوایای دین داره میرسه نه کسی که درگیر ضرب ضربا ست!وداره ادبیات عرب رو یاد میگیره!

حوزه های علمیه رو نگاه کن؟خداییش چنتا طلبه ی فاضل توشون پیدا میکنی؟طلبه هایی مثل طلبه های نسل قدیم؟ بله متاسفانه دیگه شاید علامه مجلسی و امثال این بزرگواران رو تو حوزه ها پیدا نکنید!ولی هستن اهل علم و فضل هرچند فعلا  توفیق دیدارشون برا غیرحوزویون نیست.

راستی چرا ازاون طلبه های دیگه خبری نیست؟؟؟؟؟علل مختلفی ممکنه داشته باشه مثل کم کاری خودشون،لقمه های شبهه ناکی که بعضی شاید قبل حوزه خوردن و..

یه طلبه اگه نتونه چنتا شبهه رو پاسخ بده بیخود کرده میره نون امام زمان و میخوره. بله. ولی اینجا هنوز همون مثال بچه دبستانیه رو یادتون باشه! 

البته من منظورم شخص خاصی نیستش.خواهشا کسی به خودش نگیره و ناراحت نشه. خداخیرتون بده

نظر آقای سیستانی محترم.اما اولا که مرجع من آقای سیستانی نیست و حضرت آقاست. خدا سایه تمام مراجع بزرگوار نمایندگان عام حضرت بقیه الله رو رو سرمون نگه داره از جمله این دو بزرگوار(دام ظلهما)

دوما شمارو هم نمیدونم که مرجعتون آقای سیستانی باشن یا نه..اگر هستن(د این بزرگوار) که هیچی اگر نیست(د ایشون) ربطی نداره که گذاشتین. اینطور نیست که مهم نباشه چون اولا افرادی هستن که مقلد ایشون اند ودوما برخی مسائل رو که حضرت آقا یا بقیه مراجع احتیاط واجب دارن مقلدینشون میتونن(درصورتیکه ایشون رو فالاعلم میدونن) به ایشون مراجعه کنن وبه نظر ایشون عمل کنن.

سوما یعنی روبه رو شدن با شبهات انقدر ترس داره برادر من که اینجور گفتی ؟؟؟؟ هجمه های اعتقادی دشمن از قدیم بوده وخیلی زیاد هم هست که به برکت امام زمان وعلما و اهل دین بزرگوار که دارن باهاشون مقابله میکنن قسمتیشون داره خنثی میشه. ترس هم نداره برای کسی که بنیان های اعتقادیشو محکم وصحیح بنا کرده باشه.

