انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » نقد فرقه ها و ادیان » مسیحیت » حضرت عیسی (ع) در قرآن

حضرت عیسی (ع) در قرآن

آیاتی که مستقیما پیرامون حضرت عیسی و انحراف مسیحیت است : سوره بقره آیات 253....136....87 سوره آل عمران آیات 50...49...48....46....45...51..52...55....59....84 سوره النساء آیات 157....158...163...171...172 سوره المائده آیات 17...46...72...73..75..110....111....112...113...114...115...116....117...118 سوره الانعام آیه 85 سوره التوبه آیات 30...31 سوره مریم آیات 19...21...29...30....31...32....33...34....35...36 سوره الاحزاب آیه 7 سوره الشوری آیه13 سوره الزخرف آیات 57...59...61....63...64 سوره الحدید آیه27 سوره الصف آیات 6 و 14
pqvj udsd (u) nv rvHk

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 2 < 1 2 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۴۵ بعد از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 2179
حالت :
اعتبار کاربر : 14272
پسند ها : 1053
حالت من :  Shad.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (14).jpg

مدال ها:2
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت
کاربران برتر
کاربران برتر

|

آیاتی که مستقیما پیرامون حضرت عیسی و انحراف مسیحیت است :
سوره بقره آیات 253....136....87
سوره آل عمران آیات 50...49...48....46....45...51..52...55....59....84
سوره النساء آیات 157....158...163...171...172
سوره المائده آیات 17...46...72...73..75..110....111....112...113...114...115...116....117...118
سوره الانعام آیه 85
سوره التوبه آیات 30...31
سوره مریم آیات 19...21...29...30....31...32....33...34....35...36
سوره الاحزاب آیه 7
سوره الشوری آیه13
سوره الزخرف آیات 57...59...61....63...64
سوره الحدید آیه27
سوره الصف آیات 6 و 14

8 تشکر شده از کاربر ye adam برای ارسال مفید :
محمد121 , کوثر , محمدELE , mosafer , یازهرااا , مهتاب1 , نمازتو خوندی؟ , عقیق ,

می پسندم 5     0  5 

تعداد پسند های ( 5 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :5 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  5. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : ye adam

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حضرت عیسی (ع) در قرآن
جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۰۵ بعد از ظهر نمایش پست [1]
عضو
rating
حالت :

" کلمه" بودن عیسی (ع) :

در آیه 45 سوره آل عمران خداوند حضرت مریم را به کلمه ای بشارت می دهد 
همانا خداوند تو را به کلمه ای از جانب خودش بشارت می دهد 

حال منظور از " کلمه " چیست؟ و چرا از عیسی به کلمه نام برده شده است؟

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حضرت عیسی (ع) در قرآن
یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۰۱ قبل از ظهر نمایش پست [2]
عضو
rating
حالت :

معنی مسیح و عیسی

خداوند نام کلمه بشارت داده شده را (( مسیح)) و (( عیسی )) ذکر می کند.

اسم او مسیح ، عیسی پسر مریم است ( سوره آل عمران آیه 45)

مسیح یعنی مسح کننده

علت نام گذاری عیسی به این نام به تطهیر از گناهان مسح شده یا به روغن زیتونی که انبیا مسح میکردند و یا به جهت مسح نمودن چشم کور و شفا دادن آن 

نام مسیح همان (مشیحا) است که در کتب عهدین ذکر شده.

می پسندم 4     0  4 

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حضرت عیسی (ع) در قرآن
یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۰۶ قبل از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
حالت :

گفت همانا من بنده خدا هستم به من کتاب داده است و مرا پیامبری قرار داده است ( سوره مریم آیه 30)

می پسندم 4     0  4 

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حضرت عیسی (ع) در قرآن
یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۱:۳۳ بعد از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
شماره عضویت : 1703
حالت :
اعتبار کاربر : 5114
پسند ها : 444

نوشته شده توسط : ye adam »

گفت همانا من بنده خدا هستم به من کتاب داده است و مرا پیامبری قرار داده است ( سوره مریم آیه 30)