من اگر مطلبی گذاشتم خاستم  با شبهاتی که پیرامونمون میگذره آشنا بشیم خدا شما رو ان شا الله با امام زمان محشورکنهواگر پس فردا روزی خدای نکرده روم به دیواریه شخص شخیصی رفت توشبکه های اجتماعی و از این جور شبهات دید و اومد به ما گفتش((خیر سرمون مثلا ما
بچه مذهبی هستیم)) که جوابشو بدیم نشینیم فقط بر و بر نگاش نکنیم. خداشما رو با ائمه محشور کنه ان شا الله بعدشم بگیم شرمنده ما مرجعمون به ما اجازه نداده که بریم تو با شبهات روبه رو بشیم.اگر که فرمان حضرته که فرمودند" اما الحوادث الواقعة فارجعوا الی رواة حدیثنا" همون امام زمانیکه این دستور رو فرمودن نمیان بگن چرا به حرف کسی که من گفتم ازش دستور بگیر عمل کردی و شبهه خوندی و دفاع از شیعه نکردی! بعضی مواقع هست که سکوت ما بهتر از اینه که بریم حرف بزنیم و کار رو از روی نپختگی و بی تجربگی خراب کنیم یا بزنیم بدترش کنیم! قطعا وجزما  بدونید که جایی که گفتن ساکت باشین بذارید متخصصین کارشونو بکنن و شما به اوامر ونواهی مرجعیتی که امام زمان علیه السلام امر به پیروی از مراجع رو در حوادث پیش آمد دادن عمل کنید بدونید این خودش یه ضربه مهلک به دشمنه که ما به مراجعمون عمل میکنیم ومرجعیت پایدار میمونه مثل میرزای شیرازی که با فتوان شکستن قیلون به دشمن فهموند که مردم ما تابع مراجعند ومرجعیت چقدر قدرتمنده. 
آقای سیستانی اگر اینجور گفت(ن) منظورش(ون) این بود که برین اعتقادتون رو قوی بکنین که اگر شبهه ای اومد سراغمون از دست نریم.()بله کاملا حرف درستیه نه اینکه به روی خودمون همه چیز رو ببندیم که متوجه هیچی نباشیم.ولی همین از خونه بیرون نیامدن و شبهه ندیدن و نشنیدن برای کسی که اعتقادات درستی نداره مایه نجاتشه از شبهات دشمن الان یه نوجونه15 ساله یه شبهاتی برات میندازه که
منه 27 ساله نمیتونم جوابشو بدم.همینجوری شده که الان جو کشور دست آدمای غیر مذهبی افتاده.چون نتونستیم با عقل وبرهان ودلیل جوابشونو بدیم وازشون فرار کردیم. بله اونیکه دلیل و برهان وفن مناظره وتوشه اعتقادی درستی داره و میتونه شیعه و اسلامو نگه داره بره دفاع کنه اما منیکه الف رو از ب تو مسائل اعتقادی تشخیص نمیدم و هنوز اولای کارمه همین من طلبه ساده و نفهم باید برم پله به پله یادبگیرم عقاید رو منطق رو دین رو تا مرد میدان که شدم برم جواب دشمن ملعون رو بدم .این شد که میبینی.همین شاهین نجفی فک کنم همونیه که به امام هادی علیه السلام حرف نامربوط زده علی ذلک لعنه اللهرو که میبینی فکر نکن که آدم بی سوادی.مردک دکترای فلسفه داره.اما فلسفه رو از دید خودش معنا کرده.
رو میشیم زودیمیریم نظر مراجع رو میزاریم که وا اسفا که اسلام با دیدن شبهات وپیگیری کردنشون در خطر افتاد.اولا امام عصر خودشون امر فرمودن که:" اما الحوادث الواقعه فارجعوا الی رواة حدیثنا" وباز هم بگم که امامیکه این حرف رو از دو لب مبارک خارج کردن میدونستن که بابا شبهه ای هست دشمن داره کار میکنه و مع ذلک فرمودن فارجعوا.
اینطور نیست که بگن نه هرموقع احساس خطراز جانب دشمن کردین سریع برین شبهه جواب بدین و درآخر  بگم که این خاندان علم اولین وآخرین دستشونه برخی حرفاشونم مقطعی نیست.مواظب باشیم مواظب باشیم که اشتباه برخی مسلمین درجنگ احد رو فراموش نکنیم که 

پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم بهشون فرمودن اگه پیروز شدیم یا باختیم نیاین از محلتون پایین!  ولی اونا چکار کردن وقتی دیدن مسلمین به ظاهر پیروز شدنودشمن فرار کرد، به فرماندشون گفتن منظور پیامبر وقتی بود که جنگه حالا که جنگ نیست بریم پایین ورفتند  و بعدشم دشمن از همون جا حمله کردوبه مسلمین یه ضربه سخت زد .
ا

این خاندان علم اولین وآخرین تو دستشونه و حواسشون هست که کی بگن برین شبهه جواب بدین یا کی بگن برین به فتوای مرجعتون !که حجت من بر شما هستن عمل کنید.