فقط آیات قرآن درست و معقول و منطقیه

این دو انجیل تحریف شده هستند

لعنت بر بدعت گذاران

ویرایش ارسال توسط : امیرعلی19
در تاریخ : یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۲:۱۰ بعد از ظهر

می پسندم        0 
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حضرت عیسی (ع) در قرآن
یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۲:۵۱ بعد از ظهر نمایش پست [5]
عضو
rating
حالت :

تاکید بر (( باذن الله)) برای برخی معجزات :

در ایه 49 آل عمران و 110 سوره مائده آمده که  معجزات اعم از خلق نمودن پرنده و زنده کردن مرده و شفای کورمادرزاد همه به اجازه و خواست خدا بوده است
عیسی معجزات خارق العاده ای انجام می داد و معجزات او به دلیل ارتباط با روح و حیات انسان با پیامبران دیگر متفاوت بود بنابراین مساله خدا بودن عیسی می توانست در فکر بینندگان معجزه نقش ببندد. اما عیسی وقتی معجزاتش را بیان میکند   (( باذن الله)) را نیز ذکر میکند تا الوهیتش را نفی کند و مخاطب متوجه شود تمامی این معجزات فقط و فقط به اجازه خداوند است.

همانا من نشانه ای از پروردگارتان برایتان آورده ام من از گِل چیزی شبیه پرنده برای شما می سازم سپس در آن می دمم پس آن باذن خدا پرنده می شود و کور مادرزاد و مبتلا به برص را بهبود می بخشم و مردگان را به اذن خدا زنده میکنم و از آنچه می خورید و در خانه هایتان ذخیره می کنید خبر می دهم (سوره آل عمران آیه49)

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حضرت عیسی (ع) در قرآن
شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۴ بعد از ظهر نمایش پست [6]
عضو
rating
حالت :

تکلم در کهولت یعنی چه ؟

ویکلم الناس فی المهد وکهلا و من الصالحین(سوره آل عمران ایه 46)

و با مردم در گهواره وپیری سخن می گوید و از صالحان است

از این آیه میتوان متوجه شد که حضرت عیسی در همان روزهای آغازین

تولدش سخن میگوید و مفهموم تکلم در کهولت بدین معنی است که حضرت

عیسی همان طور که در گهواره سخن میگفت که در سن کهولت سخن

میگوید ....منظور آیه آن است که حضرت عیسی در گهواره مانند آدم کامل و

عاقل سخن می گوید ....این موضوع با ایه 31 مریم نیز تطابق دارد.

می پسندم 4     0  4 

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حضرت عیسی (ع) در قرآن
شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۵۳ بعد از ظهر نمایش پست [7]
عضو
rating
حالت :

مسیح در گهواره چه می گوید ؟

قَالَ إِنِّي عَبْدُ اللَّهِ آتَانِيَ الْكِتَابَ وَجَعَلَنِي نَبِيًّا 
گفت منم بنده خدا به من كتاب داده و مرا پيامبر قرار داده است

وَجَعَلَنِي مُبَارَكًا أَيْنَ مَا كُنتُ وَأَوْصَانِي بِالصَّلَاةِ وَالزَّكَاةِ مَا دُمْتُ حَيًّا 
و هر جا كه باشم مرا با بركت‏ساخته و تا زنده‏ام به نماز و زكات سفارش كرده است 

وَبَرًّا بِوَالِدَتِي وَلَمْ يَجْعَلْنِي جَبَّارًا شَقِيًّا
و مرا نسبت به مادرم نيكوكار كرده و زورگو و نافرمانم نگردانيده است 

وَالسَّلَامُ عَلَيَّ يَوْمَ وُلِدتُّ وَيَوْمَ أَمُوتُ وَيَوْمَ أُبْعَثُ حَيًّا 

و درود بر من روزى كه زاده شدم و روزى كه مى‏ميرم و روزى كه زنده برانگيخته مى‏شوم 

سوره مریم آیات 30-33

می پسندم 4     0  4 

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حضرت عیسی (ع) در قرآن
یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۲ بعد از ظهر نمایش پست [8]
عضو
rating
حالت :