نمیگم جواب شبهه ندیم میگم  بریم ملا بشیم جواب بدیم
نمیگم بخش شبهات بده برین تو خونه دروروخودتون ببندید که دینتون حفظ بشه میگم بریم سواد یادبگیریم بعد بریم سراغ شبهات وگرنه اگه نرفتیم همین دروبستن راه نجات و حفظ دینه
بخدای حضرت مهدی قسم نمیگم شبهه جواب ندید میگم مواظب باشیم که کسی که بنیانش سسته نیفته!
میگم به فکر اون جوون که دنبال جواب شبهش نمیره و شاید تو موتورجستجو سرچ کنه بیاد بعنوان مهمون چندتاشبهه بدون جواب ببینه وهمون امام حسینی که براش سینه میزد ولباس سیاهشو میپوشید رو از دست بده
بابا جان همه مثل برخی افراد که براشون دین مهمه،دین براشون اهمیت نداره!
مسلمون هست فقط به نام !
میگم حواسمون به همون بد بخت هم باشه!
حواسمون به کسیکه نسبتا کارکرده تواعتقادات ولی ممکنه یه شبهه ایکه گذاشته میشه پدرشو دربیاره وبهردلیلی نتونه به جوابش برسه باشیم.
از همه شرمنده ام اگه بد صحبت کردم یا تند رفتم بنظر من کاردرست همین بود شرمندم.

والسلام....وعلیکم السلام....

والسلام....

می پسندم        0 
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
واکسن یادتون نره!
یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۰۵ بعد از ظهر نمایش پست [7]
عضو
rating
شماره عضویت : 877
حالت :
اعتبار کاربر : 20548
پسند ها : 1963
حالت من :  Gig.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (5).gif

عضو غایب <br /> در این دیار ســـربی ، یک استکان، هـوا نیســــــت<br /> <br /> درد و غم و مرض هست؛ یک جرعه ی دوا نیست<br /> <br /> مــعشوقه هـــای این شهر بر چهره، مــاسک دارند<br /> <br /> اح

خب خداروشکر که مشکل شبهات ما حل شد.
قبول کن همه ی حرفات توجیه بودش.من دیگه حرفی برای گفتن ندارم.یا علی.

می پسندم        0 

امضای کاربر : بلاغ مبین

و بر ما [وظيفه ‏اى] جز رسانيدن آشكار [پيام] نيست    

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
واکسن یادتون نره!
یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۲۰ بعد از ظهر نمایش پست [8]
بانو
rating
شماره عضویت : 1917
حالت :
اعتبار کاربر : 7260
پسند ها : 406
حالت من :  Mashghool.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/10.jpg

من همینجا یه خواهش کوچیک از یاران منتظرانی که قصد دارن در بخش شبهات مطلب بزارن دارم...
اگه ممکنه همه ی شبهات رو باهم نزارید...اگه مطالب به صورت جداگانه گذاشته بشه و پاسخ شبهه هم ضمینه اش بشه خیلی بهتره...
حالا اگه کسی شبهه ای براش ایجاد شد این رو بزاره تو انجمن و منتظر جوابش باشه...حالا پاسخ دادنش هر چقدر هم طول کشید مهم نیست و فقط یه مقدار صبر پیشه کنه

و یه نکته ی دیگه اینکه پاسخ دادن به شبهه کار هر کسی نیست و مثل هر کار مهم دیگه ای نیازمند تخصص هست....پس لازم میدونم همینجا عرض کنم دوستانی که میتونند شبهات رو با سند و مدرک و بدون هیچ ابهامی پاسخ بدن...در این زمینه کم کاری نکنن......
یا علی

ویرایش ارسال توسط : تلاطم خاموش
در تاریخ : یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۴ ۰۶:۳۷ بعد از ظهر

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : تلاطم خاموش
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
واکسن یادتون نره!
یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۴ ۰۸:۵۲ بعد از ظهر نمایش پست [9]
عضو
rating
حالت :

خب خداروشکر که مشکل شبهات ما حل شد.الحمدلله
قبول کن همه ی حرفات توجیه بودش.فکر نمیکنم حرف غلطی زده باشم که نیاز به توجیه داشته باشه شاید اگه بگین همه حرفات تبیین حرفای ماقبلت بود بهتر باشه من دیگه حرفی برای گفتن ندارم ان شا الله که چیزی حل نشده باقی نمونده باشه تو حرفام براتون وهمه چی واضح باشه .یا علی.یاعلی برادرگلم

می پسندم        0 
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
نکاتی ، درمورد ، شبهات ،

« شبهه های خیلی خفن در حد المپیک...لطفا جواب بدید | (حتما ببنید،با دلایل عقلی و علمی )چرا باید دین داشته باشیم؟(به صورت متن ،تصویر و کلیپ ) »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 05:53 بعداز ظهر