صفات حضرت عیسی

1. وجیه :

إِذْ قَالَتِ الْمَلآئِكَةُ يَا مَرْيَمُ إِنَّ اللّهَ يُبَشِّرُكِ بِكَلِمَةٍ مِّنْهُ اسْمُهُ الْمَسِيحُ عِيسَى ابْنُ مَرْيَمَ وَجِيهًا فِي الدُّنْيَا وَالآخِرَةِ
[ياد كن] هنگامى [را] كه فرشتگان گفتند اى مريم خداوند تو را به كلمه ‏اى از جانب خود كه نامش مسيح عيسى ‏بن‏ مريم است مژده مى‏دهد در حالى كه [او] در دنيا و آخرت آبرومند(۴۵) آل عمران

وجاهت حضرت عیسی در این دنیا واضح و مشخص است زیرا در بین مسیحیان و مسلمانان محترم و والا مقام است و طبق این آیه حضرت عیسی در آن دنیا هم دارای مقام و شخصیتی است  که ما بدان آگاهی نداریم

2. مقرب:

وَمِنَ الْمُقَرَّبِينَ
از مقربان [درگاه خدا] است(۴۵) آل عمران

" مقربون " در آیه 11 سوره واقعه به معنی کسانی است که در سلوک الی الله بر بقیه پیشی گرفته اند که حضرت عیسی نیز حتما چنین است.

3. صالح :

وَمِنَ الصَّالِحِينَ
و از شايستگان است 
(۴۶)آل عمران

کسانی که ایمان حقیققی به خداوند دارند اعمال شایسته و نیکو کار همیشگی شان است.

4.رسول :
در آیه 30 سوره مریم وقتی عیسی علیه السلام در گهواره سخن میگوید خود  را " نبی"
معرفی میکند
قَالَ إِنِّي عَبْدُ اللَّهِ آتَانِيَ الْكِتَابَ وَجَعَلَنِي نَبِيًّا
گفت منم بنده خدا به من كتاب داده و مرا پيامبر قرار داده است

5. ادب:
آیات 114 و 116 سوره مائده ادب حضرت عیسی را در مقابل خداوند متعال به روشنی مشخص میکند او میداند در برابر
خدا بنده ای بیش نیست و در برابر او ناتوان و ضعیف است 

6. وسیله علم به قیامت :
وَإِنَّهُ لَعِلْمٌ لِّلسَّاعَةِ فَلَا تَمْتَرُنَّ بِهَا وَاتَّبِعُونِ هَذَا صِرَاطٌ مُّسْتَقِيمٌ
و همانا آن نشانه‏اى براى [فهم] رستاخيز است پس زنهار در آن ترديد مكن و از من پيروى كنيد اين است راه راست 
(۶۱) آل عمران
خلق شدن حضرت عیسی و معجزات او نشانه هایی از قیامت است

خدا بزرگ ترین است ....خدا یکتاست و همتایی ندارد

می پسندم 4     0  4 

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حضرت عیسی (ع) در قرآن
پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۸ قبل از ظهر نمایش پست [9]
عضو
rating
حالت :

وظایف حضرت عیسی طبق آیات قرآن

1. تصدیق کردن تورات:تاکید کردن تورات حقیقی (ونه تورات تحریف شده) از مسئولیت هایی بود که خداوند به عیسی داده بود. وَمُصَدِّقًا لِّمَا بَيْنَ يَدَيَّ مِنَ التَّوْرَاةِ و [مى‏گويد آمده‏ام تا] تورات را كه پيش از من [نازل شده] است تصديق كننده باشم (آل عمران/50) وَقَفَّيْنَا عَلَى آثَارِهِم بِعَيسَى ابْنِ مَرْيَمَ مُصَدِّقًا لِّمَا بَيْنَ يَدَيْهِ مِنَ التَّوْرَاةِ و عيسى پسر مريم را به دنبال آنان [=پيامبران ديگر] درآورديم در حالى كه تورات را كه پيش از او بود تصديق داشت (مائده/46) إِنِّي رَسُولُ اللَّهِ إِلَيْكُم مُّصَدِّقًا لِّمَا بَيْنَ يَدَيَّ مِنَ التَّوْرَاةِ من فرستاده خدا به سوى شما هستم تورات را كه پيش از من بوده تصديق مى‏كنم(صف/6)
  2. حل کردن اختلاف مردم : وَلِأُبَيِّنَ لَكُم بَعْضَ الَّذِي تَخْتَلِفُونَ فِيهِ و تا در باره بعضى از آنچه در آن اختلاف مى‏كرديد برايتان توضيح دهم( زخرف /63) نکته مهم : در آیه فوق نکته ای لطیف است...چراکه حضرت عیسی نمیگوید " من آمده ام همه ی موارد اختلاف را بیان کنم " بلکه می گوید : بعضی موارد اختلاف را... در حالی که درباره پیامبر گرامی اسلام می گوید :وَنَزَّلْنَا عَلَيْكَ الْكِتَابَ تِبْيَانًا لِّكُلِّ شَيْءٍ ...و اين كتاب(قرآن) را كه روشنگر هر چيزى است بر تو نازل کردیم(نحل/89)
  3. حلال کردن بعضی حرام ها : وَلِأُحِلَّ لَكُم بَعْضَ الَّذِي حُرِّمَ عَلَيْكُمْ تا پاره‏اى از آنچه را كه بر شما حرام گرديده براى شما حلال كنم (آل عمران/50) یهودیان به دلیل ظلمی که کرده بودند خداوند نعمتهای حلال خود را بر آنان حرام کرده بود ...حضرت عیسی با اجازه خدا دوباره حلال کرد فَبِظُلْمٍ مِّنَ الَّذِينَ هَادُواْ حَرَّمْنَا عَلَيْهِمْ طَيِّبَاتٍ أُحِلَّتْ لَهُمْ وَبِصَدِّهِمْ عَن سَبِيلِ اللّهِ كَثِيرًا .... پس به سزاى ستمى كه از يهوديان سر زد و به سبب آنكه [مردم را] بسيار از راه خدا باز داشتند چيزهاى پاكيزه‏اى را كه بر آنان حلال شده بود حرام گردانيديم(نساء/160)
  4. بشارت به ظهور احمد : وَمُبَشِّرًا بِرَسُولٍ يَأْتِي مِن بَعْدِي اسْمُهُ أَحْمَدُ فَلَمَّا جَاءهُم بِالْبَيِّنَاتِ قَالُوا هَذَا سِحْرٌ مُّبِينٌ.....و به پیامبری بشارت می دهم که بعد از من می آید اسمش احمد است .پس وقتی با نشانه های آشکار برایشان آمد گفتند : این سحری آشکار است(صف/6) احمد به معنی ستایش گردیده شده در اخلاق و افعال است و یا به معنی ستایش کننده خدا است و چون پیامبر مامور شد تا خدا را با 99 اسم ستایش نماید و به مردم بشناساند نامش احمد شد .
​ 

می پسندم 3     0  3 

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حضرت عیسی (ع) در قرآن
پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۷:۳۲ بعد از ظهر نمایش پست [10]
عضو
rating
حالت :

نکاتی درباره رد الهی بودن(خدا بودن)  مسیح علیه السلام

1. 
مقایسه عیسی و آدم :
مقایسه حضرت عیسی و آدم که هردو پدر نداشتند (و حتی آدم مادر نیز نداشت)

زیرا نداشتن پدر را دلیلی بر الهی بودن می دانند
که با مقایسه با حضرت آدم این دلیل رد می شود

إِنَّ مَثَلَ عِيسَى عِندَ اللّهِ كَمَثَلِ آدَمَ خَلَقَهُ مِن تُرَابٍ ثِمَّ قَالَ لَهُ كُن فَيَكُونُ ﴿۵۹﴾
در واقع مثل عيسى نزد خدا همچون مثل [خلقت] آدم است [كه] او را از خاك آفريد سپس بدو گفت باش پس وجود يافت (آل عمران/59)

2. غذا خوردن  حضرت عیسی و مریم:
دلیل بعدی غذا خوردن حضرت عیسی است در صورتی که خداوند هیچ گاه نیازی ندارد ...پس اگر حضرت عیسی خدا بود هیچ گاه به غذا خوردن نیاز پیدا نمی کرد

مَّا الْمَسِيحُ ابْنُ مَرْيَمَ إِلاَّ رَسُولٌ قَدْ خَلَتْ مِن قَبْلِهِ الرُّسُلُ وَأُمُّهُ صِدِّيقَةٌ كَانَا يَأْكُلاَنِ الطَّعَامَ انظُرْ كَيْفَ نُبَيِّنُ لَهُمُ الآيَاتِ ثُمَّ انظُرْ أَنَّى يُؤْفَكُونَ ﴿۷۵﴾مائده
مسيح پسر مريم جز پيامبرى نبود كه پيش از او [نيز] پيامبرانى آمده بودند و مادرش زنى بسيار راستگو بود هر دو غذا مى‏خوردند بنگر چگونه آيات [خود] را براى آنان توضيح مى‏دهيم سپس ببين چگونه [از حقيقت] دور مى‏افتند

3. تاکید مسیح بر بنده خدا بودنش: 
حضرت عیسی بارها تاکید کردند که " الله" رب اوست و او دربرابر خدا بنده ای بیش نیست

قَالَ إِنِّي عَبْدُ اللَّهِ 
گفت منم بنده خدا به (30/مریم)

لَّن يَسْتَنكِفَ الْمَسِيحُ أَن يَكُونَ عَبْدًا لِّلّهِ
مسيح از اينكه بنده خدا باشد هرگز ابا نمى‏ورزد (نساء/172)

إِنَّ اللّهَ رَبِّي وَرَبُّكُمْ
در حقيقت‏ خداوند پروردگار من و پروردگار شماست (51/آل عمران)

4. تاکید بر باذن الله بودن معجزات:
حضرت عیسی وقتی معجزه ای را بیان میکند" باذن الله را نیز ذکر میکند

أَنِّي أَخْلُقُ لَكُم مِّنَ الطِّينِ كَهَيْئَةِ الطَّيْرِ فَأَنفُخُ فِيهِ فَيَكُونُ طَيْرًا بِإِذْنِ اللّهِ وَأُبْرِئُ الأكْمَهَ والأَبْرَصَ وَأُحْيِي الْمَوْتَى بِإِذْنِ اللّهِ وَأُنَبِّئُكُم بِمَا تَأْكُلُونَ وَمَا تَدَّخِرُونَ فِي بُيُوتِكُمْ إِنَّ فِي ذَلِكَ لآيَةً لَّكُمْ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ﴿۴۹﴾آل عمران
در حقيقت من از جانب پروردگارتان برايتان معجزه‏اى آورده‏ام من از گل براى شما [چيزى] به شكل پرنده مى‏سازم آنگاه در آن مى‏دمم پس به اذن خدا پرنده‏اى مى شود و به اذن خدا نابيناى مادرزاد و پيس را بهبود مى‏بخشم و مردگان را زنده مى‏گردانم و شما را از آنچه مى‏خوريد و در خانه هايتان ذخيره مى‏كنيد خبر مى‏دهم مسلما در اين [معجزات] براى شما اگر مؤمن باشيد عبرت است 
5. تاکید بر ابن مریم:
فردی که در رحم شخص دیگری است " نیازمند" است و طبیعتا شخص نیازمند نمیتواند خدا باشد 
و مسلما خدا مادر ندارد
در قرآن 16 مرتبه نام حضرت عیسی همراه مریم آورده شده یعنی از عبارت" عیسی ابن مریم" استفاده شده است 

6. برای خدا واژه " سختی" وجود ندارد

قُلْ فَمَن يَمْلِكُ مِنَ اللّهِ شَيْئًا إِنْ أَرَادَ أَن يُهْلِكَ الْمَسِيحَ ابْنَ مَرْيَمَ وَأُمَّهُ وَمَن فِي الأَرْضِ جَمِيعًا وَلِلّهِ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ وَمَا بَيْنَهُمَا يَخْلُقُ مَا يَشَاءُ وَاللّهُ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ ﴿۱۷﴾مائده

بگو اگر [خدا] اراده كند كه مسيح پسر مريم و مادرش و هر كه را كه در زمين است جملگى به هلاكت رساند چه كسى در مقابل خدا اختيارى دارد فرمانروايى آسمانها و زمين و آنچه ميان آن دو است از آن خداست هر چه بخواهد مى‏آفريند و خدا بر هر چيزى تواناست

آیه فوق نشان دهنده قدرت لایتناهی خداوند در مقابل تمامی مخلوقاتش (حتی حضرت عیسی و مریم ) است

ویرایش ارسال توسط : ye adam
در تاریخ : پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۷:۳۳ بعد از ظهر

می پسندم 3     0  3 

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حضرت عیسی (ع) در قرآن
شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۳ بعد از ظهر نمایش پست [11]
عضو
rating
حالت :

اعتقادات مسیحیت 

تثلیث

تثلیث از عقاید اساسی و مهم مسیحیت است. به این معنی که سه خدا وجود دارد. خدای پدر, خدای پسر، روح القدس. البته مسیحیان معتقدند که این سه خدا در واقع یکی است و سه خدا با یک خدا فرقی ندارد.
طبیعتا همچنین اعتقادی با منطق انطباق ندارد و دین را جدای از عقل میدانند و میگویند تفکر در تثلیث جایز نیست. 

در قرآن تثلیث با قاطعیت رد شده است: 

يَا أَهْلَ الْكِتَابِ لاَ تَغْلُواْ فِي دِينِكُمْ وَلاَ تَقُولُواْ عَلَى اللّهِ إِلاَّ الْحَقِّ إِنَّمَا الْمَسِيحُ عِيسَى ابْنُ مَرْيَمَ رَسُولُ اللّهِ وَكَلِمَتُهُ أَلْقَاهَا إِلَى مَرْيَمَ وَرُوحٌ مِّنْهُ فَآمِنُواْ بِاللّهِ وَرُسُلِهِ وَلاَ تَقُولُواْ ثَلاَثَةٌ انتَهُواْ خَيْرًا لَّكُمْ إِنَّمَا اللّهُ إِلَهٌ وَاحِدٌ سُبْحَانَهُ أَن يَكُونَ لَهُ وَلَدٌ

﴿۱۷۱﴾نساء .....اى اهل كتاب در دين خود غلو مكنيد و در باره خدا جز [سخن] درست مگوييد مسيح عيسى بن مريم فقط پيامبر خدا و كلمه اوست كه آن را به سوى مريم افكنده و روحى از جانب اوست پس به خدا و پيامبرانش ايمان بياوريد و نگوييد [خدا] سه‏گانه است باز ايستيد كه براى شما بهتر است‏خدا فقط معبودى يگانه است منزه از آن است كه براى او فرزندى باشد

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حضرت عیسی (ع) در قرآن
دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۵ بعد از ظهر نمایش پست [12]
عضو
rating
حالت :

اعتقادات مسیحیت

مسیح ، فدایی گناهان مردم

مسیحیان معتقدند حضرت عیسی برای بازخرید گناهان مردم آمده است به خاطر همین به صلیب کشیده شده است و هر کس به او بپیوندد راه نجات یافته است. و برای همیشه رستگار و پاک از گناه می شوند.

دلایل رد " مسیح فدایی مردم" :  
1. راه نجات تنها اعمال صالح و ایمان است و نه قربانی گناهان دیگری شدن.
2. مسیح پیامبری مانند پیامبران دیگر است و خداوند نظیر و مانندی ندارد.
3. عقیده " فدا شدن" فساد و گناه است 

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 2 < 1 2 > آخرین »

برچسب ها
حضرت ، عیسی ، (ع) ، در ، قرآن ،

« تبلیغ و جذب مسیحیت در ایران | جایگاه زن در اسلام و مسیحیت »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 03:28 پیش از ظهر